kokrokr kokrokr komentáře u knih

Dvojník Dvojník Robert A. Heinlein

Krásně napsané, vtipné, čtivé. Snad první věc, kterou jsem v mládí od tohoto autora četl a pak chtěl více.

Hvězdný kadet Hvězdný kadet Robert A. Heinlein

Musím říct, že tohle se četlo příjemně. Je to už starší příběh a věda od jeho napsání dost pokročila, ale pokud máte rádi sci-fi klasiku, budete se možná bavit tak dobře jako já.

Stín vítězství Stín vítězství David Weber

Náš milý autor se v tom začal už moc plácat. V poslední době co nový díl, to víc stránek a popisu. Celou ságu jsem četl několikrát a doufám, že ji Weber dokončí. Dávám tři a půl bodu.

23.05.2020 3 z 5

Stanice Bazilišek Stanice Bazilišek David Weber

Weber se hezky čte a celá série je velmi dobrá. Čím déle ale píše, tím jsou knihy delší a někdy už to škodí. Ta poslední, je už moc ukecaná a nejde k jádru věci /Stín vítězství/. Celou ságu jsem četl několikrát a doufám že se dočkám i posledních dílů.

Grunge Grunge John Ringo

Paměti jsou dle mého příliš popisné a nemají ten vtip a jiskru, co měla hlavní série LM. Není to špatné čtení, ale už to není taková zábava co dříve. Je jasné že Ringo píše jinak než Correia. Ringo je výborný autor a já mám rád jeho sci-fi, tady jsem se ale nudil.

23.05.2020 3 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Velmi poetické čtení, krásná čeština a za mě maximum bodů.

Prokletý Prokletý Benedict Jacka

Stejně dobré jako první díl.

Předurčený Předurčený Benedict Jacka

Koupil jsem jako eknihu a pak i druhý díl. Čtivá fantasy a rozhodně hodlám koupit i další pokračování. Dobře vymyšlený svět plný čarodějů a monster.

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Vynikající a velmi zábavné, četl jsem to už několikrát a pokaždé si to pěkně užil.

Muži pod ochranou Muži pod ochranou Robert Merle

Koupil jsem před lety. Mám Merleho rád, zejména jeho ságu ,,Dědictví otců". Tenhle postapo příběh jsem přečetl velmi rychle a dobře se u něj bavil.

Dědictví otců Dědictví otců Robert Merle

Mou oblíbenou knihou jsou „Tři mušketýři”, a tak mám tyhle historické příběhy ze staré Francie rád. Nemohl jsem proto tuhle ságu vynechat a kupoval knihy, jak jednotlivé díly vycházely. Čekání to bylo dlouhé, nakonec mám všechny díly a četl jsem vše několikrát. Koho baví historie a dobrodružství v poklidném tempu bude určitě spokojen.

22.05.2020 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

První kniha, kterou jsem od autora koupil a mám ji pořád. Velmi dobrý příběh. Četl jsem i několik dalších románů od Merleho a vždy zaujal.

22.05.2020 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Výborné postapo sci-fi. Tenhle žánr mám rád a mohu jen doporučit.

22.05.2020 4 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

V dospívání moje nejoblíbenější kniha, kterou jsem četl několikrát za rok. Poprvé jsem ji četl asi ve třinácti letech a nadšení ze spletitého historického příběhu plného politických intrik neznalo mezí. Četl jsem jen první dva díly, další nikde nebyly. V 70 letech ale vydala MF komplet všech dílů, který mám dodnes. První dva díly jsem četl snad dvacetkrát a další pokračování asi třikrát. Od Dumase jsem pak jako kluk přečetl všechno, co kde bylo. Dobrý byl Josef Balsamo, Hrabě Monte Cristo a Robin Hood. Přečetl jsem i jiné věci, ale to už nemělo tu kvalitu. Tři mušketýři mají vše, je tu dobrodružství, politika, intriky, přátelství, čest a láska.

22.05.2020 5 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Tento žánr mě velmi baví a všech 7 dílů jsem přečetl. V posledních dílech, ale autor už asi nevěděl jak pokračovat, a vymýšlel různé konspirace probíhající v reálu. Zločinci z reálu pak ovlivnili ve svůj prospěch děj Barliony. To považuji za chybu. Lépe vyzněly knihy, kde do herního světa nezasahoval děj z venku.

18.05.2020 4 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Četl jsem zatím tři díly a za mě nejlepší herní svět, a proto dávám pět bodů. Ostatní autory jako Mahaněnka, Atamanova a Korněva , které mám přečtené také, hodnotím za čtyři body. Co trochu vadilo, byla ta propagace ruského lidu, jako národa dobráků a otloukánků. Jak víme, je skutečnost trochu jiná. Pokud s jejich jednáním souhlasíte, jste jejich bratr a když ne, tak hned nepřítel. Nechápu, proč si tu někteří stěžují na popis levelování, je to přece RPG svět a o tom to je. Já se bavil náramně. Hry hraji jen pro jednoho /FPS/ a nepravidelně, ale i tak jsem názvosloví pochytil hned. Jsem už stařík v důchodu a mám vnoučata, přesto se na další díly těším jak malý kluk. Žena mi občas říká, že jsem nemocný, asi budu PC pozitivní.

18.05.2020 5 z 5

Případ jantarové komnaty Případ jantarové komnaty Ludvík Souček

Součka mám rád, ale tohle je jeho nejhorší kniha. Je o něm známo, že byl schopen vyfabulovat román spojením různých tajemných jevů a sepsat ho za pár dní. Prvního Dänikena, který u nás vyšel, prý při překladu přepsal a upravil z více jak poloviny, protože to byla slátanina. Tady sám jednu slátaninu napsal. Souček byl velmi inteligentní člověk s encyklopedickými znalostmi z mnoha různých oborů, ale tady to přeplácal jako když kočička a pejsek vařili dort.

12.05.2020 odpad!