Priznanie

Priznanie https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468901/bmid_priznanie-lIY-468901.jpg 4 25 7

Slnečný Karibik je ideálne miesto na reštart. Najmä po tom, čo si Amanda prežila drámu so psychopatom, ktorý ohrozoval jej najlepšiu kamarátku. On je zavretý na psychiatrii a ona si konečne môže vydýchnuť. To však nie je také ľahké, pretože ju ťaží omnoho väčšie tajomstvo, o ktorom nikto ani len netuší. Amanda nájde rozptýlenie doslova na vedľajšom ležadle v podobe takmer dokonalého muža. Ten má len jedinú chybičku krásy – nechce sa viazať. Aj on má svoje dlhy voči minulosti, ktoré potrebuje splatiť. Aj on má svoju temnú stránku, na ktorú nie je hrdý. Je vôbec možné, aby prvé dojmy boli až také klamlivé? Aby šialenec nakoniec nebol takým zloduchom, za akého ho všetci považujú? Minulosť sa rada pripomína a nedovolí im zabudnúť. Môžu ich temné priznania oslobodiť a spojiť, alebo sa z nich stane neprekonateľná prekážka? A má vôbec aspoň jeden z nich šancu na svetlú budúcnosť? Napínavý príbeh, v ktorom nechýba dobrodružstvo, erotika, vášeň, láska a štipka trileru. Zavedie vás z Karibiku do východnej Ázie, cez Hongkong a Macao až na Taiwan.... celý text

Ralemo
12.12.2021 5 z 5

Trvali mi pár dní prokousat se touto knihou, ale stálo to za to. Krásný a velice zajímavý příběh. Spojení minulosti a přítomnosti bylo hodně napínavé, zápletka super, čas všechny rány zahojí a tak se dalo čekat, že tento příběh skončí dobře. Je lepší předtím přečíst první díl. Jinak si myslím, že nepůjde pochopit celý příběh.

MonaR0se
18.11.2021 5 z 5

Priznanie mi ukázalo, že láska má veľa podôb. Že je nepredvídateľná, divoká, vášnivá a šialená a že občas nedáva žiadny zmysel. Že aj ten, kto spáchal hrozné veci, má právo na obhajobu. Že si zaslúži byť vypočutý. Že niekedy treba nechať minulosť za sebou a pokračovať vpred. Pretože každá minca má dve strany.

S Priznaním som sa v myšlienkách zatúlala do krajín, do ktorých moja noha nikdy nevkročila. Nasala som úžasnú dovolenkovú atmosféru slnečného Karibiku a nespútaného sexu. Dokonca som sa ocitla až vo východnej Ázii, kde som absolvovala emočne aj situačne vyhrotenú dobrodružnú cestu cez Honkong, Macao až na Taiwan.

Vďaka Priznaniu som dostala možnosť nahliadnuť do duše dvoch zranených a zraniteľných ľudí. Ľudí, ktorí si zaslúžia druhú šancu, pretože chybujú, milujú, ľutujú, odpúštajú, začínajú znova. Ľudí, ktorým život nič nedal zadarmo. Ľudí, ktorých život skúšal tak silno, až prekročil hranice únosnosti.

Priznanie je láska, napätie, úsmev, priateľstvo, strach, slzy, vášeň, trauma, nervy, druhá šanca. Niektoré jeho časti sú až kruté, podobne, ako je občas krutý sám život. Priznanie je ľudské. A čo je ešte lepšie, Priznanie je naše, slovenské. Pretože aj Slováci vedia písať krásne a pútavé príbehy, ktoré by sa mali šíriť svetom. Prečítajte si Priznanie.

P.S. Pre lepšie pochopenie deja a intenzívnejší zážitok z príbehu vám odporúčam prečítať si najskôr prvú, voľne nadväzujúcu časť s názvom Rozhodnutie.

Knihajeradost
29.06.2021 5 z 5

Nenechte se zmást idylickým dovolenkovým začátkem, protože se brzy všechno změní a vysněná dovolená se mění na noční můru. Je to napínavý příběh se štipkou thrilleru. Plný dobrodružství, erotiky, vášně a lásky. Kniha vás provede přes různé místa na světě. Z Karibiku nahlédnete do Asie, Hongkongu, Macaa, Taiwanu a možná se dozvíte i něco nového z tamějších zvyků. To mám na knihách od Mišky moc ráda, že čerpá ze svých cestovatelských zkušeností.
Velmi mě potěšilo, když jsem si všimla, že je kniha psaná z obou pohledů. Vidět Benovi :-) do hlavy bylo fakt skvělé. Celý příběh se mi líbil, byl dokonale promyšlený a já nedokázala knihu odložit, dokud jsem ji celou nepřečetla. Stejně jako Rozhodnutie i Priznanie si získalo čestné místo mezi mými top knihami.

