kristyna.havlov
komentáře u knih
No... ty ...kráso! Hlas kukačky je fakt síla. Příběh se prolíná přes tři generace žen a čtení mě úplně pohltilo. Bavilo mě, jak se všechno vypráví pokaždé z pohledu jedné postavy, takže má člověk možnost nahlédnout na události z různých stran. Každá z nich si nese svoje trápení, ale dohromady to zapadne do jednoho celku a ten konec...! Takhle mě dlouho žádná kniha nenadchla!
Na tuto knihu jsem se hodně těšila a musím říct, že nebyla zklamáním. Přečtena byla jedním dechem za jedno dopoledne. Zároveň jsem si i splnila čtenářskou výzvu 2024. Četla se úplně skvěle, jako kdybych v těch zápletkách opravdu byla (jak se např.rodina hádala), opravdu dobře popsaný. Samotný dej byl trošku emočně těžší, ale jsem ráda, jak celá kniha dopadla a že tam nebyl otevřený konec. A ještě dodám, že vlastně název knihy má po přečtení knihy úplně jiný rozměr.
Totálně skvělá kniha, která mě od první stránky stáhla do děje! Takové knihy nečtu, měla jsem ji uloženou je pro zajímavost, že by mohla být celkem dobrá... Ale tohle předčilo má očekávání! Hltala jsem písmenka a chození do práce nebo na nákupy mě vyloženě otravovala, já chtěla vědět, jak tohle všechno skončí! :)) rozhodně si přečtu i další díl!
Prostě klasická středoškolská četba. Už je mi teda skoro třicet, ale viděla jsem ji v audiotece, takže jsem se rozhodla si ji pustit. A jako super. Kniha má tři hodiny, takže za jedno odpoledne ji stihnete. :)
Skvela kniha, na kterou jsem prisla jen diky ctenarske vyzve. Nemohla jsem se odtrhnout! Doporucuji, konec jsem opravdu necekala.
Knihu jsem četla pouze kvůli čtenářské výzvě. Asi budu jediná, ale víc se mi líbil večerníček než tato kniha. Jedine, co na knize bylo krásné, byli ilustrace.
Přečteno díky čtenářské vyzve 2024. A jako .. přečteno na jeden zátah, nedalo se přestat. Kniha je psána z pohledu matky a dcery Bary. Přijde mi to jako takový deník. Hodně čtivé, takže když ji vezměte do ruky, nebudete chtit knihu odložit. A vlastně nevím, jak bych tu knihu měla jinak popsat. Tolik pocitu, co teď mám v sobě. Masakr. Zda se mi, že matka trochu svoji dceru Baru nesnášela a Katce nadržovala. Už jen to, jak ji máma pořád říkala v knize ,,Baruna,, se mi pricilo. Otec byl pak v půlce knize dost zvláštní, vypadalo to i na nějaké sexuální obtěžování/narážky, kdo ví, jak by to pokračovalo, kdyby hlavní hrdinka neudělala to, co udělala. Každopádně knihu doporučuji, líbilo se mi, že člověk mohl vnutnout do hlavy oboum osobám - jak matce, jak Báře. Opravdu dobře napsaná, leč tragicka kniha.
Četla jsem knihu díky čtenářské výzvě a ptám se ... proč jsem jí nečetla dřív? Na to, v jakém roce byla psaná, se mi četla opravdu dobře. Jedním slovem bych jí popsala "wau". Ke konci i ukápla slza, přiznávám :) Přečtená za jeden jediný den, nemohla jsem z ní odtrhnout zrak. Je opravdu dojemné, jak kurtizána chtěla (a změnila) život kvůli muži, do kterého se zamilovala. Občas mě rozčilovala Armandova podezíravost vůči ní. Ale i on jí bezmězně miloval, stejně jako ona milovala jeho..a ty její dopisy na konci knihy, které byly určené pro něj ... dokonalý. 10 z 10ti.
Nejoblibenejsi kniha. Rada se k ni vracim a postupem casu v ni najdu veci, kterych jsem si predtim nevsimla. Jsou tam krasne zivotni situace, citaty. Nevim jak jinak knihu ohodnotit nez jen ze je opravdu NEOBYCEJNA.
Kniha prectena za jeden den. Vybrala jsem si ji diky ctenarske vyzve, i kdyz jsem nedoufala, ze me nejak nadchne. Ale kniha me presvedcila o opaku a davam plny pocet hvezdicek. Pohodove cteni, kratke a zajimave povidky. Dokazu si predstavit, ze povidky pokracuji dale a je z jedne povidky cela knizka :)) az tak me to bavilo! Doporucuji, opravdu oddychova a kratoucka knizecka
Na tuto knihu jsem se moc těšila, ale připadá mi, jako když to píše nějaká náctiletá holka. A jak už tu někdo pode mnou zmiňoval, ... Autorka nepochopila, že volný verš nemůže být libovolný nerýmovaný text. Asi jsem neměla zrovna náladu na takovou knihu, ale za mě trošku odpad.
