Knižní střípky Knižní střípky komentáře u knih

Teribear - Tajemství modré krabice Teribear - Tajemství modré krabice Alena Mornštajnová

Motto knihy je naprosto jasné – každý si zaslouží svůj domov, každý má touhu a potřebu někam patřit. Kromě Toma jsou všichni další hrdinové z této knihy ze zvířecí říše, což bude dětem určitě velmi sympatické. A na těchto zvířátkách autorka ukazuje dětem, jak je důležité si pomáhat a mít ty správné přátele, kteří pro vás udělají cokoliv, být odvážný a nebát se. TERIBEAR je moc milý příběh, který zahřeje na duši nejen děti, ale věřím, že i jejich rodiče.

31.01.2022 3 z 5

Dům v zátoce Dům v zátoce Mary Ellen Taylor

Kniha se odehrává tentokráte dokonce ve třech časových liniích, které ovšem do sebe krásně zapadají, autorka to měla moc hezky vymyšleno.

Obě dvě autorčiny knihy si získaly mé srdce coby krásné, odpočinkové romány z mého milovaného amerického jihu. Nejsou ničím převratné a objevné, ale jsou prostě a jednoduše krásné.

31.01.2022 5 z 5

Kniha kouzelných příběhů Kniha kouzelných příběhů Nancy Parent

V této knize máme čtyři krásné příběhy, ve kterých děti zažijí úžasná dobrodružství partičky zvířecích kamarádů ze Stokorcového lesa. Jsou plné dobrodružství, zábavy, ale také dětem ukazují sílu pravého přátelství.

27.01.2022 5 z 5

Medvídek Pú - Pohádky před usnutím Medvídek Pú - Pohádky před usnutím kolektiv autorů

Sbírka šesti kratších příběhů je ideální na čtení před spaním, příběhy jsou milé, veselé, bez násilí, dětem se po nich bude určitě hezky usínat. I pro mě dospěláka to bylo velice miloučké čtení.

27.01.2022 5 z 5

Přes zákruty řeky Přes zákruty řeky Aimie K. Runyan

Tato kniha určitě stojí za přečtení, i když toto téma může již působit jako zcela vyčerpané a nadužívané. Ale já se zamilovala na první dobrou do Maxe, takže nelituji jedné jediné stránky. Max byl chlap každým coulem, správňák, slušňák a to co zažil coby zdravotník uprostřed válečné vřavy, by mnohého položilo, ale on byl i po těchto zážitcích stále usměvavý, nápomocný a přející člověk. Nezlomilo ho to, naopak posílilo...

25.01.2022 3 z 5

Drobky v peřinách Drobky v peřinách Marie Maderová

DROBKY V PEŘINÁCH vás donutí se na chvíli zastavit, zasnít se a zavzpomínat. Buď je slupnete jako malinu najednou nebo si je můžete dávkovat postupně v průběhu celého roku. A vždy v nich najdete něco, co právě potřebujete...

24.01.2022 5 z 5

Přímo před očima Přímo před očima Jack Jordan

Extrémně čtivé, nervy drásající - rozumějte, bylo zde spousta situací, které mě vytáčely doběla a málem mě z nich šlak trefil, např. když nevidomá Naomi sužována různými útoky na svou osobu, si stále vesele chodila otevírat dveře kdykoliv a komukoliv, kdo si zaklepal, o ochraně důležitého svědka a zajištění jeho bezpečí policií ani nemluvím. Nicméně i přes těch mých pár výtek mě kniha vtáhla, pohltila a přečetla jsem ji rychlostí blesku s obdivem k Naomi, která byla chodící Terminátor, protože co ta všechno přežila, jako klobouk dolů :-). Asi si z četby odnáším trochu jiný zážitek, než byl autorem zamýšlen, ale to si myslím vůbec nevadí, protože spokojená rozhodně jsem. A samotný závěr byl přesně dle mého gusta, i když jsem ho tak trochu tušila.

23.01.2022 4 z 5

Staré sídlo Staré sídlo Mary Ellen Taylor

Nádherný příběh to byl. Tentokrát se mi líbily obě dvě linky, v té minulé jsem ocenila připomenutí jedné velmi smutné kapitoly z dějin Ameriky, a to eugenického programu, který zde "vzkvétal" mnoho desítek let. Byly tehdy sterilizovány ženy, které se tehdejší společnosti nepozdávaly... Četlo se to jedním dechem, setkala jsem se zde s velmi zajímavými postavami, na které budu ještě dlouho vzpomínat a už se moc těším, až se pustím do autorčiny druhé knihy.

