Knizectvi Knizectvi komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Ano další pětihvězdičková knížka, a ano dostal jsem se k ní už asi jako poslední. Opět česká fantasy, která potvrzuje moje slova, že je úplně jedno jestli je autor čech nebo američan. Když někdo umí tak prostě umí. Knížka je trochu temnější a hraje na strunu soucitu. Načnete spoustu tajemství, záhad a nevyřešené minulosti. Tolik věcí budete chtít zoufale rozlousknout, že Vás to bude nutit číst dál a dál a se zatajeným dechem očekávat co to má vlastně všechno znamenat. Přesto, že se v podstatě nestane nic velkého, žádný obří zvrat, povstání nebo válka, na stránkách se stále něco děje. Vzhledem k tomu, že je to první díl, dává pouze nahlédnout do obrovského a propracovaného světa, kde je každý aspekt a každá drobnost neskutečně ovlivněna minulostí, kterou budete toužit poznat. Knížku jsem přečetl během jednoho večera a jednoho rána a díky konci nekonci jsem se okamžitě musel pustit do druhého dílu. Ten mi vzhledem k nedostatku času trvá o dost déle ale zatím je stejně dobrý. Styl psaní je skvělý, přesto že je kniha psána z pohledu první osoby, podařilo se autorce výborně zapracovat i pocity ostatních a dění kolem. Příběh Vás vtáhne od první stránky a postavy budete milovat či nenávidět ale žádná Vám nebude jedno. Prostě další skvělé české fantasy, nemůžu jinak než vřele doporučit a hodnotit pěti hvězdami.

28.07.2019 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Knížku a její styl skvěle vystihují poslední tři věty z autorčina poděkování :
,, Bojujte, přepisujte dějiny, starejte se jeden o druhého.
Srdečně vaše.
Dejte si na mě pivo.´´
Podle sladce růžové obálky a anotace, budete čekat příšerně přeslazený romantický příběh. I já ho čekal a těšil jsem se na něj. Četl jsem však něco co naprosto neuvěřitelně předčilo má očekávání. Příběh o opravdové a hluboké lásce. O hlubokém poznání člověka i sebe sama. O vývoji a růstu. Neuvěřitelně moc mě překvapilo a dostalo jak inteligentně, intelektuálně a hluboce kniha vyznívá. Všechna témata, kterých se příběh týká a že jich je opravdu hodně, jsou opravdu propracována do detailů a nejrůznějších souvislostí. Zároveň je vše napsáno velmi příjemně a naplněno skvělým hůmorem. A ano občas se objevila i nějaká ta dosti peprná sexuální scéna a sprostými slovy se úplně nešetřilo, ale neuvěřitelně to tam vše sedělo. A jaká témata se tedy v knize objeví ? No kromě tématu sexuální orientace, my v hlavě zůstala témata jako : práva menšin, zkostnatělost systémů ale také jejich pozvolné změny, síla vzorů, tlak veřejnosti na veřejné činitele i jejich rodiny nebo ženská síla. Témat je zde ovšem mnohem více a všechny působí velmi silně v autorčině podání. Celkově kniha působí velmi pozitivně a donutí vás myslet si, že vše je možné když se nebudete bát být tím kým jste a bojovat za to čemu věříte.
Také jsem se z knihy dozvěděl spoustu historických zajímavostí, což byla jen další z těch mnoha třešniček na dortu. Celkově se určitě zařadí k nejlepším příběhům co jsem kdy četl. A už se moc těším na další autorčina díla. Vlastně s touhle ,, recenzí,, nejsem spokojený a asi nebudu ani kdybych jí přepisoval ještě týden, protože je toho tolik co bych chtěl říct ale nějak na to nenacházím dostatečná slova. Proto vás PROSÍM (poprvé o to opravdu prosím) přečtěte si jí. Je to dokonalé zhmotnění toho co se vám snažím předávat na tomhle profilu.
P.S : Všechny co už kniha pohltila, asi potěší zpráva, že Amazon koupil práva na filmové zpracování