Super kniha, opravdu dokonalá. Již jsem se i zúčastnila prohlídky s Karimem a rozhodla jsem se, že tuhle knížku musím přečíst. Rozhodně stála za to! Dozvěděla jsem se toho opravdu hodně, třeba jsem vůbec nevěděla, že azylové domy pro ženy s dětmi může využít žena (s dítětem samozřejmě) pouze na jeden rok! A také to, že existuje Nocleženka a že díky ní můžete pomoc nejednomu člověku přespat v teple. Opravdu knížka, která mi otevřela ještě více oči, než jsem měla předtím. Doporučuji všem, kteří se zajímají o aktuální dějí. Protože lidi bez domova byli, jsou a asi i budou. Nemělo by to být tabu.
Skvělá kniha, prostě klasika. Příběhy v knize jsou úplně přesně takové, jako jsou i zfilmované:) tuto pohádku mám moc rada!
Skvělá kniha, kde najdete podrobný popis etap stezky českem. Je doplněna o krásné příběhy stezkařů, které se na stezku vydali. Najdete tam ale i různé zajímavé věci např. Jak se připravit a vybavit na stezku českém, o jídle na stezce atp. Za mě je ale druhý díl lepší. :) každopádně pokud vás nadchne tento, rozhodně si přečtěte i druhý. (+Na ČT jsou i online seriály o etapách Stezce českem, které také doporučuji!)
Opravdu úžasná, úžasná kniha!! Přečtená za dva dny, nemohla jsem se jí nabazit. Tolik podmětu k zamyšlení! Příběh měl stavu, rozhodně doporučuji každému, kdo v životě občas tápe (a že to budou všichni, protože občas člověk neví, co by měl v danou chvíli udělat). Dala bych víc jak pět hvězdiček, protože tohle byla vážně senzace! Ještě sem přidám pár úryvků z knihy :
Každý život se skládá z milionu a milionů rozhodnutí. Některá jsou velká, některá mala. Ale pokaždé když se rozhodneš pro jednu moznost místo jiné, změní to výsledek. Dojde k nezvratné odchylce, která pak vyústí v další a další odchylky.
Ačkoliv se nezměnili situace ani to, jak to na tebe působí, změnil se úhel pohledu. Protože otázka není na co se díváš, nýbrž co vidíš.
To je na tom to krásne. Nikdy nevíš, jak to skončí
Výborná knížka, krásně ilustrovaná. Mnoho jsem si z ní vzala. Doporučuji opravdu každému, kdo se zajímá o osobní rozvoj/motivaci :)
Přečteno jedním dechem během jednoho odpoledne. Prostě .... wau ... ta knížka vás donutí k zamyšlení. Celý příběh jsem měla pocitu knedlíku v hrdle, bylo to smutné, ale opravdu pravdivé. Člověk se po přečtení knížky zamyslí, co je opravdu důležité a možná i trochu změní úhel pohledu, kterým se na danou situaci dívá.
Miluju tuto spisovatelku! Ano druhym dilem nezklamala a tesim se na dalsi!
(SPOILER) Knihu Žádné lži jsem si přečetla hned po Pomocnici a musím říct, že tahle autorka mě úplně dostala! Má neuvěřitelný dar vtáhnout mě do děje už od první stránky, což se mi opravdu nestává často. Čte se to lehce, ale zároveň napínavě, a po pár kapitolách jsem měla pocit, že se od toho prostě nemůžu odtrhnout.
Nejvíc mě bavilo, jak dokonale autorka dokázala proplést jednotlivé příběhy – dvě zdánlivě oddělené postavy, které se nakonec spojí a všechno do sebe zapadne. Ten moment propojení byl naprosto skvělý a konec mě upřímně překvapil. Nečekala jsem ho, ale byl perfektní.
Rozhodně to není poslední kniha, kterou si od téhle autorky přečtu. Umí psát tak, že člověk úplně zapomene na svět kolem sebe.
Četla jsem kvůli čtenářské výzvě 2024. Kniha je vedena jako rozhovor mezi moderátorem a záchranářem Markem. Přiznám se, že nemám ráda knihy vedené jako rozhovory, ale tahle byla jiná. Ačkoliv všechny takové knihy odkládám, do této jsem se hned zacetla. Byli tam opravdu zajímavé informace, ale i příběhy Marka (jeho zažité nehody, u kterých byl, jak se vůbec stal záchranářem atp). Na konci knihy je ještě spousta barevných fotografií, kterou celou knihu ještě více zpříjemní. Děkuji a doporučuji. Já si asi přečtu další podobné díly. :)
Vypněte si reklamy na Databázi
Za 99 Kč vám vypneme všechny reklamní bannery na CELÝ ROK:
Nebo se staňte členem DK Premium a využijte Databázi naplno - více o DK Premium
