Knihomol_ka Knihomol_ka komentáře u knih

Temná harmonie Temná harmonie Laura Thalassa

Závěrečný díl úžasné fantasy série o Handlíři a jeho Siréně. Jak já se do tohoto příběhu zamilovala. Příběh byl plný očekávání, napětí a zvratů. Vše co si čtenář jen může přát. Příběh jsem si užívala plnými doušky. Byla to opravdu jízda a mnoho věcí jsem ani nečekala. Poslední díl byl hodně vtipný, ale taky jsme si užili plno erotických scén, které staly opravdu za to.

Siréna se mi strašně v tomto dílu líbila. Co díl o to jsem ji měla raději. Její nejlepší kamarádka Temper je teprve číslo. Myslela jsem, že už mě nijak nepřekvapí a stejně se jí to povedlo.

Handlíř taky ušel kus cesty. Né jen že miluji jeho humor, ale taky osobnost jakou má.

Celý tento příběh byl pro mě úžasný a mě vážně mrzí, že už je konec.
Epilog byl fantastický. Nebudu lhát, ale slzy se draly ven.

Děkuji za zaslání mystery press. #spolupráce

30.08.2023 5 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Znáte ten pocit, když se zamilujete do knižní série a víte, že čtete poslední díl a už žádný další nebude ? Že příběh končí, a vy nejste připraveni se sním rozloučit ? Ten pocit, když víte, že už nebudete dále čekat na další díl

Když jsem dočetla poslední stránku, tak se něco ve mně zlomilo a brečela jsem. Nejsem připravená, že tenhle úžasný příběh končí.

Ranhojička je pro mě srdcovka. Autorka nám dala úžasný postavy, který jsou sympatický, silný a mají charisma. První díl je můj nejoblíbenější. Autorka nám dává originální prostředí z věznice Zalindov.

Druhý díl byl klidnější, ale za to konec byl jeden velký šok. A třetí díl byl pro mě jedna velká emoční jízda. Bylo těžký vidět s čím se musí Kiva vypořádat. Nemá to jednoduchý

Konec příběhu byl na mě moc rychlý. To co jsme se tam vše dozvěděli a co se vše odehrálo byl extrém. Autorka je úžasná a talentovaná. Jsem nakonec ráda jak vše dopadlo. Sice mě jedna věc mrzí, ale co už. Kiva je silná vždy budou mít pro mě v srdíčku speciální místo (Kiva,Jaren,Caldon,Tipp)

Za poskytnutí knihy moc děkuji @albatrosmedia ! Tímto mi udělali ohromnou radost.

10.06.2023 5 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

ᴅʀᴜʜʏ́ ᴅɪ́ʟ sᴛʀʜᴜᴊɪ́ᴄɪ́ sᴇ́ʀɪᴇ ᴅᴀʀᴋ ᴇʟᴇᴍᴇɴᴛs, ᴋᴛᴇʀᴀ́ ᴜᴢ̌ ʙʀᴢʏ ᴠʏᴊᴅᴇ. ᴢᴀ ᴍᴇ̌ ᴛᴏ ʙʏʟᴀ ɴᴇᴊᴏᴄ̌ᴇᴋᴀ́ᴠᴀɴᴇ̌ᴊšɪ́ ᴋɴɪʜᴀ ᴛᴏʜᴏᴛᴏ ʀᴏᴋᴜ. ᴘʀ̌ɪ́ʙᴇ̌ʜ ʙʏʟ ᴏᴅ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴋᴜ ᴠᴇʟᴍɪ ᴢᴀᴊɪ́ᴍᴀᴠʏ́ ᴀ ɴᴀᴘɪ́ɴᴀᴠʏ́. ᴛᴇɴᴛᴏ ᴅɪ́ʟ ᴊᴇ ᴅᴀʟᴇᴋᴏ ᴢᴀᴊɪ́ᴍᴀᴠᴇ̌ᴊšɪ́ ᴀ ɪ ᴄ̌ᴛɪᴠᴇ̌ᴊšɪ́. ᴘʀ̌ɪɴᴇsᴇ ɴᴀ́ᴍ sᴘᴏᴜsᴛᴜ ɴᴏᴠʏ́ᴄʜ ᴢᴠʀᴀᴛᴜ̊ ᴀ ᴏᴅ ᴋɴɪʜʏ sᴇ ɴᴇʙᴜᴅᴇᴛᴇ ᴍᴏᴄ ᴏᴅᴛʀʜɴᴏᴜᴛ ᴀ ʀᴏᴢʜᴏᴅɴᴇ̌ sᴇ ɴᴇʙᴜᴅᴇᴛᴇ ᴀɴɪ ɴᴀ ᴍɪɴᴜᴛᴜ ɴᴜᴅɪᴛ. ᴢᴀᴊɪ́ᴍᴀᴠʏ́ ᴊᴇ ᴢᴅᴇ ɪ ᴍɪʟᴏsᴛɴʏ́ ᴛʀᴏᴊᴜ́ʜᴇʟɴɪ́ᴋ ᴍᴇᴢɪ ʟᴀʏʟᴏᴜ, ᴢᴀʏɴᴇᴍ ᴀ ʀᴏᴛʜᴇᴍ.

