kolacky kolacky komentáře u knih

Ztracené dívky z Willowbrooku Ztracené dívky z Willowbrooku Ellen Marie Wiseman

Opravdu silné čtení. Bohužel kdo má moc, často ji zneužívá. Tím hůř, když se jeho oběti nemají jak bránit. Místy jsem až nedýchala, když jsem sledovala Saginy osudy v ústavu. Bohudík za detektiva Nolana.

18.02.2024 5 z 5

Propadlíci Propadlíci Petr Heteša

Nenáročné počtení, spíš pro mládež, ale i mně stařence se to líbilo. Pěkné autorovy ilustrace. A kočky, bonus navíc!

Hned několik variant Výzvy - brožovaná, milovníci koček, někdo se ztratil...

17.02.2024 4 z 5

Noc splněných přání Noc splněných přání * antologie

Každá jiná, některá super, jiná slabší, ale všechny povídky byly originální. Ilustrace značně zajímavé.

16.02.2024 4 z 5

Odražená střela Odražená střela Sandra Brown

Klasická Sandra! Nervy a napětí, na druhou stranu romantika a trochu toho muchlování. Dobře se to četlo.

16.02.2024 4 z 5

Pověsti o hradech Pověsti o hradech Adolf Wenig

Moc hezky vypravená knížka.

12.02.2024 4 z 5

Skleník Skleník Karel Václav Rais

Četla jsem kdysi u babičky a pamatovala jsem si knedlíky s hrušicemi, mňam. A když jsem tenhle malinký skvost našla v Knihách do vlaku, byla hned moje. Budu muset najít nějakou na výměnu.

12.02.2024 5 z 5

Ilustrovaná bible pro mládež Ilustrovaná bible pro mládež Josef E. Krause

Zkrácená, vyhřebelcovaná verze Knihy knih. Pravda je, že originál se čte hodně těžce a musí na to být čas a nálada. Tahle varianta je velice přístupná a velice pěkně ilustrovaná... i když mě docela pobavilo, že můj milovaný Jan Křtitel má na té své poušti hladce oholenou tvář.

12.02.2024 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

(SPOILER) No, nevím. Vadí mi ty divné konce, jak tady, tak u Klekánice, protože hlavní neřád z toho všeho vyvázl. Od začátku bylo jasné, že jeden z bratrů je úchyl, že Pavla do toho moc nezapadá a že Ema pátrání nenechá. A nesnáším bezskrupulózní ha.zly.

10.02.2024 4 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Tak šeredný námět a tak skvěle zpracovaný... Takovou hrůzu bych nikomu nepřála. To se potom opravdu nechce žít.

Ale mimochodem - Erben napsal Polednici, nikoliv Klekánici.

09.02.2024 4 z 5

Hříchy pro pátera Knoxe Hříchy pro pátera Knoxe Josef Škvorecký

Souhlasím s kolegy, seriál s krásnou mladou Zlatkou Adamovskou je mnohem lepší než knížka. Četla jsem kdysi, četla jsem teď (kvůli Výzvě) a názor mám pořád stejný.

08.02.2024 4 z 5

Mordýř Mordýř Jan Patrick Adámek

V nynějším rozmachu historických detektivek se Mordýř rozhodně neztratí. Zajímavě psaný, postavy dobře vykreslené, netradiční bažinaté okolí... Heřman a jeho kůň a kluk a zrzavá kobylka a především černý Ronald, to jsou hlavní a vynikající postavy. Pachatele jsem si - a kupodivu správně - tipla nějak v polovině příběhu. Věděla jsem kdo, ale ne proč, a to Heřman na konci objasnil. Doporučuju!

07.02.2024 5 z 5

Pozoruhodně bystrá stvoření Pozoruhodně bystrá stvoření Shelby Van Pelt

Moc hezké vyprávění. Obdivovala jsem Tovin elán a to, jak se vypořádávala se situacemi v jejím životě. Líbily se mi její kámošky pletařky. Líbil se mi hokynář Ethan a nakonec i ten popleta a smolař Cameron. A Kocour ! A nemohla jsem nemilovat Marcella, jeho chobotničí pohled na lidský svět a jeho náklonnost k Tově. A smírný konec...

06.02.2024 5 z 5

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Milá, odlehčená jednohubka ke knize. Kouzla a čáry a jedinečný Silas, který by si VÁŽNĚ zasloužil samostatnou knížku.

04.02.2024 4 z 5

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Sophie Claire

Jeden z hezkých, příjemně napsaných příběhů, kdy dopředu víte, jak to dopadne, ale stejně jste napjatí, kterak si ti dva zkomplikujou situaci, aby ji spolu mohli rozmotat.

04.02.2024 4 z 5

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

Nádherně popsaná vánoční atmosféra, Billovy úvahy, jeho váhání a rozmýšlení a nakonec pochopitelný skutek.

Nenápadný popis toho, jak moc pokřiví charakter, tím hůř, když jde o ty, kteří/které by měly být milosrdné a plné Boží lásky.

03.02.2024 4 z 5

Princezna zakletá v čase: Povídky a svět Princezna zakletá v čase: Povídky a svět Lukáš Daniel Pařík

Hezký, pečlivě sestavený doplněk k filmové pohádce. Moc povedené ilustrace a krásná mapa na předsádce.

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Knížka o knížkách. Prostě něco pro mě. Hezky napsaný příběh o nehezké době, se kterou se musí člověk vypořádat, jak nejlépe dokáže, a ideálně s přáteli po boku.

Zrádný bůh Zrádný bůh Cameron Johnston

Kroana3 má naprostou pravdu. Škoda, že se knížka nedostala do lepších rukou. Ale příběh byl fajn, trochu krvavý, ale co bychom od ničemného boha mohli čekat, že. A další fakt je, že by to chtělo pokračování!

Výzva '24: 1. obrýlený autor, 2. jeho prvotina.

02.02.2024 4 z 5

Zločiny dvorního rady II: Až přiletí kometa Zločiny dvorního rady II: Až přiletí kometa Jaromír Jindra

Výzva 2024: 1. knížka ze série, 2. vydáno 2023.

Doufám, že tímhle to nekončí, aspoň ještě jednu!

31.01.2024 5 z 5

Crota Crota Owl Goingback

Takový až lovecraftovský horror, co se jeskyní týče, se mísí s úžasnými indiánskými rituály. Šerif Skip kráčel z jednoho světa do druhého a s pomocí přátel... však víte. Skvělé čtení.

30.01.2024 5 z 5