kristyna.havlov kristyna.havlov komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Na tuto knihu jsem se hodně těšila a musím říct, že nebyla zklamáním. Přečtena byla jedním dechem za jedno dopoledne. Zároveň jsem si i splnila čtenářskou výzvu 2024. Četla se úplně skvěle, jako kdybych v těch zápletkách opravdu byla (jak se např.rodina hádala), opravdu dobře popsaný. Samotný dej byl trošku emočně těžší, ale jsem ráda, jak celá kniha dopadla a že tam nebyl otevřený konec. A ještě dodám, že vlastně název knihy má po přečtení knihy úplně jiný rozměr.

22.04.2024 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nejoblibenejsi kniha. Rada se k ni vracim a postupem casu v ni najdu veci, kterych jsem si predtim nevsimla. Jsou tam krasne zivotni situace, citaty. Nevim jak jinak knihu ohodnotit nez jen ze je opravdu NEOBYCEJNA.

06.01.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečteno díky čtenářské vyzve 2024. A jako .. přečteno na jeden zátah, nedalo se přestat. Kniha je psána z pohledu matky a dcery Bary. Přijde mi to jako takový deník. Hodně čtivé, takže když ji vezměte do ruky, nebudete chtit knihu odložit. A vlastně nevím, jak bych tu knihu měla jinak popsat. Tolik pocitu, co teď mám v sobě. Masakr. Zda se mi, že matka trochu svoji dceru Baru nesnášela a Katce nadržovala. Už jen to, jak ji máma pořád říkala v knize ,,Baruna,, se mi pricilo. Otec byl pak v půlce knize dost zvláštní, vypadalo to i na nějaké sexuální obtěžování/narážky, kdo ví, jak by to pokračovalo, kdyby hlavní hrdinka neudělala to, co udělala. Každopádně knihu doporučuji, líbilo se mi, že člověk mohl vnutnout do hlavy oboum osobám - jak matce, jak Báře. Opravdu dobře napsaná, leč tragicka kniha.

01.04.2024 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Četla jsem knihu díky čtenářské výzvě a ptám se ... proč jsem jí nečetla dřív? Na to, v jakém roce byla psaná, se mi četla opravdu dobře. Jedním slovem bych jí popsala "wau". Ke konci i ukápla slza, přiznávám :) Přečtená za jeden jediný den, nemohla jsem z ní odtrhnout zrak. Je opravdu dojemné, jak kurtizána chtěla (a změnila) život kvůli muži, do kterého se zamilovala. Občas mě rozčilovala Armandova podezíravost vůči ní. Ale i on jí bezmězně miloval, stejně jako ona milovala jeho..a ty její dopisy na konci knihy, které byly určené pro něj ... dokonalý. 10 z 10ti.

19.04.2022 5 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Kniha prectena za jeden den. Vybrala jsem si ji diky ctenarske vyzve, i kdyz jsem nedoufala, ze me nejak nadchne. Ale kniha me presvedcila o opaku a davam plny pocet hvezdicek. Pohodove cteni, kratke a zajimave povidky. Dokazu si predstavit, ze povidky pokracuji dale a je z jedne povidky cela knizka :)) az tak me to bavilo! Doporucuji, opravdu oddychova a kratoucka knizecka

21.02.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Opravdu úžasná, úžasná kniha!! Přečtená za dva dny, nemohla jsem se jí nabazit. Tolik podmětu k zamyšlení! Příběh měl stavu, rozhodně doporučuji každému, kdo v životě občas tápe (a že to budou všichni, protože občas člověk neví, co by měl v danou chvíli udělat). Dala bych víc jak pět hvězdiček, protože tohle byla vážně senzace! Ještě sem přidám pár úryvků z knihy :

Každý život se skládá z milionu a milionů rozhodnutí. Některá jsou velká, některá mala. Ale pokaždé když se rozhodneš pro jednu moznost místo jiné, změní to výsledek. Dojde k nezvratné odchylce, která pak vyústí v další a další odchylky.

Ačkoliv se nezměnili situace ani to, jak to na tebe působí, změnil se úhel pohledu. Protože otázka není na co se díváš, nýbrž co vidíš.

To je na tom to krásne. Nikdy nevíš, jak to skončí

23.08.2022 5 z 5

Homeless Guide: Jak přežít na ulici a užít si to Homeless Guide: Jak přežít na ulici a užít si to Antonín Havlík

Super kniha, opravdu dokonalá. Již jsem se i zúčastnila prohlídky s Karimem a rozhodla jsem se, že tuhle knížku musím přečíst. Rozhodně stála za to! Dozvěděla jsem se toho opravdu hodně, třeba jsem vůbec nevěděla, že azylové domy pro ženy s dětmi může využít žena (s dítětem samozřejmě) pouze na jeden rok! A také to, že existuje Nocleženka a že díky ní můžete pomoc nejednomu člověku přespat v teple. Opravdu knížka, která mi otevřela ještě více oči, než jsem měla předtím. Doporučuji všem, kteří se zajímají o aktuální dějí. Protože lidi bez domova byli, jsou a asi i budou. Nemělo by to být tabu.