10.08.2020 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Příběh pod bílým příkrovem, doslova i obrazně. Příkrov sněhu ale i mlčení a ignorace.
O tom, že Backman je mistr klávesnice, určitě není pochyb. Medvědín je ale úplně jiný level literatury. Naprosto úžasný popis osob, jejich vlastností, tužeb, strachů i historie, vám dovolí se sžít s každým z nich, pochopit jejich chování i pohnutky, ať už jsou dobré nebo ne. V knize jsou dokonale vykreslené nejenom povahy jednotlivců ale i mentalita celých skupin a celého města. Tvrdé podmínky a nehostinné prostředí vytváří mentalitu tvrdých uzavřených lidí se spoustou šrámů na duši. Lidí, kteří umějí rány nejen dávat ale i přijímat. Ale také lidí zatvrzelých ve svých zpátečnických tradicích a výchově. Příběh běží přesně podle citoslovcí, která se objevují v průběhu celé knihy. Prásk, prásk, prásk.
Jedna událost...pár minut.. hrůzný čin jednoho člověka, který zničí budoucnost a životy mnoha lidí, spoustě jejich blízkým a dokonce změní celou komunitu a město. Jak nás mění utrpení jiného člověka? Proč nevěříme oběti? Proč se snažíme zlehčovat příšerné věci? Proč útočíme na ostatní ? Děláme to kvůli sobě, kvůli své psychice. Nemusíme si pak připouštět vlastní chyby a vlastní zodpovědnost. Je jednodušší zavřít oči než přemýšlet nad vlastní slabostí. Proto tak rádi sledujeme outsidery vítězit. Hokej není nic, je to jenom hra. Hokej není nic, jenom všechno. Potřebujeme pocit, že jsme na té úspěšné straně, že vyhráváme.
Medvědín je příběh pokrytý závojem tísně, ale i v nejhorší zimě žije naděje na jaro.
Jedna z prvních knih mého roku 2021 a už teď vím, že bude patřit k těm nejlepším.

12.02.2021 5 z 5

Povídka, která neměla být vydaná jako kniha, se knihou stala a myslím si, že je to jedině dobře. Uzoučká knížečka může krásně posloužit k seznámení se s Frederikem Backmanem a jeho osobitým stylem. Krásné, krátké, melancholické zamyšlení nad tím co nás dělá tím kým jsme, co je v životě důležité a jak se vyrovnat se ztrátou. Ale hlavně příběh o neskutečně úžasné, obyčejně neobyčejné lásce, milostné i rodinné lásce. Backman vás zase dostane a to i na těch několika málo stránkách. Zastavte se a zamyslete se nad tím co je pro vás důležité, jací chcete být a jestli svým blízkým věnujete tolik času kolik by jste chtěli a měli. Protože ho nemáme nekonečné množství. Čas a vzpomínky jsou tím nejvzácnějším co máme. Co se stane když vám začne ubývat obojího?
Za mě jedno velké doporučení. Ani nemůžu říct, že se u mě stridaly pocity kdy se mi chtělo brečet a kdy se mi chtělo smát. Nemůžu to říct protože obě ty emoce přišli, skoro vždycky, společně. A tak jsem se smál se slzami na krajíčku.

