kikizubik kikizubik komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Po dočtení jen můžu děkovat, že žiju kde žiju. Nedokážu si představit takovou beznaděj, kde nemůžu důvěřovat ani své blízké kamarádce či manželovi, ani soukromí ve svém bytě nemám. A stát, který je postaven na pracovní síle obyčejných lidí, se o ně nestará tak jak by si zasloužili. Prostě hrůza.

01.05.2023 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Půlnoční slunce bylo přesně takové, jak jsem očekávala. Nečekala jsem, že bude Edward taková koule emocí, ale bylo skvělé se podívat do jeho hlavy. Příběh máme i z druhé perspektivy a díky tomu jsem si mohla užít více Edwardovu rodinu a dokonce i Charlieho. Je taková výhoda, že Edward slyší myšlenky druhých, že nám to pomůže pochopit člověka, ještě vic.

Upřímně nechápu ty záporné názory, jelikož když od toho budete očekávat to co to vždycky bylo a ne co to není a nikdy nebylo, tak je jasné, že si to užijete více.

Je to samozřejmě můj osobní názor a jak se říká sto lidí, sto chutí.

04.04.2021 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Moje první setkání s Chrisem Carterem a sedl mi skvěle...už díky prologu jsem hltala stránku po stránce, abych zjistila, kdo je ten seriový vrah...Nemůžu tomu upřít, že to bylo dost drsné, zvláš jakým způsobem vrah své oběti zabíjel, ale překvapivě jsem to dala a Huntera a jeho parťáka jsem si zamilovala natolik, že se nemůžu dočkat, až se vrhnu na další případ s nima.

19.09.2020 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Jak to bývá u každé této ero-romanťárny...Nedá se očekávat moc, ale jako čtivo na odreagování a pobavení je to skvělá záležitost, zvlášť když se objevuje tolik dvojsmyslů a nehod. Za mě velký dobrý, potřebovala jsem něco co by mi zvedlo náladu a dostala jsem to. Rozhodně jestli výjde další kniha z této série, tak si ji ráda přečtu.

14.03.2020 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Na to, že je to povinná četba k maturitě se mi to líbilo. Kdyby nebylo té povinné četby, nejspíš bych si to ani nepřečetla, tak alespoň nějaká výhoda. :)

06.10.2015 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Přiznávám, že mě dokopala až adaptace z 80. let, kterou jsem si zamilovala, abych si knihu přečetla. Nelituji ani sekundy strávené četbou této nádherné knihy. Tolik krásných myšlenek, ta atmosféra, postavy. Rozhodně si co nejdříve musím přečíst i další díly!

17.12.2022 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Bála jsem se, že nám autorka v této knize popíše, jak byl Snow dobry člověk, který prožil trauma v dětství...Nicméně mě Suzanne Collins překvapila a to mile. Bylo to neuvěřitelné!!! Snow byl již jako mladý byl velmi ambiciózní a dost vypočítavý. A velký bonus byl fakt, že jsme se mohli podívat do zákulisí hladových her!
Rozhodně to není žádná veselá kniha. Musela jsem si čtení kouskovat, jelikož na mě kniha působila dost pochmurnym dojmem, což žádná jiná kniha v poslední době neměla takový efekt jako Balada..

09.10.2020 4 z 5

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Kouzelný příběh, který pohladí na duši. Ty ilustrace jsou nadherné.

05.09.2020 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Už při prvním čtení mě tato kniha okouzlila. Při druhém čtení tomu nebylo jinak. Je to krásný úvod do celé série a já jsem moc ráda, že mě má kamarádka přímo dokopala, abych si jí přečetla.
Gwendolyn je hrdinka, s kterou se dá ztotožnit. Děla věci jako vy, chodí do školy, kouká se svou nejlepší kamarádkou na filmy a mnoho dalších obyčejných věcí, i když cestovaní v čase tam bohužel nepatří. I když kdo ví...
Do mužského hrdiny se nejde nezamilovat, i když se choval jako hňup.

10.07.2016

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nečekala jsem od knihy nic. Jen jsem ji přečetla kvůli filmu + donutila mě k tomu nespavost. Kniha mě okouzlila a rozhodně si ji budu dlouho pamatovat. Autorka má tak pekelně čtivý styl psaní, že se nedalo odložit.

03.06.2016 5 z 5

Letní záhady Letní záhady Agatha Christie

To málo co jsem zatím stihla zhltnout od královny detektivek jsem si užila. Hlavně si užívám sbírky povídek. Mrazivé vraždy se mi hodně líbily, takže když na pult v knihkupectví dorazily Letní záhady neodolala jsem. Jak to u povídkových sbírech bývá, některé příběhy byly lepší jak jiné. Mé favorité jsou tyto dvě: Jane hledá práci a Rádžův smaragd.

