kkouzlo kkouzlo komentáře u knih

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Viděla jsem minisérii v televizi, ale stejně si děj nepamatovala. Za mě celkem příjemná česká detektivka.

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Za mě ano, autor mě baví, jeho humor mě baví, čtení oddychové. Kniha ideální na dovolenou. Ve spoustě situací jsem se, jako matka, úplně viděla :)

Karanténa s moderním fotrem Karanténa s moderním fotrem Dominik Landsman

Já se bavila, autorův humor mám ráda a s některými názory souzním, ale i přesto tohle byla první kniha od něj, kterou jsem četla. Za mě ano, ideálně na dovolenou :)

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

I přesto, kolik chvály jsem na tuto série četla, jsem hodně dlouho odolávala a ve slabé chvíli jsem přečetla první díl. V další slabé chvíli, kdy jsem byla na celodením florbalovém turnaji a měla jen čtečku s omezeným výběrem, jsem sáhla i po druhém díle, za den přečetla, ale dám si velký pozor, abych už další díl nečetla :) Už mi to místy ani nepřipadalo vtipné, ale spíš trapné.

10.04.2024 2 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

I přesto, kolik chvály jsem na tuto série četla, jsem hodně dlouho odolávala a ve slabé chvíli jsem po knížce sáhla. Jeho banán mi přišel úsměvný, taková nenáročná jednohubka na přečtení, ke které se určitě vracet nebudu.

Hon na maminčina zajíčka Hon na maminčina zajíčka Kristína Pavelková

Oddychové, opravdu hodně oddychové. Hlavní hrdinka si sympatie nezískala a ke knize a ani autorce se určitě vracet nebudu.

10.04.2024 2 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Není to mé první setkání s autorkou, ale asi nejvíce, nejintenzivněji na mě děj, osud hlavní postavy a hlavně závěr knihy zapůsobil.
Díky Vránám se cíleně chystám i na další díla paní Dvořákové.

10.04.2024 4 z 5

Novinářem v Číně 2: Nezešílet! Novinářem v Číně 2: Nezešílet! Tomáš Etzler

Za mě ještě lepší než první díl, kdy mě ke konci pan Etzler neskutečně štval. To se teď nedělo. Obsah je plný informací, které děsí, šokují....a tak to asi má být. Dočteno před více než měsícem a stále všem kolem sebe doporučuji.

11.02.2024 5 z 5

Kdyby Ogden uměl česky Kdyby Ogden uměl česky Ogden Nash

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě, nelituji, básničky si občas čtu, tyhle pobavily :)

11.02.2024 3 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Vlastně nevím, co si o tom, kam děj směřoval myslet. Nečekala jsem to. Překvapilo mě to. Nepříjemně. A jakmile jsem zjistila, o co se jedná, čekala jsem jiný konec.

11.02.2024 3 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Přiznávám, že knihu jsem si vybrala hlavně kvůli obálce, která mě zaujala a až pak jsem četla anotaci, která byla zajímavá také. Asi jsem ale měla větší očekávání, nedokážu přesně říct, co mi vadilo - jestli opakování, děj, nějaké postavy. Do dalších dílů se zatím určitě pouštět nebudu.

09.10.2023 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Knihu jsem začala číst bez očekávání - hodila se mi do čtenářské výzvy.
Příběh se mi líbil, ale já jsem poslední dobou zaměřené na osudy z venkova, které se táhnou napříč roky či dokonce desetiletími.
Co se mi nelíbilo, jsou chyby/překlepy, které se v knize objevují.

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Román volně navazující na Kyselé třešně, opět skvěle vykreslené postavy, osudy, nelehká doba po 2. světové válce.
Páté jablko jsem četla jako třetí v pořadí a největším zážitkem pro mě z této série asi zůstávají Kyselé třešně.

09.10.2023 5 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Poválečná doba, krutý osud jedné rodiny spjaté se svatojánským domem, a vlastně celého okolí Přerova. Propletené osudy volně navazují na předchozí díly, já z nedočkavosti četla v přeházeném pořadí, ale vůbec to nevadilo.
Paní Chalupová mě aktuálně baví!

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Příběh vesnice během druhé světové války. Smutné, kruté, pravdivé.... přesně tyto romány plné propletených vztahů a zajímavých postav mě poslední dobou baví.... prostě život...

09.10.2023 5 z 5

Metráček Metráček Stanislav Rudolf

Nostalgický návrat do dětství, dospívání, ke kterému jsem se dostala při plnění čtenářské výzvy.
Pro dnešní generaci možné nepochopitelné, ale pro mě ne, musím si znovu pustit i film.

Severka Severka Nina Špitálníková

Po Kimovi a Svědectví další kniha o životě v KLDR a mimo... tentokrát román.
Wau efekt jako u Svědectví se ale nedostavil, možná jsem čekala něco víc, něco nového, šokujícího, ale po přečtení předchozích knih už to tak možná být nemohlo.
Konec knihy jsem tak nějak tušila a doufala v něj, s hlavní hrdinkou jsem nedokázala soucítit.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Kniha, která mi na střední unikla, znala jsem jsem obsah, ale nečetla.
Příběh místy děsivý, napadala mě spojitost s dnešní umělou inteligencí.

02.08.2023 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Léto s Bergrmanem :)
léto skončilo, poslední díl dočtený, Vraním okem jsem začínala. Příběh pěkný, poutaný, první část knihy vždycky spolehlivě vtáhne do děje. Rozuzlení jako vždy, pro mě nečekané.

02.08.2023 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Léto s Bergmanem :)
jeden z top dílů, Beskydy, krásně vykreslené postavy, propletené osudy a zajímavá zápletka.
Na výlet do Beskyt se těším zase o něco víc.

02.08.2023 5 z 5