kokrokr kokrokr komentáře u knih

Navzdory dálkám Navzdory dálkám Zane Grey

Stavba telegrafu, bizoni, indiáni, požár, přeprava stáda dobytka přes rozvodněnou řeku, boj na pistole a krásné dívky. Můj nejoblíbenější Z.Grey.

Černý šíp Černý šíp Robert Louis Stevenson

Vydání z roku 1966, jsem jako kluk dostal a mnohokrát četl. Dobrodružný příběh ze staré Anglie na jehož konci mladý hrdina získá krásnou dívku, by mohl pobavit mládež i dnes.

25.05.2020 4 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Tuhle knihu mám ve velké oblibě. Popis průzkumu cizí kosmické lodě je fascinující. Je tu obrovské schodiště a pod ním planina a válcovité moře a za ním neznámé útvary. Začnou se tu objevovat různí bioboti a provádí lodní údržbu. Čekáte jen, kdy se ukáží i Rámané. Třešničkou na dortu je létající kolo, jak od pana Foglara. Na závěr ještě vtipné zneškodnění bomby s pomocí obyčejných štípacích kleští. Jakmile v 84 roce kniha vyšla, hned jsem ji koupil. Četl jsem ji několikrát a pokaždé mě baví víc a víc.

Generál Generál Robert Muchamore

Gerilový boj s pomocí projímadla, co na to říct, já se bavil.

Ničitel Ničitel Clive Cussler

Velmi rychlá jízda, tohle bylo hodně zábavné.

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Jako vždy krásný jazyk, ale kniha mě nezaujala. Tenhle soubor útržků z dějin Tolkienova světa se čte dost špatně. Je to zdlouhavé, popisné a nezáživné. Chápu ale, že skalní fanoušky kniha potěší.

25.05.2020 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Nevím proč, ale první díl mám nejraději. Ten začátek příběhu, tušení temného zla, náznaky vzdáleného nebezpečí a rostoucí napětí v počátcích cesty, to vše mě dostalo. Jako bonus k tomu autor přidal krásný jazyk a já měl pocit, že čtu knihu ve verších. Jenom lituji, že kniha nevyšla dříve, ale až začátkem 90 let. Bylo by krásné přečíst si knihu jako školák či student a nečekat až do středního věku před čtyřicítkou.

Sharpův tygr Sharpův tygr Bernard Cornwell

Přečetl jsem tuhle ságu postupně jak vycházela celou a je to krásná procházka historií. Kvalita jednotlivých dílů mírně kolísala, ale vždy byla na vysoké úrovni. Cornwell dokáže psát velmi krásným jazykem a čtenáře rychle vtáhne do děje.

25.05.2020 4 z 5

Azincourt Azincourt Bernard Cornwell

Vynikající Cornwell, tak jako vždy. Četl jsem spoustu jeho knih a všechny jsou úžasné, ten chlap má prostě kouzelný dar vyprávět příběhy.

25.05.2020 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Četl jsem i několik dalších románu od tohoto autora, ale jedině tenhle mám doma. Jako student jsem ho četl několikrát. Je to příběh o přátelství a lásce, na který se nezapomene.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Je to dobrá krimi, ale na mě nezabrala. Připadalo mi to příliš vykalkulované, skoro jako filmový scénář.

24.05.2020 3 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Moje druhá nejoblíbenější kniha od Pratchetta. Příběhy o noční hlídce jsou moje krevní skupina.

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Tak to mě fakt bavilo, cesty časem mám rád.

24.05.2020 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Musím říct, že první tři díly považuji za nejpovedenější. Možná je to proto, že nakladatel dokázal autorku ukočírovat a omezil rozsah textu. Další díly si už Rowlingová krátit nenechala, na to už byla moc populární. Já bych teda škrtal.

Stáčení temného piva Stáčení temného piva Tim Powers

Četl jsem Brány a pak teprve Stáčení. Obojí má svou kvalitu a odlišuje se od běžného průměru. Přiznávám ale, že mě pivo nezaujalo.

24.05.2020 3 z 5

Brány Anubisovy Brány Anubisovy Tim Powers

Tohle není jednoduchá dobrodružná fantasy, ale velmi podivuhodný příběh psaný krásným jazykem. Je to vyšší level, který ale nebude každého bavit.

Pohádky o mašinkách Pohádky o mašinkách Pavel Naumann

Dodnes si pamatuji verše pro přehození výhybky koleje k panu Zababovi. Mám doma odrbané vydání z 60 let. Tohle od nakl. Paseka, jsem koupil vnukům. Bohužel, kniha měla málo výrazný tisk. Ta stará kniha byla krásná a vypadala mnohem lépe.

24.05.2020 5 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Dát dohromady emzáky, upíry a lidi a aby to mělo hlavu a patu, to může jen Kotleta.

24.05.2020 4 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Koupeno jako ekniha. Zajímavý příběh a dobře napsaný. Sám nevím proč, ale jiné autorovy knihy jsem četl s větším zaujetím. Není to ale špatné a já se dobře bavil. Je to tak trochu americká drsná škola S.D.Hammetta v moderním hávu.

Štvanice Štvanice František Niedl

Rozhodně lepší než první díl /Pohled šelmy/. Příběh ve Francii působil mnohem více reálně a dobře se četl.