Priznanie

Slnečný Karibik je ideálne miesto na reštart. Najmä po tom, čo si Amanda prežila drámu so psychopatom, ktorý ohrozoval jej najlepšiu kamarátku. On je zavretý na psychiatrii a ona si konečne môže vydýchnuť. To však nie je také ľahké, pretože ju ťaží omnoho väčšie tajomstvo, o ktorom nikto ani len netuší. Amanda nájde rozptýlenie doslova na vedľajšom ležadle v podobe takmer dokonalého muža. Ten má len jedinú chybičku krásy – nechce sa viazať. Aj on má svoje dlhy voči minulosti, ktoré potrebuje splatiť. Aj on má svoju temnú stránku, na ktorú nie je hrdý. Je vôbec možné, aby prvé dojmy boli až také klamlivé? Aby šialenec nakoniec nebol takým zloduchom, za akého ho všetci považujú? Minulosť sa rada pripomína a nedovolí im zabudnúť. Môžu ich temné priznania oslobodiť a spojiť, alebo sa z nich stane neprekonateľná prekážka? A má vôbec aspoň jeden z nich šancu na svetlú budúcnosť? Napínavý príbeh, v ktorom nechýba dobrodružstvo, erotika, vášeň, láska a štipka trileru. Zavedie vás z Karibiku do východnej Ázie, cez Hongkong a Macao až na Taiwan....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468901/priznanie-lIY-468901.jpg 3.85
Romány, Pro ženy, Literatura slovenská
Vydáno, vlastním nákladem

Kniha Priznanie

Ivka1010

Na túto knihu som sa veľmi tešila , Rozhodnutie je moja top kniha od autorky .
Aj keď som ho už čítala dávnejšie ,predsa len som si niečo pamätala aj preto musím povedať ,že ak ste rozhodnutie nečítali , odporúčam ho prečítať pred touto časťou , aj keď ide o voľné pokračovanie ,môže sa totiž stať ,že určité veci vám nebudú dávať zmysel .

Mňa osobne hneď zaujal prológ , pretože už vtedy premýšľate o koho tam šlo , čo všetko to bude znamenať .
Aj keď zblíženie hlavných postáv prišlo prirýchlo , ja mám v celku rada tie doťahovačky medzi nimi , ale chápem prečo sa to tu udialo takto . Po prečítaní to dáva väčší zmysel .

Na Benovi bolo niečo zvláštne hneď od začiatku ,mala som svoje teórie , možnosti ale sama som netušila či to naozaj bude tak ako predpokladám . Ben mi ukázal ,že každý príbeh má dve strany a nie vždy je všetko také ako sa môže na prvý pohľad zdať.
Amandu poznáme už z predošlej časti a spoznávame aj jej minulosť ktorá tak isto nebola veľmi pekná .
Budeme sledovať či všetky klamstvá a následné odhalenia dovolia aby bolo spolu .

Nejde tu o čisto ženský román , ale čaká nás tu veľa napätia ,akcie , zvratov , klamstiev ale aj lásky , vzrušenia a dávky erotiky .
Samotná zápletka sa mi veľmi páčila , bolo to naozaj skvelo premyslené , k celému príbehu sa to veľmi hodilo . Tajomstvá sa tu odkývajú postupne , tým pádom má kniha po celý čas držala v napätí .

Ku koncu knihy som mala pocit ,že hlavne postavy sa topia iba v sebaľútosti , a už ma to začalo celkom štvať. Myslím si ,že hlavný hrdina dokázal ,že si zaslúži odpustenie za všetko čo urobil a to divadlo si mohol odpustiť .
Na koniec knihy ani neviem čo napísať . Som mierne sklamaná , ja chápem ,že to potrebovalo ešte nejakú zápletku ale táto sa mi nepáčila , vyvolala vo mne veľmi nepríjemné pocity k hlavnému hrdinovi , aj keď všetko oľutoval a napravil , toto sa nedá len tak odpustiť a zaobišla by som sa aj bez toho . Aj keď musím povedať ,že zmierenie bolo naozaj dojímavé ,tak ako aj epilóg bol krásny ️ výborná bodka za celým priebehom .

Anna195

„Nemilujeme niekoho preto, že to chceme, ale preto, že sme nedostali inú možnosť."

Najskôr musím vyzdvihnúť grafickú stránku knihy. Kniha je proste nádherná. V príbehu Priznanie sa skrýva romantika, prvky trileru, vášeň, láska, množstvo odhalení a dôležitých priznaní. Autorka Miška nás zaviedla opäť do rôznych kútov sveta, ktoré vás určite uchvátia tak ako mňa. Tento príbeh vo vás vyvolá zmes pocitov, niekedy aj protichodných.

Musím pochváliť hlavné postavy príbehu, pretože tieto postavy ma zaujali, ako už dlho žiadne iné. Amandu sme mohli poznať z predošlého príbehu ako skvelú kamarátku. No v Priznaní spoznáte jej skutočné ja, ale aj jej minulosť, ktorá nebola ružová. A hlavný hrdina? ...Tak, to bolo niečo. Hrdina, ktorý ma donútil zamýšľať sa nad tým, že každá minca môže mať dve strany a nie všetkých musíme hneď odsúdiť. Keďže je príbeh písaný z oboch pohľadov, môžete lepšie pochopiť konanie postáv. Obaja prechádzajú rôznymi životnými skúškami.

Príbeh je plný zvratov a tajomstiev, ktoré postupne vyplávajú na povrch. Keď som si myslela, že už viem, akým smerom sa bude kniha uberať zrazu prišlo dôležité priznanie a ja som mala len otvorené ústa. Jednoducho som to musela predýchať, pretože mi to zobralo dych. Myslím, že týmto ma autorka doslova šokovala. Po čiastočnom prekonaní šoku som sa bála, čo ma čaká v tomto strhujúcom príbehu ďalej. A viete, čo ma čakalo ďalej? Citové rozpoloženie, kde mi vybehla aj slza. Myslím, že týmto dvom postavám budete držať palce až do samého konca, aj keď vo vás kniha môže vyvolať množstvo pocitov a otázok. Na záver musím pochváliť epilóg.

Knihu vám môžem len odporučiť. Ale určite si predtým prečítajte Rozhodnutie, aby vám nič neuniklo.