Knihajeradost Knihajeradost komentáře u knih

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Hlavní hrdinka byla nevychovaná buranka. Její chování ani myšlení mi vůbec nepřišlo vtipné. Bylo to trapné, místami nechutné. Přežila jsem, když si své přirození otírala o věci, aby si označkovala své území, ale jakmile jsem došla k tomu, že si schválně otřela holý zadek o židli, knihu jsem zavřela a čtečku odložila. Kdybych měla reálnou knihu, asi by letěla ven z okna a ještě nějakému chudákovi, co by šel zrovna okolo, ublížila.
Byla jsem znechucená, naštvaná a udivená, jak tohle mohlo vyjít? Ale zase věřím, že čím větší blbost to je, tím víc se to lidem bude líbit. Což dokazuje i spoustu pozitivních recenzí. Být na vašem místě, hodně bych si koupi této knihy promyslela.
Zvyknu číst spoustu erotických žánrů a knih bez hlubšího významu, ale tohle? Za mě jedno velké ne.

28.07.2021 1 z 5

Čierny jaguár Čierny jaguár Zuzana Bilavská

Kniha je psaná ve třetí osobě a autorčin styl psaní se mi líbil, i když na mě byly jednotlivé kapitoly docela dlouhé. Nemohla jsem si říct před spaním, že "ještě jednu kapitolu", jinak bych ráno nevstala.

Richard byl otřesná postava, i když se mu stalo to, co se mu stalo. Kdyby nebyl takový ku*e*ník a měl lepší povahu, možná bych si ho i oblíbila. Laura byla dost naivní, zamilovaná a láska je hold slepá...

Vůbec mi nesedl námět příběhu. Kniha je plná lží, podvodů a intrik a to já přímo nesnáším, protože se vždycky snažím být k lidem upřímná. Možná jsem teď naivní já, když očekávám od druhých to samé.

Celé mi to přišlo, jako typický život zbohatlíků, kteří nemají nic jiného na práci, než jen spřádat plány, jak jeden druhého zničit. Knihu bych jinak odložila, ale byla jsem zvědavá, jak skončí. Možná jsem ji raději měla odložit, protože takový konec jsem opravdu nečekala. Takže pokud máte rádi podvody, lži, intriky, kniha bude pro vás jako stvořená. Mě bohužel neoslovila.

26.07.2021 3 z 5

Kúsok z teba Kúsok z teba Barbora Zezulová

Začnu pozitivními myšlenkami. V knize se ukrývá moc krásný příběh plný lásky a emocí. Místy na mě byl až příliš sladký a ke konci mi z něj bylo smutno. Tahle kniha mě opravdu dostala. Ještě dlouho, po dočtení, jsem ji držela v ruce a přemýšlela nad celým příběhem. Bylo to tak upřímné, pravdivé a krásné...

Jenže knihy hodnotím jako celek. Uvnitř jsem našla dost chyb. Nejčastěji to byly opakující se slova, což sice není chyba autorky, ale i tak mi to kazilo dojem ze čtení. Šlo cítit, že je to autorčina první kniha. Někde bych příběh více rozvinula, jinde bych zase ubrala. Ze začátku mi tam chyběl i pohled Daniela. Chtěla jsem mu nahlídnout do hlavy, když se choval tak zvláštně, ale až ke konci mi došlo, že to tam opravdu být nemohlo.

22.07.2021 3 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

V tomhle díle jde erotika stranou. Příběh je ale akčnější, drsnější a dozvídáme se, kdo ohrožoval Keiru na životě. Určitě budete překvapeni. Díky útržkům z minulosti si všechno pospojujete a vše do sebe dokonale zapadá.
Trochu mě mrzí, že jsou jednotlivé díly tak krátké. Autorka se nezdržuje zbytečnými opisy, ale i tak je to velmi čtivé a celá série se mi hodně líbila.

