knihomolka27 knihomolka27 komentáře u knih

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

(SPOILER) Právě jsem dočetla a po tváři se mi nepřestávají koulet slzy. Jsem vděčná za to, že mě u toho nikdo nevidí. Myslím, že by to nepochopili. Jsem ted chycená ve svém soukromém vesmíru a bulím jak mimino za ženy, dívky,manželky z vesnice, za nesplněné sny, krutost života, Rykera, všechny co nemůžou dělat to co sami chtějí, nemůžou být svobodní.....

Jak řekla Tyerney - tahle knížka je pro mě jako krásný a zlý sen zároven. Už dlouho jsem nečetla takhle emotivní knížku, jak strašně jsem byla štastná za ty krásné, štastné, romantické pasáže o to víc jsem byla, ale neštastná z těch smutných.
Jak to psala autorka.....necháte jednou proniknout to světlo, ale o to víc vám pak připadá tma temnější

Spoiler: jak to dopadne jsem tušila, věděla jsem že tahle autorka nepíše v hodně ohraném stylu žili štasně až navěky. Ale sakra jak já jsem si přála, aby to tak v tomhle případě bylo.

Takhle by měly vypadat knížky......vzít vás do jiného světa, být extrémně čtivé a návykové, něco vám dát. Téhle knížce se podařilo i to, že přesto že se tam vyskytovalo hodně prvků z jiných knížek.....(hlavní hrdinka je zkušená, neohrožená, dokáže si poradit skoro se vším, zamiluje se do toho koho nesmí a nechce, hunger games motiv braní pubertáků jako lovné zvěře) ale ona to dokázala pojmout naprosto originálně a po svém a daleko víc přirozeně.

Já vím, že je to jenom svým způsobem fantasy knížka.......ale plyne z ní jednoduché ponaučení......važte si své svobody, bojujte za sebe a svoje sny, protože my můžeme...žijeme ve světě kde je to možné proč toho nevyužít, dokud můžeme

Moc bych si přála aby bylo pokračování s Grace, tenhle svět má určitě ještě hodně co nabídnout. A chci už taky vidět nějakou tu ženskou vzpouru, která nebude tichá.

01.07.2020 5 z 5

Třináct záhad Třináct záhad Agatha Christie

Často se mi nestává, že bych knížku půjčenou z knihovny musela mít nutně doma. Ale tohle je přesně ten případ.

strašně mě baví myšlenka Agáty Christie udělat hlavní postavu z někoho jako je slečna Marplová. Škoda že s ní není víc knížek. Je to radost ty knížky číst. Vždycky se nad Agátinými knížkami naprosto rozplývám, jinak to ani nejde........vůbec nevím co bych jejím knížkám vytkla

27.06.2020 5 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Walt Disney

Lidé co tvrdí, že pohádky jsou jenom hloupé příběhy pro děti bez pointy.......jsou lidé co zdaleka nic nepochopili....já se domnívám, že právě v pohádkách je všechno v té nejčistší podobě....láska, přátelství....v každé pohádce najdete nějaké ponaučení i hluboký příběh.

Kráska a zvíře je naprosto krásný příběh ze začátku s krásným princem s ošklivým srdcem, v průběhu s ošklivým princem a krásným srdcem.....a na konci s krásným princem s ještě krásnějším srdcem...........Krása je vám k ničemu když jí nemáte i uvnitř

23.06.2020 5 z 5

Parker Pyne zasahuje Parker Pyne zasahuje Agatha Christie

Trochu něco jiného než na co jsme od Agáty zvyklí, ale čím si můžete být jisti je to, že Agátiny zápletky a vrahy neuhádnete.

Kniha se mi líbila možná právě proto, že je jiná než ostatní agátiny knihy...jedná se spíš o oddechové detektivní komediální knížky s postavou, která by mohla být mezi ostatními postavami královny zločinu snadno opomenutá, protože nemá žádné zajímavé, specifické vlastnosti. Ale mě Parker přišel právě zajímavý tím, že sice působil jako takový malý úředníček, ale ve skutečnosti byl úžasný troufám si říct psycholog s docela netradičními metodami léčby............

Určitě musím doporučit čte se to pomalu samo.......líbí se mi i opakující postavy v povídkách, a samozřejmě povídky samotné...jsou vtipné s nadsázkou, chytré, originální, promyšlené...prostě ÚŽASNÉ

Kdyby Parker Pyne existoval i v reálu tak si myslím, že by se u něj dveře nezavřely.......koneckonců kdo nechce být štastný?