17.07.2020 5 z 5

On On Elle Kennedy

Ano pokračujeme další MM romantikou. 1. díl On a 2. díl My, jsou pro mě dvě velmi intenzivní knihy a romantický příběh, který jsem měl v hlavě velmi dlouho. Autorky jsou kanaďanky a píší knihy z hokejového prostředí což mě dost odrazovalo, nemám rád sporty a hokej obzvlášť, ale nakonec mi tam vůbec nevadil, byl spíše spojovacím prvkem. Příběh o lásce, o tom jak moc se může člověk změnit i co je ochoten podstoupit pro pravou lásku, je samozřejmě okořeněný sexuálními scénami ale nemyslím si, že nějak pobuřujícími. Je to první MM romance kde mi vlastně nevadilo vůbec nic, prostředí i postavy dávají smysl ( asi hlavně proto, že autorky píší o prostředí, které dobře znají), žádné zbytečné a nesmyslné popisy a skvěle dynamický děj. Ten je sice trochu předvídatelný ale to je u těchto knih asi jasné. Popravdě tohle je asi nejnormálnější MM romance co jsem kdy četl, tím myslím, že je nejpodobnější jakékoli normálně romantické knize. Možná je to jenom pocit, možná je to tím, že autorky píší i normální romantické knihy a třeba je to taky tím, že kanaďané už gaye a vše okolo berou daleko běžněji než u nás. Doporučuju prostě každému kdo má rád romantiku a doufám, že se dočkám dalšího dílu.
I neeed moooore ????????????

22.03.2020 5 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Ani démon není schopen zvěrstev jako člověk. Ani anděl nedokáže vykonat tolik dobra jako člověk. A ano můžeme se stále bavit o jednom a tomtéž člověku. Tak trochu filozofický příběh, plný Gaimanovského pojetí mytologie, zabalený do typicky ztřeštěného Pratchettovského vyprávění. Co když se démon, který ponoukl Evu skamárádí s andělem ? Co když se novorozený antikrist dostane do úplně obyčejné britské rodiny a do party úplně obyčejných neobyčejných dětí? Co když bylo všechno co se vám kdy stane předpovězeno a napsáno do knihy, kterou si čtete už od malička? Co když příjde apokalypsa a vy nebudete mít čas o tom napsat rozhořčený dopis do místního plátku? Jak změníte svět když budete mít tu možnost? A co když vám u toho všeho bude teprve 11 a vaše představivost je hodně bujará?
Praštěný příběh plný postav a událostí, u kterého se budete smát i přemýšlet. Naprostá dokonalost a must read pro každého kdo má rád britský humor a knihy typu Stopařův průvodce po galaxii. Nic míň než dokonalou knihu jsem ani nečekal. Když se spojí mistři slova, jakými Gaiman a Pretchett beze sporu jsou, kvalita, zábava i poučení jsou zaručené.

23.02.2021 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Knihy od Tolkiena jsou už klasika, staly se základem fantasy knih a celé moderní fantastiky.
Když slyšíme slovo fantasy, představíme si skoro vždy spanilé elfy, udatné trpaslíky, bělovlasé čaroděje. Prostě je pro nás fantasy a Tolkien synonymem.
Většina z nás miluje Pána prstenů a Hobita, ať už díky knihám nebo filmům. Ale Silmarilionu se hodně z nás vyhýbá, jelikož má pověst složité knihy.
Je to ohromná škoda, obzvlášť pokud máte rádi mytologii, historii a Tolkiena i nezávisle na sobě pusťte se do Silmarilionu.
Je to úžasný soubor mytologie, historie, malých i velkých příběhů ze světa, ve kterém se odehrávají Tolkienovy knihy, tedy z Ardy.
Ano je to náročnější na čtení v kuse. Hodně dlouhé časové období, spoustu jmen a trochu rozdrobené příběhy. Ale dojde vám spoustu věcí jenom letmo zmíněných věcí ze známějších knih. Ponoříte se do světa plného zázraků a magie, boje dobra a zla a velkých hrdinských činů.
Stylem je nejblíže severské mytologii. A navnadí vás na hlubší ponoření do dalších autorovo příběhů.
Silmarilion je pro mě kniha, kterou bych na stupinku oblibenosti nadřadil i Pánu prstenů i Hobitovi.