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Tohle je tak nádherně čtivý příběh plný erotiky, dominance. Obzvlášť, když si Lachlan uvědomí, že Keira už není jen jeho hračka nebo pouhá splátka dluhu, která by mohla rychle omrzet. Je něco mnohem víc a to je asi děsí oba. Konec knihy je stejně napínavý, jako první díl, takže doporučuji mít po ruce i poslední třetí díl.

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Vůbec jsem nevěděla, co od knihy očekávat. Je velmi krátká, přečtenou jsem ji měla za jeden večer, což znamená, že mě fakt chytla. Rozjezd byl sice trochu delší, až jsem se přistihla, že jsem si přála, aby už velký boss přišel na scénu a potom jsem se nestačila divit. Není to klasický příběh o lásce. Keira Lachlana nenávidí, snaží se mu vzdorovat. Je to tedy spíše o nenávisti a vášni. Konec první části je šokující, takže jestli vás kniha zaujme, budete nutně potřebovat její pokračování.

29.06.2021 4 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Je to příjemná oddechovka, při které si udržíte úsměv na tváři. Rush byl navenek tvrdý, ale pro své blízké by se klidně i rozkrájel. Na můj vkus byl až moc hodný. Už jen podle názvu jsem očekávala hlavně povahově většího rebela. I když se kniha krásně četla, na mě to bylo až příliš sladké a díky anotaci jsem věděla i začátek zápletky, takže jsem neměla žádné překvapení a bylo mi hned jasné, co se přihodí.

29.06.2021 4 z 5

Priznanie Priznanie Michaela Zamari (p)

Nenechte se zmást idylickým dovolenkovým začátkem, protože se brzy všechno změní a vysněná dovolená se mění na noční můru. Je to napínavý příběh se štipkou thrilleru. Plný dobrodružství, erotiky, vášně a lásky. Kniha vás provede přes různé místa na světě. Z Karibiku nahlédnete do Asie, Hongkongu, Macaa, Taiwanu a možná se dozvíte i něco nového z tamějších zvyků. To mám na knihách od Mišky moc ráda, že čerpá ze svých cestovatelských zkušeností.
Velmi mě potěšilo, když jsem si všimla, že je kniha psaná z obou pohledů. Vidět Benovi :-) do hlavy bylo fakt skvělé. Celý příběh se mi líbil, byl dokonale promyšlený a já nedokázala knihu odložit, dokud jsem ji celou nepřečetla. Stejně jako Rozhodnutie i Priznanie si získalo čestné místo mezi mými top knihami.

Dokonalý vzťah Dokonalý vzťah Katarína Harmatová

Škoda té první poloviny knihy, kde byl hlavní hrdina naprosto nesnesitelný a pevně doufám, že to byla čistě jen vymyšlená postava. Jejich dohadování mi přišlo přehnané a místy nevhodné. Taky jsem někdy nechápala myšlenkové pochody a reakce hlavních hrdinů. Jinak byla kniha čtivá, autorka píše skvěle a možná se podívám i po její druhé knize.

17.06.2021 3 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

Na knihu jsem se velmi těšila, protože mám tuhle autorku moc ráda, ale jsem trochu zklamaná. Námět knihy vůbec není originální. Dost mi to připomínalo jiné knihy z tohoto žánru. Asi jsem jich už přečetla hodně nebo nevím. Velmi chválím rozdělení částí a originální pojmenovávání kapitol.
Vím, že se jedná o erotický žánr, ale tu bych těch erotických scén trošku ubrala, i když byly skvěle popsané. Přišlo mi, že pak šel do pozadí celý příběh, který by jinak byl dost krátký a kniha by byla víc jak o polovinu kratší. Andrew byl sexem snad posedlý, za vším viděl jen sex, ale díky zábleskům z minulosti se postupně dozvídáme, proč se tak změnil. Aubrey mi někdy bylo docela líto, jak nikoho neměla. A ti její rodiče? Škoda slov. Nicméně, kniha se četla sama, stránky se otáčely jedna za druhou a i když bych konec uvítala více romantičtější, celý příběh se mi líbil. Myslím, že kdybych už neměla přečtených tolik knih z tohoto žánru, byla bych z ní více nadšená.