ᴠ ᴘʀᴠɴɪ́ᴍ ᴅɪ́ʟᴇ sᴇ ᴅᴏᴢᴠɪ́ᴍᴇ ᴄᴏ ᴊᴇ ʟᴀʏʟᴀ ᴢᴀᴄ̌ - ᴊᴇ ɴᴀ ᴘᴜ̊ʟ ᴅᴇ́ᴍᴏɴ ᴀ ɴᴀ ᴘᴜ̊ʟ sᴛʀᴀ́ᴢ̌ᴄᴇ, ᴊᴇᴊɪ́ᴢ̌ ᴘᴏʟɪʙᴇᴋ ᴊᴇ sᴍʀᴛɪ́ᴄɪ́.

ᴢᴀʏɴᴇ ᴊᴇ ᴊᴇᴅɴɪ́ᴍ ᴢᴇ sᴛʀᴀ́ᴢ̌ᴄᴜ̊, ᴋᴛᴇʀʏ́ ᴄʜʀᴀ́ɴɪ́ ᴍᴇ̌sᴛᴏ ᴀ ᴛᴀᴋʏ ʟᴀʏʟᴜ. ᴠ ᴛᴏᴍᴛᴏ ᴅɪ́ʟᴇ ᴅᴏsᴛᴀɴᴇ ᴛᴀᴋʏ ᴠɪ́ᴄ ᴘᴏᴢᴏʀɴᴏsᴛɪ ᴄᴏᴢ̌ ᴍɪ ᴠᴜ̊ʙᴇᴄ ɴᴇᴠᴀᴅɪʟᴏ ᴀ ᴊsᴇᴍ ʀᴀ́ᴅᴀ, ᴢ̌ᴇ ᴊsᴇᴍ ᴍᴇ̌ʟᴀ ᴍᴏᴢ̌ɴᴏsᴛ ʜᴏ ɪ ʟᴇ́ᴘᴇ ᴘᴏᴢɴᴀᴛ.

ʀᴏᴛʜ ᴊᴇ ᴅᴇ́ᴍᴏɴ ɴᴇʙᴏʟɪ ᴘᴇᴋᴇʟɴʏ́ ᴘʀɪɴᴄ, ᴋᴛᴇʀʏ́ sɪ ᴢɪ́sᴋᴀ́ sʀᴅᴄᴇ ɴᴀ́s ᴠšᴇᴄʜ ᴀ ᴛɪ́ᴍ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴊɪsᴛᴀ́.

