klarka009 klarka009 komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

"Nacházím znova a znova lidi v jejich nejlepší i nejhorší podobě. Vidím jejich ošklivost i jejich krásu, a divím se, jak může mít tatáž věc obojí tvář"

Jedinečná. Jedno slovo které vystihuje tuto knihu. Zlodějku knih doporučuji přečíst i těm, kteří tento žánr nečtou. Za mě je to must have. Kniha, která ve mě zůstane. Jedna z nejlepších, které jsem četla. Vypravěčkou je sama smrt. Ale ona tak krásně vypráví. Je to dokonalost a vy to musíte číst. Je to velmi krásný a velmi smutný příběh z 2.světové války. Všechny postavy se kterými se setkáte se vás dotknou. Nejvíce samozřejmě Liesel, naše zlodějka knih, která mi velmi přirostla k srdci. Hans, Rosa , Rudy a Max. Všichni si mě získali.
Nemám slov. Musíte si to přečíst :)

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

„Otázka není, na co se díváš, nýbrž co vidíš.“

Určitě si každý někdy řekl jaké by to bylo, kdybych se rozhodla jinak? Jak by dnes vypadal můj život, kdybych neudělala tohle a tamto? A teď si představte, že by jste to v Půlnoční knihovně mohli zjistit. To je prostě úžasné.
Půlnoční knihovna v sobě skrývá spoustu krásných myšlenek a filozofických textů.
Začátek je trochu depresivní, ale bez toho by to nešlo. Bez toho by se Nora nedostala do Půlnoční knihovny. Moc se mi líbilo jaké životy si Nora vyzkoušela a v každém si vždy něco uvědomila. Možná je to předvídatelné, ale u této knihy nejde o akci a předvídatelnost, jde o celkovou myšlenku knihy a ta se mi velmi líbila. Určitě si knihu pořídím i domů a kdyby mě někdy měla přepadnout deprese nebo bych si někdy říkala, co by se stalo kdybych se rozhodla jinak, sáhnu po této knize. I přes to, že depresemi netrpím, se mě tato kniha dotkla a nad pár věcmi jsem se zamyslela :)
"Život je velké dobrodružství a my se učíme prožitky…"
Moc vám ji doporučuji :)

23.08.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

U Tatéra z Osvětimi jsem s ohledem na recenze čekala mnohem více, ale bohužel se žádné wow z mé strany nekonalo. Pro mě, co se týče tématu 2.světové války, tato kniha spadá mezi té slabší. Na to, že má být kniha podle skutečného příběhu, tak si myslím, že tam je hodně smyšlených věcí. Některé věci mi přišly prostě dost nereálné. Jedině, že by měl Lale několikrát z pekla štěstí ‍️ a na můj vkus ho měl opravdu až moc. Kdo mě v knize zaujal byla Cilka. Proto se také chystám na druhý díl a to Cilčinu cestu

23.08.2022 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Všemi vychvalovaná kniha a právem. Očekávala jsem tedy větší wow vzhledem k reakcím ostatních, ale i tak se mi příběh moc líbil. Od začátku jsem byla napjatá jak to vše dopadne. Hlavní hrdinka Kya se mi velmi zamlouvala. Vůbec to neměla v životě lehké, ale se vším se statečně poprala. Moc jsem si ji oblíbila.
Je zde moc hezky popsané prostředí bažiny ve které se příběh odehrává. Já jsem si čtení užila, hltala jsem stránku za stránkou, ale něco mi tam chybělo. Nedokážu říct co.. Možná ji trochu uškodilo mé velké očekávání :-/
Konec mě tedy dostal. Těším se, až si pustím film :)

21.07.2023 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Už vím proč je Julie Caplin tolik oblíbená. Její styl psaní mi velmi sedl a ta hygge atmosféra na mě dýchala od začátku do konce :) Co se mi strašně líbilo tak bylo právě prostředí. Zamilovala jsem se do Kodaně a to jsem tam ještě ani nebyla :D (chystám se na jaře a doufám, že to vyjde ).. díky autorce jsem se skrz její knížku o tom místě dozvěděla zajímavé věci.
Co se týče postav, tak mi všechny sedly. Kate i zbytek její skupiny se pěkně postupně vyvíjeli. Každý řešil nějaký svůj problém a každý z nich si v Kodani něco uvědomil. Hate to love romantická linka se také povedla. Myslím, že jsem si na tuhle knihu nemohla vybrat lepší čas a všemi deseti vám ji doporučuji, pokud jste ještě nečetli.

