Čechov &

Čechov & https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485336/bmid_cechov-a-7tb-485336.jpg 4 7 3

Stejně jako předchozí svazky tohoto cyklu chce i díl věnovaný ruské divadelní tvorbě přiblížit čtenářům nejslavnější díla vybraných dramatiků. Známá ilustrátorka Renáta Fučíková je převyprávěla současným jazykem či formou komiksu, aby byla co nejbližší (nejen) dnešním dětem.

Komentáře (3)


sadlo
sadlo
06.02.2022

Skvělá pomůcka pro výuku dějepisu. Stručné, přehledné, výstižné a ČTIVÉ!
Ostatně všechny knihy paní spisovatelky.

Knižní střípky
Knižní střípky
15.01.2022 5 z 5

Tyto knihy jsem si zamilovala již před lety, a proto jsem měla neskutečnou radost, když na konci loňského roku vyšel nejnovější kousek – Čechov. Okamžitě jsem se do knihy pustila a průběžně si ji pročítala a opět mohu říci, že jsem maximálně spokojená jak s výtvarnou stránkou – což je u této autorky v podstatě již samozřejmost - tak se zpracováním textu. Opět zde máme komiksové části, které jsou doplněné o historické souvislosti a zajímavosti o dramaticích a potažmo i době, ve které žili a tvořili. Vše je velice přístupným jazykem napsáno, takže jsou všechny tři tyto publikace vhodné i pro mladší čtenáře jako doplnění školních znalostí, které mnohdy bývají pouze povrchní. Mně se tato edice osvědčila u obou mých dětí, a pokud chcete probudit u svých ratolestí zájem o klasické divadlo, můžou být tyto knihy skvělým předvojem a potom šup s nimi do divadla, ať v nich pěstujeme kulturu pěkně hezky odmalička.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.


Kristi_čte
Kristi_čte
04.01.2022 4 z 5

Anton Pavlovič Čechov je jeden z nejvýznamnějších ruských autorů, který je známý pro své povídky, ale především pro svá dramata, jako je například Višňový sad, Racek nebo Tři sestry. A právě o něm a o jeho díle se můžeme něco dozvědět v nové knize od Renáty Fučíkové, která zpracovává nejen Čechovova nejznámější díla, ale najdeme tu i pasáže věnované Puškinovi a Gogolovi, kteří jsou pro ruskou literaturu neméně důležití.
Autorka vše ale pojala po svém. Nejznámější díla výše zmíněných autorů přetvořila do formy krátkých komiksů, takže tím dle mého názoru nabízí tato díle novému a širšímu spektru čtenářů.
Vše je pak doplněno o části, které se věnují ruské historii a díky tomu jsou jednotlivá díla uváděna do souvislostí, což čtenáři ulehčuje jejich chápání.
Celá kniha je velmi poutavě a zajímavě zpracovaná a taky po grafické stránce je rozhodně vydařená. Pokud jsou zde nějací fanoušci klasické ruské literatury, tato publikace by vám doma určitě neměla chybět.