ɴᴇsᴍɪ́ᴍ ᴛᴀᴅʏ ᴢᴀᴘᴏᴍᴇɴᴏᴜᴛ ᴀɴɪ ɴᴀ ʙᴀᴍʙɪ, ᴋᴛᴇʀᴏᴜ ᴍᴀ́ᴍ ʀᴀ́ᴅᴀ ᴜᴢ̌ ᴏᴅ ᴘʀᴠɴɪ́ʜᴏ ᴅɪ́ʟᴜ ᴛᴀᴋʏ ʙʏᴄʜ ᴛᴀᴋᴏᴠᴇ́ʜᴏ ᴍᴀᴢʟɪ́ᴋᴀ ʙʀᴀʟᴀ.

ᴄᴇʟʏ́ ᴛᴇɴʜʟᴇ ᴅᴇ̌ᴊ sᴇᴍ ʜʟᴛᴀʟᴀ sᴛʀᴀ́ɴᴋᴜ ᴢᴀ sᴛʀᴀ́ɴᴋᴏᴜ ᴀ ᴅᴏ ᴘᴏsʟᴇᴅɴɪ́ ᴄʜᴠɪ́ʟᴇ ᴊsᴇᴍ ɴᴇᴛᴜšɪʟᴀ ᴄᴏ sᴇ sᴛᴀɴᴇ ᴀ ᴋᴅᴏ ᴢᴀ ᴛɪ́ᴍ ᴠšɪ́ᴍ sᴛᴏᴊɪ́. ʀᴏᴢʜᴏᴅɴᴇ̌ sɪ ɪ ᴛʀᴏᴜғᴀ́ᴍ ʀ̌ɪ́ᴄɪ, ᴢ̌ᴇ ᴅʀᴜʜʏ́ ᴅɪ́ʟ ᴊᴇ ᴅᴀʟᴇᴋᴏ ʟᴇᴘšɪ́ ᴊᴀᴋ ᴘʀᴠɴɪ́. ᴋᴏɴᴇᴄ ʙʏʟ ᴄᴇʟᴋᴇᴍ šᴏᴋ, ᴊᴇʟɪᴋᴏᴢ̌ ᴛᴏ sᴋᴏɴᴄ̌ɪʟᴏ ᴠᴇʟᴍɪ ᴏᴛᴇᴠʀ̌ᴇɴᴇ̌ ᴀ ᴊᴀ́ ᴘᴏᴛʀ̌ᴇʙᴜᴊɪ ɴᴀ ᴠšᴇᴄʜɴᴏ ᴏᴅᴘᴏᴠᴇ̌ᴅɪ, ᴀʟᴇ ʜᴏʟᴅ ɴᴀ ᴛᴏ ɴᴇᴊʟᴇᴘšɪ́ sᴇ ᴍᴜsɪ́ ᴘᴏᴄ̌ᴋᴀᴛ.

ᴅᴏᴘᴏʀᴜᴄ̌ᴜᴊɪ ᴠšᴇᴍ ᴍɪʟᴏᴠɴɪ́ᴋᴜ̊ᴍ ғᴀɴᴛᴀsʏ. ᴋɴɪʜᴀ sɪ ᴏᴘʀᴀᴠᴅᴜ ᴢᴀsʟᴏᴜᴢ̌ɪ́ ᴘʟɴʏ́ ᴘᴏᴄ̌ᴇᴛ ʜᴠᴇ̌ᴢᴅɪᴄ̌ᴇᴋ. ᴅᴏᴜғᴀ́ᴍ, ᴢ̌ᴇ ɪ ᴠᴀ́ᴍ sᴇ ᴋɴɪʜᴀ ʙᴜᴅᴇ ʟɪ́ʙɪᴛ ᴀ sᴘʟɴɪ́ ᴠᴀšᴇ ᴏᴄ̌ᴇᴋᴀ́ᴠᴀ́ɴɪ́.