21.11.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Tak tato knížka mě velmi překvapila! Říkala jsem si, že by nemusela být špatná, ale že bude tak skvělá jsem nečekala.
Lena s Ryanem byli oba naprosto skvělý. To, jaké si vzájemně dávali kapky, ty hlášky :D já byla mrtvá smíchy každou chvíli :D pozadu nezůstali ani vedlejší postavy, které jsem si také moc oblíbila a o kterých by měl být druhý díl - Izzy a Will.
Prostředí ve kterém se příběh odehrává bylo úžasné, dokážu si představit že by se mi tam taky dobře žilo :) Romantická linka byla něco mezi slow burn a hate love a velmi se povedla. Některé scény byli dost předvídatelné, což mi v tomto případě vůbec nevadilo, protože to prostě bylo dobrý a vy si ji určitě přečtěte taky! Je to skvělá romantická oddechovka :)

25.10.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Pekárna v Brooklynu je mou druhou přečtenou knihou ze série Romantických útěků a stejně jako Kavárna v Kodani se mi velmi líbila :) Trochu jsem se bála, že Brooklyn nebude tak zajímavý jako Kodaň, ale i zde autorka skvěle popsala spoustu krásných míst a já už se jen bojím toho o kolik se můj seznam míst, která chci vidět rozroste, až dočtu celou její sérii :D
Snažím se číst knihy tak, jak jdou za sebou. I když vím, že na sebe skoro vůbec nenavazují, nějaké náznaky na předchozí díl tam byly :)
Hlavní hrdinka Sophie se poprvé objevuje právě v Kodani :)
Opět to byla skvělá romantická oddechovka se sympatickými postavami a spousty lákavých dortíků :)
A teď vzhůru do Paříže :)

04.07.2023 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Za mě velmi originální čtení, nic takového jsem ještě nečetla. Addie jsem si oblíbila okamžitě a moc dobře jsem ji chápala. Nemít děti a mít tuhle možnost, s velkou pravděpodobností bych po ní skočila i přes to, že by si mě nikdo nepamatoval (: zvlášť kdybych měla takového pěkného ďábla poblíž :D postava Luca byla také velmi zajímavá. V jednu chvíli z něj šel strach, choval se jako monstrum a vzápětí jako by snad měl i city :)
Prolínají se tu dvě časové linky a to minulost a přítomnost. Bavilo mě s Addie proplouvat historií, zažít války, epidemie, objevování nových technologií, umění ..Jednou nahoře, pak zase dole. Ale vždy objevila něco nového co jí víc a víc utvrzovalo v tom, že ji to nakonec za to vše stálo. A tomu já jsem rozuměla..
Tuhle knihu budu mít ještě dlouho v hlavě a moc vám ji doporučuji.

21.11.2022 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Příběh o velké odvaze malého kluka, který se postavil svému největšímu strachu.
Příběh Conora není pěkný ani veselý, ale je velmi silný a smutný a já knihu těžce odkládala z ruky. Nemít žádné povinnosti, přečetla bych ji na jeden zátah. Je plná krásných citátů a myslím, že každý si v ní najde něco, co ho přiměje nad některými věcmi přemýšlet. Upřímně nevím co víc bych vám k této knize napsala. To si musíte prožít sami. Ale varuju vás dopředu. Je dost možné, že budete potřebovat kapesníčky. U mě v knihovně má své čestné místo a já se k ní určitě ještě někdy vrátím.
Jediné co mě mrzí je to, že v této verzi s filmovou obálkou nejsou ty krásné ilustrace jako v té první :-/

,,Ty sis pouze přál, aby skončila bolest" řekl netvor. Tvoje vlastní bolest. A pocit osamělosti, který ti to přinášelo. To je to nejlidštější přání ze všech.

11.10.2022 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Prostředí středních a vysokých škol mě v knihách vždy moc baví, takže tím u mě kniha dostala hned plusový bod. K tomu přidejte skvělé postavy, rychle ubíhající děj, anděly a démony a máte z toho ve výsledku skvělou knihu :) autorka píše opravdu čtivě, stránky mi ubíhaly pod rukama jako nic. Hlavní hrdinka je sympatická, uvěřitelná a brzy zjistí, že vše není jen černobílé a že svět není rozdělený jen na dobro a zlo. A našla jsem si dalšího knižního manžela :D kdo by nemiloval Rotha :) naopak Zayne mi lezl na nervy stejně jako Mal v sérii Griša :D velmi se těším na pokračování, protože ten konec... No přečtěte si to, stojí to za to :) dávám 4,5/5 *

23.08.2022 4 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Když jsem tuto knihu viděla poprvé, vůbec mě nelákalo ji číst. Nakonec jsem si po přečtení několika recenzí řekla, že ji dám šanci a štěstí, že jsem to udělala, protože bych přišla opravdu o hodně. Ten příběh mě totálně dostal! Bylo hrozně smutný co si Sage prožila a bylo mi z toho zle.. To jak popisovala svůj strach, jak se ho snažila překonávat..nedokážu si to představit..