uminaa
08.06.2021 4 z 5

Kniha sa mi naozaj páčila a nielen preto, že sa dobre a rýchlo čítala. Je to zaujímavý príbeh plný zápletiek a zvratov, takže pre mňa nestrácal na atraktivite a dynamike. Má v sebe veľa dobrého, ale aj zlého.
Musím však povedať, že mi bol dosť proti mysli zvrat medzi Bradenom a Amandou ohľadom ich spoločnej minulosti. To už bolo na mňa priveľa a musela som knihu na chvíľu odložiť, aby som si to premyslela a vyriešila svoju vlastnú dilemu.
Ľudia (a hlavne mladí ľudia) síce robia chyby, menia sa aj vďaka tým chybám a životným skúsenostiam, je dôležité naučiť sa odpúšťať nielen ostatným, ale aj sebe samým, avšak...
Ak chcela autorka ešte zaplniť nejaké stránky a vrátiť Amandu do náručia Ázie (a Niana), tak ju mohol Braden radšej odohnať „iba“ tými svojimi rečami, že on nemá budúcnosť, oni nemajú budúcnosť a bla, bla, bla - mňa tým odháňal dosť - nemusela to až tak ostriť. Ak by som aj našla toľko sebazaprenia a sily, že by som niekomu odpustila taký skutok (ktorý sa ešte aj stal za takých okolností, za akých sa stal), rozhodne by som nezabudla. A už vôbec by som nedokázala zaprieť samú seba do takej miery, aby som mohla mať s takým človekom akýkoľvek bližší vzťah, a už vôbec nie partnerský (ani po sto rokov, nech už by nás spájalo čokoľvek). Toľko dôvery by som už v neho nemala.
Ale aj napriek tomu ma kniha dostala a veľmi sa mi páčilo, že autorka ju písala z oboch pohľadov, pretože to dosť pomohlo k pochopeniu príbehu. Tiež som rada, že boli spomenuté aj postavy z knihy Rozhodnutie - Troy nám vyrástol
Oceňujem zmienky o zvykoch a tradíciách konkrétnych krajín, kde sa príbeh odohráva a taktiež opis krajiny, pamiatok, atrakcií, jedál... ale aj tie ťažšie témy, ktoré autorka zakomponovala do deja.
Celkom by ma potešilo ešte jedno voľné pokračovanie o „uzdravení“ Niana. Bol mi veľmi sympatický a podľa toho, ako ho autorka nešetrila, by to mohol byť tiež zaujímavý príbeh. A snáď by to znamenalo, že by som sa ešte raz mohla stretnúť s babi (no čo už – životná mudrosť je životná múdrosť) a so Sethom (jeho príbeh by tiež nebol márny )

Vknihách
17.05.2021 5 z 5

Hneď na začiatku musím vyzdvihnúť to čo,v predošlej knihe Rozhodnutie. Nádherná obálka, ladiaca stužka a prekrásne predsádky, ktoré naozaj lahodia oku.
Priznanie je voľné pokračovanie knihy Rozhodnutie. Napriek tomu označeniu (voľné pokračovanie), by som odporučila najprv Rozhodnutie. Priznanie čítajte jedine v tom prípade, ak po Rozhodnutí neplánujete siahať, čo je samozrejme na vašu škodu!
No ale ku knihe a deju. Bola som strašne zvedavá ako toto autorka zvládne,pretože sa mi zdalo,že sa dosť zamotala v postavách Amandy a Bradena v závere Rozhodnutia. Celkový vývoj postáv si autorka veľmi dobre premyslela a ich tajomstvá servírovala postupne, čo zaručilo, že som sa počas celej knihy nenudila. Zamari hlavným postavám nadelila riadne útrapy, vôbec sa s nimi nemaznala a mám pre vás PRIZNANIE odo mňa, pred koncom prišiel skutočný šok,zaliali ma slzy,pochopila som zvláštne správanie oboch hlavných aktérov príbehu a musela som knihu odložiť-proste predýchať tento zvrat. Z vedľajších postáv ma však nezaujal iba charizmatickým Nian. Ja by som sa viac rada dozvedela aj o Sethovi(tip na samostatný príbeh, pretože on nie je typický dokonalý chlap). Veľmi oceňujem, ako zarytý necestovateľ, vsadené cestovateľské prvky, ktoré autorka veľmi rada používa. Naozaj to viem oceniť, pretože viem, že do týchto krajín sa nikdy nedostanem (dobrovoľne)a touto formou si môžeme aj ázijskú kultúru a krajinu priblížiť. Po spomínanom zvrate (kedy som knihu zavrela), som čítala ako na jadrový pohon. Potrebovala som vedieť ako to autorka vyrieši a bola som fakt smutná s otázkou... to fakt skončí takto?! Myslím, že takéto trilerovo- romanticko- dobrodružné príbehy autorke neskutočne sedia, ja si ich užívam a verím, že toto bude práve jej ďalšia autorská cesta. Tiež mám dojem, že táto knižka bola ešte o kúsok lepšia ako Rozhodnutie. Videla som posun autorky v zmýšľaní, vo vytváraní zápletiek, čo nebolo zlé ani v predošlej knihe,ale proste to napredovanie tam je badať.