#spolupráce #knihydobrovsky #knizniambasador

09.02.2023 5 z 5

Stačí si počkat Stačí si počkat Mariana Zapata

Nejsem zrovna velký fanoušek slown burnu, ale upřímně jsem měla chuť na něco oddechového. Na doporučení od Ivky jsem tedy do toho šla.
Od Zapaty jsem četla už nějaké ty knihy, ale upřímně mě tolik nezaujaly jako například tady tahle.

Strašně mě tento příběh pohltil a nemohla jsem se vážně od něho odtrhnout a četla jsem ho do pozdních hodin, kdy jsem raději obětovala svůj spánek za pár dalších stránek.
Na příběhu se mi líbilo to, jakým stylem byl psaný. Bylo to prostě tak přirozené a plynulé. Humor tady byl na jedničku a většinu postav si nejde neoblíbit.

Hlavní hrdinka příběhu Diana má nelehký úkol, a tím je, že se stala opatrovatelkou dvou menších kluků. Po dvou letech se z malého bytu přestěhovala do většího domu, aby měli více prostoru. Kluci jsou šílený zlatíčka a já je strašně miluji. Diana je vážně skvělá. Když se seznámí se svým sousedem Dallasem (Ano opravdu :D ) tak příběh nabírá jiné otáčky. Dallas mě překvapil svým chováním, byl prostě DOKONALÝ. Líbilo se mi jak Dianě se vším pomáhal a jak si kluky zamiloval.

Opravdu se mi líbil jejich kamarádský vztah. Bylo to pomalé, ale příjemné. Jak příběh Diany, tak i Dallase mě zasáhl. A vážně jsem u toho brečela.
Epilog mě zasáhl takovou sílou, že jsem se šla opět vybrečet. Nechtěla jsem to dočíst a musím říct, že tuhle knihu od autorky si budu dlouho pamatovat.

24.05.2024 5 z 5

Všechno je jednou poprvé Všechno je jednou poprvé Nina Kenwood

Jedná se o Young adult příběh, takže tak nějak tušíme co očekávat. Příběh je předvídatelný, ale je psán hezky. Líbí se mi, že nám autorka naservírovala příběh, který se zabývá každodenními problémy dospívajících lidí. Natálie je milá a sympatická mladá dívka, která si prochází těžším obdobím. Řešíme pubertu, rozvod rodičů a také první lásku. Romantická linka je krásně vyobrazena. Taková velmi oddechová kniha, která se hodí nějak na dovolenou k moři.

25.03.2024 3 z 5

Pravidla randění Pravidla randění Vi Keeland

Krásný a plynulý příběh na bázi slown burn. Hlavní hrdinka, která je tatérka Billie, je úžasná a svérázná. Sní se rozhodně nebudete nudit. Když zjistí, že jí její přítel podvádí na randící aplikaci Tinder, rozhodne se mu pomstít. Při tom svém žertíku se pozná s Colbym, který vychovává sám svou malou dcerku. Jejich vztah se vyvíjí velmi pomalinku, ale je to příjemný. Pokud zrovna hledáte něco hezkého a oddechového, tak se vám příběh bude rozhodně líbit.

11.03.2024 4 z 5

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Velké díky patří převážně Vám, kteří jste mi knihu vřele doporučovali. Jak už víte, tak kniha Manželství pro jednoho, kterou jsem od autorky četla se mi opravdu líbila. Tak mi byla doporučena i tato kniha. A já byla nadšená. Hltala jsem ji a zároveň jsem si konečně po dlouhý době tak užila knihu. Měla jsem ji přesně za 3h a 30 minut přečtenou! Příběh na jeden zátah.

Zamilovala jsem se do obou hlavních postav. Olive je spisovatelka, která je od svých 7 let zamilovaná do bratrova nejlepšího kamaráda. Po 10 letech se spolu setkají a věci se dají do pohybu. Je to humorný a zároveň pěkně erotický.

Jasona jsem si zamilovala a panebože další fiktivní muž mi na seznamu přibyl. Děkuji všem za doporučení a kdo zatím nečetl, tak napravte.

