kokina74 kokina74 komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Velmi dobře napsaná, umocněná silným tématem.

02.03.2021 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Po dlouhé době jsem se rozhodla pro četbu detektivky a svého rozhodnutí nelituji. Kniha je čtivá, autor si s vámi zahrává a když už si myslíte, že víte kdo za vším stojí, zjistíte, že je vše jinak. Jen závěr byl rychlý. V porování se zbytkem knihy na mě působil až odbytě.

08.06.2023 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

První polovinu knihy jsem neustále přemýšlela zda ji vůbec dočtu, anebo odložím. Zdlouhavé popisy nijak neposouvající příběh vyznívaly v mnoha případech jako prázdná slova na papíře, která měla za úkol jediné a to knihu natáhnout co nejvíce. Druhá polovina začala být zajímavější, neboť se tam knečně začalo něco dít. A závěř... No řekněme, když dokážu natáhnout úvod knihy na skoro celou polovinu jejího obsahu, nebylo by na škodu závěr trochu více propracovat.

23.02.2021 3 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Další depresivní kniha od této autorky s neuvěřitelnými schopnosti vás vtáhnout do děje a nepustit. Vlastně už jen doufáte, že to tentokrát dopadne jinak...

17.01.2024 3 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Knihu jsem si velmi užila. V době kdy se člověk dlouho do zahraničí jen tak nepodívá rozhodně skvělá volba. Smála jsem se a představovala si, jak také něco takového jednou podniknu. Autor si mě získal a rozhodně si přečtu i jeho ostatní knihy.

24.04.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Velmi dobře autorkou zpracovaný příběh podle skutečné události.

23.02.2021 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Rozhodla jsem se dát autorce ještě šanci. Bohužel začínám mít pocit , že autorce tento žánr ne úplně sedí. Fantasy ji jde určitě lépe. Opět dlouhé popisující pasáže, které člověka spíše otravují, než aby příběh někam posouvaly. Ale když vydržíte dostatečně dlouho, začne vás to možná i bavit. A konec vám pak rychle uteče neboť se tam konečně něco děje.

23.02.2021 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tato kniha mě naprosto uchvátila. Pro mě je to velice silný příběh a tak bravurně zpracovaný. Jedině doporučuji

12.01.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knihu jsem si vybrala podle hodnoceni. Nic méně z ni nejsem tolik nadsena. Postavy podle me neodpovídají svým chováním veku, kterým vy jim mel byt. Ale sila pribehu to nakonec zachránila i když to místy vazlo.

01.08.2015 3 z 5

Po přečtení staříka, jsem měla jasno. Musela jsem si rozhodně přečíst i anaflabetku a rozhodně nelituji. Užila jsem si ji více i než staříka. Krásně čtení. Člověk i chvílemi věří, že se tohle může dít ve skutečnosti.

18.06.2015 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Moje první setkání s touto autorkou. Nějak nevím jak tuto její knihu uchopit. Silné téma, které je ovšem popsáno velmi povrchně. Mnoho pohledů postav, že jsem se v jedné chvíli ztrácela, pokud jsem se plně nesoustředila na čtení. Občas mě pobavily určité pasáže no spíše "hlášky," ale to je tak vše. Přemýšlím, zda mi kniha něco přinesla. Bohužel nemůžu na nic přijít. Obávám se, že to pro mě bude jen kniha, kterou jsem přečetla, ale za pár dní dní už o ní nebudu vědět.

25.04.2020 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Škoda, že P. Hartl nenpasal více knih. Miluju jeho styl a tvorbu. Jeho knihy vždy zhltnu, až je mi líto, že je přečtu tak rychle.

15.08.2017 5 z 5

Naprosto skvělé vyvrcholení trilogie.

21.04.2017 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Jestli to takhle půjde dál bude to jedině paráda. Nemohu se dočkat posledního dílu. Tato kniha vám nedovolí přestat a prostě hltáte co můžete

21.04.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Knihu jsem zhltla během týdne, naprosto mě pohltila. Knihy Patrika Hartla mě prostě baví.

21.03.2017 5 z 5

Cena za dokonalost Cena za dokonalost Céline Raphaël

Při četbě takovýchto knih, si vždycky uvědomím jaké štěstí jsem měla j, že jsem si nikdy ničím takovým nemusela projít. Nejspíš úplně nehodnotím knihu jako takovou, ale spíše zamyšlení, ke ktrerému mě dovede.

10.09.2015 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Dlouho jsem se u žádné knihy nezasmála tak jako u této

05.09.2015 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Od knihy jsem čekala úplně něco jiného. Nic méně jsme si ji užila i tak. Klobouk dolu před lidmi, kteří se rozhodnou takovou pouť podstoupit.

18.06.2015 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Úžaná kniha. Velmi dobře se čte. Za mne mohu jedině doporučit

25.01.2015 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nikdy nepochopím jak někdo může dát této knize více jak jednu jedninou hvězdičku. Celá kniha i zbývající díly nemají naprosto žádný děj je to povrchní a od přečtení prvních stránek jsem si naprosto správně domyslela zbytek knihy i celého příběhu.... Jedna rada na závěr: Chcete napsat úspěšný román bez děje co bude číst celý svět? Napište 500 stránek o sexu o kterém nevíte naprosto nic a zaručuji vám úspěch...

27.08.2013 odpad!