koMaty koMaty komentáře u knih

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

pro mě to byla strašně nudná kniha, proto jsem ji četla 7 měsíců.. nalákalo mě na ni filmové zpracování, které bylo o hodně lepší.. prvních 180 stran bylo šíleně uspávajících, pak se to trochu dalo.. ** dávám jen za poslední strany a doufám, že už dlouho nebudu nic podobného číst..

02.01.2015 2 z 5

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu - Podrobný obrazový průvodce k filmu Pán prstenů: Společenstvo Prstenu - Podrobný obrazový průvodce k filmu Jude Fisher

Bohužel mě nějak minulo nadšení největší éry Pána prstenů, zato tato kniha mi pomohla se s tím vypořádat, více se ve všem zorientovat a navíc mě navnadila, abych si trilogii s Hobitem časem přečetla.. :-)

25.11.2014 4 z 5

Se šarmem Pařížanky Se šarmem Pařížanky Ines de La Fressagne

přínosná kniha snad pro každou ženu.. jen jsem v ní chtěla najít více osobních rad, namísto tipů, kam jít nakupovat apod., kterým jsou věnované asi 2/3 knihy..

18.11.2014 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Kniha jako taková mě nepřekvapila, je to prostě Brown, kterého mám ráda se vším všudy, včetně těch slabších míst.. Překvapilo mě téma, které je hodně aktuální, a líbilo se mi na celé knize nejvíc.. I závěr (obsah a důsledek Zobristova "díla") jsem čekala jiný, takže jsem spokojená.. :-)

27.09.2014 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Skvělé doplnění HP s nádherným přebalem.. :) Bajky se mi líbily tak, jak postupně šly.. První se mi líbila nejmíň a poslední, Příběh tří bratří, nejvíc.. :) určitě si pořídím a přečtu Fantastická zvířata a kde je najít, na které se v knížce odkazovalo..

10.09.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Bylo to čtivé, krásné, smutné, ale bohužel mě čtení příběhu nedojalo, nerozplakalo, a to jsem citlivka.. Jsem tak trochu zklamaná, čekala jsem něco víc, nějakou další přidanou hodnotu.. Celé mi to spíš připadalo jak příběh s dětským hrdinou určený dospívajícím nebo rodičům nemocných dětí.. Doufala jsem alespoň ve velkolepý, srdceryvný konec.. :( V slzách jsem byla bohužel až po shlédnutí filmu..

10.09.2014 4 z 5

Člověk Havel Člověk Havel Petr Čermák

skvělá kniha, jsem z ní nadšená.. jediná škoda, že nevrazili peníze do korektury..

21.03.2014 5 z 5

Nikolina cesta Nikolina cesta Michaela Fišarová

nádherná knížka, na konci mě rozbrečela.. je mi moc líto dětí, který tohle zažívají, snad se jim Nikolina cesta dostane do ruky a pomůže jim..

11.12.2013 5 z 5

Žert Žert Milan Kundera

luxus!! :)

28.11.2013 5 z 5

Horory na dobrou noc 3 Horory na dobrou noc 3 Anthony Horowitz

brutální!! na začátku vždy poměrně nudný a často i snad zbytečně zdlouhavý úvod povídky, k zápletce většinou došlo až na samém konci, ale bylo to děsivé.. vždy jsem si říkala, že to určitě dobře dopadne, a pak jsem byla znechucená a v šoku.. také ty dva dodatky byly skvělé.. jen škoda těch komiksových obrázků, často prozrazovaly zápletku nebo rozuzlení povídky..

13.11.2013 4 z 5

pár let zpátky jsem četla Slavnosti sněženek, které mě od Hrabala odradily.. teď jsem mu dala druhou šanci a byla jsem mile překvapena.. přestože nemám ráda souvětí přes celé strany a dlouhé kapitoly, bylo to čtivé, až na konec, který mě nudil..

04.11.2013 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

nechutný, zato čtivě napsaný.. co s člověkem udělá režim, okolí a členství v NSDAP.. zprvu člověk milující rodinu nadevše, posléze vrah.. ale už od začátku byl pošahanej svojí prací, že člověk vzešel z prachu a má se co nejrychleji v prach zase přeměnit apod., co od takovýho člověka taky čekat.. a jak uvažoval a valil to do své rodiny a přátel.. i ta oslovení typu nebeská, nadoblačká, růžolící dívka v černých šatech.. fuj, pořád to mám před očima.. i když jsem knihu četla, pořád jsem si vybavovala to skvělé filmové zpracování, z kterýho se mi taky dělá zle..

30.10.2013 5 z 5

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

smutný, dojemný, a přitom luxusní!! o dlouhé době skvělá kniha, která mě fakt dostala!!

29.10.2013 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Do strany 383 jsem byla rozhodnutá, že knihu dočtu, protože ji všichni chválí, a plánovala jsem ji ohodnotit třemi hvězdami. Chod sirotčince byl zajímavý, ale děj jinak nebyl žádné terno. Pořád jsem měla v hlavě Svět podle Garpa a byla jsem zklamaná. Na této straně jsem se konečně pobavila (následujícím):

"Chtěl jsem, aby si mě vzala," stěžoval si Wally Homerovi v ložnici, kterou spolu sdíleli. "Ale ona že ne, že na mě počká, ale nevezme si mě. Prý chce být mou ženou, ale ne mou vdovou."
"Tomu říkáš, že počkáme a uvidíme?" zeptal se Candy Homer na druhý den.
"Ano," řekla Candy. "Léta jsem počítala s tím, že si Wallyho vezmu. Ty jsi přišel až potom. Musela jsem počkat, abych si ujasnila, jak je to s tebou. A teď do toho přišla válka. Takže musím taky počkat, abych viděla, co přinese válka."

Od těchto řádků začal děj gradovat a mě stále více upoutávat. Do teď jsem se nutila ke čtení této knihy, a nyní jsem se od ní nemohla odpoutat. Bylo to skvělé, úžasné, famózní a já plánovala po dočtení udělit čtyři hvězdy, což bych také udělala, kdybych si nepřečetla doslov Petra Matouška. Za jeho posledním slovem bylo definitivně rozhodnuto, pět hvězdiček, a mně se tajil dech.. :-)

05.09.2013 5 z 5

Předlékařská první pomoc Předlékařská první pomoc Jan Bydžovský

skvělá publikace, která by měla být základem každé domácnosti a každý by si ji měl alespoň přečíst.. spolu se Zdravou výživou od Kunové podle mě tvoří v knihovně dokonalou symbiózu.. :)

05.09.2013 5 z 5

Kuchyňské pohádky Kuchyňské pohádky Hana Pinknerová

Většinou se jednalo o nudnou a beznápadnou (možná až trapnou) náhražku tradičních pohádek a ten zbytek mě taky nenadchnul.. Jsem zastánkyní tradičních pohádek a bila jsem se do hlavy, že jsem si tuto knihu vybrala k vypracování seminární práce.. Pardon..

03.09.2013 1 z 5

Deník Dity P. - Kuchařka Deník Dity P. - Kuchařka Dita Pecháčková

Chutné recepty, fajn komentáře a skvělé fotky.. Moje nejlepší kuchařka.. :-)

03.09.2013 5 z 5

Dvojí rozmlouvání o jazyku českém Dvojí rozmlouvání o jazyku českém Josef Jungmann

Přínosné dílo, které se na současnou dobu a starou češtinu obtížně čte.

11.06.2013 2 z 5