23.06.2020 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

VLAŽNÝ KOMENTÁŘ KE ŽHAVÉ KNÍŽKY

Naše hlavní hrdinka je stejně jako Pretty Woman vtažena pro do ní naprosto nepochopitelného, nového a úplně jiného světa než na jaký byla zvyklá. Od svého dobrodince dostává peníze, a žije si jako v ráji. Ona ale moc dobře ví, že zatímco špína a chudoba si na nic nehraje a je opravdová.....tak právě věci jako bohatství, paláce a majetek jsou vlastně jenom z papíru....falešné, nestálé, plné intrik, zrady......a věcí daleko horších než chudoba

Knížka je fajn a hodně čtivá(hlavně ze začátku), ale i tak jsem z ní nebyla tak nadšená jak jsem si představovala. Je to čistě můj subjektivní názor tak mě za to prosím neukamenujte. Jsem taky velká romantička, ale tohle bylo možná až moc přeslazené, přehormonované, povrchní(zamilovala by se Ella do Reeda i kdyby nevypadal jako adonis? tot otázka)

Moje dojmy z knížky jsou jednoduše vlažné na rozdíl od neustále nažhavených postav.......

Možná to je tím, že už hodně knížek s podobnou tématikou mám za sebou a že mě tedy něco jako..... více jak devadesákrát zmíněno jak je.....ona postava sexy, má modré oči jako nebe, je hodně oblíbená a obletovaná opačným pohlavím, spíš odrazuje. Ale chápu, že tohlevšechno knížka s takovýmto žánrem splnovat má, takže jak říkám možná není chyba v knížce, ale spíš ve mě.

Knížka by mohla mít klidně podtitulek erotická, a nikdo by nemohl říct ani popel.......sem tam mi to, ale připadalo kapánek přitažené za vlasy, a nebylo to jenom ve chvílích kdy se postavy fakt tahaly za vlasy. Na některých místech bych řekla i nevkusné a nechutné

Postavy vcelku sympatické, hlavně na začátku, pak už to jsou jenom nemyslící hormonální stroje, které se bud usmiřují, hádají, a hádají a usmiřují, a nenávidí se a nemůžou bez sebe žít a vyhrabou na sebe nějakou špínu, a nebo spí každý s každým.....aby nakonec pochopili, že bez sebe nemůžou žít....voila to je konec dámy a pánové.......myslím, že nemusím číst ani další knížky, protože je to prostě zbytečný. Beztak budou všechny na jedno brdo, akorát s jinejma postavama , na kterejch mi ani zas tak moc nezáleží.

22.06.2020 2 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Na knížku jsem se moc těšila. A nezklamala mě. Je to vtipná jednohubka s přemrštěnými postavami, které ale budete mít svým způsobem rádi. Už se moc těším na druhý díl. Film ale bohužel moc doporučit nemůžu.

21.06.2020 5 z 5

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

Když jsem si přečetla anotaci, tak to znělo přesně jako knížka napsaná pro mě. A ano, nespletla jsem se. Je to moc super knížka....která by nebyla tak super kdyby v ní nebyly:

opravdu hodně sympatické postavy, které byli ještě sympatičtější kvůli tomu že nejsou ani stoprocentně hodné ani zlé, prostě někde mezi

zajímavý svět s jeho sice logickými, ale nemorálními , rozdílnými kvadranty

napínavá detektivní linka

moc příjemná a uvěřitelná romantika

14.06.2020 5 z 5

Past na myši Past na myši Agatha Christie

Bohužel kvůli této hře zatím nemůžu jet do Plzně, kde se právě hraje. Ale tak strašně ráda bych jí viděla.

Právě ted mám zase Agátománii a čtu všechno od Agáty co mi přijde pod ruku. Hadí doupě, její životopis a divadelní hry......

Past na myši je neskutečně čtivá, originální, zajímavá, detektivní hra. Vzhledem k jejímu ohlasu jsem si představovala strašně zapeklitý a složitou zápletku. Takže mě dost překvapilo, že celá hra je spíš taková oddechová, ale i tak je velmi skvělá. V jednoduchosti je krása jak se říká.

Můj názor na to, že nejlíp Agáta umí psát příběhy v uzavřených prostorech se nezměnil.

