Korsika Korsika komentáře u knih

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

O této kočce jsem do teď věděla jen to, že existuje, přesto mě knížečka pobavila, ale někdy se zbytečně opakovaly motivy.

03.12.2019 3 z 5

10 hub - Jak najít a určit nejbezpečnější druhy 10 hub - Jak najít a určit nejbezpečnější druhy Gerhard Schuster

Ideální pro začínající houbaře nebo pro ty, kteří do teď sbírali jen ,,svých'' pět druhů. Díky této knížečce, která se pohodlně vejde do houbařského koše, se i já pokouším bez obav rozšířit je na 10. Víc nepotřebuji. ;)

03.12.2019 4 z 5

Dějiny výtvarného umění Dějiny výtvarného umění Alois Bauer

Škoda že kniha nedostala lepší grafické zpracování. Zde mohu jen říct, že forma neodpovídá obsahu, který je hlavně pro studenty skvělým širším shrnutím.

03.12.2019 3 z 5

Kapitoly z dějin výtvarného umění Kapitoly z dějin výtvarného umění Vladimír Prokop

Doporučuji mít po ruce jako základ k maturitě z Dějin výtvarné kultury apod. nebo když potřebuje rychle přelétnou očima dané období pro připomenutí.

03.12.2019 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Pokud někdo očekává krvavou brutální sérii vražd ve 45 minutách ;) bude zklamán. Tempo knihy a styl řešení přesně odpovídá prostředkům soukromého detektiva s jednou jednohou a prázdnou kapsou. Nepotřebuji hromadu mrtvol a co nejoriginálnější motiv vyhnaný steroidy v prášku. Baví mě i zápletka Robin a Strika, protože takové myšlenkové pochody vídám kolem sebe dnes a denně. Žádná láska na první pohled, tak spálím všechny mosty ... i když už by přece jen mohli ... ;) :D

03.12.2019 5 z 5

Soumrak bohů Soumrak bohů Helena Kadečková

Příběhy severské mytologie přepracované čtivou formou do zábavných, svižných a přesto dramatických příběhů, kterým ale nechybí nadhled nad danou tématikou. Přibližení bohů lidem mě velmi bavilo a jsem ráda, že jsem si ji přečetla (původně i naposlouchala jako audioknihu, ale z nějakého mě neznámého důvodu jsem sehnala jen zkrácenou verzi) předtím, než vytáhnu z knihovny Eddu. :)

03.12.2019 5 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Přiběhu samotnému bych dala 3*, ale jelikož se děj nakonec v některých směrech tak prapodivně rozvíjel (drak), a protože jsem se několikrát od srdce zasmála (oči modré jako smrt operačního systému Windows), hodnotím 4*.
Oceňuji autorovo zpracování aktuálních společenských témat pro mladé čtenáře. Čtenář si ovšem musí uvědomit, pro jaké cílové publikum je kniha napsána, protože je mu šitá na míru, pokud se tedy pravidelně nepohybujete na sociálních sítích apod., bude vám většina narážek připadat nesmyslných. Jelikož já také nemám Anagram a xichtoknihu navštěvuji jen sporadicky, také jsem párkrát pochopila, že nechápu. ;)

28.11.2019 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

V první řadě nejsem fanouškem komiksů, ale to nic nemění na faktu, že kniha postrádá jakoukoliv zápletku nebo rozuzlení ... natož vyvrcholení. Pokud chtěla autorka příběh pojmout tak, že být homosexuální je už v naší společnosti standartní a nechtěla pracovat s coming outem, nemám s tím problém, ale pak by měla vytvořit alespoň klasickou linku - seznámí se - pohádají - usmíří se ... ale tady se nestalo vůbec nic, mimo to jsou jednotlivé postavy od sebe graficky poměrně těžko odlišitelné.

29.10.2019 1 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Trochu mne překvapuje zdejší hodnocení, protože kniha je opravdu výborná, příběhy nás vracejí zpět v různých časech na různá místa Alagaësie. A jak už ostatně vypovídá název a tloušťka knihy, jde o začátek nahlédnutí do toho, co se děje po Inheritance. Mě osobně potěšilo, kolik nového a poučného jsem se z tohoto světa opět dozvěděla a u Urgalího příběhu jsem chvílemi snad ani nedýchala. :)

24.10.2019 5 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Audiokniha. Čte Lukáš Hlavica, režie Vlado Rusko. Natočeno v roce 2009.