21.01.2022 5 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

A tady jsem narazila. Dá se říci, že jsem to přečetla pouze ze setrvačnosti a s nadějí, že třeba se z toho nakonec vyvrbí něco moc fajn, vždyť je to přece J.K. Rowling...nu, nestalo se... Stojím si za tím, že doporučení pro děti od 7 let je trošku mimo mísu... Na to je tam až moc brutality a smrti, a to opravdu nejsem útlocitný čtenář, ale sedmiletému dítěti bych to teda nečetla, minimálně určitě ne před spaním, a to jsem neměla doma žádná ustrašená ořezávátka... Zlaté Vánoční prasátko, to bylo proti Ikabogu skvělé...

20.01.2022 2 z 5

Kdo krade dětem čtení Kdo krade dětem čtení Jiří Kreč

Tato kniha dětem ukazuje, jak je krásné číst, jak je krásné objevovat nové světy a seznamovat se se spoustou zajímavých knižních hrdinů. Spolu s hlavní hrdinkou Terezkou poznávají děti známé či méně známé literární hrdiny a pokud chtějí přijít na kloub tomu, kdo krade dětem čtení, musí přečíst pár knih... Tento nápad se mi velice líbil a jako dospělý čtenář hodnotím knihu kladně.

19.01.2022 3 z 5

Kdo postaví nejkrásnější domeček? Kdo postaví nejkrásnější domeček? Steve Richardson

Tento dětský kousek mě dojal již autorovým věnováním a dojetí v podstatě přetrvalo až do konce knihy. Nádherný příběh králičí holčičky Karličky, která má nemocného bratříčka čekajícího na novou ledvinu a jejich kamarádů, prostě musí dojmout každého... A ty ilustrace :-)

19.01.2022 5 z 5

Pompon se nudí Pompon se nudí Benjamin Chaud

Naprosto nejúžasnější na této knize jsou ilustrace, textu minimum a za mě je celkem podružný. Vypráví nám příběh medvídka, který se nudí v lese a rozhodne se vydat do světa lidí... Příběh přečtete během pár minut, ale věřte mi, že u prohlížení ilustrací strávíte klidně hodinu.

19.01.2022 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Pokud jste již četli nějaké knihy od této australské autorky (já četla všechny čtyři ), tak vám asi bude jasné, že vše může být nakonec jinak nebo také ne, kdo ví? Autorka si opět mistrně hraje se čtenářovou pozorností, vodí vás na vodítku přesně tak, jak potřebuje. A mě to neskutečně baví a tentokrát musím uznat, že se to fakt povedlo. Velmi moc se mi líbila autorčina předchozí kniha TCHYNĚ, ale kam se hrabe na HODNOU SESTRU, alespoň pro mě tedy. Navíc nahlédnutí do běžného života člověka s poruchou autistického spektra bylo velmi zajímavé a poučné.

18.01.2022 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Poslech audioknihy

Musím říci, že jsem měla místy velice nepříjemné pocity a poslech jsem si opravdu maximálně užila. Hudební podkres zvolený pro tuto audioknihu umocňoval ono nepříjemno a tajemno, byl fakt výborně vybrán. Nemohu posoudit nakolik autorka vykrádá pana Kinga, protože nejsem jeho fanynkou, pouze jsem v minulosti pár jeho knih četla a vřelý vztah jsem si k němu nikdy nenašla. A možná i díky tomu mě JÁMA bavila a v podstatě až na pár drobností jí nemám co vytknout - ( ta linka s lichváři tam asi vůbec nemusela být a třeba aspoň jednu sympatickou postavu bych tam chtěla mít). Každopádně mám velice brzy v plánu pustit se do další autorčiny knihy TI DRUZÍ, obzvláště když jsem zjistila, že ji opět namluvil pan Fridrich.

18.01.2022 4 z 5

Čechov & Čechov & Renáta Fučíková

Tyto knihy jsem si zamilovala již před lety, a proto jsem měla neskutečnou radost, když na konci loňského roku vyšel nejnovější kousek – Čechov. Okamžitě jsem se do knihy pustila a průběžně si ji pročítala a opět mohu říci, že jsem maximálně spokojená jak s výtvarnou stránkou – což je u této autorky v podstatě již samozřejmost - tak se zpracováním textu. Opět zde máme komiksové části, které jsou doplněné o historické souvislosti a zajímavosti o dramaticích a potažmo i době, ve které žili a tvořili. Vše je velice přístupným jazykem napsáno, takže jsou všechny tři tyto publikace vhodné i pro mladší čtenáře jako doplnění školních znalostí, které mnohdy bývají pouze povrchní. Mně se tato edice osvědčila u obou mých dětí, a pokud chcete probudit u svých ratolestí zájem o klasické divadlo, můžou být tyto knihy skvělým předvojem a potom šup s nimi do divadla, ať v nich pěstujeme kulturu pěkně hezky odmalička.