19.12.2023 4 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Cassie Connor

Na první pohled mě tahle obálka nezaujala, ale anotace zněla opravdu slibně. A ono opravdu tomu tak bylo. Příběh byl fantastický a já se nemohla zastavit při čtení. Jsem milovník tady těchto příběhu, kdy dva lidé společně falešně randí a během toho si k sobě vybudují city.

Příběh začal slibně už od první stránky, kdy se tam hned něco dělo. Je to i erotický román a musím říct, že ty scény byly krásně popsány.

Hlavní postava Rebecca je upjatá právnička, se kterou je těžké jakkoliv vyjít. A to se podaří Hudsonovi. Hudson byl úžasný ! Úplně od samotného začátku jsem ho doslova žrala.

Chemie mezi nimi jiskří od samotného začátku až do konce. Já si tento příběh opravdu velmi zamilovala. Autorka píše úžasně a hlavně vtipně. Tohle vám upřímně velmi doporučuji.

Ve spolupráci @grada děkuji!

20.10.2023 5 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Po velmi dlouhý době jsem se konečně dostala zpět k vlkodlakům, které já tak miluji. Upřímně už jsem přehlcena knihami o vílách nebo upírech. Tohle bylo pro mě zase něco nového.

Krásně jsem se do příběhu začetla a užívala jsem si upřímně každou stránku. Hlavní postavy mi byly sympatické a to udělá hodně. Co se týče příběhu, tak byl trochu slabší, ale spíše se tady seznamujeme s postavami a dějem. Akce na konci byla konečně to po čem jsem toužila a doufám, že v dalším díle se dočkáme více takových zvratů.

Jsem zvědavá jak to celé dopadne a co se bude dít v dalších dílech. Jen doufám, že se u nás přeloží další díl co nejdříve.

30.05.2023 4 z 5

Zlatá Grai Zlatá Grai Kristina Waagnerová

Děkuji autorce za oslovení a možnost si její knihu přečíst. Ze začátku jsem úplně nevěděla do čeho se to pouštím a co od toho očekávat, ale od prvních stránek jsem děj hltala. Nikdy jsem snad nečetla něco takového. Tohle je vcelku drsná fantasy kniha.
Autorka se toho vůbec nebojí a ukazuje nám drsný fantasy svět, kde nic nedostanete zadarmo a musíte si to vybojovat. Na začátek bych chtěla říct, že tenhle příběh určitě není pro slabší povahy. Objevuje se zde hodně násilí i sexuálních scén, které jsou buďto dobrovolné a nebo taky nedobrovolné.
Líbí se mi, že autorka vše do puntíku popisuje, ať už postavy nebo svět, ve kterém se zrovna nacházíme.

Hlavní postavy jsou zde sourozenci Bastien a Isarell. Obě postavy jsem si oblíbila a jejich příběh mě vážně bavil.

V knize najdete přátelství i lásku, ať už sourozeneckou či milostnou. Já osobně miluji romantické linky a uvítala bych toho více, ale i tam byl příběh ohromný a návykový.

28.01.2023 4 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

Tohle byla přesně kniha, kterou jsem vzala do ruky a nemohla ji odložit. Hltala jsem stránku za stránkou a bylo to víc a víc lepší. Autorka nám krásně vše do detailu popisuje. ( ať už prostředí, postavy nebo dokonce scény ).

Mezi hlavními postavami to neuvěřitelně jiskří. Tyhle romány z prostředí mafiánské rodiny mě nikdy asi neomrzí. Nejvíce oceňuji, že se ze začátku seznamujeme s postavami, které neskončí hned na věc. Je to prostě slow burn a to se mi prostě líbí.

Na začátku každé kapitoly je vždy nějaký citát což se mi líbilo. Obálka je na pohled za mě dokonalá.

Příběh je čtivý a i vtipný. Zamilovala jsem si tenhle příběh a určitě ho nečtu naposledy.

