Kočička911 Kočička911 komentáře u knih

Němý svědek Němý svědek Caroline Mitchell

Kniha nebyla špatná, ale mohla být lepší.
Docela mě bavilo, že jsem dost dlouho nevěděla jestli je blázen a pošahanec Emma nebo Luke.
Super bylo střídání minulosti a přítomnosti a ještě všech zúčastněných osob.
Pro mě velice zajímavej byl pohled Alexe - manžela Emmy. Musí to být docela náročný poslouchat všechny tyhle věci o své ženě, kterou bezmezně miluje, i po tom co se dověděl. At už je to tajemství co už není tajemství o Lukovi nebo novinka o synovi.
Jen bohužel konec byl moc rychlej - hrc prc a už to bylo..

17.09.2019 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kniha nebyla špatná, ale od Shari se mi mnohem víc líbily přechozí knihy.
Tohle je klasická detektivka, kde není o mrtvoly nouze.
Jen v jednom případě mi smrt přišla zbytečná a myslím že v knize by jsme se bez ní obešli.
Postavy jsou hned na začátku velice dobře popsané a každá je jiná, takže není problém si zapamatovat 10 osob.
Vůbec jsem netušila kdo by mohl být vrah.
Přece jen vícero osob, které jsou zavřené v malebném hotýlku , daleko od civilizace, bez internetu, telefonu a ve finále i bez světla...
Tam mohl vraždit kdokoliv.
A ne jen jeden :)
Na konci bylo překvápko v podobě vraha - vrahů :)
Jen bych od autorky čekala mnohem víc zvratů.. a ne to nacpat do posledních pár stránek.

Upřímně doufám, že se Lapena vrátí k žánru, který psala dřív. Tohle mi k ní moc nesedí.

10.09.2019 4 z 5

Obhájce Obhájce Victor Methos

Jako nic moc..
Naštěstí jsem od tak tenké knihy nic jinýho nečekala.
Jednoduchej děj - právník hrdina, kterej hned po škole dostane důležitý proces.

02.09.2019 2 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Za mě super.
Krátké kapitoly, kde to šlape jak po másle.
Žádný dlouhý odstavce bez přímé řeči, tak to mám ráda. Prostě akce.

A děj?
Zajímavý.. Jen mi to hodně připomínalo film Příšerná tchyně.
Přítelkyně syna je chudinka, na které nenechá budoucí tchyně nit suchou a dělá jí naschvály.
Nicméně ke konci mi začínalo docházet jak to ve skutečnosti je,
Takže konec tak trochu překvapení..

02.09.2019 5 z 5

Dívky, které slyšely plakat moře Dívky, které slyšely plakat moře Elizabeth Blackwell

Odpočinková, nenásilná kniha.
Příběhy všech 3 dívek - žen, jsou krásně napsané do detailů.
I "kapitoly" z Titanicu jsou záživné, ale..
...od příběhu jako takového jsem čekala víc. Bohužel

31.08.2019 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Moc se mi to líbilo.. Jak děj, tak styl psaní.
Jen je zajimavý jak člověk vidí život těch druhých jinak.
Vidíme idylické manželství, krásná manželka, úžasný bohatý manžel, který je ze své ženy unešenej i po několika letech. Zahrnuje ji přepychem, dárky, pozorností. Prostě sen.
Teda tohle viděla Amber.. a ti ostaní

Ale z pohledu Daphne?
Ponižovaná, vydržovaná manželka, kterou její psychomagor manžel týrá. Ať už dietama, nesmyslnýma požadavkama, sexem nebo jen prostě protože proto.
Děti mají jen protože ON by chtěl syna. Kdyby byla Daphne uplně blbá, tak má možná nakonec dětí, respektive holek mnohem víc.

Závěr?
Na každou svini se vaří voda a na Amber je té vody hodně moc..
Dobře jí tak.. Je to zlá ženská a ať si to užije.

Takle mě hlavní postavy nakrkly snad poprvé.. Což je pro mě dobře :) a je to známka dobře napsané knihy

19.08.2019 5 z 5

Já nevím Já nevím Barbara Abel

Tak za mě teda nic moc..
Knihu jsem dočetla, protože jsem furt čekala na nějaký wau! rozuzlení.. A ono prd. A navíc jsem neměla n čtení nic jinýho :)
Odehrává se to během 3 dnů a já měla pocit že se to táhne tak týden nebo víc.
Malá Emma mě neskutečně vytáčela. Ale její rodiče mnohem víc. Těm bych každýmu břinkla z jedné strany. Vychovali tak rozmazlenýho haranta že to není možný.
A otec zmizelé učitelky? To by bylo taky na dýl..Chápu, že se mu ztratila dcera, ale...

Co se týče stylu psaní.. Tak to šlo, četlo se dobře. Jen bohužel obsah pokulhával..

19.08.2019 3 z 5

Člověk díky výpovědím různých lidí pochopí, jak je to strašné co se stalo a jak je nemožné se s tím vypořádat.
Děti ví že umřou, staří nechcou opustit svoje obydlí a svou vlast, mladí nemůžou být šťastní a mít rodinu.

