Dokonalý vzťah

Dokonalý vzťah https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455946/bmid_dokonaly-vztah-6X9-455946.jpg 4 35 13

Čo robiť, keď sa prvotný hnev a nenávisť vytratia a prerastú v niečo viac? Napríklad v neopätovanú lásku alebo strach vpustiť si do života cudzieho človeka. To je dilema, s ktorou sa musia popasovať Mia Straussová a Edwin Allen. Mia, jednoduché dievča z ľudu, sa prebúdza v nesprávnom lietadle a jej dlho očakávaný návrat domov sa stáva hotovým peklom. To, že sa ocitla v Dubaji, zďaleka nepredstavuje jej najväčší problém. Jej skutočným problémom je Edwin. Bohatý, namyslený a povýšenecký podnikateľ, ktorý pod na mieru šitým oblekom ukrýva dokonale vypracované telo a bohužiaľ aj neskrývanú averziu voči celému ženskému pokoleniu. Pre Edwina predstavuje Mia nevinné, ale provokatívne pokušenie, s ktorým si nevie rady. Najradšej by ju prehol cez koleno a dal jej príučku, ale na druhej strane mu jej otvorenosť, nebojácnosť a trefne mierená drzosť imponujú. Ustojí Mia tlak, ktorý na ňu Edwin neustále vyvíja a objaví Edwin v sebe potrebu mať niekoho rád ? Román plný brilantných dialógov, nečakaných zvratov a skvelého humoru, ktorý prečítate jedným dychom.... celý text

recenzienika657
13.02.2024 2 z 5

#dokonalyvztah @katkaharmatova #moderneromany

Ktorá kniha sa vám naposledy vliekla?

Najkrajšie sviatky v roku sú za nami a ja poškulujem po jari. @misska_duricova do #mesacnyklub vybrala Dokonalý vzťah a tak som si povedala, prečo nie? Už dlho mi leží na poličke.

Dubaj, nádherné mesto (nie ostrov) plné slnka, kde jar už je. V tomto období je tam cca 20°C. Je to mesto plné vysokých budov, moderna, ale aj farieb a tradičných trhov ak vieš, kde ich hľadať. Tieto opisy sa mi páčili...

V tomto meste sa nedopatrením ocitla Mia, keď nastúpila do zlého lietadla. Pritiahnuté za vlasy? No trošku. Chlap si ju nechá u seba celý mesiac. Idú si po krku, lezú si na nervy až kým konečne neuzavrú ako taký mier. Ich dialógy boli...akoby som to. Nezáživné, častokrát som nechápala ich reakciám. Ďalej tu boli časté protichodné pocity a narážky. Nervy mi žralo jej vykanie aj keď on jej tikal.

Sklamanie sa stupňovali a neverila som ani ich príťazlivosti, nieto, že dokonalý vzťah. To malo ďaleko od neho. Najobľúbenejšia postava otec, ktorý bol na pár stranách. On zdvihne hodnotenie, mesto, v ktorom sa príbeh odohráva.

Sklamanie je určite spôsobené tými kladnými hodnoteniami, ale tak moderné romány... asi sa nemusím čudovať, prípadne nechceli asi hodnotenie dať von
Je to obrovská škoda, pretože to malo obrovský potenciál.

Ála1968
12.11.2023 5 z 5

Bylo to krásně vtipné a romantické.Moc jsem se nasmála při vzájemných přestřelkách.Kniha se opravdu moc povedla

Majka1979
14.06.2022 5 z 5

Knihu som dočítala a môžem povedať, že príbeh ma zaujal a aj potešil.

Ona nastúpi do nesprávneho lietadla. On ju nechce pri sebe. Neznáša ho, neznáša ju.
Obaja sú k sebe ako kosa na kameň.

Dokáže spolužitie v cudzej krajine ich vzájomné antipatie počas troch týždňov zmierniť?

Určite to ani s jedným z nich nie je ľahké...
A ako to dopadne po spoločne pretrpených troch týždňoch?

Dozviete sa, ak si tento príbeh prečítate. Určite stojí za prečítanie a už teraz má kniha svoje čestné miesto v mojej knižnici :)

Ralemo
03.01.2022 5 z 5

Hodně povedená kniha v krásném prostředí! :) Zajímavý příběh, super přestřelky a nakonec láska jako trám a happy end. Krásně napsané, nevadí mi číst knížky ve slovenštině, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

Anna195
04.08.2021 5 z 5

Príbeh ma hneď zaujal samotnou anotáciou. Autorka má skvelý štýl písania a veľmi rýchlo ma vtiahla do deja tak, že som nedokázala prestať čítať. Samozrejme nesmiem zabudnúť na úžasné opisy Dubaja, ktoré sa v príbehu vyskytujú, pretože autorka ma zo Slovenska vedela preniesť do tejto nádhernej krajiny.