26.12.2022 5 z 5

Měsíční čarodějky Měsíční čarodějky Elizabeth Briggs

Tento třetí díl mi přišel ze všech zatím nejslabší, proto dávám nižší hodnocení už.
Přijde mi už zbytečné tuto sérii tak natahovat.

Ayla se po bitvě ocitne mezi měsíčními čarodějkami a zjistí dávno ukrytou pravdu. Začne se učit jak používat svou moc, aby zachránila válku, která se odehraje na zemi.
Ayla chce především zachránit svou lásku Kadena, pro kterého bitva nedopadla dobře. Společně se pak snaží hledat spojence proti slunečním čarodějkám a hledají možnosti jak je porazit a odkrýt pravdu.

Vztah mezi Aylou a Kadenem je vášnivý a majetnický. Chvílemi to graduje do takových výšin až je to neuvěřitelné. Jeho chování jakož to alfy mě občas vytáčelo.
Chvílemi mi to přišlo už zbytečný ty jejich hádky... Nevím co dále můžeme čekat od dalších dílů, ale doufám, že brzy už dostaneme odpovědi a dočkáme se šťastného konce.

27.05.2024 3 z 5

Obránce mimo hru Obránce mimo hru Leah Brunner

Jelikož jsem velký fanoušek hokejovek a mám už lecco načteno, tak budu trochu kritičtější.
Příběh mi přišel průměrný, nebyl špatný, jen mi přišel jako každý jiný. Chyběl mi tam nějaký humor...
Je to čtivá jednohubka. Příběh vypraví o hokejovém obránci Mitchovi, který svů vztek nedokáže udržet na uzdě. Při zápase se strhne potyčka a za trest musí vynechat 15 zápasů NHL, také docházet na terapii a zároveň učit děti. Pro jeho osobnost je to něco nepředstavitelného. Při vyučování dětí se tak seznámí s Andie, která tam doprovází svého mladšího brášku. Její příběh je docela zajímavý. Její povaha a odvážnost postavit se proti našemu obrovi, vzbuzuje u Mitche zájem.

Erotiku tady nečekejte, jedná se o pořádný slown burn. Oba dva si navzájem pomáhají v těžkých časech, i když to možná ani netuší.

07.05.2024 3 z 5

Slzotvůrce Slzotvůrce Erin Doom

Na první pohled se může zdát, že se jedná o fantasy knihu, ale je to dívčí román, i tak se za příběhem skrývá daleko víc, než byste čekali.
Autorka si krásně hraje se slovy a vytvořila něco kouzelného. Příběh je jemný, ale zároven temný. Ukazuje nám příběh dvou mladých lidí, kteří bojují. Nika a Rigel vyrůstají v dětském domově. Znají se od malička. Ve svých 17ti letech si Niku i Rigela adoptují. Život pod jednou střechou není jednoduchý. Nika je jemná bytost. Její osobnost mě okouzlila a stala se hned mnou oblíbenou postavou. Láska ke zvířatům byla něco úžasného. Rigel je temný a bojuje se svými monstry, ale i jeho jsem si velmi oblíbila. A kdo by taky ne ?
Příběh vypráví o dvou zlomených duších. Líbí se mi jejich pomalý tanec, kdy okolo sebe pomalinku našlapují a jejich láska je sice pomalá, ale za to šíleně silná.

Příběh je velmi poetický a opravdu krásně napsaný. V mnoha věcech mi otevřel oči. Číst to bylo slast pro moje oči.
Líbilo se mi s jakým procítěním to autorka napsala. Konec už byl na mě zdlouhavý, ale i tak bych to hodnotila nekonečno hvězdičkami.