26.05.2023 5 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Konečně jsem se dočkal nového gay příběhu od těchto dvou autorek. Sérii Him jsem četl před více než rokem a pořád na příběh a hlavní hrdiny vzpomínám. Nová kniha se nese samozřejmě v podobném duchu. I když by někdo tento žánr nazval erotickým románem, myslím že na sex není kladen až takový důraz i když se tam vyskytuje. Autorky kladou důraz na jiné věci a ty opravdu umí. Popsání postav a jejich pozadí, je naprosto skvělé. Dokážeme díky tomu pochopit jejich chování. Krásně je popisováno jak vzniká cit. Velký obraz lásky poskládaný z malých kousků, činů, gest a událostí. I když celé schéma podobného díla je jasné, setkání, zkoušení, problém, šťastný konec, nikdy nemám pocit, že bych se nudil. V podání Elle a Sariny, mám pocit, že s postavami žiju, dýchám a miluji.
Tenhle příběh o prozření, lásce a strachu z vlastní zbytečnosti, jsem si opět zamiloval. Smál jsem se, byl jsem dojatý, napjatý i vzrušený. A opět zůstal zaseknutý v mé hlavě, teď už více než týden. A já se ptám....kdy dostanu další díl.
A vás se ptám... je to guilty pleasure, když se kvůli tomu necítím guilty?

24.02.2021 4 z 5

Plavec ve tmě Plavec ve tmě Tomasz Jedrowski

Pocit zadržovaného dechu a čekání na hluboký nádech, nebo možná spíš úlevný výdech. Tenhle můj pocit naprosto dokonale vystihuje věta z knihy : ,, Člověk čeká na nic, stojí ve frontě na nějakou možnost, přesně tohle teď všichni děláme."
Od téhle knihy jsem očekával něco trochu víc ,, brutálního,, vzhledem k době a místu, ve kterých se odehrává. Trochu jsem se toho bál a jsem moc rád, že to tak nebylo. Příběh byl nakonec vlastně poklidný, místy poetický, melancholický, romantický a dokonce i krásný. Ano většinou knihy se táhne pocit stísněnosti a očekávání něčeho špatného, co musí nevyhnutelně přijít. Ale možná je to jenom tím jaké zkušenosti mám já sám, ať už z života nebo jiných příběhů. Plavec ve tmě je napsán velice sugestivně a pohltí vás.
Dalo by se říct, milostný příběh na pozadí historických událostí, ale já bych spíše řekl, historické události na pozadí milostného příběhu.
Mimo hlavní příběh a osudy hlavních hrdinů je nám totiž nádherně podáváno spoustu historických zajímavostí a souvislostí, které jsou opravdu úžasně podané.
K téhle knize se budu určitě vracet a doporučovat ji budu každému, protože touhle knihou nikdo chybu neudělá.

26.11.2020 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Komiks o tom jaké je to být introvertem, ve světě, který působí tak otevřeně, extrovertně a klade důraz na sociální interakce. V 99 procentech vyobrazený situací jsem se viděl. A myslím, že i pokud nejste vyloženě introverti tak se v některých okamžicích také poznáte. To co je pro většinu zábava nebo banalita, může být pro nás ostatní velmi těžké. Jako jít na párty, mluvit před lidmi, seznamovat se s novými lidmi nebo třeba jen telefonovat. Nejtěžší však na tom všem je nepochopení okolí. Nejste divní, když chcete zůstat doma a číst si knížku, nejste divní, když v práci chcete pracovat a ne vědět co měli všichni kolegové předchozí den k večeři a nejste divní když radši vypíšete vše co máte na srdci než aby jste to někomu vykládali. Jste to prostě vy a vaše pocity. A je důležité najít si lidi, kteří to budou chápat. Jo a mimochodem, pokud jste se s něčím z toho co jsem tu napsal ztotožnili tak určitě budete milovat Jasona, partnera hlavní hrdinky, který je naprosto úžasný a chápavý. Komiks je autobiografický a je z něj cítit opravdovost, připočítejte moc pěknou kresbu a máte skvěle strávenou hodinku :) Ke komiksu se určitě budu vracet a doporučuju úplně všem :)

