Komaeda Komaeda komentáře u knih

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Doporučuji

Tvář toho druhého Tvář toho druhého Kóbó Abe

Tato kniha je vlastně 3 zápisníky muže, který má zohyzdněný obličej a chce si vytvořit masku, která by byla dokonalá jako lidská tvář. Zabývá se otázkou toho, jestli je lepší nechat si zohyzdněnou tvář nebo umělou - co z toho je lidštější, přirozenější a správnější?

Písně z Ostrova vážek Písně z Ostrova vážek * antologie

Pár básní z Manjóšú, doplněné o vysvětlení a koměntáře

Sestry Makiokovy Sestry Makiokovy Džuničiró Tanizaki

Úžasná kniha, čte se velmi dobře a rychle, její postavy jsou 4 sestry, každá je jiná.

V polévce miso V polévce miso Rjú Murakami

Kniha je jen pro silné povahy... obsahuje hodně brutálností, nechutností, bude vám z ní špatně. Nicméně je výborně napsaná, ještě jsem se s ničím takovým, co by na mě tak zapůsobilo nesetkala.

Kniha je jen o běhání

02.02.2019 1 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Zajímavá kniha! Tichý hlavní hrdina a okolo něj se motají ženské postavy

Chvála stínů Chvála stínů Džuničiró Tanizaki

Jedná se o esej úspěšného spisovatele Tanizakiho. Vysvětluje, že Japonci obdivují spíše stín zatímco my evropané světlé, lesklé věci. Kniha je velmi krátká, takže si nemyslím, že stojí za to si ji koupit, spíše jen jednorázově přečíst.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Kniha se čte dobře, ale přišla mi zajímavá až od strany 200, kde se konečně něco děje a děj má rychlý spád. Na konci bylo celkem překvapivé odhalení. Nicméně mi přijde, že je kniha overrated, tedy že není tak úžasná, jak jsem slyšela, ale stojí za přečtení. Čekala jsem, že se děj bude odehrávat někde na severu, ale odehrává se v Austrálii a ve knize je hodně anglických vět, které jsou přeložené na konci knihy.

Hlas hory Hlas hory Jasunari Kawabata

Něco jako Deník bláznivého starce

Deník bláznivého starce Deník bláznivého starce Džuničiró Tanizaki

Vtipně i smutně podaný život starého muže, jehož jediné potěšení na sklonku života je žena jeho syna.