11.04.2020 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Výborná knížka, krásně ilustrovaná. Mnoho jsem si z ní vzala. Doporučuji opravdu každému, kdo se zajímá o osobní rozvoj/motivaci :)

04.04.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem během jednoho odpoledne. Prostě .... wau ... ta knížka vás donutí k zamyšlení. Celý příběh jsem měla pocitu knedlíku v hrdle, bylo to smutné, ale opravdu pravdivé. Člověk se po přečtení knížky zamyslí, co je opravdu důležité a možná i trochu změní úhel pohledu, kterým se na danou situaci dívá.

01.02.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha se mi ze začátku nečetla moc dobře, než jsem si zvykla, jakým stylem je napsána. Nakonec mě ale vtáhla do děje a měla jsem ji přečtenou za pár dnů.

10.02.2023 4 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Nádherná kniha, líbí se mi i psané písmo, krásné ilustrace. Je kratoucka, za chvíli ji přečtete. Je v ní mnoho krásných citátů na zamyšlení. Sice knihu za chvíli přečtěte, ale je hezké se k ní občas vrátit a zase ji prolistovat.

20.08.2022 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Skvela kniha prectena diky ctenarske vyzve 2022. Prectena za jediny den, nemohla jsem se odtrhnout! Pribeh chlapce, ktery musel rychle dospet a ktery nemel snadne detstvi. Jedine co pro me bylo dlouhe byly stranky, kdy Stepanova mama psala o sve praci, bylo to porad to same. A dalsi minusovy bod - cekala jsem nejaky jiny konec. Ale jinak hodnotim 4/5.

01.05.2022 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Kniha napínavá, čte se snadno, čtenář se nemůže odtrhnout. Není to můj žánr knih, který bych četla, ale vzhledem ke čtenářské výzvě jsem se to pokusila na velmi dobré hodnocení risknout. Nelituji. Ale není to asi nic, co bych si chtěla přečíst znova. A ano - konec byl i pro mě velice překvapující. Zvlášťní.

25.01.2021 4 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Totálně čtecí kniha, která mě chytla hned ze zacatku. Je opravdu zajímavé, co člověk dokáže vymyslet za příběh :) místy to bylo až strašidelné, že lidé lyncovali ostatní za to, že neděli to, co po nich matka chtěla, že ji nechránili.

08.09.2022 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Průměrná oddychová kniha. Upoutala mě její titulní stránka, čekala jsem, že to bude něco podobného jako Malý princ, ale bohužel. I tak si myslím, že stojí za přečtení, pokud nehledáte žádné drama, ale knížku na podzimní večery :)

03.08.2022 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Naprosto skvela kniha, ktera se snadno cte, jeji pribeh je opravdu hodne ctivy, nemohla jsem se od ni odtrhnout. Hltala jsem kazde sluvko. Narazila jsem na ni diky ctenarske vyzve + jsem videla zfilmovany prvni dil a moc se mi libil, proto me zajimalo, jak zije Lou nyni. Vsem doporucuji! Davam 5 z 5.

09.05.2022 5 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Uplne uzasna kniha! Bavila me od zacatku az do konce, brala bych i pokracovani. Clovek se obcas ani nezamysli, ze je opravdu skoro vse mysleny pro nas slysici a ze sluchove postizeni lide to maji o dost tezsi. Kazdy clovek by si tuto knihu mel precist, aby se vcitil do jejich zivota, cim vsim si museli projit. Je psana ve forme deniku dvou lidi, takze se cte opravdu lehce.

09.04.2022 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Kratky pribeh, poutavy. Trochu mi to pripomina dnesni dobu s pandemii COVID-19.

26.01.2021 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Opravdu povedená kniha! Musím tleskat a dát klobouk dolu. Četla se lehce, opravdu jedním dechem. Nečetla jsem předtím navazující knihu Tatér z Osvětimi, ale dost o ní uvažuju. Opravdu dobře napsaná kniha, která mě četla za srdce. Byli tam pasáže, u kterých mi bylo hodně těžko, zvlášť mě dostávalo, že Cilka víc myslela na ostatní než na sebe - to mě chytlo u srdce. Doporučuji všem, kteří se zajímají o knihy z oblasti holocaustu, aby na tuto knihu nezapomněli.

02.07.2020 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Kniha je dobře napsaná, ale za mě příliš dlouhá - věčně spisovatelka řešila problémy s dopravou, že se auto porouchalo, tak musela jet autobusem, když s nim jela tak ten se taky porouchal - prostě za mě příliš moc vysvětlování než se vlastně dostala k tomu, co chce vlastně napsat. Proto jen 4/5. Každopádně příběh zajímavý, obdivuji jí, že se rozhodla žít v Keni. Příjemný bonus byly fotky z jejího života v Africe, fotka jejího manžela a i fotka z jejího svatebního dne v bílých šatech uprostřed "pouště" :))

13.04.2020 4 z 5