10.08.2020 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Tak tohle nebylo to co jsem očekával ! Čekal jsem klasickou dystopii, čekal jsem větší zaměření na svět a na vývoj příběhu, možná i nějaké poučení. Co jsem dostal je něco naprosto odlišného, ne nutně horšího. Dostal jsem filozofické úvahy o hodnotě života, o hodnotě člověka o smýšlení v době podrobení. Úvahy o falešném a skutečném hrdinství. O tom jestli je hrdost a vlastní osobnost či potřeby důležitější než pud sebezáchovy. To vše na pozadí dystopické společnosti, která samozřejmě vyvolává tíživý pocit ve čtenáři ale asi ne takový nebo v takové míře v jaké by měla. Prvních 100 stran jsem se vůbec nemohl začíst, což způsobilo, že jsem knihu četl hodně dlouho. Ale po 100 stranách jsem se začetl a začalo mě opravdu zajímat spoustu věcí. Na některé z nich dostanete odpovědi, na některé ne a právě to možná umocňuje zážitek, vzhledem k tomu, že děj nemá klasickou gradaci a asi ani klasický konec. Musím říct, že ony filozofické zastávky mě opravdu dostávaly, podobenství byla hodně silná a celkově mám teď po dočtení pocit, že jsem si přečetl něco opravdu hodnotného. A ačkoli děj není nijak zvlášť strhující, opravdu jsem si většinu knihy užil. Seriál jsem neviděl ale už podle ukázek si dokážu odvodit, že kniha byla opravdu jenom námětem, který museli tvůrci hodně dotvářet. Jak jsem zpočátku bojoval s tím abych knihu neodložil, tak se teď těším na pokračování s názvem Svědectví

08.07.2020 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Překvapení roku !
Na začátek musím napsat: Páni, reálnější a uvěřitelnější fikci jsem snad nikdy nečetl. Autorka píše příběh fiktivní kapely formou ,, rozhovorů,, tak věrohodně, že máte pocit jako by prožila celou tu dobu někde kolem nich a zapisovala si všechna tahle slova hned jak je někdo vypustil z pusy.
I když víte, že kapela je fiktivní, prostě se vám nechce věřit, že neexistovala.
Knížka ale rozhodně není jenom o kapele. Je o osudech lidí, formou krátkých útržků a střípků z několika životů, nám autorka dá nahlédnout překvapivě hluboko do jejich duší. Sledujeme jak se kdo vyvíjí, ať už k lepšímu nebo horšímu. Jaký vliv mají rozhodnutí na život člověka, a opět ať už ta dobrá nebo špatná. Sledujeme prostě osudy lidí, kteří se snaží žít svůj zivot se vším všudy, plnit si své sny, rvát se se svými problémy a prostě být. Žádní přehnaní hrdinové ani padouši, jednoduše lidé. Mimo to všechno je taky zajímavý pohled na dobu divokých sedmdesátých let v americkém hudebním průmyslu.
Tahle knížka toho prostě skýtá víc než by se na první pohled mohlo zdát. A i když tohle rozhodně není můj žánr, knihu mužů doporučit snad každému. Taylor Jenkins Reid má pro mě neuvěřitelně skvělý styl.
Ps: Děkuji Katce Valterove za neúnavnou propagaci a za to že jsem díky ní vystoupil ze své své knižní bubliny a objevil tenhle skvost.

