Láska - vybrané citáty

Inspirativní výbor citátů z děl Paula Coelha je tentokrát zaměřený myšlenky o lásce v mnoha jejích podobách, které pronášejí postavy jeho četných románů, ale i autor sám ve svých fejetonech.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26749/laska-26749.jpg 470

Amor (2007)

Literatura naučná, Citáty a přísloví
Vydáno:, Knižní klub

HoneyBunny
19.10.2017

,,Láska není zvyk,závazek nebo dluh - láska je.
Bez jakýchkoli definic.
MILUJ A MOC SE NEPTEJ. Jenom miluj ." :)

nefernefer
05.10.2017

Tuhle knížku jsem dostala jako dárek a jako taková svůj symbolický účel splnila. Ale nic víc. Je to klasická ukázka knihy udělané pouze na efekt. Líbivá obálka, ilustrace, jež jsou směsí obrázků jihoamerických indiánů, ornamentů z moravských krojů a animovaných japonských postaviček s obrovskýma očima, a hromada citátů vykuchaných z jiných knížek. Se spoustou z nich jsem nesouhlasila, některé si protiřečily, jiné mi přišly úplně o ničem a některé jsem vinou vytržení z kontextu vůbec nepochopila. Nemohu se zbavit dojmu, že v tomto případě nejde o nic jiného, než o snahu dostat z fenoménu Coelho další vývar bez práce.

Ajinka126
30.07.2017

Já na tento způsob podávání citátů, moder a hlubokých myšlenek příliš nejsem. Ráda si ponechávám tu představu, že mi nebyla "vnucena", ale že jsem si ji "našla" sama mezi řádky. To tady dost dobře nejde, když jsou to jen vyňatky. Na druhou stranu je to dobré v tom, že mě to může upozornit na něco, čeho jsem si já všimnout nemusela.

kayu
03.07.2017

Nádherná knížka, která zprvu zaujme svým obalem a nádhernými ilustracemi, ale může toho nabídnout mnohem víc.

Kristyna95
08.11.2016

Tato kniha citatu sice zdobi mou knihovnu uz pomalu patym rokem, presto se k ni stale vracim a nachazim v ni klid, pochopeni a zahrati u srdce. Jake jine citaty vyvolaji takove pocity, nez ty o lasce?

sabanka
03.10.2016

Asi jen nemám ráda knihy tohoto typu a to co se z Coelha snaží udělat dnešní doba....... M2 to nevzalo, ale vůbec ne..

Tynyton
02.06.2016

Zaprvé - ta knížka má nádherný obal, který mě zaujal na první pohled. Citátů, které mě zaujaly je v knize nepřeberné množství. Myslím, že se ke knize budu často vracet, protože je plná myšlenek, ke kterým je hodno se vracet častěji a věnovat jim více prostoru. Jsem ráda, že mám tuto knihu ve své sbírce.

koMaty
01.10.2015

Některé citáty jsou k zamyšlení, jiné mi přijdou nicneříkající.. Možná je to tím, že je to první věc, kterou jsem od Coelha četla.. Určitě bych si měla od něj přečíst něco jiného než jen citáty..

janyska13
03.08.2015

Krásné citáty. :)

wiix
01.06.2015

Nepáčia sa mi takéto umelo vytvorené knihy, ktoré zhŕňajú pravdy (v podstate len vetičky), ktoré všetci veky tvrdia a vedia a neprinášajú nič nové a vlastné.

Matt Baker
04.01.2015

Tuto knihu jsem přečetl jedním dechem, spoustu zdejších citátů mi snad uvízne v paměti i v srdci po zbytek života. Získal jsem díky ní nové náhledy na svět a pomohla mi v době, kdy jsem na tom nebyl po psychické stránce moc dobře.

nickym
14.08.2014

Kniha co dokáže pokaždé pohladit po duši :)

Stammel
20.12.2010

Z anotace to působí jako děsivý a laciný kýč. Což by ovšem autorově poetice docela odpovídalo...

Gooverka
17.12.2010

krásné a jedinečné citáty od Paula :))))

Paulo Coelho

Paulo Coelho