06.06.2020 5 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Agáta mi je sympatická už jen proto, že napsala tak úžasné detektivky. Ale po přečtení téhle knížky, jsem si jí oblíbila i jako člověka. Jako velkou fanynku jejího díla mě zklamalo, že je Agáta poněkud strohá pokud má psát o vzniku svých děl. Ale byla to taková osobnost, že i přesto, že jsem si její životopis přečetla hlavně kvůli jejím dílů, se mi líbil i přes jejich velkou absenci. Agáta měla úžasné postřehy o životě.

04.06.2020 5 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Trojka je naprostá pecka. Miluju tuhle sérii celou, ale trojka mě asi rozsekala nejvíc. Prostě jsem vůbec nemohla přestat číst, byla jsem jako v tranzu. Celý příběh a postavy jsou tak dokonale promyšlené, že vlastně ani nevím co bych na knížce změnila. BOMBA

26.05.2020 5 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Před asi tak půl rokem jsem četla jedničku, která se mi natolik líbila, že už v půlce knihy, jsem si objednala další tři díly ze série. No a potom sem na to čtení neměla tolik čas, tak jsem knížku odložila nedočtenou na poličku........a nechala ji tam až do minulého týdne. Když jsem jí opět vzala do ruky, tak jsem trochu zapochybovala, jestli bylo úplně moudré si kupovat, hned další knížky. Navíc jsem si nepomatovala co bylo v tý půlce knihy, kterou jsem přečetla......a tak jsem jí přečetla znova celou......a hned se vrhla na dvojku...., kterou mám už taky přečtenou.

Vůbec nelituju, že jsem si koupila celou sérii, risk se vyplatil. Jsou to úžasně kouzelné, propracované knížky s přímo bravurně vykreslenými postavami a vlastním výjimečným světem, který si vás hned podmaní. Nemůžu ani říct jestli se mi líbila víc jednička, nebo dvojka.....každá knížka byla úplně jinak krásná, než ta druhá.

Jen opravdu dobré knížky, i přesto, že mají přes 500 stránek vás donutí vychutnávat si každou větu, a to že si přejete, aby ta knížka nejlíp nikdy neskončila

18.05.2020 5 z 5

Pes Baskervillský (komiks) Pes Baskervillský (komiks) Arthur Conan Doyle

Moje první knižní setkání s Sherlockem Holmesem. Skvěle se to čte a nezabere vám to tolik času jako číst celou knížku, tu jsem si, ale stejně koupila, když ted mám hodně toho času tak si jí přečtu.

16.05.2020 5 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Hodně dobrá obálka knihy.......skvěle doplnuje atmosféru povídek. Jako i v jiných povídkových knihách, se tady našly lepší povídky i horší povídky. Ale celkově se mi knížka moc líbila, Stephen psát opravdu umí. Povídku pokoj 1408 jsem viděla zfilmovanou a film je opravdu super....klidně by mohli zfilmovat i další povídky

15.05.2020 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Naprosto úžasná knížka po všech možných stránkách. Skvělé postavy, dokonale propracovaný děj, smysluplné dialogy, extrémně moc duchařiny, napětí, překvapení, trochu té romantiky, jak to dopadlo s postavami......což já přímo zbožnuju. Tuhle knížku můžu jenom doporučit...pokud se vám líbí tenhle žánr je pro vás víc než ta pravá. Fanoušky duchů určitě potěší , že se tady duchové vyskytují opravdu hojně a jsou neskutečně rozmanití, je dobře že na nich autorka nešetřila a nedopadlo to jako u dobrodružných filmů , kde vás lákají na peckovou animaci bájných zvířat.....a za celý film uvidíte sotva dvě a to ještě ve tmě.

Spoiler: Pro mě byli naprosto top posuny v čase, hlavně na konci .Připomnělo mi to trochu hotel Overlook z Osvícení (zlatý sál). Prostě naprosto top atmoška. Konec skončil až neuvěřitelně dobře, byla jsem samozřejmě ráda za postavy, ale jak říkám trochu moc neuvěřitelné.

Kéž by to někdo zfilmoval, myslím, že by to hodně předčilo i film zámek hrůzy s podobným námětem, který se inspiroval knihou dům na kopci. Seriálů s touto tématikou není zrovna moc, a tahle knížka po zfilmování vysloveně volá.Tak budu doufat.

