Kirrie Kirrie komentáře u knih

Osvícení Osvícení Stephen King

Taak dočetla jsem a jsem z toho mírně rozpačitá. Posledních 100 stránek jsem si náramně užila, překousala, přežvýkala za jeden den. Prvních 300 jsem louskala týden. Ach jo. Stephenovy rozjezdy jsou pomalejší než já na kole. Ale i tak si kniha zaslouží 4 hvězdičky! Ta atmosféra byla dokonalá. Nemohu říct, že bych se při čtení bála, ale v jednu chvíli jsem měla pocit, že slyším hlasy a představovala si postavu, jak mi vtrhává do pokoje a chce mě umlátit. Takže za mě fajn kniha, která u vás vzbudí jisté pocity, když překonáte dlouhé pasáže minulosti a nic-se-neděje pasáží.

28.08.2017 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Na konci knihy jsem si uvědomila, že se s tím světem nechci loučit. Data smrti jednotlivých postav, to jsem těžko rozdýchávala. Ale znovu a naposled: Tolkien je borec! Patří mu můj obdiv, úcta a respekt! Děkuju za vytvoření Středozemě! Takovou fantazii nemá ani 5 leté dítě.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Ne. Tohle není pro mě. Ty vleklé popisy mě zabíjely. S utrpením jsem přečetla celou triologie jen kvůli tomu, že jsem prostě chtěla mít přečteného Pána prstenů.
Teď k té kladné věci.
Tolkiena obdivuju! Svět, který vytvořil, všechno, co dokonale vystihovalo atmosféru Středozemí, prostě wow!
Je to borec, ale 5 hvězdiček nedám, protože mě to nebavilo. Filmy, to je jiná věc. Nejlepší, jaké jsem kdy viděla!

23.08.2017 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Prvních 150 stránek jsem u toho spala. Vůbec mě kniha nenadchla, číst to bylo utrpení. Štěstí, že jsem to nevzdala a povedlo se mi do knihy ,,zavrtat."

23.08.2017 3 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Ztráta paměti? Zase? Proč všechny moje oblíbené postavy ztratí paměť? Proč!?
Po Harrym je tohle moje nejoblíbenější knižní série, člověk se snadno začetl, některé scény jsem vážně přestávala dýchat, moc povedené.
Nej postavy: Simon, Jace a Magnus

23.08.2017 5 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Skvělý závěr triologie! Nad Jemem a Willem jsem si ve finálních scénách velmi pobrečela, ale stálo to za to. Kdybych to měla shrnout, ano, kniha je kopií Nástrojů smrti. Will je v podstatě Jace, Tessa méně otravnější Clary. Ale to neznamená, že budu knihu hodnotit hůře. Byla totiž lepší. Nevím, čím to bylo, ale fungovalo to. Poslední slova na závěr si nechám k další vyděračské knížce, co Cassandra napíše.

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Četla jsem ještě v anglické verzi a příběh jsem si užila. Něco tomu avšak chybělo, proto strhávám jednu hvězdičku.

20.08.2017 4 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Z knihy jsem byla vskutku nadšená. Moc jsem si přála vidět Newtův pokus o sebevraždu a jsem ráda, že jsem jej dostala. Thomas mi byl narozdíl od původní série sympatický, což ocenuju. Nakonec: ZLOSIN je dobrý. Ale stejně to jsou pičusové.

20.08.2017 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Páni. Tenhle příběh mě nechal v slzách, naštvanou z nejasného konce a uspokojenou z hlavní myšlenky. Knihu bych musela přečíst dvakrát, abych odhalila veškeré Kingovi skulinky, ale i jednou stačilo. Věřím, že každému dílo nesedne z jednoho prostého důvodu. Psychologie. Ale pokud jste vůbec kdy projevili o tajemna mozku zájem, musíte si to povinně přečíst. Vážně... Páni.

18.08.2017 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Napínavá kniha s občasnými sklony k nudě. King má vždy pomalé rozjezdy, ale už jsem si zvykla. Čtyři hvězdičky za brilantní scénu v letadle - sbírání střev a fakáč na Killiana.

17.08.2017 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Poslední díl literárního skvostu, který mě přivedl ke čtení a který na mě zanechal trvalé následky. Skláním čest paní Rowlingové za ta léta dřiny, vytrvalosti a dokonalého propracování postav, světa a prostě... Děkuju za Harryho ♥.

16.08.2017 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Má první kingovka a já s potěšením musím říct, že nic lepšího jsem už dlouho nečetla. Hlavní postavě musíte držet palce od začátku do konce a naříkat s ním, když se vrátí Annie se sekyrou.
Přečteno za dva dny, což je pro mě po Harrym Potterovi rekord. Doporučuji!

16.08.2017 5 z 5