Korsika Korsika komentáře u knih

Zvířata ve skutečné velikosti Zvířata ve skutečné velikosti Rita Mabel Schiavo

Nápad dobrý, provedení mě nenadchlo.

14.02.2019 2 z 5

Skvelý život Skvelý život J. K. Rowling (p)

Nádherný proslov plný krásných myšlenek.

12.02.2019 4 z 5

Nějak si celým příběhem nejsem jistá, celkově mě to dost zklamalo. Líbilo se mi, jaký vliv může mít změnění i nepatrnosti v minulosti na budoucnost, ale to je vše a ještě to mohlo být rozpracované lépe. Nevím, jaká je divadelní hra, ale kniha je ,,plochá,,, nevím, jak jinak to nazvat. A některé pasáže mě jako milovníka HP dost pohoršily.

SPOILER: Např. celý základ toho, že dítě Vy víte koho má dítě Vy víte s kterou a to se ho ještě snaží oživit? To opravdu ne! A Harry, že by byl tak nemožný otec a seděl v kanceláři?

Byla jsem Martianem správně opravena - Vyjádřila jsem pochybnost, překvapení nad tím, že to Rowlingová snad ani nemohla napsat. A ona to skutečně nenapsala. Děkuji za upozornění. :)

12.02.2019 1 z 5

I když jsem věděla, že to bude přímo scénář k filmu, nějak jsem přece jen čekala dějově trochu navíc, jelikož z filmu jsem byla zmatená, doufala jsem, že kniha mi ho osvětlí ... no nestalo se.

12.02.2019 3 z 5

Humorné příhody očima odvážného otce Humorné příhody očima odvážného otce M. M. Cabicar (p)

Děti ještě nemám, ale mám pocit, že po přečtení téhle knížečky, mě už nic nepřekvapí ;) :D ať žijí čokoládové anakondy :D :D

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Jedná se složitější četbu než je Pán prstenů. Čtenář se dozvídá o vzniku Ardy, jak se do Středozemě dostal Sauron a mnoho dalších postav ... ale především jsou zde sepsány dějiny Beleriandu, země, která má stejně bohatou (ne-li bohatší) historii než Středozem, ale troufnu si říct, že osudem je zmítána mnohem více.

Doporučuji knihu přečíst vícekrát, čím častěji ji čtete, tím více se vám otevře a vy uvidíte, pochopíte a nepřestanete žasnout.

List od Nimrala a jiné příběhy List od Nimrala a jiné příběhy J. R. R. Tolkien

Konkrétně příběh List od Nimrala se mi dostal hluboko pod kůži a ani přesně nedokážu definovat proč ... jde o dost hluboké a snad i filozofické dílo ... naopak Tulák Rover je velice dětský příběh. Tom Bombadil zase o kousek víc doplňuje svět Středozemě. Tím chci říct, že si v tomto souboru příběhů najde každý čtenář něco svého :)

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Neuvěřitelně strhující příběh. I přes detailně popsané pasáže jak krajiny, tak charakterů postav neztrácí děj na spádu - naopak dokonale ho podtrhuje. Lyndon dokázal vytvořit hlavní postavu Vallona, která je vlastně kladná, i když některá jeho rozhodnutí (minulá i současná) z něho nedělají typického kladného hrdinu. Přesto pro něj i jeho společníky budete chtít dýchat. Bojové akce i dlouhé putování je podáno neskutečně realisticky, až "syrově" - jiné vhodné slovo mě nenapadá. ;)

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Neuvěřitelně čtivá kniha. I po několika přečteních v ní stále nacházím něco nového. Krásné a detailní popisy krajiny i vykreslení charakterů postav. Někoho může odradit rozsáhlost knihy (s čímž souvisí i možná náročnější orientace v postavách a propojení s dalšími Tolkienovými knihami, ale jejich znalost není nutná). Filmové zpracování je kvalitní, audiokniha v podání Michala Dlouhého je také pěkná, ale chybí v ní popisy krajiny) ovšem s knihou nesrovnatelné! :) Prostě srdeční záležitost :D

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Příběh o Húrinových dětech je krátce představen už v Silmarillionu, ovšem zde teprve plně odhaluje svou sílu. Je plný tragických a trpkých zvratů, při kterých jsem často zůstala ztuhlá hledět do odstavce s myšlenkou: "To už ne, to přece ne ...". Kniha je psaná Tolkienovým jedinečným stylem a jeho syn ji výborně zpracoval, takže je poutavá, detailně propracovaná a donutí čtenáře sžít se s hlavními postavami, i když já jsem je chvílemi opravdu nenáviděla a na druhou stranu chápala a litovala - a to je hlavní silou příběhu.