Nemůžu napsat, že je kniha špatně napsaná.. není, protože to jsou monology obětí..
Autorka je jen přepsala.
Sice se dost věcí opakuje, ale to nás jen utvrzuje v tom že se to opravu stalo a lidí to vnímají stejně.
Stejně tragicky..
A neví..

08.08.2019 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Moc dobře se to četlo, ostatně jsem to dala za necelý 2 dny.
Má to spád, kapitoly jsou krátký takže se to čte fakt samo
A konec? Vlastně proč ne.. však je to kniha a nikde není řečeno, že to musí být reálný..
Však to není kniha podle skutečné události :)
Chvílu jsem musela jen tak sedět a přemýšlet kdo je kdo :)
Miluju knihy kde je to zvrat za zvratem..
posedlost ženou či mužem?
A ten konec byl pro mě prostě pecka

03.08.2019 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Na knížku jsem se těšila už od jejího vydání a teď teprve přišla na řadu a docela mě zklamala.
Celou dobu si myslím že manželka je manželka a snoubenka snoubenka a ono houby.
Bylo to psáno trochu zmateně a konec?
Nějak nevím.. Takovej divnej.. Tohle jsem nečekala a navíc Richard!! Tomu bych nevěřila už nic..

24.07.2019 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Určitě si další knížku přečtu, už jen proto, že Eriku už znám.. A tak mě zajímá co bude dál.

Jinak nápad s maskou dobrej, ale jelikož jsem v tu dobu koukala na seriál Černobyl, ve kterém taková maska byla, tak jsem z toho byla taková divoká :)

24.07.2019 5 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Čekala jsem od knihy trochu víc, ale nakonec jsem spokojená..
Je to takové lehčí čtení.. Přišlo mi to jak seriál Zoufalé manželky..
Paničky, dětičky, problémy, předměstí a jedna osoba co tam nezapadá.

24.07.2019 4 z 5

Pravda Pravda Melanie Raabe

Nějak nevím co o této knize napsat.
Nemastná, neslaná - prostě nijaká.
Nemám z ní ani dobrej pocit ani špatnej.
Prostě nic. Přijde mi, že to je o NIČEM...

16.07.2019 2 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Jelikož jsem tuhle knihu četla od autorky jako první, tak se mi samozřejmě líbila.
Zajimavý námět, i když teda v půlce jsem čuchala že to bude jinak než si myslím, ale že až tak moc jinak to ne..
Konec mě dost překvapil, bohužel v negativní slova smyslu..
Ať mi nikdo netvrdí že chlap je takovej jouda a nepozná co za ženu měl.. Myslím po fyzické stránce.
To mi přišlo děsně přitažený za vlasy..

Ale jinak kniha dobrá.. Sice ty předešlé byly lepší, ale pořád je to ten vyšší level

02.07.2019 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Ze začátku mě to moc nebavilo a i přeskakování v čase se mi moc nezamlouvalo, ale nakonec mě kniha chytla a musela jsem jí dočíst stůj co stůj.

Jen teda matka sester mě děsně štvala

Konec mě teda hodně šokoval..
Takovej životní paradox

02.07.2019 4 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Dost velké zklamání..
Styl psaní takovej nemastnej neslanej. A co mě docela točilo, byly konce kapitol..
Čtenáře nabudí aby se udržel v napětí a v další kapitole velký prd.. Přišlo mi že sama autorka neví co dál a jak psát.
Celkově děj nic moc o ničem a podle mě unáhlenej a nedopilovanej konec.
Sice mě ten konec překvapil, protože jsem opravdu netušila kdo to udělal, ale i tak nic moc.

14.06.2019 2 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Kniha je úžasně napsaná.
Čte se uplně sama, nemohla jsem se od ní odtrhnout..
Jen teda pasáže ohledně malého Daniela byly pro mě obtížně překousnutelný. Kor, když máte doma věkově podobné dítko. Málem mě to dohnalo k slzám, což svědčí o tom že je to velice dobře popsané.
A popsané pocity hlavní hrdinky v době jejího mládí..klobouk dolů.
Autorka se dokonale vžila do naštvaného a citově zničeného skoropuberťáka. Na jednu strany mi bylo Charlotty hrozně líto, ale na druhou bych jí občas nafackovala.
Bohužel pozdě jí došlo, že Daniel za nic nemůže, že i on je chudáček obět. Oběť svých rodičů.

Konec nabral rychlý spád a rozuzlení bylo čekané i nečekané.

10.06.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Bezvadná kniha.
Přečetla jsem ji skoro jedním dechem.
Krátké kapitoly co mají spád. Tak to má být.
A ten konec? Zkrátka super..

05.06.2019 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Geniální kniha..
A jak málo stačí myslet si že su blázen.
Perfektní dějová linka, rozuzlení. Prostě bomba

04.06.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Super kniha..
Měla hlavu i patu, spád a velice dobře a rychle se četla. Ostatně jako další knihy autorky.
Jack Angel.. bezva jmého pro takovýho…
jak jen ho slušně nazvat... tak třeba zmetka!

04.06.2019 5 z 5