Kuchyňské pohádky

Kuchyňské pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57878/kuchynske-pohadky-57878.jpg 4 13 4

Známá autorka nabízí dětským čtenářům vlídné a vtipné pohádky s výchovnými prvky a důrazem na harmonické soužití rodiny, vědomí vlastní jedinečnosti a hodnoty. Hrdiny Kuchyňských pohádek jsou obyčejné věci, s nimiž se dítě běžně setkává doma v kuchyni. Některé příběhy obměňují tradiční české pohádky. Text svými obrázky doplnila Klára Kubešová.... celý text

heliiinka
09.11.2018 2 z 5

Jestli se mi něco nelíbilo, tak to byla tahle kniha.
Autorka přepracovala některé klasické pohádky a některé vymyslela sama. Jako plus dávám kreativitu, že psala opravdu o běžných věcech. např. Pracovní den lžičky.
ALE...
Přepracování jsou otřesná, protože kniha neučí harmonii a lásce, jak se píše na přebalu. Ukončit pohádku větou: "Lakomou cukřenku nikdo nelitoval." To neučí soucitu. Chybí zápletky a konce bývají špatné.
Tohle bych svým dětem určitě nečetla.

ReniHan
16.05.2018

Jediná pohádka co mi tak zůstala v hlavě a líbila se mi byla O oříšku co chtěl být v cukroví.

Matematicka
23.09.2015 4 z 5

Velice pěkná a zdařilá kniha autorských pohádek, ke které se s holkama ještě rády vrátíme, až budou starší. Jsou tu i hlubší poselství. Kromě toho se tu dozvíte taky několik receptů, ožijí tu běžné kuchyňské potřeby i některé tradiční pohádky...

koMaty
03.09.2013 1 z 5

Většinou se jednalo o nudnou a beznápadnou (možná až trapnou) náhražku tradičních pohádek a ten zbytek mě taky nenadchnul.. Jsem zastánkyní tradičních pohádek a bila jsem se do hlavy, že jsem si tuto knihu vybrala k vypracování seminární práce.. Pardon..

pohádky

Hana Pinknerová