Korsika Korsika komentáře u knih

Balada z hadrů Balada z hadrů Jan Werich

Ke knize jsem dostala díky povinné četbě, ale jenom jsem se utvrdila v tom, že jak pana Wericha můžu jako herce, tak jeho vlastní tvorba je mi naprosto cizí. Třeba časem ...

04.02.2019 1 z 5

Kde spí lufťáci Kde spí lufťáci Ivanka Devátá

Ke knize jsem se dostala skrz starou paní sousedku a nelituji. Očekávala jsem oddychové čtení, což se mi potvrdilo a vrátila jsem se do doby, kterou jsem naštěstí stihla štrejchnout alespoň zády, ale obávám se, že mladší čtenáři už pojem JEŽDĚNÍ NA CHALUPU nemůžou obsáhnout a pochopit ... koupání v kovovém lavoru od nejmladšího po nejstarší, noční přebíhání v babiččině svetru na kadibudku, hraní divadla ve stodole a vyjídání třešní ve špejchárku ...

Mýty o původu ohně Mýty o původu ohně James George Frazer

Zajímavé příběhy, které by šly číst jako večerníčky dětem. Hodně motivů, jak oheň vznikl, se sice opakuje, ale o to je to zajímavější, když si člověk uvědomí, že jde o mýty z různých koutů světa.

04.02.2019 3 z 5

Pohádka o třech kouzelnících času Pohádka o třech kouzelnících času Bernard Kosiner

(AUDIOKNIHA) Vůbec jsem nepochopila, co tím chtěl autor říci ... jestli to mělo nějakou pointu, tak já jsem ji neodhalila.

04.02.2019 1 z 5

Příběhy a legendy středověké Evropy Příběhy a legendy středověké Evropy Michel Zink

(AUDIOKNIHA) Některé příběhy byly zajímavější, jiné na mne byly příliš náboženské. Ze všech na mě čišel jakýsi opar stísněnosti a nedozastiučinění, ale určitě stojí za to je poznat.

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Pamatuji si, jak jsem ji četla jako malá pořád dokola a dokola a o 20 let později mě znovu potěšila.

04.02.2019 5 z 5

Nejkrásnější ozdobou zahrady jsou pereny Nejkrásnější ozdobou zahrady jsou pereny Josef Vaněk

Kniha platná i dnes. A díky fotografiím a nákresům vhodná jako vodítko pro zahradní architekty tvořící projekt z období 1. republiky.

04.02.2019 4 z 5

Na výletě s Mary Poppins Na výletě s Mary Poppins Héléne Druvert

Křehčí knihu jsem v rukou ještě neměla. Nádherné provedení, bavilo mě promyšlené a propracované překrývaní jednotlivých stran, ale rušil mě nepovedený "veršovaný" text.

30.01.2019 4 z 5

Zlá ovce I Zlá ovce I Michal Jareš

S panem autorem nejsme očividně na stejné vlně, a nejspíš ani moři.

29.01.2019 1 z 5

Tarbíci a Marabu II. Tarbíci a Marabu II. Martina Komárková

Mile ilustrovaná knížka. Hravá a dá se s ní (s ilustracemi) pracovat nad rámec bublinkového textu. Rozvíjí dětskou fantazii a opakování je pro děti nenásilně poučné.

29.01.2019 4 z 5

Mary Poppins se vrací Mary Poppins se vrací Kathy McCullough

Jelikož jsem knihu četla aniž bych viděla film, nemohu hodnotit jinak. Některé prvky mi vůbec neseděly do děje, hodně jsem si musela domýšlet, myslím, že děti to nemohou pochopit - na rozdíl od starých Disney knížek, kde stál příběh sám o sobě.

28.01.2019 1 z 5

Vrány z Hruškovic Vrány z Hruškovic Aldous Huxley

Krátká knížečka s veselými ilustracemi. Větší písmenka jsou vhodná i pro začínající čtenáře.

28.01.2019 5 z 5

Tak tato kniha mě vůbec nezaujala ... nápad s doslovy v závorkách jen pro rodiče dobrý, ale nakonec z toho nebylo nic ...

27.01.2019 1 z 5

Knihu jsem si vybrala kvůli měsíci v názvu do Čtenářské výzvy, ale budu se muset poohlédnout jinde ... knihu jsem na 70. straně odložila.

Asi jsem i při žánru erotický román čekala něco víc, něco trochu originálního ... ale situace do které se hlavní postava dostane by snad ani tuctovější být nemohla, to jsem tomu ale ještě chtěla dát šanci, ale rádoby psychologický boj hlavní postavy samy se sebou, jestli do toho má jít, přičemž je už od začátku jasné, že jako lehká dívka by byla nejspokojenější + nula romantiky a postelové scény za 0 bodů ... a pak jsem zjistila, že mě vůbec nezajímá, jak dopadne tenhle příběh, natož další v knize a už vůbec další knihy ...

Staré Harlequienky měly proti tomuhle romantiku i za 4*, erotiku za 3* a příběh byl stejný, jen byl na pár stran.

23.01.2019 1 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Kniha se typově pohybuje na hranici dvou zdánlivých protipólů - moderní technologie a historie s uměním. Kniha není tak technologická jako Digitální pevnost, ale zase se nepohybujeme v prostředí (mě bližším) historických center Vatikánu nebo Florencie. Závěr byl opět nečekaný, na zamyšlení a trochu brutální ;)

21.01.2019 3 z 5

Harry Potter – Sbírka hůlek Harry Potter – Sbírka hůlek Monique Peterson

Zajímavá kniha pro fanoušky, ale cena je opravdovou zkouškou loajality ... měla jsem štěstí, že jsem si ji mohla půjčit. Byla by opravdu krásným doplňkem do sbírky. Tak snad později.

21.01.2019 4 z 5

Květinová výzdoba hrobů Květinová výzdoba hrobů Josef Vaněk

Knihu jsem přečetla v rámci studia a psaní absolventské práce. Hodnotím s ohledem na dobu napsání, jinak ji samozřejmě v této době nemůžeme brát, s ohledem na trendy a stávající estetické standardy, jako přesný návod, pokud neosazujeme dobově. Rozhodně z ní lze ale čerpat a nechat se inspirovat např. kombinací rostlin.

Kniha je doplněna názornými ilustracemi osázení hrobů + osazovacím plánem či seznamem.

21.01.2019 3 z 5

Mohu jen opakovat názory níže. Kouzelné ilustrace, které doplňují kouzelný, zajímavý a pohádkový příběh. Myslím, že holčičky se musí do Huberta zamilovat.

21.01.2019 4 z 5

Radosti zimy Radosti zimy Jeff Kinney (p)

Můj první Poseroutka ... dostala jsem se k němu náhodou a mám dost smíšené pocity, ale pro mladší mládež asi dobrý. Jen ta sprostá slova mě překvapovala.

18.01.2019 2 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Nádherně ilustrovaná kniha, která je, spíš než příběhem, souborem životních mouder pro děti. Podává je jemně a s citem.

17.01.2019 4 z 5