Knižnítoulky Knižnítoulky komentáře u knih

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Kniha má očekávání naprosto naplnila. Jedná se o krásný, jednoduchý a velmi čtivý příběh. Trochu sexy, trochu štiplavé, trochu vtipné a rozhodně oddechové čtení. Autorka zachovala půvab vložených italských slov a italských pohádkových tradic. Nechybí ani malé vodítko pro další díl, osobně se na muže a jeho úchvatnou jizvu na tváři se neskonale těším. :-)

23.10.2021 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Kniha je napsána velmi poutavým způsobem. Pro tentokráte se mi velmi líbil i konec, který nebyl uspěchaný a příjemně mě dovedl na samotný konec. Příběh je plný utrpení a smutku, ale je úžasný. Rozhodně kniha zaslouží dostatečnou dávku naší čtenářské pozornosti a je hodna přečtení. Když pominu její čtivost, tak její téma je skutečné v dobách minulých, přítomných i budoucích. Síla ženy jež odejde od svého násilnického manžela i přes svou obrovskou lásku k němu je neskutečná a je cítit z autorčiných slov. Dokázala mě vtáhnout do děje a já s postavami sympatizovala i některé nenáviděla.

21.10.2021 5 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Klasický milostný trojúhelník s křivdou v minulosti, bolestí v současnosti a spoustou pikantností, erotiky a lásky před sebou.  Nechybí vtipné scénky i vstup bývalých lásek. Úplně mě neuchvátilo zhroucení Amber na konci příběhu, ale knihu mohu doporučit. Je čtivá, obsahuje zvraty, erotiku, romantiku i zauzlení příběhu a hlavně happyend.

16.10.2021 4 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

Darker je věnovaný druhému dílu - temnoty, popisován z pohledu Christiana Greye. Do knihy se mi příliš nechtělo vzhledem ke zklamání, které se ve mě rozhostilo po přečtení knihy Greye, což je popsán stejným pohledem první díl odstínů - šedi. Po delší odmlce jsem knihu přečetla jedním dechem. Spoustu "vanilkového" sexu, lehkého spakingu, malá zápletka a rozuzlení. V knize jsou hodně popisovány Christianovi myšlenky, které ho podporují, ale i stahují do jeho temnoty. Označení "Kazišukna obecná" mě pobavilo, stejně jako emaily, ve kterých se popichují, ale i předmět a podpisy, což je to velmi svěží.

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Autorka neobyčejně lehce a přesvědčivě popisuje prostředí, události, hygge styl. Nechybí lehké drama, zklamání, zamilování, záškodnictví, odhodlání, pochopení, profesionalita, přátelství atd. Uchvacující jsou vkládaná islandská slova, jako huggulegt, huldufólk, jólabókaflód a další. Knihu je možné bez pocitu studu či lačnosti po dalších událostech odložit, vrátit se k ní později a bez potíží pokračovat. Vyprávění je poklidné a až posledních málo stran čtenáře žene k dočtení knihy, aby zjistil, jaký konec příběh vykouzlí.

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Již od prvních chvil na letišti musí Kate řešit jeden problém za druhým. Prožívala jsem s ní každou překážku, každou výhru i eleganci a cit, se kterým se s některými problémy popasovala. Každá postava měla svou vlastní linii a svůj příběh. Jejich vyústění v přátelství a soudržnost bylo krásné. A to ani nemluvím o něm … Ale to už se nechte překvapit a pusťte se do knihy, kterou mohu jen doporučit.

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Autorka si stále udržuje svůj standard psaní. Její knihy jsou velmi čtivé, jednoduché a milé oddechovky. Mrzí mne jen, že vztah mezi Lukem a Minou byl takový vlažný až kamarádský. ale kniha mne celkově nezklamala a budu se moc těšit na další již avizovaný díl Domek v Irsku.

