koMaty koMaty komentáře u knih

Druhý mozek Druhý mozek Emeran Mayer

Něco jako bible o zdraví! Pro mě zvlášť poslední kapitola (asi posledních 60 stran) o jídle s dopadem na zdraví - četla jsem podobných knih víc, ale žádná nebyla jako tato. Moc doporučuji! Navíc se na populárně naučnou knihu příjemně čte.

23.10.2019 5 z 5

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

Od knížky jsem spíš moc nečekala, chtěla jsem něco tenčího a lehčího na dovolenou, obálka mě zlákala, ale byla jsem moc nadšená a mile překvapená. Za mě je skvělá, čtivá, napínavá a lepší než 1. díl Geniální přítelkyně!

16.07.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Dějově jsem oproti Haně zklamaná, přestože tématem je pro mě Slepá mapa zajímavá. Měla jsem ji rozectenou delší dobu, asi i proto jsem se stále trochu derorientovávala v postavách, závěr byl lepší, ale celkový dojem z knihy nic moc. Nově vydané Tiché roky ještě asi dlouho neotevřu.

02.07.2019 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Napínavý od začátku do posledních stran! Celou dobu jsem čekala, že na závěr se mi jen potvrdí moje domněnka, jak to celý bylo, přitom to bylo skvěle zamotaný a úplně jinak! Pecka!
PS: konečně můžu jít spát - nemohla jsem se od děje odpoutat.. :-D

06.03.2019 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Výborný ❤️

06.03.2019 5 z 5

Deník moderní jogínky Deník moderní jogínky Šárka Vojáčková Konečná

Knížka mě kvůli tématu lákala, po prvních stránkách jsem k ní byla skeptická, po pár dalších se to změnilo a po dotčení ji miluju!

01.03.2019 5 z 5

Oni nevědí, co činí Oni nevědí, co činí Jussi Valtonen

Pro mě velký zklamání. Četla jsem ji dlouho, nebavila mě, ale nedokázala jsem ji nedočíst, přeci jen jsem byla zvědavá, co se stane. Posledních asi 100 str. bylo lepších.

28.11.2018 2 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Zajímavá kniha s nečekaným dějem, velmi čtivá a pro mě napínavá. Navíc příjemná grafika a obálka knihy. Jen mě mrzí, že nevím, co se stalo s postavami dál.

19.02.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Prvních 300 stran mě nebavilo, ale vyplatilo se dočíst knihu až do konce, přesto z ní nejsem nijak unešená.

25.09.2017 2 z 5

Líbila se mi myšlenka, že se ten kouzelný svět děje nevědomky kolem nás, a nádherné grafické zpracování..

23.04.2017 4 z 5

Shakespeare Shakespeare Renáta Fučíková

Nejvíc se mi líbily zajímavosti a komentáře Fučíkové..

08.04.2017

Život je jinde Život je jinde Milan Kundera

Prvních 200 stran mě dost nudilo, ale čekala jsem, že obsah aspoň bude podstatný pro další děj - nebyl.. Kunderu mám moc ráda, ale z této knihy jsem celkem zklamaná.. Zbytek knihy standard..

03.09.2016 2 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Do té knížky jsem se prostě zamilovala..

06.05.2016 5 z 5

Láska – vybrané citáty Láska – vybrané citáty Paulo Coelho

Některé citáty jsou k zamyšlení, jiné mi přijdou nicneříkající.. Možná je to tím, že je to první věc, kterou jsem od Coelha četla.. Určitě bych si měla od něj přečíst něco jiného než jen citáty..

01.10.2015 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Fajn četba na dobu, kdy fakt potřebujete vypnout.. Ale musíte počítat s tím, že je to brak a nečekáte od ní nic velkého, pak je knížka celkem uspokojivá..

01.10.2015 3 z 5

Jak přežít těhotenství Jak přežít těhotenství Veronika Hájek Hurdová

super oddechnutí od upjatého okolí, plné úsměvných rad a situací, brané s nadhledem.. přečetla jsem knihu jedním dechem, v těchto těhotenských dnech mi přišla naprosto vhod.. doporučuji všem těhotným, i těm upjatým, a lidem v jejich blízkém okolí.. :-)

04.09.2015 5 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Luxusní kniha, která by podle mě měla být součástí každé domácnosti a povinné četby.. Poučná, zajímavá, čtivá atd., žádná negativa..

20.07.2015 5 z 5

Příručka dámy v běhu Příručka dámy v běhu Ruth Field

Skvělé, čtivé, praktické, motivující, zábavné.. Po dlouhé době jsem knihu přečetla okamžitě, musela jsem ji zařadit mezi oblíbené.. Ke knihám, které vždy budu potřebovat mít u sebe (Malý princ, Lady Fuckingham, Se šarmem Pařížanky,...) jsem přidala i tuto.. Děkuju Ti, Ruth.. :-)

02.02.2015 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Joanne Rowling

čtivé, zábavné, pro fandy HP nezbytné.. :-) jen popis famfrpálových družstev mě trochu nudil.. na samotného HP to ale nemá.. :-)

22.01.2015 4 z 5

jako fanynce HP mi nemohla knížka chybět ve sbírce.. při čtení této "učebnice" jsem obdivovala Rowlingovou, jak to všechno promyslela, jak je to vše krasně propojené a dokonané k dokonalosti.. nejvíc mě bavily vepsané poznámky slavné trojice.. :)

12.01.2015 3 z 5