12.05.2020 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Zastávám názor, že mysteriozních knížek s detektivní zápletkou a romantikou není zrovna hodně. Škoda pro mě, protože já tenhle žánr naprosto miluju. No a tahle knížka splnuje, přesně to co jsem od ní chtěla dostat. Jsem nadmíru spokojená. Detektivní zápletka super, napínavá, originální, složitá až do konce. Hlavní hrdinka, ještě víc super, celou knížku jsem jí měla neskutečně ráda a v hodně věcech mi připomínala mě samotnou,,samota to je moje dávná přítelkyně,,atd. Kdybych byla postavou v téhle knížce, tak bych se chovala jako ona, pídila bych se za důkazy, dobrodružstvím a přitahoval by mě John(no jo prostě staromodní romantička). A ty duchové....věci mezi nebem a zemí mě nikdy nepřestanou zajímat. Člověk by si řek hřbitov, no jo tak co na hřbitovech může bejt tak zajímavýho, to jsem si tak trochu říkala i já, ale všechna ta symbolika, epitafy a jejich významy...hodně hustý

Pro přirovnání si myslím, že je tam malinká podobnost se seriálem Posel ztracených duší, který jsem strašně zbožnovala. Narozdíl od knihy se , ale hlavní hrdinka seriálu Melinda snaží duchům pomáhat, zjištuje co je drží ještě na zemi atd. Je takový most mezi světem duchů a smrtelníků.Bere to jako svoje poslání. Ale Amélie se snaží dělat jako kdyby dar vidět duchy vůbec neměla, dělá to tak kvůli svému otci, který jí to , ale pořádně taky nevysvětlil. Myslím, že je škoda takovým talentem marnit, ale nemůžu čekat že se všechno to proč a jak dozvím hned v prvním dílu. Navíc se mi zdá , že Amélie začne porušovat otcova pravidla čím dál tím častěji.

Další díly si určitě přečtu.....jedna z mnoha výhod téhle knížky je, ale i ta že pokračování nemusím mít hned ted, jak se to stává u extrémně nezdravě návykových fantasy knížek atd. Je to spíš taková oddechovka na , kterou se s lehkým srdcem budu do budoucna těšit.

09.05.2020 4 z 5

Už jsem přečetla nespočet knih s touto tématikou. Hledala co nejvíc rad jak nebýt stydlivá, jak nebýt taková a maková.Vždycky když čtu tyhle knížky tak se necítím nenormálně jako nejistá introvertka, ale říkám si , že je vlastně v hodně věcech cool být introvert, i když to třeba na první pohled nikdo nevidí. A co víc dodat........myslím , že začínám chápat, že smyslem všech těchto,, motivačních" knížek , je něco tak strašně jednoduchého a těžkého zárověn a že se to dá shrnout do jedné věty...Být prostě sám sebou.

05.05.2020 5 z 5

Catherine Catherine April Lindner

Knížka se četla dobře, ale nemám ráda tenhle né moc originální přístup k psaní románů. Každopádně by tohle mohl udělat každý, že vezme už skvělé dílo , které má už po tu dobu co existuje a kvůli jeho kvalitě nějaké jméno, a přepíše ho. Má tím tah na bránu pro diváky, kteří vidí souvislost s oblíbenou příběhem a jdou do toho.

No jak už jste z mého,, vylévání srdce pochopili,, pro mě naopak znamená dát od takové knížky ruce pryč. Ale tuhle jsem dostala, tak jsem ji přečetla,.....a musím říct, že nebyla špatná, ale pr mě to stejně nemá smysl protože budu vždycky právem věrná těm neskutečně úžasným originálům.

04.05.2020 2 z 5

Kniha ztrát a nálezů Kniha ztrát a nálezů Lucy Foley

Klobouk dolů před autorkou, umí velmi věrohodně do detailu popsat atmosféru, pocity postav, místo kde se děj odehrává.

Knížka byla tedy po všech stránkách velmi podařená,u nějakých částí jsem vysloveně letěla sprintem jenom, abych se už dozvěděla co sem potřebovala u jiných jsem se trošičku nudila. Spoiler: Obzvlášt na mě zapůsobil konec, při jeho čtení jsem měla slzy na krajíčku......mluví za něj tyhle dvě věty....,,Bohužel v naší generaci se málokdo dočkal štastného konce,,. ,, Chceš po mě romantický příběh?. Ale on je! Jen nekončí tak jak bychom si ho přáli napsat.

Abych to shrnula......Hlavním motivem knížky jsou osudová rozhodnutí a jejich dopady a samozřejmě válka, která zničila život milionům lidí.

