kolacky kolacky komentáře u knih

Vražda s nápovědou Vražda s nápovědou Catherine Shepherd

Ach jo. Nemám ráda neřešitelné hádanky. A nemám ráda tyranské předky. Viz Dallasová.

12.01.2024 4 z 5

Lucy a hotýlek v Bretani Lucy a hotýlek v Bretani Dee Ernst

To se mi to krásně četlo! Lucy/Lucie se vzpamatuje z facky od osudu tak skvěle, že se k téhle knížce určitě vrátím. A ten konec s děvčaty, radostná slzička!

Taky nesmím zapomenout na Napoleona Bonaparta!

11.01.2024 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Zase výborný příběh. Josie v nebezpečí, celé oddělení pracuje na 120 procent, nebezpečná sekta, miminko... Ale co mě dostalo, ten závěr v hospicu. Josie se projevila jako silná a empatická osobnost.

10.01.2024 5 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Všechna klišé na jednom místě! Zbědovaná dívka s mlčícím synkem, zachmuřený muž se smečkou nevychovaných dětí, nevlídná hospodyně, příšerná odkopnutá blondýna, přátelští venkované, zanedbané sídlo... a k tomu "paní Rochesterová"! A možná i Lochneska... Naštěstí si s tím vším autorka senzačně poradila a dala nám příjemné čtení s trochou té romantiky, která pohladí.

Mimochodem jsem si užila autorčiny poznámky o čtení, čtenářích, knihách, čtečkách a dostala mě tahle: (Čtečky) Ty jsou určené jen pro lidi, kteří čtou opravdu HODNĚ.
I pro nás, přátelé.

09.01.2024 5 z 5

Až na dno Až na dno Amanda Quick (p)

Zase dobré oddechové počtení.

07.01.2024 5 z 5

Síla vášně Síla vášně Amanda Quick (p)

Další Wintersovic talent v nebezpečí. Spalující lampa je těžký případ...

06.01.2024 5 z 5

O život O život Amanda Quick (p)

Kolega/yně Kudík - naprosto přesně. Eclipse Bay, Arizona Snow, miluju to tam. Moc příjemné čtení.

06.01.2024 5 z 5

Až na popel Až na popel Amanda Quick (p)

U Raine Tallentyreové bydlí milovaní a milující kocouři Batman a Robin!

05.01.2024 5 z 5

Spalující lampa Spalující lampa Amanda Quick (p)

Výzva 2024:
1. Adelaide
2. Griffin
3. Delbert
4. Luttrell
5. Hulsley

02.01.2024 4 z 5

Dokonalý jed Dokonalý jed Amanda Quick (p)

Výzva 2024:
1. je součástí série,
2. nečetla jsem ji poprvé.

01.01.2024 5 z 5

Neobjevená země Neobjevená země J. M. Dillard

Klasická klasika! Důstojné rozloučení s klasickou posádkou. Mimochodem... ve filmu hrála zrádnou Martii modelka Iman, manželka Davida Bowieho.

30.12.2023 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Aiden888 - naprostý souhlas... Profackovat všechny.
A v Maruně jsem pořád viděla/slyšela svoji tchýni. CO BY TOMU ŘEKLI LIDI... Ta kdyby měla místo, určitě by si pořídila i sváteční obývák.

Ale - skvěle napsané, skvěle odkoukané.

30.12.2023 4 z 5

21. narozeniny 21. narozeniny James Patterson

Vyšetřovací klub dělá, co může. Někdy pomůže tvrdá práce, někdy náhoda. Ale spolek je to pořád dobrý a Lindsayini policejní kolegové taky. Nebylo to nejhorší.

29.12.2023 4 z 5

Noční návštěvník Noční návštěvník Jeffery Deaver

Opět perfektní. Lincoln a Amélie nemůžou zklamat, jakožto ani jejich tým. Líbil se mi i Lyle Spencer. Nelíbily se mi politické čachry.

29.12.2023 5 z 5

Hra o trůny: Kompletní průvodce Hra o trůny: Kompletní průvodce kolektiv autorů

Docela povedené. Krásné záběry, hezky podaný děj, zkratkovitě, aby nalákal na shlédnutí. Ale chyběla mi tam Catelyn Stark, ani jedna fotografie, a taky Jaqen H'ghar, ani obrázeček. Dokonce ani khal Drogo nemá v publikaci fotografii. A přitom byli všichni tři docela důležití.

27.12.2023 4 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Nádherná kniha, nádherné ilustrace! Námět malinko jako u Talismanu, ale zase jiný a z jiných světů. Strašně jsem se bála o Radar, aby se stihlo najít vy-víte-co, a jestli Charlie zvládne ten hlavní souboj. Líbili se mi i jeho kamarádi z Maleenu, Voko, Pursy, děvčata, Freed... Taky všichni zbylí královské krve. A v první řadě Dora! Doporučuju všemi deseti!

27.12.2023 5 z 5

Nejzazší hranice Nejzazší hranice J. M. Dillard

Nejhorší je, když jedinec s nejlepšími úmysly chová jako pako. To se pak dá spolehnout jenom na naši klasickou trojku, jak to udělal admirál Caflish.

25.12.2023 5 z 5

Černý oheň Černý oheň Sonni Cooper

Pan Spock prožívá nefalšované dobrodružné dobrodružství ve vesmíru! Klidně si ho člověk dokáže představit jako tajemného piráta.
A rozuzlení téměř jako deus ex machina - všechno je zamotané a skoro bezvýchodné, než Jim Kirk uhodí palicí na hřebík.

23.12.2023 5 z 5

Sny o Krkavcích Sny o Krkavcích Carmen Carter

Další pohádka z vesmíru. James T. Kirk, ten si chudák musí vždycky poradit, i když se Kostra momentálně nachází zcela mimo... Ale zbytek posádky zabere a to by bylo, aby to nevyšlo!

21.12.2023 4 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Pralinka s kopečkem šlehačky pro milovníky Prahy!
A navíc krásný obrázek na titulní straně...

21.12.2023 4 z 5