Kristy78 Online Kristy78 komentáře u knih

Třináct záhad Třináct záhad Agatha Christie

Pohodové detektivni cteni :)

10.03.2020 4 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Netušila jsem, co budu vlastně číst a kniha mě pohltila. Přečetla jsem ji jedním dechem. Skvěle napsané, krátké kapitoly, přelínání dějů, ale rychle, takže jsem nikdy nezapomněla, co se kde děje.

09.03.2020 4 z 5

Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Zdeněk Šmíd

Vtipná, čtivá kniha aneb pověsti a dějiny tak trochu jinak. Lépe, zapamatovatelněji :)

03.03.2020 3 z 5

FREE: Cerro Torre, Nemožné a já FREE: Cerro Torre, Nemožné a já David Lama

Přečteno jedním dechem. Nejen samotné lezecké zkušenosti, ale i trochu etiky a jiného vnímání samotného lezení.

02.03.2020 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Jo Nebo a Harry Hole opět nezklamali!

15.02.2020 5 z 5

Blues: Blues pro bláznivou holku Blues: Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Variance na renesanční téma je jasná. Našla se i spousta dalších. Básně jsou srozumitelné, leckdy ani básně nepřipomínají a jsou spíše krátkým příběhem.

10.02.2020 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Velmi čtivý příběh, poutavě napsaný příběh jedné rozvětvené rodiny a jejího osudu.

03.12.2019 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Zajímavý příběh zasazený do doby předválečné a pokračující až do současnosti.

06.11.2019 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

O trochu méně propracovanější než předchozí autorova kniha. Ale i tak jsem se stihla v ději ztratit a sama jsem nevěděla, co je ještě hra a co realita děje. Skvělé! Díky za tip a "společné" čtení, P.! :)

29.09.2019 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Opět neskutečná zápletka, kdy člověk do konce neví, kdo je vlastně vrahem a ještě skvělý popis na konci, kdy člověk tápe, zda Harry opravdu přežil nebo ne ;)

15.08.2019 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Příběh nebyl špatný, ale závěr? Myslím, že se stává pomalu přízrak z Harryho!

12.07.2019 3 z 5

Sůl v kávě Sůl v kávě Hans Blickensdörfer

Strhující příběh, podtržený četbou v době konání samotné Tour de France :)

10.07.2019 5 z 5

Bílý tygr Bílý tygr Aravind Adiga

Jsem ráda za téma Kniha oceněná Man-Bookerovou cenou. Vybrala jsem dobře, kniha je čtivá a pro nás Evropany i překvapivá, tím jak to v Indii funguje. Zajímavý náhled prostřednictvím sluhy, který se z Temnoty dostal za šílených událostí do Světla.

17.06.2019 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Opět skvělé a napínavé čtení. Jen mi možná konec přišel už moc překombinovaný - mám dojem, že Harry zvládnul asi 3x přežít svoji smrt, ale vždy se z toho dostal ;)
Ale aspoň se můžu těšit na další díl :)

03.06.2019 4 z 5

Motýlek 1. díl Motýlek 1. díl Henri Charrière

Místy mi přijdou zážitky až nepravděpodobné - nefalšovaná pomoc vězňům. Ale pěkně napsané. Děj se rychle odvíjí.

19.05.2019 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Čekala bych větší souvislost s prvním dílem. Za mě samostatná kniha a překvapivým happyendem ;)

11.05.2019 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Harry Hole to nebyl. Ale pohodová detektivka. Za mě slabší dílo od tohoto autora, ale není každý den posvícení ;)

11.05.2019 3 z 5

Ano, Stoletý stařík neměl chybu, bylo to něco nového. Ale i stojednaletý je zábavný, čtivý a opět se dostaneme do všech koutů naší planety a setkáme se s pohlaváry různých států. Milé, pohodové,...

08.05.2019 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skvělá, čtivá detektivka. Viděla jsem i úžasné zpracování Mladoboleslavského divadla (A nezbyl ani jeden) - knihu jsem četla až poté, ale stálo to za to :)

02.05.2019 5 z 5

Po otřesech Po otřesech Haruki Murakami

Ač Murakamiho rukopis, tak mi povídky nesedly. Za mě asi nejslabší dílo od toho autora.

24.04.2019 2 z 5