Knižnítoulky Online Knižnítoulky komentáře u knih

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Opět kniha, která se jen obtížně odkládá před přečtením posledních řádek. Isabella ukázala svoje nadání pro psaní krimi literatury již v románech Šifra a následně v Hadích očích. Její autorské zrání je v Sokolníkovi mimořádně patrné.

13.10.2023 5 z 5

Bezpečná vazba mezi náhradními rodiči a dítětem Bezpečná vazba mezi náhradními rodiči a dítětem Kate Cairns

Kniha se čte hezky, zaujme.
Je to spíše „opak“ knih , které poskytují mnoho často i striktně a stručně důležitých informací.

12.10.2023 5 z 5

Samotní lidé Samotní lidé Jitka Prokšová

Krátké povídky jsou nabité vynikajícími postřehy a momenty při výkladu výrazných lidských příběhů. Povídky jsou ve své krátkosti epizodní, ale dodává jim to nečekané, zcela překvapující pochopení významu autorčina sdělení.

10.10.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Postup a průběh vyšetřování vtahuje čtenáře do děje úžasným způsobem. Knihu nelze odložit. Jedině až na konci.

07.10.2023 5 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Dlouho očekáváný čtvrtý díl oblíbené série od autorky T. L. Swan rozhodně nezklamal. Kniha je svižná, plná humoru a testosteronu. Jen ta třešnička na dortu této pohádce chybí.

06.10.2023 4 z 5

Štěstí voní jako chleba Štěstí voní jako chleba Pauline Mai

Autorka má velice příjemné vyjadřovací schopnosti, mluvnicky krásně čistý projev a její příběh je lidsky velice uvěřitelný a přesvědčivý.

04.10.2023 5 z 5

Po zajímavém začátku nakonec bych řekl spíš zklamání. Bude to moc záležet na každém čtenáři zvlášť.

18.09.2023 3 z 5

Babičky na cestě za sluncem Babičky na cestě za sluncem Judy Leigh

Kniha je po odbytí nezbytného úvodu velmi čtivá a dějově kompaktní, čtenář se dostává do plynoucí se atmosféry děje velmi snadno a cítí se, jako by se ho přímo účastnil.

15.09.2023 4 z 5

Vražda na hřišti Vražda na hřišti Catherine Shepherd

Catherine Shepherdová drží styl masových vrahů a dějové linie jsou si velmi podobné. Jedná se o velmi povedenou oddechovou detektivku.

12.09.2023 5 z 5

Dirigentka Dirigentka Maria Peters

Kniha je dobře napsaná, nejde přestat číst. Ale v člověku zůstává smutek, když si uvědomí tu dobu a to, že děj je podle skutečnosti.

07.09.2023 5 z 5

Štvaná zvěř Štvaná zvěř M. A. Bennett

Bohužel trochu zklamání, málo napětí, žádné překvapení. Škoda.

30.08.2023 3 z 5

Vražda s nápovědou Vražda s nápovědou Catherine Shepherd

Kniha se dobře čte. Neurazí, ale nic překvapujícího nečekejte.

24.08.2023 4 z 5

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Začátek knihy je dost nepříjemný na čtení, ale později nastane zlom a je to velmi pěkný detektivní román dotažený poctivě do konce, který si čtenář užije.

24.08.2023 3 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Další krásná letní kniha s romantickým nádechem a šťastným koncem, přesně jak to u tohoto typu knih mám ráda a očekávám.

12.08.2023 4 z 5

Léto v Kavárně nových začátků Léto v Kavárně nových začátků Debbie Johnson

Začátek je dost nezáživný a nutí čtenáře k pocitu udělení pouhé nálepky další přečtené knihy jen z povinnosti, se z ní stala krásná kniha, od které se nedá absolutně odtrhnout.

23.06.2023 4 z 5

Past na sňatkového podvodníka Past na sňatkového podvodníka Martina Boučková

Kniha je hezky napsaná, čtivá, zápletka je docela uvěřitelně postavená. Knize trochu na renomé ubírá to, že má pouhých 170 stran, což je za mne docela škoda. Ale naštěstí jako náplast na tuto újmu je dostatek humoru.

31.03.2023 4 z 5

S duší lvice S duší lvice Petra Langová

Děj má velmi rychlý spád, což některým čtenářům bude pochopitelně imponovat. Kniha se čte téměř sama a rozhodně je velmi příjemné číst knihu posazenou do prostředí našeho hlavního města.

27.03.2023 4 z 5

Ďábel si počká Ďábel si počká Maxime Chattam (p)

Kniha čtenáře uchopí a strhne. Je čtivá. Autor píše odlišně od těch vyšinutých, anglicky píšících, holek. A to je moc příjemné.

27.01.2023 4 z 5

Vražda v ledu Vražda v ledu Catherine Shepherd

Tento díl se opravdu povedl. Čtenář má chuť zatleskat a hned se vrhnout na další díl. Mohu vřele doporučit.

03.12.2022 5 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

Chcete nenáročnou knihu, která poškádlí vaši lechtivou strunu a fantazii? Tak jste právě natrefili na tu správnou, čtivou, jednoduchou a příjemně napsanou knihu.

25.11.2022 4 z 5