Spoiler: Alice říká: Možná, že kdybych s ním tenkrát zůstala na Korsice tak by všechno bylo jinak. Ale já jsem tam zůstat nemohla, protože pak už bych to nebyla já. Po téhle větě jsem už Alici chápala, a tolik neodsuzovala , že si sama tak hloupě zničila život.(i když si myslím , že bylo kolosálně nefér neříct muži, kterého miluji, že máme dítě)....kdyby nejela do Francie a nebyla tam, tak by prostě potlačila sama sebe. A Tom jí miloval takovou jakou byla, nemiloval by někoho kdo se chová jinak než jaký přirozeně je. No aspon , že jejich láska žije dál v Kate.

02.05.2020 4 z 5

Naděje Jeho Veličenstva Naděje Jeho Veličenstva Susan Elia MacNeal

Četla jsem jen poslední díl, který ale podle všeho nebude poslední.A nebo ano? Jestli ano, tak mě to pěkně štve, protože tam hafo věcí zůstalo nedořešených. Ani mi moc nevadilo, že jsem nečetla první 2 díly, rychle jsem se do příběhu dostala i bez toho. A beztak si myslím , že tenhle díl byl pro mě beztak tématem nejzajímavější.

Válka. V poslední době se kolem mě pořád hemží tituly s válečnou tématikou a to nejen knihy a filmy.Když si myslím, že už mě nemůže nic překvapit, tak tam najdu něco co mě vždycky dostane. Neumím si ani představit jaké to muselo být žít v takové době. Ted si stěžujeme na to , že musíme nosit přihlouplé roušky a v roce 1941 ......to se prostě ani nedá srovnat. Tahle knížka sice byla jenom fikce, ale ve ke skutečnosti nemá vůbec daleko. Autorka se skutečností hodně inspirovala.

Kéžby příběh zfilmovali nejlíp jako seriál.
Maggie a Elisu jsem si oblíbila stejně, na Maggie se mi líbilo i nelíbilo, že byla ještě ne úplně ostřílená agentka. Špioni jsou taky jenom lidé.....a Maggie to na konci už moc nezvládala, aspon si na nic nehrála.Žádný hrdina nemůže být úplně dokonalý. A Elisa přestavovala světlou výjimku mezi Němci, byla odvážná, laskavá, prostě skvělá.

Kniha se dotýká všemožných témat , vztahů atd, a toho jak je ovlivnila válka.Spoiler: Homosexualita jako naprosté tabu, vztah kruté matky ke své úplně jinak založené dceři, infiltrace anglických agentů na nepřátelské území, spolupráce mezi Angličany a Němci, předstírání role a totožnosti, židovská otázka, nadřazenost rasy, manipulace, láska mezi árijkou a židem, špionské taktiky, ztracen v boji, ztráta iluzí a naděje, svědomí, ........určitě bych si další podobnou válečnou detektivku přečetla .

27.04.2020 3 z 5

Sanditon Sanditon Jane Austen

(SPOILER) Bohužel poslední knížka od naší skvělé Jane. Trochu jsem se bála, že mě nezaujme, ale naštěstí jsem se spletla. Knížka mě ohromně baví.

Jak jsme od Jane zvyklí můžeme očekávat mnoho různých postaviček....od krásných, mladých, naivních dívek, bohatých nafoukaných, starých Lady, nějakého toho švindlíře, hypochondry, dobrosrdečné leč jednoduché dámy a pány, rozumné muže do kterého se vždy zamilují hlavní hrdinky, muže co je vždycky ,,nad věci"...... a tak dál.....krásné popisy procházek,krajiny,vztahů, dobových zvyklostí, touha uhnat nejlepší partii....

,, Přesto si trochu povzdechla nad svým osudem, že je v takové společnosti vždy ve stínu" Tak se cítí hlavní hrdinka, která je obyčejná, ale velmi sympatická, milá tak trochu pedantka na slušné chování, když se nemůže zbavit pocitu žárlivosti ke krásné pro muže úchvatné Kláře.

,, Doktor Sanditon" říká s dávkou cynismu Sydney o lázenském městě Sanditon, které je podle jeho bratra lékem na všechno. Najde tady i naše hlavní hrdinka lék na své štěstí ? tot otázka

,, Zakaždou cenu si MUSÍ najít bohatou nevěstu" podle Lady Denhamové jsou peníze na první místě před láskou. Velmi jí baví rozhodovat o životech ostatních

A jak zní hlavní krédo dívek té doby...."hlavně ulovit muže, který by byl mnohem majetnější než ony samy,, ......hlavní hrdinky se naštěstí takovým heslem neřídí a mají svou vlastní hlavu

Za mě určitě lepší než Emma, Pýcha a přemlouvání, a Mansfieldské panství

24.04.2020