02.04.2024 5 z 5

Mizera Mizera L. J. Shen

Sparrow z této série mě šíleně bavil a líbil se mi, ale Lovec mě nijak extra neohromil. Takže jsem měla docela strach, jak se mi bude líbit Mizera.
Ze začátku bylo obtížný se začíst a přijít na chuť Persephoně, která mi přišla jako šíleně naivní holka. Na jednu stranu se mi líbilo jak se snažila ulovit našeho Mizeru, ale občas už mě ta její snaha přišla šíleně otravná.
Persephona je celý svůj dosavadní život zamilovaná do Cilliana Fitzpatricka, který o ní nejeví žádný zájem. Po letech si najde lásku jinde, ale nedopadne to vůbec tak, jak si možná představovala. Zachrání jí díky tomu právě Cillian. Taková ta klasika, kdy se jedná o falešné manželství. Persephona se snaží v Callianovi vzbudit aspoň nějaké ty emoce a hoooooodně dlouho se jí to nedaří. Obdivuji, že to s ním nevzdala. Call potřebuje dědice a Persephona mu jej musí dát. Samozřejmě city z jeho strany se vytváření a ukazují velmi pomalu. Líbilo se mi zjištění proč se před světem Call tak uzavřel. Hodně zajímavý a důležitý téma. Tady má autorka u mě velký plus, že mluví o vážnějších tématech. Konec trochu klišé, ale jo bylo to nakonec víc než fajn.
Spicy scény za mě topka !

15.03.2024 4 z 5

Za pět minut zvoní Za pět minut zvoní * antologie

Za pět minut zvoní je povídka od známých, ale zároveň pro mě i neznámých autorů. Některé jména Vám možná přijdou povědomé a některé zase možná ne, ale to rozhodně ničemu nevadí a příběh si užijete i tak.
Příběh se zaměřuje až na dvanáct povídek ze školních lavic. Zároveň bych chtěla podotknout, že se uvnitř knihy vyskytují krásné ilustrace, které příběhu dodávají krásné kouzlo a hezký požitek ze čtení právě. Máme tu hned několik různých žánrů od romantiky až po detektivku a mnoho dalších. Je rozhodně super, že se tady žánry střídají a Vy se u toho rozhodně nezačnete nudit.
Příběh rozhodně slupnete jak malinu, protože je kraťoučká a zároveň i čtivá.
Nejvíce se mi líbila povídky od Lenky Poláčkové, ale musím říct, že se mi líbily opravdu všechny stejně.
Kniha je krásná jak na první pohled, tak uvnitř. Má jednoduchou obálku, ale ta ořízka ? Tak se opravdu povedla.

Pokud chcete zrovna něco oddechového, tak tohle rozhodně oceníte a díky ořízce se bude povídka vyjímat ve vaší knihovničce.

26.02.2024 5 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Čtvrté křídlo jsem četla jak v angličtině tak ve slovenštině a teď už i v češtině. Musím uznat, že je to pěkně čtivé a poutavé.

Příběh je násilný a drsný. Dvacetiletá Violet Sorrengailová měla nastoupit do kvadrantu písařů, ale bohužel na rozkaz své matky musela nastoupit k jezdcům. Jako její sestra a bratr. Jelikož se celý život Vi připravovala na roli písařky, tak jí chybí výcvik a jde to hodně poznat. Musí na sobě hodně pracovat, aby přežila celkový výcvik a vše co jí tam čeká. Její úhlavní nepřítel je Xaden, který jí chce zabít, kvůli tomu co její matka způsobila jeho rodičům. Kvadrant jezdů je opravdu nemilosrdný a náročný. Vi musí být na pozoru, protože jí chce pořád někdo zabít. Za mě je tohle dračí senzace.

Spicy scény TOP. Humor draků ? Úžasný.
Líbí se mi propojení jezdců a draků zároveň. Je to úžasný a opravdu čtivý. Na to, že už to čtu po třetí, tak hodnocení zůstává stejný. Krásných 5 z 5 hvězd. A teď jen doufat, že další díl bude u nás brzy !

