krejcovka76 krejcovka76 komentáře u knih

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Opět skvělá záležitost, která vzešla z pera autora. Úžasný příběh, realisticky vykreslené postavy, prostě příběh, který se může stát. A to překvapení na závěr - bomba. Děkuji a už se těším na další pokračování oblíbené trojice.

14.12.2021 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Tak to byla jízda. Jak je psáno v předchozím hodnocení i já přála štěstí jedné ze záporných postav a poté, co jsem zjistila čím vším si musela projít, tak jí jako zápornou postavu vůbec neberu- Je pro mne spíš jedna z obětí. Další záporáci mi byli těžce nesympatičtí, musela jsem překonávat odpor, když jsem o nich četla a lehce mě pohltila stejná nenávist jako hlavní hrdinku. Nový článek skupiny Q mě zaujal a jsem zvědavá, jak se bude dál rozvíjet a jaká překvapení nás s ní čekají. Příběh je až strašlivě přítomný, protože obsahuje vše, co mě děsí a co nemám ráda - víc se rozepisovat nebudu, ať si každý celý příběh přečte sám ...

09.11.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

(SPOILER) Na přečtení téhle knihy jsem se chystala velmi dlouho. Bála jsem se srovnání s filmem Zemřít mladý. Ale zjistila jsem, že je podoba pouze v okrajových částech. Oba hlavní hrdiny jsem si od první chvíle zamilovala - líbili se mi jejich slovní přestřelky, pomalu narůstající pocit závislosti na tom druhém a čekala jsem na moment, kdy si to konečně hlavní hrdinka uvědomí. Strašně, ale strašně jsem si přála dobrý konec, ale samozřejmě jsem podvědomě věděla, že rozhodnutí Willa je sice bolestivé, ale že je nutné ho respektovat. Přiznám se, že v momentě, kdy vyřkl "onu větu" zlomil srdce mě a ne Louise. Že jsem to já, kdo se těší na letmý dotek, na úsměv, na poznávání toho druhého.. Co říci závěrem? Knížku doporučuji všem, každý si v ní najde to své a každý se může, pokud bude chtít z knížky poučit. Doporučuji a letím hledat inzeráty na koupi této knížku, protože ta v mé knihovně nesmí chybět. Moc autorce děkuji :-)

03.11.2021 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Tak tahle knížka byl můj první počin od tohoto autora a určitě ne poslední. Pachatele jsem odhalila hodně brzy, ale cesta jakou ke stejnému závěru přišel hlavní hrdina a jeho pomocník byla neuvěřitelně složitá a zajímavá. S každým otočením stránky bylo napětí vyšší a vyšší. Ke konci jsem hlavního hrdinu v duchu hecovala - fráze typu - jo,jo, jeď, jo, máš to atd. Jednotlivé proplétání z pohledu oběti a pohledu vyšetřovatele bylo skvostné. Celkově mi to připomnělo luxusní večeři o několika chodech - začnete pomalu předkrmem, pak přijdou další chody a na závěr famózní dezert, při kterém Vám explodují chuťové buňky. Každopádně doporučuji a jdu na další kousek :-)

23.10.2021 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Viděla jsem film, knížku jsem měla v sekci Chystám se číst od roku 2015 a až teď konečně jsem si knihu přečetla. Mám raději knižní předlohy než filmové, ale někdy se podaří, že film i kniha jsou v nádherné rovnováze, což byl i tenhle případ. Brečela jsem, brečím u filmu, brečím u knihy. Gus i Hazel mi přišli neuvěřitelně blízcí, takže když se jeden z nich stal vzpomínkou, rvalo mi to srdce. Děkuju, děkuju autorovi za tenhle příběh, děkuju všem, kteří bojují s podobnými démony u svých blízkých, všem, co bojují a nevzdávají to....

