knihomol 61 knihomol 61 komentáře u knih

Upřímně , očekávala jsem od knihy více. Začátek až na str.161, byl pro mne chaotický,ale potom se pisatelka uklidnila a byla to zase ta známá Jana Poncarová. Téma velmi pěkné,ale bohužel Eugenie mě zaujala více. Co ale velmi oceňuji je jazyk spisovatelky, to je opravdu pohádka to číst.

05.10.2021

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Byla jsem ráda,že vyšla nová kniha od Nesba ,ale to jsem si "dala". Když jsem se podívala na vydavatele a překladatele,tak jsem zjistila,že kniha není vlastně originál od Nesba,ale anglická verze ,kterou potom přeložila do češtiny paní Jana Jašová.Říkala jsem si hned,po přečtení někkolika stránek,že to není to, na co jsem od Nesba zvyklá.Nevím,jestli to "blbě" přeložil ten Angličan,ale přišlo mi to hrozně kostrbatě přeložené,jako kdyby překladatel nerozuměl tomu,co překládá.To mě hodně ovlivnilo ve čtení a v hodnocení knihy.A proto musím říci,nejhorší kniha od Nesba.Otázka je,kde se stala ta chyba.Vím,ale,že si už od Nesba,pokud bude takto postupně překládaná,nic nekoupím. Škoda peněz.

22.06.2018

Já hlupák Já hlupák Magda Váňová

Musím opět jen chválit.Moc se mi líbí,že si autorka vybírá různá povolání a o jejich zajímavostech nás ve svých knihách pěkně seznamuje.Samozřejmě,že její knihy také nomohu číst jednu za druhou,ale vždy mě osloví a mile překvapí. Ano, možná jsou si dějě někdy podobné,ale ve srovnání se spisovatelkou Keleovou se krásně čtou a není z nich člověk stresován.Mohu knihu i spisovatelku jen doporučit. Už se těším na novou knihu!!!

25.02.2018

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Tedy od Adlera Olsena už jsem četla hodně knížek, ale toto je snad jedna z nejhorších. Ani dočíst jsem ji nemohla. Nepřehledné,než se autor dostal k vlastním příběhům,je půl knížky pryč .Některé věci a úsudky lidí až neskutečně nerealistické..za mě tedy žádná hvězda a ještě navíc lituji těch peněz,co jsem za ni dala. Myslím,že to bylo napsané jen proto,že rychle chtěl vydat nějakou knížku,protože jinak si to nedovdu vysvětlit.

28.01.2018

Výkupné pro krále Výkupné pro krále Graham Masterton

Opravdu povedená série ,toto je již 4 díl.Jak umě dokáže Graham zaplést osobní život komisařky Katie do celého příběhu, to je fakt paráda. Příběhy jsou sice drsné jako Irsko samo,ale na druhou stranu čtivé a napínavé.Doporučuji přečíst i ty 3 předešlé díly !!!

14.11.2017

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha mě nenadchla, do poloviny je popisováno co kdo řekl a jestli si věří.Od poloviny to má trochu spád.Už jsem četla lepší.Je to slabý průměr!!!

04.11.2017

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Musím řící,že to byla docela dobrá detektivka,ale chvílemi zbytečně natahované. Přesto chválím a doporučuji.

10.03.2017

Past Past Magda Váňová

Je to má třetí kniha od autorky,ano ,bylo tam trochu více zápletek,ale vysvětlení zcela logické a hlavně přístupné čtenáři. Za mě 5 hvězdiček a knihu jen doporučuji!

07.03.2017

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Již je to 4 knížka od tohoto autora,co jsem četla. Nebylo to nezajímavé , ale zdálo se mi to překombinované,natahované ,strašně jmen ,až jsem se v tom ztrácela. Napětí tam, bylo až do konce , a i konec mě velice překvapil,ale prostě jsem čekala více. Jinak knihu doporučuji,ale tentokrát jen 3 hvězdy.

30.01.2017

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Složité,překombinované a dočetla jsem jen ,že je to první spisovatelova kniha. Kdepak s Nesboem ho nemohu srovnávat,protože každý má svůj styl ,ale jednoznačně Nesbo je u mě na prvním místě. Asi bych knihu nedoporučila ,popravdě, kdybych nebyla zvědavá a knihu nečetla,tak by se také nic nestalo,bohužel.

06.12.2016

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

četla jsem od autorky tuto knihu jako první a mohu doporučit.Moc pěkný román.Přečetla jsem ho jedním dechem a mohu jen doporučit.

24.10.2016

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jsem ráda,že jsem si knihu nekoupila. Prostě jsem ji musela po několika stránkách odložit.Vůbec jsem nepochopila, důvod,proč jde o dvě ženy atd.atd. Ráda jsem šáhla po jiné knížce.Knihu nedoporučuji.

22.08.2016

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

U mne první kniha od Fr. Niedla a musím řící,že jsem se nemohla odtrhnout.Kniha nepostrádá humor, napětí i popisky míst,akorát ten konec mi přišel.že bude asi další díl.Tak jsem na něj zvědavá Knihu mohu doporučit .

22.08.2016 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Ještě ,že jsem si knihu nekoupila.Nedá se to vůbec srovnat s Dítě 44.Ta se mu povedla,ale toto ...
Vím,že se snažil/ spisovatel/ napsat něco neotřelým způsobem,ale prostě a jednoduše se to nepovedlo,nebo jsem očekavala něco jiného,nevím.Nemohu knihu doporučit,protože se mi prostě nelíbila!!!

18.07.2016

Nebezpečný Nebezpečný Colin Falconer (p)

Myslím,že si tento spisovatel zaslouží,aby byl čten.Konkrétně tato kniha je opravdu pěkná,doporučuji.Zase jiné téma a zvláštné zpracování.Ano líbila se mi

27.06.2016

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Téma velice zajímavé ale zpracování hrozné .Do půlky knihy jen nicneříkající dialogy a potom na 5ti stránkách od konce rozuzlení. Oproti vydaným předchozích knížkách to nestálo ani za přečtení. Ale dočetla jsem jen proto,že mě autorka vždy sedla.Jestli bude 2 díl tak už si jej nekoupím .Kniha nemá místo v mé knihovně!

18.05.2016

Zloba Zloba Chris Carter

Musím opět říci BOMBA. Přestože Chris Carter píše dost agresivně a drsně., jeho knihy mají spád a opravdu je vždycky "shltnu " na jeden zátah .Tady se trochu více soustředil na tu psychologii,ale mně to nevadí.Zase tam nebylo relativně tolik té krve,i když také. Knihu doporučuji,ale jen pro silnější povahy. Už se těším na další knížku.

31.03.2016 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Poděkování,pěkně navázané, kniha má spád.Myslím,že by to nemuselo být poslední pokračování.Dovedla bych si představit že spisovatel vymyslí něco dalšího.Uvidíme .Za mě doporučuji!!!

30.03.2016 odpad!

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Bylo to zase něco jiného a překvapivý závěr,ale neposadila jsem se s toho na zadek.Znám lepší a vlastně nevím, proč to má takový název. Možná nějaká metafora nebo fakt nevím.

30.03.2016

Pátá žena Pátá žena Henning Mankell

Už jsem četla několik knih od tohoto autora,ale toto bylo asi nejhorší.Zbytečné natahování úvahami,co si komisař myslí a nemyslí .Zbytečně komplikované ,spousta jmen,už jsem se vtom i ztrácela. Za mě jedna z méně povedených knih tohoto autora. Ještě ,že jsem si ji nekoupila. Už bych se k ní nikdy nevrátila!

02.02.2016 1 z 5