koolsavage koolsavage komentáře u knih

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Anna jako hrdinka je zvláštní, nevíte, zda je chudák a oběť, nebo jen psychotický opilec. Dost dlouho nevíte, zda ji vůbec můžete věřit. Poslední třetina nám nabídne adrenalinový závěr. A s čistým svědomím můžu doporučit.

05.11.2017

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Příběh jde kupředu příjemně pomalu a celou dobu máte mrazivý pocit, že se něco chystá dostat konečně na povrch.

28.10.2017 3 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Reálná dystopie. Bohužel.

05.10.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Já jsem překvapená, protože jsem po Dívce ve vlaku nečekala, že by se mi kniha líbila. A líbila, a to o dost více, jak autorčina prvotina. Lepší a propracovanější příběh, střídání pohledu vypravěčů. Nechápu moc nářek na náročnost pochopení postav, kvůli jeho množství - zkuste Sto roků samoty, to je teprve propletenec :-) /3,5*/

06.09.2017 3 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Sex ve městě po česku? No, nemyslím si. I když chvílemi to bylo stejně otravné a nudné. Ale bylo to i vtipné a pravdivé. Dobře se to četlo. Mám ráda tyto oddychové deníkové knihy. Průměr.

30.08.2017 3 z 5

Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda John Irving

Doporučuji Brennbarovy bláboly. Kouzelné. Jinak se tady napříč povídkami tolik projevuje Irvingův typický humor a styl vyprávění. Není to autorova topka, ale stojí za přečtení!

15.08.2017 3 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Epizoda s tlakovým hrncem. Doporučuji!

15.08.2017 4 z 5

Deník jedné mrchy Deník jedné mrchy Suzanne Hawley

Takhle se snad nikdo nechová, nebo ano? "Hrdinka" totálně nesympatická do sebe zahleděná nána, zralá akorát na facku. Žije v totální deziluzi a přesvědčení, že ona je úžasná sněhová vločka, přitom jen ničí všechno, co ji přijde pod ruku (" O co mu jde? Měla bych to někomu nahlásit. Ještě mě začne sledovat, telefonovat mi uprostřed noci nebo pořád jezdit kolem mýho domu. Totální magor."). Oceňuju ukončení, čekala jsem klasický happyend. Některé pasáže byly vtipné, ale celkově nic moc. /2,5*/

28.07.2017 2 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Autorčin styl psaní - nebo překlad? - působil tak, že pro mě byla kniha málo čtivá a za další mě irituje přístup autorky k ženám, resp. popisování vztah žena vs. jiné ženy. Ženské postavy byly nesympatické a všechny se chovaly nelogicky, ovšem Cecilia hraje prim. Děj a zápletka poměrně snadno předvídatelný.

25.07.2017 3 z 5

V moci zla V moci zla Peter James

Slušná duchařina. Dobře se to četlo, a chvilkami to bylo i překvapivé.

16.07.2017 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Božský bastard: četlo se to dobře, super chemie mezi hlavními postavami Chloe a Bennetta. Takové promakanější a reálnější 50 shades. (3,5*) / Božská mrcha: tak nevím, ale krom toho, že toto natahování příběhu mě až tak nebavilo, nechápu, proč měla kniha takto zmršený překlad! (3*)

24.05.2017 3 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Úžasně vykreslená atmosféra takového, řekla bych, svérázného fantasy, nicméně čím dále jsem se dostávala, tím více mi příběh přišel jako změť nápadů a myšlenek. Bylo toho všeho tak nějak moc.

17.05.2017 3 z 5

Zrozena z popela Zrozena z popela Petra Stehlíková

Zajímavý námět. První půlka čtivá fantasy, ale pak se to zvrhlo spíše v červenou knihovnu.

12.05.2017 3 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Střídání pohledu vypravěčů a sympatické postavy, kterým můžete fandit. Motiv s proudem a dary mi trochu připomínal knihu Zoo City od L. Beukes. Konec je otevřený a nechává některé otázky a odpovědi do dalšího dílu, ale aspoň se máme na co těšit. /3,5*/

07.05.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Čte se to dobře, i když styl vyprávění je takový strohý. Děj je předvídatelný, ale i přesto je knížka napínavá. /3,5*/

02.05.2017 3 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Nedočetla jsem, nedokázala jsem to. Proto nedávám regulérní hodnocení v %, ale jen komentář. Chápu, že kniha má být o (sebe)objevování, meditaci, cestování atd., ale nástrojem vyprávění byla zvolena naprosto nesympatická hrdinka - nelze se s ní ztotožnit, nelze! Znuděná blbka, která si sama vytváří problémy.

25.04.2017

Ztracená Ztracená Anna Ekberg

Napínavé. Mělo to spád. Pěkný jazyk. Díky rozdělení do krátkých kapitol to bylo hodně čtivé, navíc změny prostředí a postav v rychlém sledu tomu určitě přispěly. Sice mi přišlo, že když už si autoři nevěděli rady, tak použili "náhodu", ale myslím, že jako celek to bylo hodně fajn. (Ale nevím, proč knihu na tom otřesném přebalu označují jako milostný thriller).

25.04.2017 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Tak já nevím... Podle zdejšího hodnocení jsem byla natěšená a čekala jsem něco víc...Líbily se mi změny vypravěčů, ale ta zápletka se dala už od začátku tušit, to mi zas neříkejte, že ne :-) Lepší průměr /3,5*/

30.03.2017 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Trochu déle mi trvalo, než jsem se začetla, ale kniha byla celkem napínavá, ač lehko předvídatelná. Co mi ale vadilo, byly pasáže jako z amerického akčního seriálu (k tomu už měli našláplo u Stalkera). Co jsem ovšem nepochopila, byly některé scénky (vrtulník, záchodovka...). Průměr.

25.03.2017 3 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Dobře napsaná sonda do hlavy sociopatky se zálibou v nezletilcích. Musím říct, že ač téma je poměrně znepokojivé, kniha se četla skvěle, vzhledem ke stylu a jazyku, který autorka zvolila. Upřímně mě fascinovalo, jak popsala Celestu a celý její šílený svět (představy, neschopnost udržet pozornost, drogování manžela i sebe...) a kam až je schopna ve své sebestřednosti zajít... A v neposlední řadě, podle mého názoru, dáva prostor se zamyslet; což není málo.

14.03.2017 3 z 5