04.10.2021 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Knihu jsem zaměnila v knihovně za knížku se stejným názvem. Když už jsem jí začala číst, tak jsem jí i zdárně dokončila. Pro mě tenhle žánr je asi jako červený hadr pro býka. Takže jsem u spousty scén trpěla. Příběh samotný byl vcelku zajímavý, styl psaní mi taky vyhovoval, ale přesto jsem se těšila na konec. Prostě tenhle žánr fakt nedávám, asi málo krve :-) Kdo chce lechtivější oddychovku, u které může snít a čekat na bílého prince, ať po ní sáhne, zklamaný nebude.

12.09.2021 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Protože z Kříďáka jsem byla zklamaná, tak jsem dlouho oddalovala tuhle knížku. Za mě o malinko lepší než Kříďák, ale žádná hitparáda to pro mě nebyla. Dobře se četla, příběh už víckrát zpracovaný. Nenadchne ani neublíží.

31.08.2021 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Nečetla se špatně, ale celkově dojem z knihy - nijaký. Nezajímavý příběh, postavy, prostředí. Žádné napětí, spád, prostě vše plynulo jako řeka.

21.08.2021 2 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 *. Pro sympatickou partu okolo hlavní vyšetřovatelky, pro zajímavý příběh a docela čtivý text dávám 4. Kdybych tuhle knížku dostala před všema Gerritsenovými, Carterama, Keplerama a Barkerama, tak má asi plný počet. Každopádně času nelituju a uvidím, zkusím ještě další dílo tohoto autora.

18.07.2021 4 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Skvělý pohled do doby našich hereckých div a noblesního života tehdejších filmových hvězd. Adinu Mandlovou mám z této doby nejraději. Její života mi připomíná jízdu na horské dráze, kde úžasné momenty střídají tragické chvíle. Skvěle čtivě napsáno.

12.07.2021 5 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Jedna z knížek ke kterým se ráda vracím. Zajímavý příběh člověka, jenž pro svoje dobro a úspěch je schopný zničit životy lidí okolo sebe. I za cenu ztráty svého svědomí. Doporučuji.

12.07.2021 5 z 5

Jedenáct prstenů: Duše úspěchu Jedenáct prstenů: Duše úspěchu Phil Jackson

Pro mě bible trenéra basketbalu. Naprosto jedinečný pohled do života jednoho z mých nejoblíbenějších lidiček v NBA. Kniha Vám vykreslí zrod týmu, vedení týmu, práce s jednotlivými hráči, klasické zákulisní praktiky. Je to opravdu neuvěřitelný příběh plný filozofických momentů, jedinečnosti. Vzhledem k tomu, že sama jsem byla aktivní hráčkou přes 25 let a prošla jsem pod rukama spousty trenérů, je mi knížka o to bližší. Kdo chce nahlédnout pod pokličku jednoho z největších trenérů, ať neváhá a po knížce sáhne. Nebude litovat. 100% doporučuji.

07.07.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Po delší době zase další Keplerovka :-) Joona neztratil nic ze svého šarmu. Příběh je plný napětí, čekání na každé stránce na dobré zprávy, prostě je takový jaké Lars Kepler píše - skvělý a báječný. Děkuji a doporučuji.

16.06.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Teda to byla jízda. Po dlouhé době knížka, kterou jsou přečetla za jediný den. Příběh chvilkama syrový, chvilkama něžný, chvilkama krásný, prostě úžasný lidský citlivý příběh. Na konci jsem zamáčkla slzu a bylo mi neskutečně líto, že je konec. Přirovnávám tuhle knížku k Haně, kterou jsem si zamilovala. 100% doporučuji všem.

11.06.2021 5 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Po dlouhé době další Tess. Jak moc mi chyběli Maura a Jane. Příběh skoro neuvěřitelný a přesto reálný. Další detektivka z autorčina pera, kde vše dává smysl, příběh má napětí, lehký styl psaní, prostě jedním slovem skvělá detektivka. 100% doporučuji.