Ivka1010
06.05.2021 4 z 5

Na túto knihu som sa veľmi tešila , Rozhodnutie je moja top kniha od autorky .
Aj keď som ho už čítala dávnejšie ,predsa len som si niečo pamätala aj preto musím povedať ,že ak ste rozhodnutie nečítali , odporúčam ho prečítať pred touto časťou , aj keď ide o voľné pokračovanie ,môže sa totiž stať ,že určité veci vám nebudú dávať zmysel .

Mňa osobne hneď zaujal prológ , pretože už vtedy premýšľate o koho tam šlo , čo všetko to bude znamenať .
Aj keď zblíženie hlavných postáv prišlo prirýchlo , ja mám v celku rada tie doťahovačky medzi nimi , ale chápem prečo sa to tu udialo takto . Po prečítaní to dáva väčší zmysel .

Na Benovi bolo niečo zvláštne hneď od začiatku ,mala som svoje teórie , možnosti ale sama som netušila či to naozaj bude tak ako predpokladám . Ben mi ukázal ,že každý príbeh má dve strany a nie vždy je všetko také ako sa môže na prvý pohľad zdať.
Amandu poznáme už z predošlej časti a spoznávame aj jej minulosť ktorá tak isto nebola veľmi pekná .
Budeme sledovať či všetky klamstvá a následné odhalenia dovolia aby bolo spolu .

Nejde tu o čisto ženský román , ale čaká nás tu veľa napätia ,akcie , zvratov , klamstiev ale aj lásky , vzrušenia a dávky erotiky .
Samotná zápletka sa mi veľmi páčila , bolo to naozaj skvelo premyslené , k celému príbehu sa to veľmi hodilo . Tajomstvá sa tu odkývajú postupne , tým pádom má kniha po celý čas držala v napätí .

Ku koncu knihy som mala pocit ,že hlavne postavy sa topia iba v sebaľútosti , a už ma to začalo celkom štvať. Myslím si ,že hlavný hrdina dokázal ,že si zaslúži odpustenie za všetko čo urobil a to divadlo si mohol odpustiť .
Na koniec knihy ani neviem čo napísať . Som mierne sklamaná , ja chápem ,že to potrebovalo ešte nejakú zápletku ale táto sa mi nepáčila , vyvolala vo mne veľmi nepríjemné pocity k hlavnému hrdinovi , aj keď všetko oľutoval a napravil , toto sa nedá len tak odpustiť a zaobišla by som sa aj bez toho . Aj keď musím povedať ,že zmierenie bolo naozaj dojímavé ,tak ako aj epilóg bol krásny ️ výborná bodka za celým priebehom .

Anna195
05.05.2021 5 z 5

„Nemilujeme niekoho preto, že to chceme, ale preto, že sme nedostali inú možnosť."

Najskôr musím vyzdvihnúť grafickú stránku knihy. Kniha je proste nádherná. V príbehu Priznanie sa skrýva romantika, prvky trileru, vášeň, láska, množstvo odhalení a dôležitých priznaní. Autorka Miška nás zaviedla opäť do rôznych kútov sveta, ktoré vás určite uchvátia tak ako mňa. Tento príbeh vo vás vyvolá zmes pocitov, niekedy aj protichodných.

Musím pochváliť hlavné postavy príbehu, pretože tieto postavy ma zaujali, ako už dlho žiadne iné. Amandu sme mohli poznať z predošlého príbehu ako skvelú kamarátku. No v Priznaní spoznáte jej skutočné ja, ale aj jej minulosť, ktorá nebola ružová. A hlavný hrdina? ...Tak, to bolo niečo. Hrdina, ktorý ma donútil zamýšľať sa nad tým, že každá minca môže mať dve strany a nie všetkých musíme hneď odsúdiť. Keďže je príbeh písaný z oboch pohľadov, môžete lepšie pochopiť konanie postáv. Obaja prechádzajú rôznymi životnými skúškami.

Príbeh je plný zvratov a tajomstiev, ktoré postupne vyplávajú na povrch. Keď som si myslela, že už viem, akým smerom sa bude kniha uberať zrazu prišlo dôležité priznanie a ja som mala len otvorené ústa. Jednoducho som to musela predýchať, pretože mi to zobralo dych. Myslím, že týmto ma autorka doslova šokovala. Po čiastočnom prekonaní šoku som sa bála, čo ma čaká v tomto strhujúcom príbehu ďalej. A viete, čo ma čakalo ďalej? Citové rozpoloženie, kde mi vybehla aj slza. Myslím, že týmto dvom postavám budete držať palce až do samého konca, aj keď vo vás kniha môže vyvolať množstvo pocitov a otázok. Na záver musím pochváliť epilóg.

Knihu vám môžem len odporučiť. Ale určite si predtým prečítajte Rozhodnutie, aby vám nič neuniklo.