Piraňa

Piraňa https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391797/bmid_pirana-gRp-391797.jpg 4 28 11

Akta Oregon série

Píše se rok 1902 a sopka Mt. Pelée právě vybuchuje. Stovky tun lávy a popela pohřbí třicetitisícové město i loď, na které se plaví německý fyzik Lutzen, jenž právě dokončil svoji průlomovou vědeckou práci. O více než sto let později však jeho objev způsobí katastrofickou situaci. Americký obchodník se zbraněmi, který se k Lutzenovu vědeckému objevu dostane, získá obrovskou moc a plánuje vytvořit největší impérium všech dob. V cestě za světovou nadvládou mu však stojí Juan Cabrillo a jeho posádka na lodi Oregon. Jejich protivník je však neustále o krok napřed a závod s časem začíná Juan prohrávat. Podaří se mu nakonec zastavit nebezpečného šílence?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , CPress

Piranha , 2015

Luigi1
25.09.2023 4 z 5

Doufejme,že se nesplní příbšh jednoho psychopata na zničení země

derminator
04.04.2021 4 z 5

Nesmrtelný Juan Cabrillo a jeho Oregon, tato série je opravdu dobrá. Pirana je spíše dle mého názoru průměrný román protože ty Pirane tam jsou opravdu jen okrajově. Kniha ale nenudí je zde dobrý zaporak takže po shrnutí si kniha zaslouží 70%.

Kocourek
11.07.2019 3 z 5

Klasický Cussler, zajímavá zápletka( on nás velký bratr sleduje také, jen doufám, že ne až do kuchyně) a dobro zvítězilo nad zlem... myslím, že už byly lepší....

Stanas513
02.05.2019 5 z 5

Opět hrozí ovládnutí světa jedním psychopatickým individuem. A opět zasahuje Juan Cabrillo se svými lidmi a všechno dobře dopadne. Hezká četba.

harena
16.04.2019 4 z 5

Klasický Cussler, dobrá odpočinková záležitost. Znovu je třeba chránit lidstvo před zlosynem, který chce všechny ovládat. Napínavý příběh se spoustou detailů z námořních operací, proto by se to asi mužským čtenářům líbilo víc. Žádné psychologické dumání, ale čtivý dobrodružný příběh.

lampernaqui
03.04.2019 2 z 5

Stejně si každou další knížku koupím, já to vím. Ale stejně si také u každé říkám, že už to dávno není ono. A někdy už ani ta nostalgie po skvělých románech v počátcích nepomůže. Tohle je opravdu hodně odpočinková akční četba na dva dny, na kterou si následující týden už nevzpomenu. Nerad to říkám, ale Clive Cussler už by si měl užívat svůj zasloužený důchod a s psaním přestat.

zazvorka
19.03.2019 2 z 5

Nepřesvědčivá, málo prokreslená postava hlavního padoucha. Celkově dost křečovité. Přečetla jsem rychločtením a stačilo.

pavka88
13.03.2019 4 z 5

Dobré čtení, ale zpočátku je těžší se orientovat ve spoustě dějů a jak spolu souvisejí.

biki
06.03.2019 5 z 5

Moc jsem litovala, že můj oblíbený Jack du Brul byl v této sérii nahrazen jiným autorem. Musím ale přiznat, že mé obavy ze změny se ukázaly liché. Boyd Morrison věrně zachovává nastolený kurs Oregonu i styl vyprávění, i když se mi zdá, že té akce tu bylo už trochu moc. Snad se to v dalších knihách trochu srovná. Ovšem ten naprosto geniální nápad na sci-fi technologii, popsanou v knize, a která je (jako skoro všechny vynálezy) zneužita k nekalým účelům, to si zaslouží to nejvyšší hodnocení.

cedos
20.01.2019 5 z 5

Opět skvělá kniha, přiměřená dávka napětí, přiměřeně neohrožených hrdinů, hodně témat k zamyšlení nad lidskými charaktery, touhou po moci a materiálním šílenstvím. I když mě zajímá technika, lodě, letadla … nevím jak dalece jsou vyspělé technologie popsané v knize reálné …. ale "co kdyby".

hana4834
10.01.2019 4 z 5

Jako vždy skvělá kniha, napínavý až do konce. Mám rada knihy s Oregonem a jeho posádkou

Autoři knihy

Clive Cussler