Vtipné, svižné, trefné a nadčasové. Řekla bych, že se musí pěkně číst. Určitě se k ní ráda vrátím v papírové podobě.

20.07.2019 5 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Audiokniha. V režii Markéty Jahodové čte Lukáš Hlavica. Natočeno v roce 2014 až 2016. Celé dílo v nezkrácené podobě. Film jsem neviděla.

Jsem přesvědčená, že číst se to musí velice těžce, ale poslech je poměrně příjemný.

Co se týče příběhu samotného - hlavní postavy si snad ani nemůžete oblíbit kvůli jejich chování a činům, přesto vás něco nutí jim alespoň trochu fandit a tajit dech v obavách, jestli to přežijí. Líbil se mi ,,syrový" popis prostředí i loupežníků, i když jsem si musela zvyknout, že tento ponurý příběh ani láska nerozjasní.

20.07.2019 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Poslechnuto jako audiokniha. Pro rozhlasové uvedení upravila Jaroslava Janáčková. V režii Aleše Vrzáka čte Hana Kofránková. Natočeno v roce 2007 Českým rozhlasem České Budějovice.
Ke klasické knize bych se díky zkušenostem s Baruškou nikdy nedostala, ale při zalévání zahrady jsem se rozhodla ,,zvládnout" Babičku alespoň takhle.

20.07.2019 2 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Audiokniha. Recituje Ladislav Mrkvička, režie Markéta Jahodová. 2008

20.07.2019 3 z 5

Tři zlaté vlasy děda Vševěda Tři zlaté vlasy děda Vševěda Karel Jaromír Erben

Slyšeno jako audiokniha z roku 1952, vypráví herečka Růžena Nasková.

20.07.2019 4 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Naposloucháno jako audiokniha při zalévání na zahradě. V režii Markéty Jahodové čte Otakar Brousek.

20.07.2019 2 z 5

Zahradní architektura první poloviny 20. století Zahradní architektura první poloviny 20. století Matouš Jebavý

Sborník přehledně a jednoduše shrnuje celou konferenci, které jsem se zúčastnila jako posluchač v Bechyni. Přednášky byly velice zajímavé a spolu s výstavou zahradně - architektonických návrhů poutavě odprezentované, ovšem tento sborník bych přece jen doporučila jen vážnějším zájemcům o obor zahradní architektury, kteří hledají konkrétní témata k doplnění znalostí.

29.05.2019 4 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Nízké hodnocení musím udělit z několika důvodů ...
1) po 100 stranách jsem zjistila, že mě vůbec nezajímá, kdo je vrah ani proč vraždil, knihu jsem dočetla jen ze setrvačnosti.
2) Poirot byl v tomto příběhu, k mé trvalé nelibosti, vylíčen jako pořádný morous, kterého obtěžuje úplně všechno a všichni. Jeho kolegu ze Scotland Yardu, jehož bystrost a inteligence se snad stránku od stránky snižovala, ani nekomentuji.
3) Co mi v příběhu nejvíce chybělo, a co jsem našla v knize, kterou jsem četla před touto - Zavřené truhle - byla možnost nechat čtenáře samostatně uvažovat a logicky dedukovat, ve Vraždách s monogramem čtenář tuto možnost nedostává, Poirot tají tolik informací, že čtenáři přímo znemožňuje se případu účastnit a rozvíjet své vlastní teorie ...
4) Množství postav na spádu také nepřidává a při vrcholném závěru, kdy Poirot odkrývá pravdu, jsem 2x usnula, ač bylo poledne, protože jeho proslov byl neuvěřitelně dlouhý.

16.03.2019 2 z 5

Terapie sdílením vol. 2 Terapie sdílením vol. 2 Ester Geislerová

Když už jsem věděla, co beru do ruky, bylo to trošku lepší, ale stejně mi to (až na pár bublinek) nepřišlo ani vtipné ani nijak jinak obohacující.

21.02.2019 1 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Otevřela jsem ji, protože mě zaujala obálka, ale obsah mě dost překvapil, a po přečtení musím konstatovat, že ne mile.

20.02.2019 1 z 5

Kouzelný svět princezen Kouzelný svět princezen Walt Disney

Jedná se o soubor klasických pohádek, jsou kouzelné a ilustrace a zpracování moc pěkné. Jen to na první pohled a podle podnázvů (Laskavá princezna apod.)
vypadá, že jde o nové příběhy známých princezen ... ale ne. Takže pokud máte knihy o jednotlivých princeznách už doma, tato je zbytečná.

16.02.2019 4 z 5