Kocourek Kocourek komentáře u knih

Město nekonečné noci Město nekonečné noci Lincoln Child

Klasický Pendergast opět porazil neporazitelného. Ale protože je to můj oblíbený detektiv, odpustila jsem mu trochu rychlý konec. A hlavně Constance se nám vrátí.

05.05.2020 4 z 5

Na kraji priepasti Na kraji priepasti Bernard Minier

Nejdřív jsem litovala, že Servaz už nebude, ale kniha mě překvapila. Úplně jiné téma, bohužel skoro reálné. Zajímavé prostředí, trochu rozpačitý začátek, ale v době domácího vězení super kniha.

28.04.2020 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

První stránky pro laika krajně nesrozumitelné, ale pak se to rozjede. Možná méně odborných statí, které prodlužovaly děj. Ale jinak odpočinkové "koro"čtení.

21.03.2020 2 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Přečteno jedním dechem. Opět by to měla být povinná školní četba. Asi si tu dobu neumíme vůbec představit. Ale má dobrý konec.. :-) .

07.03.2020 5 z 5

Džungle Džungle Clive Cussler

prima oddechovka, hezky se čte a Cussler opět nezklamal.

07.03.2020 4 z 5

Továrna na smrt Továrna na smrt Erich Kulka

Asi nejlepší kniha o utrpení v koncentračních táborech. Souhlasím,měla by to být povinná četba. Moc se zapomíná, , ze se něco takového dělo. Když si k tomu přidáte ještě Smrt je mým řemeslem od Merleho , tak je téměř ucelený pohled o vyhlazovacich táborech.

29.01.2020 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Opět perfektní čtení, za mě zatím nejlepší. Pozvolné odkryvani minulosti Nete a naštěstí nám všichni přežili. Můžeme se těšit na další pokračování a možná trochu odkryjeme něco ze života Asada.

29.01.2020 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Kniha mi byla doporučena a neudělala jsem vůbec chybu. Perfektně vykreslený malinký kousek válečných dějin, který se týkal obyčejných lidí. Tyto knihy by měli číst ve škole děti jako povinnou četbu. Hodně rychle se zapomíná. Strhující děj mi nedovolil knihu téměř odložit. Navíc postavená na skutečných událostech.

19.01.2020 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Napínavé od začátku do konce. Dějové nitky se pomalu spřádaly a nechávaly čtenáře v napětí po celou dobu. Sice trochu rychle vyřešeny konec,ale jinak prima oddechove čtení. Tak snad bude s Lizbetkou i další díl.

13.01.2020 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tak zatím nejlepší příběh, napínavé od začátku do konce. Jsem ráda, ze se také vyvíjí příběh kolem dvou Carlových pomocníků.

01.01.2020 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Moje první kniha s oddělením Q. Vybrala jsem autora podle hodnocení a nebyla to chyba. Kniha měla spád a těším se na další případy Carla .

01.01.2020 5 z 5

Zabijákovo mlčení Zabijákovo mlčení Ward Larsen

Tak David bude mít chvilku klidu a my se budeme těšit na další napínavý příběh, možná i se zdatnou lékařskou pomocnicí. Možná knihy vydají na Slovensku, jsou v tom pružnější....nebo jiné nakladatelství ?

03.11.2019 4 z 5

Dokonalý zabiják Dokonalý zabiják Ward Larsen

Docela dobře se četlo, neznala jsem. Na konci se to všechno sice rychle rozuzlíkovalo, ale jinak prima. jdu na další díly.

09.10.2019 4 z 5

Sběratel polibků Sběratel polibků James Patterson

Opět autor nezklamal. Jen jsem bohužel viděla dřív film, sice už dávno, ale vše se mi při čtení začalo vybavovat. Ale i tak napínavé čtení na letní odpoledne splnilo mé očekávání.

05.08.2019 4 z 5

Soukromé hry Soukromé hry James Patterson

Prima čtení, ostatně jako vždy.Padouch v poslední chvíli dopaden. Je to sice vymyšlený příběh, ale Olympijské hry uz jednou terčem útoku byly. Někdy až zamrazi, ze se takový šílenec může objevit...Myslím,že autor je právem v topce ..

31.07.2019 4 z 5

Piraňa Piraňa Clive Cussler

Klasický Cussler, zajímavá zápletka( on nás velký bratr sleduje také, jen doufám, že ne až do kuchyně) a dobro zvítězilo nad zlem... myslím, že už byly lepší....

11.07.2019 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Reklama nezklamala. Nevšední pátrání po vrahovi prostřednictvím vědce a počítačových metod bylo osvěžením mezi detektivkami. Konečně taky hlavní hrdina, který dostane často na budku a utrpí nějaké šrámy, jak to v životě bývá... Těším se na Hračkáře...

29.06.2019 5 z 5

Šarlatáni Šarlatáni Robin Cook

Tak nevím, nebyl to Cook, na kterého jsem zvyklá. Příliš mnoho rozvláčného líčení různých lékařských aktivit, ze začátku docela nuda. Pak se to trochu rozjelo a konec byl tedy dost překvapivý. Takže tentokrát jen za 4 hvězdy.

27.06.2019 3 z 5

Bílá lvice Bílá lvice Henning Mankell

Zatím nejlepší kniha, čtu popořadě od první a Mankell se stále zlepšuje. Navíc je zajímavé, jak vždy propojí kriminální příběh s popisem života v nějaké zemi. Teď Jihoafrická republika před převratem. Žádné plytké povídání a popisování , děj frčí a nitky se splétají.... těším se na další..

26.06.2019 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Hodně těšení na novou knihu a malinké zklamání při čtení. Chyběl mi tam ten spád a napětí předchozích knih... Ale i tak dávám 5 hvězdiček a doufám , že příště to bude zase 6..

10.06.2019 4 z 5