12.02.2019 5 z 5

Příběh je psaný (oproti např. Pánovi prstenů) lehčí, místy až dětskou formou, Tolkien je také pro své děti psal. To ovšem neznamená, že není čtivá i pro dospělé - poslední kapitoly již do "stylu Pána prstenů" směřují. Konec je ovšem typicky "hobití". :) Myslím, že pokud někdo chce začít s Tolkienem, tak Hobit je ideální. :)

12.02.2019 5 z 5

Od pohádky k pohádce - Ledové království Od pohádky k pohádce - Ledové království kolektiv autorů

Milé jako vždycky, jen u prvního příběhu mi ten konec nějak neseděl, mnohem lepší by bylo, že jako tradici budou Olafa kreslit a ne ... ani si nejsem jistá, co vlastně ta tradice nakonec byla, ale třeba to v tom děti uvidí ;) :D

12.02.2019 3 z 5

Strašidla, kam se podíváš Strašidla, kam se podíváš Walt Disney

Úsměvně ,,strašidelné,, ;) příběhy z různých Disney světů. Pěkné ilustrace s kterými se děti nudit nebudou. Potěšilo mě, že se v jednotlivých příbězích objevují novější (Raubíř Ralf, Tiana) i starší (Medvídek PÚ, Popelka) postavy.

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Bohužel jsem jako první nečetla originál A.Ch., ale znám velice dobře všechny filmy a přesně tak nějak jsem si je vždycky představovala napsané! Také proto jsem se nemohla ke knihám dostat, když vím, kdo je vrah ... takže jsem moc ráda, že vznikají nové případy Hercula Poirota :D
Za mě super, člověk má víc časů na přemýšlení o pachateli než ve filmu a musím říct, že jsem byla jednu chvíli řešení blízko, ale nechala jsem svést na jinou stopu :D

12.02.2019 4 z 5

Od pohádky k pohádce - Disney Víly Od pohádky k pohádce - Disney Víly Walt Disney

Krásně ilutrovaná knížečka (nejsou zde použity klasické ,,filmové,, ilustrace, jsou to spíš malby) se zábavnými příběhy, které mě potěšily hlavně tím, že jsou jiné než ve filmových verzích a děti se mohou dozvědět o světě víl spoustu nového.

09.02.2019 5 z 5

Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Oscar Wilde

U Obrazu Doriana Graye jsem kdysi viděla kousek filmu na střední škole a ,,traumatický,, ;) zážitek jsem z toho měla ještě pár let, a proto jsem se k přečtení knihy odhodlala až po cca 8 letech.
Z knihy mám méně bouřlivý pocit než z filmu, což mi ale na jednu stranu nepřijde jako plus, protože knižní příběh ve mě vlastně nevzbudil pocity takřka žádné. Až na pocit nekonečnosti, při vleklých popisech Dorianovy bezbřehé dokonalosti a popisu gobelínů a drahých kamenů, a určité trpkosti z chování jeho a lorda Henryho (jeho názory mě vážně zvedaly ze židle). Takže ***

Cantervillské strašidlo jsem už dlouho chtěla vidět na jevišti, bohužel to nikdy nedopadlo. Musí to být zábavné, alespoň tak mi ten příběh připadal - vtipný a svižný. Také ***

Trochu mě zamrzelo, že se v tomto vydání objevují překlepy a chyby v textu.

06.02.2019 3 z 5

Zvonilka a piráti Zvonilka a piráti Walt Disney

Moje první kniha Zvonilky. Příběh byl pěkně zpracovaný, i když některé momenty z filmu mi tam chyběly, ale zase byl 100% lepší než Disneyho zpracování Mary Poppins se vrací. Z ilustrací mám dobrý pohádkový pocit, i když je to spíš stylizace, kterým teď Disney prezentuje Ledové království a ten mi moc nesedí.

05.02.2019 3 z 5

Švýcarsko Švýcarsko Marc Engelhardt

Tento průvodce mi byl dobrým společníkem při půlročním cestování po Švýcarsku. Velmi jsem ocenila mapky center velkých měst a velkou papírovou mapu, na kterou jsem si mohla značit špendlíky navštívená místa.

04.02.2019 4 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Vtipná a oddechová četba. :)

04.02.2019 5 z 5

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Knihu jsem četla k povinné četbě po knize Na západní frontě klid ... a v tom byl asi ten největší problém ... čekala jsem akci, napětí, pocit sounáležitosti s postavami ... tento příběh byl na mě moc romantický a přeslazený.

04.02.2019 3 z 5