klingi klingi komentáře u knih

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Dokonalý děj! Sice mě mrzelo, že jsem ještě před tím, než jsem knihu přečetl, viděl film, ale i tak jsem nadšený!!!

12.03.2013 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Ze začátku mi dělalo problém, začíst se do knihy. Když už mám dočteno, tak nechápu proč. :-) Nehodlám tuhle knihu srovnávat s Hunger Games, i když by se to do jisté míry dalo, ale musím uznat, že mi toho celkem dost dala! Už se těším, až začnu číst druhý díl!

28.04.2013 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Nebudu zastírat, že konec mě více či méně zklamal - víc otevřít ho nešlo?! Rozhodně jsem však po dočtení opět nadšený a nemůžu se dočkat třetího dílu!
Jednoznačný plus má u mě neustálé napětí, mínus pak některé absurdní reakce hlavních hrdinů. První díl byl takovou pohádkou, ve druhém díle autorka přitvrdila a jsem zvědavý jak daleko až zajde. :-)

05.11.2013 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Skvělá knížka. Určitě budu v knihách od autora pokračovat. Mile napsaná, žádné násilné "nucení" ke změně chování, ale příklady ukázáno, jak by se člověk chovat měl. Prostě ideální odpočinek s přidanou hodnotou.

31.07.2016 5 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Z knihy jsem byl nadšený. Přečetl jsem ji asi za dva dny, čte se krásně. Nejdříve jsem viděl film a pak knihu. Nebudu porovnávat - obě zpracování mají něco do sebe. Určitě se k ní vrátím. Doporučuji lidem obdivující vztah člověka a zvířete.

22.02.2016 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Snad ani jednou se mi během knihy nestalo, abych zůstal zírat na jednu větu v knize úplně nevěřícně. Nebudu spoilerovat, určitě doporučuji. Byla to první kniha tohohle typu, kterou jsou přečetl a jsem nadšený. Po tom, co jsem knihu přečetl, jsem krátce na to shlídl film, který mě taky bavil. Knížka určitě lepší, ale na tom tak moc nezáleží. Baví mě celkově zpracování knihy, určitě se k ní ještě vrátím.

22.02.2016 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Dlouho jsem se odhodlával přečíst knihu. Spoustu lidí kolem mě ji četlo nebo vidělo film. Bohužel se ke mně dostal, byť je náznakem, konec, čímž se mi zkazil asi celkový dojem z knihy. Dojemný příběh dvou nemocných lidí, zajímavý a leckdy vtipný pohled na život, se kterým jsem se neztotožňoval na 100%, takže proto jen 4*. Určitě chci přečíst další tvorbu pana Greena.

22.02.2016 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tak jsem se to odhodlal dočíst a doufal jsem, že pochopím čím tento příběh (porno) uchvátilo tolik lidí. Nějak jsem na to nepřišel - pro mě jen porno Popelka nebo jiná pohádka, kdy se naivní slečna zamiluje do přenádherného milionáře, který může mít na každé ruce padesát takových jako je právě ona, a možná ani ne tak naivních, ale on na ty svoje úchylky zrovna vybere tuhle. :-)) A ten začátek, kdy on se z čistajasna objeví zrovna v tom obchodě, kde ona pracuje - fakt dojemný! :-)))))

25.03.2013 3 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Ještě, že existují plakáty podél eskalátorů v metru. :)) Díky ním jsem narazil na tuhle knížku, úplně náladou a během hodiny byla moje. Miluju prostředí Londýna, mám rád tajemno a magii, tyhle dvě věci tahle knížka obsahuje. Co mi ale trochu kazilo celkový dojem byl fakt, že jsem se párkrát během děje trochu zamotal a dokonce i na nějakou dobu, byť jen krátkou (třeba týden, dva), knížku odložil a pak se přemlouval, abych se zpět začetl. Knížka dobrá, přečtu určitě další díl.

22.02.2016 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Chápu tvrzení, že je tento díl asi nejslabší (ještě mě čeká 6. a 7., tak to nechci zakřiknout), ale i tak je to mistrovsky napsáno a dá se to přežít - proto 4* :-)

05.11.2013 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Vzhledem k tomu, že jsem jako první viděl film, docela jsem vše srovnával. :-) A bylo vážně co! :-) To co mi ve filmu nebylo jasné, mi bylo v knize vysvětleno a samozřejmě mírně upraveno. :-)))

27.04.2013 5 z 5