Vrány z Hruškovic

od:


KoupitKoupit eknihu

Vrány z Hruškovic jsou jedinou dětskou knížkou Aldouse Huxleyho, známého anglického romanopisce, esejisty a kritika a její první vydání ve 20 zemích světa na podzim roku 2005 je velkou událostí v literárním světě. Napsal ji o vánočních prázdninách r. 1944 své pětileté neteři Olivii de Haulleville, která jezdívala do jeho domu v Mojavské poušti v Kalifornii. Rukopis téměř zapomenuté knížky byl teprve nedávno nalezen na půdě domu sousedů Yostových, o nichž se v knížce také píše. Bylo velké štěstí, že Yostovi tehdy také dostali jednu kopii, protože původní rukopis vrátila Olivia strýčkovi s prosbou, aby ho také ilustroval. K tomu se však slavný spisovatel už bohužel nedostal a po požáru, který zničil jeho dům o pár let později, a po autorově smrti v r. 1963, upadl rukopis v zapomnění na dlouhou řadu let....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31873/vrany-z-hruskovic-bgO-31873.jpg 4.815
Orig. název:

The Crows of Pearblossom (1967)

Žánr:
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Meander
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
antonin0999
18. června

Paní vránová, pan vrána, pan sova a pan had. Rozporuplné osobnosti, které si v chování nezadají s lidmi. Pro mě docela vtipné dialogy mezi manžely jsou v zahraničních recenzích citovány jako sexistické a stereotypizační. V mých očích trochu vázne konec, ponaučení nebo vyvrcholení příběhu bych čekal trochu pestřejší (a ne tak bezdůvodně drsné) .

Myslím, že děti se nad příběhem pobaví, ať už samy nebo pokud jim knihu bude rodič číst. Zabaví se i u prohlížení pěkných ilustrací - česká verze zohlednila výtky kritiků a upravila například velikost vran a vyřadila některé stereotypy. A tak jedinou, ale podstatnou otázkou je, jaká ponaučení si z knihy odnesou.

bibi.r
27.06.2016

Moc pěkný příběh :)

Jelitovna
20.06.2013

Pokud máte dítě, které ještě nečte samo, nechte tuhle pohádku přečíst tatínka. Nejspíš se také pobaví.