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Na tuto autorku jsem narazila náhodně a díky bohu za to. Kniha je naprosto skvělá, strhující, vůbec mě nenechala vydechnout. Je třeba se dobře orientovat, jelikož je psána ve dvou časových rovinách, ale vůbec jí to neubírá, ba naopak. Moc dobře jsem si početla. Nemůžu se dočkat dalšího autorčina díla. Rozhodně doporučuji.

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

Další z řady romancí se vztahem zaměstnavatel (manažer) - zaměstnanec. Příběh je milý, někdy i vtipný. Ale jako erotický román bych ho nenazvala.  Po přečtení knihy jsem necítila žádné velké emoce a poměrně rychle jsem zapomněla, o čem vlastně byla.

16.10.2021 3 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Sladká pohádka se sladkým dějem a ještě sladším koncem je krásnou oddychovkou pro zpříjemnění večeru u krbu. Úsměv se vám objeví na začátku velmi brzo a vydrží až do konce. Nehledejte velkou zápletku, ani hluboká témata, ani výrazné erotické scény, jen pohodu a trochu vtipu. :-)

15.10.2021 4 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Druhý díl série Briarských hokejistů opět nezklamal, tentokráte se nám ukazuje jako zakázané ovoce dobře chutná.  Autorka si udržuje svou laťku i styl psaní. Kniha je čtivá, jednoduchá, předvídatelná, hlavní postavy jsou sympatické. Rozhodně mezi nimi nechybí chemie, jiskření. Nechybí pár erotických scén, trocha romantiky, trocha vtipu a nesmím opomenout happy end.

14.10.2021 4 z 5

Cesta za tebou za 80 dní Cesta za tebou za 80 dní K. C. Dyer

Už sám název knihkupectví "U dvou starých královen", který Ramy vedla se svými homosexuálními strýci ukázal, že příběhu nebude chybět fantazie. Velmi příjemné jsou krátké, srozumitelné a velmi autentické  postřehy z míst, kam Ramy zavítá. Autorka mě dokázala vtáhnout do děje a do navštívených míst, úplně jako bych tam byla také. Za mě palec nahoru.

14.10.2021 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Do děje je čtenář uveden poněkud neobvyklým způsobem, který ovšem vzbudí zájem a zvědavost. Autor se snaží upoutat pozornost neustálým časovým posunem z přítomnosti do minulosti. Příběh je velmi napínavý a emočně silný. A rozuzlení je opravdu nečekané.

14.10.2021 3 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Kniha mne nenadchla, ničím nepřekvapila a tentokráte Penelope Ward chválit nebudu, i když mám její knihy v oblibě. V průběhu knihy mne napadlo jedno slovo a to mě provázelo po celou dobu čtení. A tím je kýč. Všechno bylo až přespříliš intenzivní, ale nicneříkající, chyběla mi pořádná zápletka. Bohužel to nezachránila ani témata prostituce, náhradní rodinné péče a transvestitismus. Ale věřím, že si kniha najde své čtenáře a je to tak v pořádku.

13.10.2021 2 z 5

Ochránce Ochránce Jodi Ellen Malpas

Příběh je protkán sexuálním chtíčem, touhou, i erotickými scénami. Kdo má rád testosteron, muskulaturu, krásu, přepych a bohatství, tak ten si do sytosti přijde na své. Děj je ovšem velmi předvídatelný.

13.10.2021 4 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Děj je strhující takovým způsobem, že nejvýstižnější je rčení o "čtení jedním dechem". V relativně krátkém, ale o více dramatickém závěru graduje děj mimořádným způsobem. Fantastické čtení. Nemohu se dočkat dalšího dílu.

13.10.2021 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Mona Kasten mě ani tentokrát nezklamala. Lehká neuspěchaná něžná erotika pohladí. Nechybí pasáže, u kterých Vám cukají koutky, ale ani ty u kterých Vám ukápne slzička. Kniha se dá přečíst jedním dechem. K mému potěšení jsou alespoň zmíněné i klíčové postavy předcházejících částí, i když některým je dán jen minimální prostor. I přes chválu mě předchozí díly zaujaly kapku více.

12.10.2021 4 z 5