FREE: Cerro Torre, Nemožné a já přehled

FREE: Cerro Torre, Nemožné a já
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330314/mid_free-cerro-torre-nemozne-a-ja-dlc-330314.jpg 4 7 7

Kniha o volném přelezení nejobtížnější stěny nejvyššího vrcholu stejnojmenného horského masivu, který se nachází v Patagonii v Národním parku Los Glaciares v Argentině. Mnoho unikátních myšlenek a názorů na současné trendy alpinismu a horolezectví. Příběh o nespoutaných snech a jejich střetu s realitou v podobě mezinárodní debaty o moderním alpinismu.... celý text

Sport
Vydáno: , Alpy (Praha)

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize FREE: Cerro Torre, Nemožné a já. Přihlašte se a napište ho.

Kristy78
02.03.2020 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Nejen samotné lezecké zkušenosti, ale i trochu etiky a jiného vnímání samotného lezení.

Kaik
26.02.2020 4 z 5

A opět kniha, která se ke mně dostala prazvláštním způsobem. Mám tyhle neočekávanosti rád - v podstatě ji to přímo předurčuje k účasti ve čtenářské výzvě. ;)

Za mlada jsem hodně tíhl k horolezení a toto bylo krásné nostalgické připomenutí té doby. Oceňuji, jakou vnitřní cestu David Lama během těch třech let, kdy se pokoušel o nemožný výstup, prošel a jak vlivem mediálního rozruchu přeformoval svůj prvotní lehce naivní názor. Skvělým doplňkem knihy je pak také film od Red Bullu, který je k dispozici na jejich webu úplně FREE.

Až během četby jsem zjistil, že David už na žádnou další horu nevyleze. Škoda mladého horolezce.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha FREE: Cerro Torre, Nemožné a já v seznamech

Autorovy knížky