Je zde krásná slow burn romantická linka, přátelství (April byla skvělá) ale i humor. Párkrát jsem se opravdu zasmála a hrozně ráda bych s někým takovým jako je Sage taky oslavila Haloween :D Moc jsem si oblíbila Lucu (mimochodem hrozné jméno :D), vypadá jako potetovaný frajírek se svalama, ale zdání klame :) příběh v sobě skrývá dost závažné téma, což je příčinou všech úzkostí a panických atak, které Sage prožívá a jsem opravdu zvědavá, jak to vše dopadne... Co mě ale štvalo bylo to, že to nikomu neřekla. Skoro jsem křičela do knihy, ať už to konečně Lucovi řekne!! A ten konec? Tak krásně se to začalo vyvíjet a nakonec stačil jeden telefonát a bylo po všem :-/ Autorka moc dobře věděla, že její čtenáři budou mít na konci knihy infarktové stavy a tak přidala odstavec s omluvou :D To od ní bylo velice milé :D opravdu nemám ráda otevřené konce :D

07.09.2021 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Tahle kniha je tak vychvalovaná až ji to škodí, protože člověk pak očekává, že to bude naprostá pecka a ona nakonec není... Neříkám že to bylo špatné, to vůbec ne. Začátek byl velmi slibně rozjetý, prostředí knihovny plné grimoárů se mi moc líbilo. Knihy které jsou živé, některé vázané částmi lidského těla nebo různých tvorů, které na vás šeptají, plivají inkoust, snaží se vám ukousnou prsty nebo vás dokonce zabít. Hlavní hrdinka Elisabeth nebyla špatná, ale více se mi líbil Nathaniel se svými hláškami :) a samozřejmě jeho démon Silas, toho jsem měla nejraději :) Líbilo se mi, že aby čaroděj mohl používat magii, musel na oplátku něco obětovat. Za to romantická linka se mi zde moc nelíbila, bylo to takové nijaké :-/ Elizabeth s Nathanielem mi trochu připomínali horší verzi Animant a pana Reeda :D Když to shrnu tak začátek byl super, uprostřed nuda a konec byl také dobrý, ale nic z čeho bych si sedla na zadek. Knížku si přečtěte, špatná určitě nebyla, jen raději nic neočekávejte a pak budete třeba naopak příjemně překvapeni :)
3,5 *

27.08.2021 3 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

I když horory ani cokoliv strašidelného nečtu, protože jsem strašpytel :D.. téma, které se týká Draculy mě zajímá. Proto mě tato kniha nalákala k jejímu přečtení + ta nádherná obálka. Nakonec jsem se při čtení nebála vůbec, protože i když byla atmosféra po celou dobu pěkně ponurá, žádný krvák jak jsem očekávala to nebyl. V knize se prolíná minulost a současnost a já nemohla přestat číst, potřebovala jsem vědět jak to bude dál. Příběh má pomalejší děj, ale vzhledem k té atmosféře která se prolíná celou knihou to vůbec nebylo na škodu, spíše naopak. Je to moc dobře napsané a ani vám nepřijde, že jste během chvíle přečetli takovou bichli :)

14.09.2023 4 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Už z prvního dílu jsem byla nadšená a teď tomu nebylo jinak. Bylo to opět velmi čtivé, přečteno jsem měla za dva dny. Se dvěma dětma to je, si myslím, velký úspěch :D Jediná věc, která mi vadila byla, že romantický trojúhelník se zde ještě více rozvinul a Layla nevěděla za kým dřív skočit :D doufám, že už dostane rozum a zjistí že Roth je pro ni ten pravý :) protože Zayn je až moc velký slaďouš a ty já nemusím.. Co se týče děje tak ten pěkně odsýpal a nenudila jsem se ani chvilku.
Mám pro tento druh knížek prostě slabost, takže vám ji stoprocentně doporučuji :)

17.04.2023 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Cítit znovu je prozatím můj nejoblíbenější díl z této série ️
Hltala jsem stránku za stránkou. Mona píše opravdu čtivě. Je zde spousta vtipných pasáží díky dohodě kterou spolu Sawyer s Isaacem uzavřou. Velmi mě bavilo vybírání nového oblečení pro Isaaca :D Sawyer se tu ukáže i z jiného úhlu pohledu a ne jen z toho nabručeného, který měla v prvních dvou dílech. Prošla neuvěřitelným vývojem a já si ji moc oblíbila. Isaac byl skvělý od začátku a i on díky Sawyer prošel super proměnou. Chemie mezi těma dvěma byla naprosto boží. To jak se postupně sbližovali mě velmi bavilo. Že dá Mona Kasten dohromady zrovna tyhle dva jsem opravdu nečekala, ale skvěle se k sobě hodí ️ za mě nejlepší dvojice

