Přes zákruty řeky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Napínavý román se odehrává ve dvou zemích a časových rovinách, které se vzájemně prolínají – v nacistickém Německu za války a v současné Kalifornii. Zachycuje osudy Maxe, Metty a její sestry Johanny. Novomanžele Johannu a Haralda brzy rozdělí válka. Harald musí narukovat do wehrmachtu, i když nenávidí nacisty, Johanna je pilotka, pracuje v německém leteckém průmyslu, a ačkoliv je loajální, musí prchnout z Německa, neboť se Harald zapletl do atentátu na Hitlera. Její sestra Metta se provdá za vysokého důstojníka SS, pracuje však v odboji, seznámí se s americkým vojákem Maxem a zamilují se do sebe. Metta otěhotní, ale válka milence rozdělí. Po letech začíná hledat Max jako již starý nemocný muž s pomocí své dcery Beth stopy po Mette a také po svém dítěti. Podaří se Beth vypátrat Mettino a otcovo dítě? Setkají se znovu Metta a Max? A jaké byly osudy Johanny?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461970/big_pres-zakruty-reky-tbt-461970.jpg 3.428
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Across the Winding River, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Přes zákruty řeky

Pavčule
23. dubna

Na víkendové dny ideální , taková nenáročná oddechovka . Nenadchne ,ale ani neurazí .

HanulkaK.
03. února

Asi jsem čekala trochu víc, nicméně knížka se četla dobře, jen těch náhod bylo prostě moc.


Eevina
30. ledna

Námět má potenciál na krásný příběh, jenomže tady je to takové krátké, neosobní, těžko uvěřitelné a ten přeslazený konec... Nevím jak volit slova, ale za mě taková válečná oddechovka (válečné hrůzy autorka jenom zmiňuje, nikoliv popisuje).

kytarka
30. ledna

Zajímavý příběh z druhé světové války, který se prolíná se současnosti. Milý příběh, kterému za mě chybělo něco aby kniha více oslovila čtenáře. Dobrý námět, za mě nedotažený do konce.

agatha2
25. ledna

Tato kniha určitě stojí za přečtení, i když toto téma může již působit jako zcela vyčerpané a nadužívané. Ale já se zamilovala na první dobrou do Maxe, takže nelituji jedné jediné stránky. Max byl chlap každým coulem, správňák, slušňák a to co zažil coby zdravotník uprostřed válečné vřavy, by mnohého položilo, ale on byl i po těchto zážitcích stále usměvavý, nápomocný a přející člověk. Nezlomilo ho to, naopak posílilo...
Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

eva3992
17. ledna

Seznamte se s Maxem, devadesátiletým mužem, jehož zdánlivě poklidný život nabere obrátky poté, co se rozhodne vyhledat svou dávno ztracenou lásku. Tu potkal během druhé světové války v Německu a od té doby o ní neslyšel. Po více jak šedesáti letech mu pomůže s pátráním jeho dcera Beth a díky novým možnostem narazí zřejmě na důležitou stopu.

Kromě Maxe tu však máme silné ženy napříč generacemi. Kromě jeho dcery tu poznáváme Johannu a Mettu. Sestry, které žily v nacistickém Německu. Ač to nebyl jednoduchý život, ani jedna se nevzdala bez boje a dělala vše pro to, aby pomohla té správné straně.

V knize se střídá minulost a přítomnost, ocitáme se na třech různých místech, ale nebojte se, že by to bylo nepřehledné. Vše je opravdu dobře podané, čtenář se tak krásně orientuje, a i přesto je tu zachováno tajemství do poslední chvíle.

Ač je to příběh z druhé světové války, jsou tu skvěle vykresleny silné rodinné vztahy, a to u všech našich hrdinů. Je tak vidět, že právě v těžkých dobách je nejdůležitější rodinná soudržnost a to, když se máte na koho obrátit s prosbou o pomoc. Hlavní hrdina Max je navíc každým coulem sympaťák, při čtení si ho zamilujete, ať už jako staříka v domově důchodců anebo mladého vojáka při bojích v Německu.

Kromě rodinného soužití se však dostaneme i přímo do válečné vřavy, přímo na válečné pole mezi vojáky. Při čtení těchto scén jsem měla před očima válečný film, jak to bylo skvěle vylíčeno.

Knížka je napsaná neskutečně čtivě a díky tajemství, které chcete odhalit, Vás to nutí číst dál a dál. Já ji v podstatě nedala z ruky, dokud jsem ji celou nepřečetla. A nezapomeňte si připravit kapesníky, protože nejednou i slzička ukápne.

Pár připomínek bych ke knize měla – občas byl příběh hodně předvídatelný (doporučuji nečíst anotaci, prozradí toho až příliš) a celé to bylo psáno dost jednoduše. Každopádně poslední stránky jsem doslova hltala, tak nakonec hodnotím vcelku vysoko.