10.06.2021 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Je to jedna z knížek, na které jsem se velmi těšila. Je to zároveň jedna z knížek, které pro mne byly velkým zklamáním.. a to jsem dost knížek s touto tématikou přečetla. Těžce jsem se pročítávala jednotlivými stránkami a kapitolami, styl psaní mi vůbec nesedl, skákání z jednotlivých postav na druhé. Samozřejmě děj, samotné příběhy, místo, kde se vše odehrává je velmi deprimující a člověk nemůže přivírat oči nad tím, že jsme jako lidstvo selhali a nezabránili genocidě jednoho národa. Bohužel s politováním musím říct, že se s tím v nemalé míře setkáváme i dnes. Za co mohu děkovat autorovi, že tento příběh dal do podvědomí čtenářů a že nás seznámil s osudy "dalších postav" v jejich životě po válce. I tak jsem ráda na závěr, že jsem knihu přečetla, bohužel ve srovnání například s Dívčím orchestrem je tato kniha jedna z těch, ke kterým se již nevrátím.

06.06.2021 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Uf. Dočetla jsem a ve mě zůstávají smíšené pocity. Jak málo stačilo, aby vše dopadlo jako v knížce. Jsem ročník 76, musela jsem vstoupit do pionýra, abych měla šanci na gymnázium, na školu v přírodě jezdil jako vychovatel esenbák a až později jsem se dozvěděla, že byl vedený v STB. Dodnes si pamatuju jeho řeči, jeho vymývání mozků a když nám těsně po revoluci v prosinci na škole v přírodě vyprávěl, jak prezidentem bude vrah a zloděj a že všichni stejně skončíme ve vězení, probrečela jsem s kamarádkou celé noci. Jímá mě hrůza, že vše mohlo být tak, jak jsem právě dočetla. Díky za velmi zajímavý náhled, co by bylo. Myslím, že autorka to popsala velmi věrohodně. Ráda bych dala 5 hvězdiček, ale pro mě tentokrát pomalý rozjezd a hlavně HANA je prostě TOP :-) Každopádně knihu doporučuji napříč generacemi, které si určitě najdou v knize to své a které doufám jako já, budou rády za svobodu, svobodu slova, svobodu tisku ....

09.05.2021 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Touto knihou jsem s autorem skončila. Nepřišla jsem na chuť jeho stylu psaní, hlavní hrdina mě také neuchvátil a celý příběh téhle knížky? Dalo by se z toho vytěžit víc - vše je pouze naznačené, ať oběti, vrah nebo Ti, kteří ho kryli. Neustálé se vracení k ostatním známým sériovým vrahům a vysvětlování nových technologických postupů bylo na víc stránkách než samotný příběh. S úplným klidem a bez emocí knihu odkládám.

01.05.2021 3 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Moje první kniha od tohoto autora, která se mi do ruky dostala náhodou při akci nejmenovaného knihkupectví. Celý příběh se pomalu rozvíjí a postupně graduje až exploduje. Vše do sebe zapadá jako ozubená kolečka v hodinách. Po dlouhé době knížka, kde moje fantazie pracovala na plné obrátky. V pasážích o nocích a nepříjemných pocitech v Bartolomějské mi přišlo, že je to opravdové. Četla jsem s nepříjemnými pocity a knedlíkem v krku a neskutečně jsem se těšila "na ráno" a dobré zprávy od mých "imaginárních přátel". Určitě doporučuji přečíst a já si jdu vyhledat další knížky autora :-)

15.04.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Po Haně a Slepé mapě za mě nejslabší knížka. Neměla jsem problém se od knihy odtrhnout a vrátit se k ní za pár dní. Bylo mi svým způsobem jedno, jak dopadne Václav. Pro mě byl jednotvárný, nudný, šel s proudem a jen tak si ten svůj život odžil. Bohužel za cenu toho, že ubližoval dalším lidem okolo sebe.

10.04.2021 3 z 5