15.01.2022 5 z 5

Když Paříž spala Když Paříž spala Ruth Druart

KDYŽ PAŘÍŽ SPALA je knihou, o které vám nemohu moc prozradit, poněvadž bych vás ochudila o úžasný zážitek. Příběh začíná roku 1953 v Americe a potom se retrospektivně vydává do Paříže roku 1944. Ve vyprávění se střídá několik postav, nejvíce mě asi zasáhl úhel pohledu Sama, až budete knihu číst, pochopíte proč. Velice dobře je zde zachycen každodenní život obyčejných Francouzů, kteří se snažili přežít v okupované Paříži, někteří rezignovali, jiní se snažili bojovat různými způsoby. Bylo strašně jednoduché udělat chybu, která vás mohla stát vše...

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

15.01.2022 5 z 5

Křehká krása Křehká krása Petra Durst-Benning

Příběh tří mladých žen v době, která ještě úplně moc ženám nepřála, mě dostal. Tak krásně se to četlo, tak dobře mi s nimi bylo, byť některé životní situace, které osud dívkám nachystal, nebyly vůbec lehké, právě naopak, i přesto v sobě příběh stále skrýval určitou naději v lepší zítřky. Všechny tři sestry, byť každá byla úplně jiná měly jedno společné - byly to bojovnice. A já doufám, že se dočkáme u nás dalšího pokračování, protože potřebuji vědět, jaké byly další osudy dívek.

11.01.2022 5 z 5

Vánoční intriky lady Osbaldestoneové Vánoční intriky lady Osbaldestoneové Stephanie Laurens (p)

Byť tuto sérii naprosto nekriticky zbožňuji, musím uznat, že tento díl byl asi nejslabší z těch čtyř, nicméně i tak mě bavil, byl totiž trochu jiný. V čem samozřejmě neprozradím. A opět se budu na závěr opakovat, ano, je to naivní a sluníčkové až na půdu, ale zároveň strašně moc hřejivé na duši.

07.01.2022 3 z 5

Nečekaný návrat Josephine Foxové Nečekaný návrat Josephine Foxové Claire Gradidge

Přiznám se bez mučení, že mě zaujala jako první obálka, ta je dokonalá. Ale naštěstí se pod ní skrývá zajímavý detektivní příběh, který nevyniká nějakou šílenou rychlostí, tak trochu mi připomíná staré poctivé anglické detektivky, kdy se jde na vše v klidu pomalu beze spěchu a pěkně poctivě. 2.světová válka zde tentokrát nehraje prima, ale je pouze kulisou. Já vždy moc ráda v knihách odhaluji stará tajemství a sleduji co se stane, když konečně začnou vyplouvat na povrch a tady jsem si to náležitě užila. Tuto recenzi píši zhruba s měsíčním odstupem od čtení a stále ve mně převládají pozitivní pocity, což je jasným důkazem toho, že to bylo zajímavé čtení.

05.01.2022 3 z 5

Dvojčata paní Karoliny Dvojčata paní Karoliny Ronald H. Balson

Příběh Leny, stejně jako dva roky zpět ten Benův, mě vzal za srdce, slza na konci rozhodně ukápla. A vůbec nelituji, že jsem si přečetla další x-tý příběh z období 2.sv.v., tady ve spojení se soudním procesem v lince současné, to bylo zase něco jiného. Liam a Catherine se skvěle doplňují, oba dva jsou velcí profesionálové, kteří mají srdce na svém místě a potřebu pomáhat za každou cenu. Příběh Lenny jsem hltala a jak se vyvinul, tak tím mě velice překvapil, i když jsem určitá podezření měla... Za mě osobně je to nádherná kniha, bolavá, smutná, krutá, plná nespravedlností... Uvědomila jsem si, jak může jedno jediné rozhodnutí změnit osudy mnoha lidí. Bylo mi za Lenu a dvojčata strašně smutno...

04.01.2022 5 z 5