24.01.2023 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Série Znovu od Mony Kasten je hodně vychvalovaná a teď už je mi jasné proč. Jak se jednou začtete, tak už nedokážete přestat. Je to velmi čtivé a děj odsýpá, takže se ani nenadějete a jste na konci knihy. Hlavní hrdinku Allie jsem si velmi oblíbila. Na to, v jaké společnosti se celý život pohybovala, to ve Woodshillu zvládla skvěle. Kaden ten mi často lezl na nervy, ale za tu vymyšlenou přezdívku pro Allie má plusové body :D
Hodně jsem se při čtení smála. Popichování mezi Allie a Kadenem bylo skvělé :) I když Kadena jsem chtěla několikrát fláknout pánvičkou po hlavě, aby se mu rozsvítilo :-:
Vedlejší postavy byly také super. Hlavně Spencer a Dawn, o kterých je druhý díl této série. Kdo by nechtěl mít ve svém životě Spencera? Já rozhodně ano :)
Začít znovu vám můžu s klidným srdcem doporučit :) jsem zvědavá na další díly, ale myslím si, že je laťka zvednutá dost vysoko.

23.08.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

I když už jsem pár knih na toto téma četla, tahle kniha pro mě zůstane jedinečná. Na jednu stranu to bylo velmi smutné čtení, na stranu druhou to bylo hrozně krásně napsané. Několikrát jsem měla při čtení slzy v očích.
Knížka má jen 200 stránek, takže je to taková jednohubka, ale dostane se vám pod kůži hned po první straně. A uprostřed knihy je i pár fotografií Eddieho a jeho rodiny.
Stoprocentně si ji musíte přečíst. Tato kniha u mě patří mezi nejlepší letošního roku a já se za ní moc přimlouvám. Určitě nebudete zklamaní :)

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Lilly Lucas jsem si zamilovala už když jsem četla Nové začátky a teď po Nových slibech se zařadila mezi mé nejoblíbenější autorky.
Opět ta stará známá parta, jen očima Izzy, která je už spoustu let tajně zamilovaná do Willa. A Will má trochu delší vedení :D Až když se na scéně objeví Cole, začíná Willovi spousta věcí pomalu docházet :)
Nejsem nijak extra rychlý čtenář, ale i tak jsem měla knížku přečtenou za dva dny. Je to opravdu velmi čtivé, stránky ubíhají pod rukama a vy nechcete přestat číst, protože je to prostě boží. Opět jsem se několikrát nahlas smála, stejně jako u prvního dílu :D a moc se mi líbilo, že v pozadí se dále odvíjel vztah mezi Lenou a Ryanem. Oni dva jsou prostě skvělý :) Moc moc doporučuji ke čtení pokud máte chuť na super vtipný romantický příběh odvíjející se v krásném prostředí zasněžených hor.

Vážka Vážka Leila Meacham

Toto byla má první kniha od autorky a rozhodně si budu chtít přečíst i její další, protože se mi moc líbilo jak píše.
Na začátku knihy je seznam postav, ke kterým jsem se během čtení párkrát vrátila, protože i když je prvních 100 stran věnováno jen poznáváním postav, i tak bylo těžké si je zapamatovat. Všech 5 členů Vážky má totiž ke svému vlastnímu jménu i jméno pracovní a kódové označení. Prvních 100 stránek je tedy jen o poznávání členů, a o tom jaký byl jejich důvod souhlasit s touto nebezpečnou misí. Zbytek knihy už se odehrává v okupované Francii a já jsem od té doby těžko dávala knihu z ruky, protože mě zajímalo jak bude jejich mise dál pokračovat. Jen je velká škoda, že hned na začátku je prozrazeno kolik členů Vážky misi přežilo. Kdyby to bylo tajemstvím až do konce, byla bych během čtení mnohem více napjatá a více bych si čtení užila. I když to na tu hrozbou dobu bylo až moc sluníčkové čtení a hrdinové měli na můj vkus až moc štěstí, tak se mi i tak kniha moc líbila. Všechny členy Vážky jsem si moc oblíbila a dokonce i osudy vedlejších postav mi nebyly lhostejné. Já vám knihu můžu jen doporučit :)
4,5/5*

28.09.2021 4 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Tahle knížka, to je taková krása. Kdo si zamiloval Kroniky prachu tak jako já, tak stoprocentně doporučuji pořídit si i tuto bonusovou knihu. Autorka zde vysvětluje jak vůbec vznikl název Kroniky prachu, jsou v ní popisy několika postav z autorčina pohledu. Obsahuje tři kratší příběhy. Jak se Henry seznámil s Rachel, jak se Elisa vůbec dostala ke své mecenášce a jak dřív žila. A poslední byla návštěva Animant a Thomase u jeho rodiny, ta byla skvělá :) knížka je také plná krásných ilustrací

27.08.2021 5 z 5