06.06.2021 4 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Tady opět platí "nesuďte knihu podle obalu", protože obsah je mnohem lepší, než obal. Tohle byl žhavý, přímo spalující příběh z kancelářského prostředí. Hlavní postavy mi byly sympatické a hodně jsem se bavila nad jejich dotahováním. Dominik se rád hádal a Ally za ním vůbec nezaostávala. Nebála se ho, jako ostatní a vždy mu měla co říct. Postavy mi svým chováním nijak nelezly na nervy, i když na můj vkus Dominic docela dlouho Ally odolával. Kniha se četla skvěle, nenudila jsem se. Je to nádherný příběh, chvílemi smutný, ke konci dojemný, ale hlavně vtipný. Hodně jsem se nasmála. Je to taková příjemná oddechovka, při které nemusíte moc přemýšlet. A ty dva epilogy na závěr? Jedním slovem, nádhera.

06.06.2021 5 z 5

Dovoľ mi všetko... Dovoľ mi všetko... Mirka Novysedláková

(SPOILER) V knize se kamarádky se sestrou neustále snažily, aby Alexandra s nimi chodila ven na různé společenské akce. Jenže se jí tam vůbec nechtělo. Stále do ní hustili, aby si už konečně našla chlapa, což mi po čase začalo lézt na nervy. Byla dospělá, tak to byla její věc, jestli je ve 25-ti ještě panna. Rozjezd knihy byl tak velmi pomalý, že se nic moc nedělo. Stále chodila na nějaké akce, které si vůbec neužívala a tu nechuť přenesla i na mě. Čtení této knihy mě pak moc nebavilo.

V knize mi chyběla nějaká akce a jiskra, co by příběhu dodala šmrnc. Tak, jak to bylo ke konci. Konec byl úplně nádherný, až mi slza ukápla. Bohužel nenahradil celkový dojem z knihy, ale i přesto si myslím, že si své čtenáře najde, protože styl psaní byl skvělý.

02.06.2021 3 z 5

King King T. M. Frazier

Kniha byla čtivá, vulgární, měla spád a vůbec jsem se nenudila. Příběh je drsný, surový, nebezpečný a taky smutný. Nechybí erotika, násilí a krev. Je to silný příběh o lásce a síle přátelství. Někdy je potřeba něco obětovat, aby jste mohli získat něco jiného, možná lepšího. I když nejlepší by bylo mít obojí. Vyprávění se střídá ze dvou pohledů, Kinga a Doe. Hodně se mi líbilo vidět Kingovi do hlavy. Konec knihy je otevřený a šokující. Nedokázala jsem knihu odložit a jestli vás kniha chytne tak, jako mě, nutně budete potřebovat její pokračování.

23.05.2021 5 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Tohle byla první kniha, kterou jsem od této autorky četla a byla jsem docela zklamaná. Příběh mi nepřišel z 21. století, jak se v knize datuje. Je to spíše taková pohádka pro dospělé. Uznávám, že se četla velmi dobře, ale ještě nikdy mi nebyl hlavní hrdina tak strašně nesympatický. Jeho chování bylo úplně příšerné a neomluvitelné. Až mi nad tím rozum zastával. V knihách mám ráda tyhle typy bad boyů, ale tohle bylo už moc a bylo mi jedno, jaký důvod k takovému chování měl. Prostě tohle bylo celé špatně, aspoň teda pro mě.
Co se týká Frančesky, k té jsem si cestu taky nenašla. Dost často jsem nad jejími reakcemi kroutila hlavou. Taky v knize byla pasáž s honičkou v autě, která mi hodně připomínala úryvek z knihy Padesát odstínů (jen už nevím, ve kterém díle to bylo). I když mám ráda mafiánské prostředí, arogantní muže v knihách, tahle mi bohužel vůbec nesedla.