25.09.2020 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Aristokratka je jediná humoristická série, které jsem propadl. A vlastně ani nevím proč. Vtipy nejsou nijak zvlášť promyšlené, postavy jsou, s prominutím, na přesdržku, a nejsou zrovna dvakrát uvěřitelné a děj snad nemůže být zmatenější. Přesto jsem přečetl celou sérii, smál se a určitě ji rád doporučuju. Netuším tedy čím to je, ale ani se v tom nepotřebuju nijak patlat, prostě si tyhle knížky užívám. A asi nejvíc právě tenhle poslední zatím vyšlý díl, který vyšel v rámci Velkého knižního čtvrtku u @kosmas . Tenhle díl je za mě určitě nejlepší, ať už pro to, že mi přišel trochu lepší, možná bych řekl, klidnější hůmor, nebo díky ději, který zde byl takový jaký by měl asi v knize být. Děj byl lineárnější, neskákal od jedné věci k druhé jako předchozí díly ale opravdu se něco dělo. Líbilo se mi podívat se s Marií a dalšími obyvatelkami Kostky, na nizozemský dvůr a taky otevřít pár dalších záhad, pravděpodobně do dalšího dílu.
Je to nenáročné čtení, u kterého nemusíte přemýšlet nad dějem ani nad vtipy, stačí prostě číst a bavit se. Takže doporučuji každému kdo se chce odreagovat a třeba i zasmát.

26.11.2020 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Další skvělý komiks o životě nás ,, podivínů,, od skvělé Debbie Tung. Stejně jako v Introvertce, se ztotožníte se spoustou situací. Autorka nám na svém, životě ukazuje jak krásný ale i praštěný, může být váš život, pokud jsou pro vás knihy jednou z nejdůležitějších věcí. Ukazuje o co bohatší a plnější život můžete mít pokud se ponoříte do světa příběhů. Také ale ukazuje vtipné situace, které určitě zažíváte dnes a denně pokud jste zapřísáhlý knihomol. Nebo naše trochu až trapné úchylky a podivnosti, kterých se zuby nehty držíme. Vlastně ani nevím co víc říct. Je to krásně poeticky kreslený komiks, ve kterém se většina z nás opět pozná. Pohladí vás po duši i rozesměje. Pokud chcete na chvilku vypnout, odpočinout si a pobavit se, tohle je jasná volba.

21.08.2020 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

V první řadě chci říct, že se mi kniha líbila, ale nějak nechápu čím vyvolala tak obrovské všeobecné nadšení v knižní komunitě. Nápad dobrý, napsáno svižně a celkem čtivě ale nějak nemáte šanci si oblíbit postavy, protože jsou, podle mě dost ploché. Žádná hlubší psychologie postav a jednoduché popsání jejich osobností stylem ,, tohle je Rowan, je to introvert, protože na něj rodiče kašlou,, mi nějak nestačí k tomu abych s ním měl, po čas příběhu, nějaký vztah. A tenhle problém jsem měl v podstatě s celou knihou. Doufám, že to bylo jenom v prvním díle, a že se v příštím díle dostaneme hlouběji, pochopíme více souvislostí a budeme mít možnost se více sžít s postavami i s celým světem. Autorův skvělý nápad a dobrý styl psaní mám tedy zkažen touto ,,placatostí,, příběhu. Proto bych řekl, že kniha je průměrná a dávám tudíž 3⭐ z 5. ( Nebyl jsem prostě tak okouzlen, jako zbytek knižní komunity)