Ak by sa ma niekto opýtal, akú knihu si predstavujem pod pojmom "hate to love" dnes by ma napadla práve táto kniha. Zbožňujem slovné prestrelky a doberanie sa medzi hlavnými hrdinami a tu mi to autorka doslova naservírovala na striebornom podnose.

Edwin môže pôsobiť na začiatku arogantne a povýšenecky s obmedzeným názorom na ženy, ale páčila sa mi jeho cesta v tomto príbehu a to kým sa stal. K jeho zmene mu dopomohla práve Mia so svojou dobrosrdečnosťou a podrezaným jazykom. No keď sme už pri tom, tak ani Mia mu neostala nič dlžná a nenechala so sebou zametať, čo samozrejme viedlo k zaujímavým situáciám v príbehu, ktoré som s radosťou hltala. Edwin a Mia boli ako deň a noc a to mi na nich najviac imponovalo. Pri ich škriepkach lietali iskry a chémia medzi nimi bola úžasná. Síce som koniec knihy vedela odhadnúť, ale pre mňa bola dôležitá tá cesta postáv. Toto sú presne tie postavy, ktoré si na začiatku nevedia ani prísť na meno, ale na konci nedokážu bez seba žiť. A epilóg? Tak ten bol dokonalý a získal si ma na plnej čiare.

Určite si autorka zaslúži oveľa viac pozornosti, pretože mňa týmto dielom očarila.

Knihajeradost
17.06.2021 3 z 5

Škoda té první poloviny knihy, kde byl hlavní hrdina naprosto nesnesitelný a pevně doufám, že to byla čistě jen vymyšlená postava. Jejich dohadování mi přišlo přehnané a místy nevhodné. Taky jsem někdy nechápala myšlenkové pochody a reakce hlavních hrdinů. Jinak byla kniha čtivá, autorka píše skvěle a možná se podívám i po její druhé knize.

LilluLong
27.05.2021 3 z 5

Dalo sa to citat , milá romantická knižočka, presne akoby typická harlequinka, za mna 3*

blažka946
24.12.2020 5 z 5

Konečne sa aj mne podarilo dostať k tejto knihe. Obal je úžasný a hodí sa ku knihe. Milujem takéto knihy - plné humoru, prekáračiek a romantiky. Knihu odporúčam

Evka3814
23.12.2020 3 z 5

Taková ta romantická klasika, jak na houpačce. Odpočinková kniha co neurazí ani nenadchne

lusitta05
18.12.2020 2 z 5

Tieto slovenské autorky, ktoré napodobňujú americké spisovateľky a chcú sa im rovnať, majú smolu. Ako oddychovka môže byť, ale zahraničným ženským románom to nesiaha ani po päty.

2688
13.12.2020 5 z 5

Prostě BOMBA ...... ty slovní přestřelky byli vážně skvělý až jsem se divila kde to v sobě autorka našla. Příběh byl svižný, napínavý, vtipný, poutavý, hořko-sladký, dějová linie byla dobře zpracovaná a nechyběl úžasný sex a projevy lásky. Z namyšleného, arogantního a citu neprojevovaného Edwina udělala Mia pomalu, ale jistě může s city a srdcem plné náklonosti a vřelé lásky. Překopat si život a určit si jiné priority je někdy nejlepší krok do nového života a okusit, že život může být i sladší než se zdá.

LilliBell
06.12.2020 5 z 5

Velmi ma to bavilo, od zaciatku do konca, nepreskocila som ani par riadkov. Zmysluplne, humorne dialogy hlavnych postav sa citali doslova same. Jednoduchy putavy pribeh. Mii som zavidela pevne nervy, Edwina by som na jej mieste asi uskrtila uz v prvej polovici.

narisa
03.12.2020 5 z 5

Tato kniha se mi opravdu líbila. Bylo to krásné, romantické, oddechové čtení s příchutí a vůní dálek. Popisy Dubaje byly velice zajímave. Oba hlavní hrdinové se mi velice líbili. Mia byla skvělá a Edwinovi úžasně kontrovala při jejich slovních přestřelkách. Edwin byl zpočátku pěkně protivný, ale postupně jsem si ho zamilovala. Hlavně když od poloviny přestal být takový suchar, odvázal se, začal se smát a byl něžný k Mie. Opravdu krásné čtení :). Vřele doporučuji tuto čtivou romanci :).

cestování Dubaj romantika

2020  82%Dokonalý vzťah