23.05.2021 2 z 5

Tyran Tyran T. M. Frazier

U tohoto druhého dílu bych dala varování, že není pro slabší povahy. U mě to už bylo na hranici, protože je King ještě děsivější, krutější, zuřivější a drsnější. No, zároveň i milující. Opět nechyběla erotika, napětí a násilí. Bylo to čtivé, akční, vulgární a mě to velmi bavilo. Celou sérii řadím mezi své top knihy, od kterých jsem se nemohla odtrhnout. Škoda, že u nás nejsou přeložené i další knihy od této autorky.

23.05.2021 5 z 5

Čo Clara zanechala Čo Clara zanechala Ellen Marie Wiseman

Ještě nikdy jsem u knihy neměla tolik pocitů, jako u této. Byl to pocit bezmoci, hrůzy, smutku, údivu a obdivu. Kdybych si tento příběh měla představit na sobě, ať už z pohledu Clary nebo Izzy, asi bych se v obou případech zhroutila.

17.05.2021 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Kniha byla opět skvěle napsaná, ale pro mě zbytečně dlouhá. Byly chvilky, kdy jsem se dost nudila. Jako Vánoce, seznamování Geralda a Christine s jejich rodiči apod. Taky mi nesedlo prostředí, ve kterém se děj odehrává, ale jestli máte rádi vesmír a kosmonauty, bude vás to bavit mnohem více. Jinak myšlenka děje byla pěkná a hlavně promyšlená. Trochu mi vadilo, že je tu Martin v pozadí. Postava Christine se mi líbila. Dokonce jsem se chvílemi s ní bála a to, co jí někdo prováděl, muselo být opravdu šílené. Tolik bezmoci v knize prožívá a vy s ní.

17.05.2021 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Až na ten nudnější začátek se mi kniha líbila. Bylo to zase něco jiného. Tím, jak nám Colleen vyprávěla o podivné rodince, to knize přidávalo na originalitě. Úplně nejvíce se mi líbilo, že se v ní píše o často přehlížené a podceňované nemoci jménem deprese.

09.05.2021 4 z 5

Nezastaviteľná mrcha Nezastaviteľná mrcha Gabrielle Bernátová

I v této knize jsem se párkrát ztratila, ale byla napsaná mnohem lépe, než první díl. Taky mě více bavila, protože jsem se konečně dočkala nějaké akce. Jestli jste měli, v prvním díle, jakékoliv otázky, tady se všechno dozvíte a vše vám začne dávat smysl. Nemůžu si pomoct, ale stále mě více baví dvojice Emo a Viktória a ten konec? To byla jiná jízda. Přiznám se, že mi i slza ukápla. Dala bych 4,5 hvězdičky, kdyby to šlo.

08.05.2021 4 z 5

Nevyspytateľná mrcha Nevyspytateľná mrcha Gabrielle Bernátová

V knize bylo hodně postav, dost přímých řečí, ve kterých jsem se párkrát ztratila a nevěděla, kdo na koho mluví. Lea byla drsná, arogantní a měla plno tajností. Nikomu nechtěla nic říct a šla si tvrdě za svým plánem. To mě štvalo nejvíce, že jsem měla, během čtení, plno otázek a skoro na žádnou nepřišla odpověď. Snad to následující díly napraví. Viktorii hodně ubližovali. Měla obrovské štěstí, že potkala Leu. Ta ji k sobě ukryla a postarala se o ní. Emovi se Viktorie hodně líbila a začal na ni dávat pozor. Doufám, že jí pomalu ukáže, že mužské ruky se už nemusí bát. Lev mi přišel sympatický, ale Lea mi dojem z knihy kazila. Možná to bylo tím, jak nikomu nic nechtěla říct a vůbec jsem nebyla v obraze. Děj byl i takový roztáhlý a nic moc se nedělo. Vztah k Lee jsem si vůbec nevytvořila a bylo mi jedno, jestli se jí něco stane. Hodně mě to mrzí, protože od této autorky jsem už četla knihu Dedička a ta se mi moc líbila. Kniha má otevřený konec. Končí napínavě, takže jestli vás zaujme, budete nutně potřebovat další díl.

01.05.2021 3 z 5