22.03.2020 3 z 5

Sám mezi všemi Sám mezi všemi Katrin Walldová

Mám tu těď pro Vás hodně knih a recenzí, chci ale začít touhle poslední přečtenou.
Hlavně proto, že ve mě zanechala spoustu emocí. Tak se do toho pusťme.
Kniha je psaná z pohledu hlavního hrdiny Adama, který pracuje jako vychovatel na chlapecké
internátní škole. Adam se díky minulosti, kdy za tragických okolností přišel o svou lásku Dominika, uzavřel všem citům a užívá si pouze sex. Ano kniha je prezentována jako erotický gay román, ale má toho v sobě mnohem víc. Na školu nastupuje Tommy, který je díky své minulosti, ,,zapřísáhlý homofob´´ a začne dělat Adamovi ze života peklo. Jak to tak bývá, vše není černobílé a tak se zaplétáme do složitého příběhu dvou lidí s temnou minulostí a velkým zmatkem v hlavě.
Ano příběh je plný gay sexu, a většinou dost drsného, takové knihy většinou nevyhledávám ale jsem rád, že jsem četl dál. Sex v tomto případě beru jako ukazatel změny, změny povahy, pocitů i smýšlení. Tak jak se vyvíjí hlavní postava, vyvíjí a mění se i sex. Možná jsem si to vsugeroval sám ale přišlo mi, že je to tak myšleno.
Pro mě to byl neskutečně silný příběh o tom co dokáže způsobit nenávist a nepochopení, ale také naopak jak dokáže pomoct láska a podpora. Příběh o vyrovnávání se s minulostí i tíživou přítomností. A taky o tom co může každý z nás dokázat, když bude opravdu chtít.
Už je to několik dní po dočtení a stále nedokážu myslet na nic jiného, vyvolala ve mě drobné emoční zhroucení a taky pocit prázdnoty z toho, že už je konec.
Pokud Vám tedy nevadí sexuální scény, rozhodně doporučuju přečíst. Jenom..
Jakto že to skončilo tak brzy ? Potřebuju vííííc.
A taky. Když jsem se snažil něco o autorce zjistit, našel jsem její článek o tom, že končí se psaním a vyznělo to tak, že je to kvůli špatným recenzím. Proto chci jenom říct, nědělejte to. Kdybych měl dát na to co kdo říká nebo na recenze, nikdy bych se nemohl do ničeho pustit. I v mé práci jsou špatné recenze, ale pro mě je důležitější
jeden spokojený a nadšený zákazník, než deset rejpalů. Proto prosím pište dál....já potřebuju Adama a Tommyho

22.03.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Opět jsme vtaženi do neuvěřitelně propracovaného post apo světa se spoustou záhad a otázek. Jak už jsem se zmínil u Naslouchače, nápad velmi originální a poutavý. Kniha je velmi čtivá a stránky mizí velmi rychle. Ano děj Vás vtáhne a vy chcete vědět víc, a v tom je to mínus této knihy. Nebo alespoň pro mě. Neustále vyvstávají nové a nové záhady a otázky ale odpovědi nepřicházejí. A to ani na konci knihy. Kdyby vyšlo všech pět dílů najednou nebo s kratšími rozestupy tak by to nevadilo. Mohli by jste číst dál a dočíst se nějakých odpovědí. Ale vzhledem k prostojům mezi jednotlivými díly, mezi 2. a 3. to bude pravděpodobně více než rok, je to velmi frustrující a nutí mě to srážet hodnocení. Knihu, potažmo knihy určitě doporučuji, v ději jsme se trochu posunuli ale spíš doporučují počkat až bude venku celá série aby jste nebyli frustrováni jako já právě teď. Díky této frustraci srážím jednu hvězdičku a hodnotím tedy pouze 4 ⭐

22.03.2020 4 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Jakože cože?
Tahle knížka je hodně dlouhý a hodně promakaný komiks bez obrázků.
Po prologu si asi budete říkat ,, sakra co to je?,, ale jakmile se dostanete k první kapitole, jste ztraceni. Vtáhne Vás, krutý a ,,hnusný,, svět. kde je lidskost skoro sprostým slovem a lidský život má jen pramalou cenu. Ale jak už to tak bývá i v tomhle skrz na skrz prohnilém světě se najdou vyjímky a lidé tak dobří až to může působit směsně. Může se zdát, že v příběhu je hrozně moc postav a odboček, střídání časů může někdy způsobit, že se trochu ztratíte ( ja měl chuť si založit sešit s nějakou myšlenkovou mapou abych se neztrácel) ale všechno má svůj důvod a když se s knížkou sžijete, ztrácet se skoro přestanete. Autor skvěle zvládnul psychologii postav a perfektně vystihuje jejich šílenost a zoufalství. Občas se může zdát příběh až příliš krutý, ale v celkovém obrazu Vás to vtáhne do nálady a rozpoložení celého města. Budete se cítit frustrovaní, že nemůžete zasáhnout a pomoct hlavním hrdinům, že se nemužete postavit a střelit některého ze záporáků rovnou mezi oči. Prostě Vás to vtáhne. A taky mějte oči i mysl otevřenou. V příběhu se nachází spousty narážek na nejrůznější drobnosti. Ať už jsou to jména postav (Frank N. Stein) nebo název zmíněné kapely či historické události. Závěrem bych se nejdřív zeptal autora (kdyby tohle náhodou četl :D ) Jak je možné, že v Downtownu, není žádná nemocnice, ale blazinec tam je ? :) A taky jestli ví, že rodné číslo (složka Davida Foxe) v Americe nemají.
Všichni zmiňují, že je to autorova prvotina. Já myslím, že na tom nezáleží, že kniha, kterou už někdo vydal by prostě měla mít určitou kvalitu, ať už je první nebo desátá. A Projekt Kronos je prostě super kvalitní knížka. Takže za mě rozhodně doporučuji přečíst a volám třikrát sláva světové úrovni psaní Pavla Bareše. Nemůžu jinak než 5⭐ z 5 a už abych měl 2. díl Kronovy děti, který vychází 8.5.2019

