Černý šíp

Stevenson v něm vypráví dobrodružný příběh z války růží, a ačkoli chtěl knihou oslovit především mladé čtenáře, získal si svým Černým šípem i spoustu dospělých milovníků historické literatury. Příběh je totiž mistrovsky zasazen do dramatických časů druhé poloviny patnáctého století, kdy v Anglii zuří domácí válka. Verbují se pro ni i žoldnéři ve Francii a Švýcarech, ale o tom tahle knížka není. Vévodové z Yorku, ve znaku s rudou růží, si nárokují trůn na vládnoucí dynastii Lancasterů s růží bílou. A v oné krvavé a bezútěšné době se odehrává příběh mladého rytíře Richarda Sheltona. Snaží se usvědčit vraha svého otce a zachránit mladou a statečnou dívku Janu, která se ocitla v rukou podlého Sira Daniela Brackleyho a může ji čekat nehezký osud ve hře mocných. Do hry ovšem už předtím vstoupí neznámý mstitel, jenž Brackleyho bezpráví tvrdě trestá a jako znamení po sobě zanechává černé šípy... Edice KOD svazek 33....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43888/cerny-sip-43888.jpg 4206
Dobrodružné, Pro děti a mládež, Historické romány

Vydáno: , Albatros (ČR)

The Black Arrow: A Tale of the Two Roses, 1888

Kniha Černý šíp

HollyUndead

Dobrodružná kniha z doby Války Růží se mi velice líbila. Dobře se četla, hlavní postava byla neustále podrobena nějakému nebezpečí, což příběhu a spádu děje jen prospívalo. Jedná se navíc o jednu z prvních dobrodružných knih, kterou jsem kdy četl, takže musím upřímně přiznat, že četba této knihy mě inspirovala k přečtení dalších knih s dobrodružným námětem.

Čmeláček

Výborná dobrodružná kniha, četla se dobře. A válka růží je vždycky dobrá volba :).

Hanka44

Za mne je to tedy slabší ze Stevensonových knih

Barza

Ke knize jsem se dostala až v dospělosti, předčítala jsem ji synům před spaním. Trochu se mi pletlo, na které straně konfliktu která postava zrovna je, zejména když někteří mění své pláště, jak vítr fouká. Ale nakonec to bylo čtivé a klukům se to taky líbilo.

Majinka010406
30.06.2020

Dobrodružné, napínavé a velmi čtivé. Trochu bylo těžké dostat se do děje, ale nakonec se to četlo jedním dechem. Naprosto výborná kniha!

m_martina
17.06.2020

Tuto knihu četl i syn a tomu se líbila. Později ji četla dcera a nakonec já. Dobrodružné příběhy mám ráda dodnes.

kokrokr
25.05.2020

Vydání z roku 1966, jsem jako kluk dostal a mnohokrát četl. Dobrodružný příběh ze staré Anglie na jehož konci mladý hrdina získá krásnou dívku, by mohl pobavit mládež i dnes.

bara0452
04.04.2020

Ke knize jsem se dostala díky povinné četbě na VŠ a jsem ráda, že jsem po ní sáhla. Příběh je napínavý, dobrodružný a čtenáři zobrazuje středověkou společnost, ve které by nikdo z nás nejspíše být nechtěl.