Komaeda Komaeda komentáře u knih

Úplněk a jiné povídky Úplněk a jiné povídky Banana Jošimoto

To bylo super... Můj učitel říkal, že by Jošimoto Banana měla dostat nobelovku :) Je to krásné, každá věta je promyšlená. Je to o ztrátě milované osoby a o vyrovnávání se se smrtí.
Můžete si koupit anglickou verzi knihy, pod názvem Kitchen jsou všechny tyhle krátké povídky.

26.08.2021 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Sanne Averbeck

Prvních 150 stran mě bavilo, postavy a tak... Ale pak nám autorka doslova ukázala kdo je vrah a zapletka byla úplně předvídatelná, že jsem to nemohla dočíst!

25.08.2021 odpad!

Most snů Most snů Džuničiró Tanizaki

Půlka knihy se nedala číst, podle mého názoru. Samé historické popisy, jména, vyjmenovávání, které bylo spíše jako učebnice než povídka.
Líbily se mi povídky Tetování a Touha po matce.

13.08.2021 3 z 5

Asi to skončím Asi to skončím Iain Reid

COŽEEE!!?? Čekala jsem cokoliv, ale tohle mě dostalo. Film jsem neviděla, takže jsem šla naslepo. Nejprv nuda, pak celkem dobrý,ale pořád se nic nedělo, ale na konci....!!!!

10.08.2021 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Začátek a atmosféra dobrá, ale není to to, co slibovalo. Děj je pomalý a skoro nic se neděje. Ke konci jsem se musela do četby nutit. Overhyped.

09.08.2021 2 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Velmi napínavé, čtivé, super!
Trapná rozlučka v domě uprostřed lesů, kde není signál...
Zvraty jsem trochu předvídala, a hlavní hrdinka byla dost hloupá, a tak nebyl konec dost záživný, ale velmi se mi líbila zápletka a styl psaní! Takže doporučuji :)

08.08.2021 5 z 5

Nedočteno, nuda. Nezajímavé

25.07.2021 odpad!

Deset mrtvých komiků Deset mrtvých komiků Fred Van Lente

Super, jako Deset malých černoušků. Vadily mi jen ty sexuální vtipy. To nemůže být někdo vtipný bez sexu??

21.07.2021 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

První polovina super! Druhá teda za mně nuda... Zdlouhavé a nenapinave

14.07.2021 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Wow... Zvraty byly dobrý, ale předvídatelný. 70% knihy bylo špatný, postavy vůbec nebyly vystižené. V podstatě jen seznam jmen, nevíte kdo ke kdo a podezříváte střídavě všechny. Byla to autorčina prvotina, tak dám šanci dalším.

14.07.2021 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

(SPOILER) *lehké spoilery*
Nebyl to horor, ale spíš roztomilá pohádka. Nebavilo mě, že se tam objevovali duchové a nadpřirozené obludy. Chtěla jsem dům plný podivných zvuků, ale místo toho mám průsvitné postavy.
Bylo to ale napsané mistrovsky a velmi napínavě, tak jsem si to užila.

30.06.2021 3 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Čtivé a zábavné. Ale lidi, stačí se zamyslet a hned vám dojde, kdo je vrah... Takže konec mě nepřekvapil. Autorka se příliš zabývá postavami, a ne tím JAK byla vražda spáchána. Ale romanci jsem si užila.

29.06.2021 4 z 5

Odloučení Odloučení Katie Kitamura

Za mě teda nuda nuda nuda. Donutila jsem se knihu dočíst...

22.06.2021 1 z 5

Zrůda Zrůda Nacuo Kirino

Jedna ze sester ie zrůdně krásná, druhá ji závidí tak moc, že ji nenávidí. Která z nich je ta "zrůda"?
Můžu říct, že hodnotím pouze první polovinu knihy, druhá mi přišla odlišná a nenavazující. Je to škoda, protože mě vážně bavila.
Jméno vypravěčky se nedozvíme, jelikož žije ve stínu nádherné mladší sestry Juriko. Je tím zakomplexovaná, říká ji zrůda. Poznáváme vypravěčku skrz její retrospektivní vyprávění o své škole, a zjišťujeme, že její myšlenky nejsou tak úplně v pořádku. Je trochu sociopatka a sobecká, předstírající přátelství s Kazue a je zlomyslná.
V příběhu se dozvídáme i o dalších jejich "kamarádkách" a osudech. A zároveň nad románem visí nejdůležitější myšlenka - kdo spáchal 2 vraždy, z nichž obě obětí byly ženy, které byly v blízkozsti vypravěčky? Komu můžeme věřit, kdo nam lže? A kdo je vlastně zrůdou?

27.05.2021 4 z 5

Žena ve fialové sukni Žena ve fialové sukni Nacuko Imamura

Zajímavá a krátká kniha o dnešním Tokiu a jeho lidech. O jedné ženě ve fialové sukci, která zřejmě nemá moc peněz a všichni ji znají jako symbol tohoto města, a o druhé ženě, která ji každý den všude sleduje a dělá si o ní dokonce zápisky.
Ze začátku odpočinkový román o životě ve městě v Japonsku.
Závěr by se dal vyložit alespoň dvěma způsoby, a to z románu dělá čtivý a je k zamyšlení.

27.05.2021 5 z 5

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Nelíbila se mi. Začátek dobrý, ale pak to nabralo nadpřirozený směr a konec nezáživný.

07.02.2020 1 z 5

Ikigai - Japonská cesta k nalezení smyslu života Ikigai - Japonská cesta k nalezení smyslu života Ken Mogi

Váhala jsem,jestli si mam knihu koupit,ale jsem ráda, stoji to za to a zmeni vam to pohled na život

15.05.2019 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Fakt super knížka, mela jsem ji prectenou rychle a myslim ze je i pokracovani, doufam ze bude přeloženo :)

15.05.2019 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Takové nijaké, vůbec jsem nepochopila smysl této knihy a skoncila náhle

10.05.2019 odpad!

Příběh dívky Ariko Příběh dívky Ariko Jošiko Kójama

Skvěle napsany, zacatek dobrej,ale pak děj nic moc

06.05.2019 3 z 5