28.07.2019 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Na začátek bych měl asi napsat, že ........ to miluju
Nádherně britsky poetický příběh, o změně, sebelásce, lásce ve všech formách, porozumění, magii, a čistotě srdce.
Linus se zabydlel ve svém šedivém, upršeném a osamělém životě natolik, až sám sebe přesvědčil o tom, že přesně sem patří. Že je stejně šedivý a obyčejný. Dělá svou práci pro úřad, který dohlíží na magickou mládež v sirotčincích s přesvědčením, že dělá to nejlepší pro děti. Brzy však příjde děsivý úkol, který jeho rutinu a přesvědčení naruší.
Změna a cesta za štěstím, může být děsivá, obzvlášť když začíná slovy jako antikrist a utajení čtvrtého stupně.
Tak trochu mix Sirotčince slečny Peregrinové, Hotelu Transylvánie a Dobrých znamení, který mě neskutečně chytil.
Pobavil jsem se, byl jsem zvědavý, trochu ohromený a hodně dojatý.
Dalším bonusem knihy je nejenom přirozenost lgbt postav ale taky to že gayové v knize nejsou dvacetiletí a vysportovaní ale úplně normální, trochu pri těle chlapi, ve středním věku
No jednoduše si tuhle knížku fakt musíte přečíst
Je úžasná, a jsem moc rád, že Fantomprint vytvořil queer nakladatelství Conqueer a s takovýmto rozjezdem doufám, že v jejich režii budou vycházet samé takové pecky.

26.05.2023 5 z 5

První muž První muž Lenka Křížová

Celá tahle kniha by se dala shrnout do dvou slov. Rychle a intenzivně. Rychle se čte, rychle přijde hlavní příběh, rychle se zamilujete. A stejně tak intenzivně se zamilujete, intenzivně ucítíte milostné scény a intenzivně ucítíte tu užasnou letní atmosféru. Léto, chata, kemp, rybník, slunce, sexy těla a láska. Co víc si přát ? Že chcete něco víc ? Co třeba sexy hlavního hrdinu, který si nese šrámy z minulosti a přesto je šíleně citlivý, dokáže vám dát pocit výjimečnosti, zahrnout vás city a k tomu být pěkně divoký ? Nebo druhého, který je mladý, hrdý, roztomilý a přesto inteligentní s úžasným pohledem na svět a život? Já myslím, že to je víc než dost pro krátkou letní romanci. Já osobně mám určitě radši delší a pomalejší příběhy, ale tohle je prostě krátké chytlavé čtení, jako stvořené na léto. A přesto, že je v příběhu vše tak trochu zrychlené, nechybí v něm nic co od takového čtení chcete. Emoce, láska, problém, ani bližší poznání nitra hlavních postav. A když už jsme u postav. Oba si nejde nezamilovat, ale ADAM ️️ Bože ️️
(Zasláno autorkou na recenzi)

31.05.2021 4 z 5