25.02.2024

Šťastně až po smrti Šťastně až po smrti Eleanor Corvin (p)

Opět mě kniha od autorky nezklamala a šíleně jsem se těšila, až se konečně vrátím do Ruin za mýma milovanýma smrtkama.
Konec druhého dílu skončil zajímavě, tak jsem se těšila co třetí díl přinese. Tentokrát se příběhu ujala Tessa a Maggie,ale občas nás zavítala poctít i naše milovaná Ema. Což bylo příjemné se s postavami opět shledat. Zárověn, ale bylo náročné se ve třech dějových linkách neztrácet, ale myslím si, že jsem to obstojně zvládla.
Příběh se četl sám a opět byl zajímavý a řekla bych, že i temnější oproti předchozímu.
Tentokrát se v Ruinách můžeme těšit na zajímavé postavy a zápletku, ale také se tu objevují i lehce pikantnější scény, které ocení určitě každý.
V Ruinách mají tentokrát smrtky napilno, jelikož je tam někdo vraždí. Což bylo někdy teda extrém ty popisy.
Co se týče hlavních postav, tak nejvíce mě to táhlo k Maggie, tu jsem si zamilovala. Je krásný vidět vývoj postav, ale i samotné autorky. Autorka má to psaní vážně v malíčku.
Více se mi asi líbil teda druhý díl, protože Ema a Anna zůstanou navždy v mých srdcích. O konci raději nemluvím....
Další díl !!!!!!!!!! Ano, nejlepější je v nejlepším skončit, ale tady to jinak nevidím. Takže čekám prostě na pokračování :D

Jinak děkuji moc samotné autorce, že mi knihu poskytla a za její krásný přístup věnovat mi svůj drahocenný čas a řešit příběh.

22.01.2024 5 z 5

Dvanáct měsíců Dvanáct měsíců Eleanor Corvin (p)

Hned na úvod musím zmínit, že i když se jedná o druhý díl, tak se knihy nemusí číst postupně. Po tomto dílu vím, že si chci přečíst ještě ten předchozí. Autorka má vážně talent a příběh, který napsala byl čtivý a poutavý. Moc jsem netušila co mám od knihy očekávat a byla jsem mile překvapená. Jedná se o retelling na Popelku a červenou karkulku dohromady. Příběh je vyprávěn ze dvou pohledů.

Anna je smrťácká empatička, která zemřela neuvěřitelně hnusnou a traumatickou smrtí. Nemohla jsem tomu ani uvěřit, když jsem to četla. Anna mi nejvíce přirostla k srdíčku. Byla milá a vlídná. Její povaha a chování se mi líbila.

Ema byla úplný opak Anny. Přišla mi drzá a nespoutaná.

Příběh se tedy zaměřuje na vztahy a přátelství. Je to vtipný a romantický zároveň. Konec mě taaak zaujal, že se těším na pokračování. A na závěr klobouk dolů před autorkou! Sama si tuhle sérii vydala a já nestačím koukat. Knize dávám 4.5 z 5 hvězdiček.

08.01.2024 4 z 5

Icebreaker: Keď sa ľady lámu Icebreaker: Keď sa ľady lámu Hannah Grace

Miluji knihy, kde se vyskytují hokejisti, a o to zajímavější i bylo, že hlavní hrdinka je krasobruslařka a hlavní hrdina hokejista.

Hlavní hrdinka mě ze začátku docela dost štvala svých chováním. Nebyla mi prostě sympatická. Po čase se to zlomilo. Začala nám ukazovat co je tou příčinou. A od půlky příběhu jsem ji už měla ráda. Jsem ráda, že se pak změní a chová se líp. Nate je hokejista, ale je to strašný zlatíčko. Já mu propadla hned od samotného začátku. Líbí se mi jeho osobnost a to jak se chová.

Líbí se mi jak to začalo mezi hlavními postavami. Hezky to jiskřilo a bylo zto opravdu spicy navíc diky bohu nám ty scény nebyly pořád cpány a příběh se stále zaměřoval na děj. Četlo se to hezky, ale na mě to bylo krapet zdlouhavý. Já se těším na další díl

31.12.2023