Brány vnímání

Esej kultovního autora, jež ovlivnila celá 60. léta nejen v Americe. Jedna z prvních knih zabývajících se bez předsudků halucinogeny a jejich vlivem na lidské vědomí. Huxley se v ní snaží o docenění psychologického a spirituálního efektu, který pro člověka mohou drogy představovat. V práci se projevuje autorův zájem o biologii a přírodní vědy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31876/brany-vnimani-31876.jpg 4.4103
Literatura naučná, Věda
Vydáno:, DharmaGaia

The Doors of Perception (1954)

Kniha Brány vnímání

Dolina
05.07.2018

Tohle by si měl jednou přečíst každý.

monika8335
28.01.2017

Kniha opravdu neni pro vsechny. Chce to trochu nadhled a soustredeni na cetbu :)

Feferka
06.04.2015

Strašně těžko se mi to četlo. Dlouhá souvětí, cizí výrazy, je též nutné mít přehled o umění, zejména výtvarném. Několik zajímavých myšlenek jsem si však vypsala.

olle3
20.11.2014

Pár celkem zajímavých názorů a teorií k popřemýšlení, ale moc dobře se mi to nečetlo.

Serja
19.10.2014

Ze začátku ve své tvorbě drogy odsuzoval.....na stará kolena jim přišel na chuť....a napsal o tom knihu, která zaujala Jimma Morrisona a spol natolik, že po ní pojmenovali kapelu.

Sási
20.03.2013

Schizofrenní kníže snů, ještě nikdy neusnul aneb cesta za hranice Jinosvěta. Cesta, která pootevřela filtr vnímání a pomohla nahlédnout za oponu iluze.

Clash
26.09.2012

Vynikající pohled a rozprava o meskalinu přímo z Huxleyho nekonečného tripu, který zapsal na sto nekončících stránek.

nevděčný gar
21.02.2012

Kniha sice poněkud jednostranně zaměřená (popis meskalinového tripu, který autor sám prožil), ale naprosto zásadní. Minimálně pro všechny psychonauty :D

Aldous Huxley

Aldous Huxley