26.05.2023 4 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Anotace dost spoileruje, ještě že jsem si knihu vybrala na doporučení jedné slečny na Instagramu. Je to milá letní romantická záležitost, která mě chytla hned od začátku. Kniha se četla sama, což se mi tak často nestává... Doporučuji všem, kteří milují romantické knihy a krásné obálky.

17.03.2022 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

(SPOILER) Autorka prostě psát umí, každý díl utíká tak rychle, že se nenadějete a jste na konci. Byla jsem dost zvědavá, jak si autorka poradila s retellingem na popelku a u sebe jsem spokojená. Podle mého se ji to povedlo na jedničku.

Co mi na tomto dílu vadilo byla druhá část, respektivě Benedict v druhé části, který na Sophii tlačil, aby se stala jeho milenkou. Nechápal, proč odmítá, protože by ji zaopatřil žejo...Na konci si uvědomil, že udělal blbost, když na ní tlačil a ona stále odmítala, ale ta averze ohledně tohodle mi zůstala.

NIcméně kromě tohodle jsem si opravdu uživála interakci mezi ním a Sophií, dost jsem se u jejich pasáží bavila a bohusem tohoto dílu je, že se na scéně objeví paní Bridgertonová a její dcery, takže je poznáme o trochu více, páč v přechozích dílech neměli vůbec prostor.

18.09.2021 3 z 5

Kokain Blues Kokain Blues Kerry Greenwood

Za mě dost velké zklamání.
Měla jsem velká očekávaní, což většinou knize nikdy neprospěje, ba naopak...Ale co si budem, díky seriálu jsem se o knížní sérii dozvěděla a jelikož je seriál famózní, tak jsem byla rozhodnuta knihu vyzkoušet.
Nicméně za mě velké ne.
Co se týče čtivosti a vtipnosti - tak doporučuji, ale jestli chcete nějakou dobrou detektivku z 20. let, tak hledejte jinde. Nějaké věci se vyšetřovaly to je pravda, ale nebylo to nejdůležitější.Hlavní hrdinka Phryne chodí na věčírky, na návševy, na nákupy....Moc vyšetřování nebylo. ALE ti co chtěji něco odpočinkového, krátkého, vtipného, tak doporučuji.

21.04.2021 2 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Četlo se to dobře, ale nerada to říkám...film byl o dost lepší. Bylo tam více akce a s hrdiny se dalo více ztotožnit. Kniha na mě byla moc stručná... Aspoň už můžu říct, že Každé srdce je branou je opravdu podobné Narnii! Kromě stejnému tématu a to dveřím do jiného světa... to bylo také stručné a čtivé, ale nebyla jsem z toho, tak moc nadšená jako lidi, co sleduji.
Myslím si, že bych si čtení daleko více užívala a dokonce bych to i milovala, kdybych se k této sérii dostala na základce.

26.05.2020 3 z 5

Lovec Lovec Lisa Jane Smith

Knihu jsem začala číst večer a dočetla ji brzo ráno. Nemohla jsem ji odložit. Prostředí bylo nádherně popsáno. Jednoduše se mi nápad moc líbil a to i kniha samotná. Knihy od L.J Smith mám moc ráda.

PS: Od začátku jsem Toma moc nemusela. Moc fandím Jullianovi!

17.08.2015 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Bála jsem se, že se mi to na podruhé nebude líbit, ale ono to bylo skvělé. Hazel a Gus jsou super dvojka postav, které se nelze neoblíbit, jejich humor, vztah jsem si užila. Četlo se to jedním dechem, rozhodně to není jediná kniha od autora, kterou jsem četla.

07.02.2024

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

U Percyho je vidět, že i když ho čtete znovu i v dospělosti, stále si ho užíváte. Druhý díl byl o drobek lepší oprotí jedničce, bude to hlavně tím, že byl více nadupaný akcí, i nové postavy udělaly své. Tysona si nejde prostě nezamilovat!

27.04.2023 5 z 5

Anna z Avonlea Anna z Avonlea Lucy Maud Montgomery

První díl byl o drobek lepší, jak to u prvních dílů bývá. Nicméně jsem asi našla další komfortní čtení. Nevím jak to autorka udělala, ale při čtení mám vždy jen tu nejlepšá náladu, starosti ustoupí do pozadí a já si nadmíru užívám každodenní dobrodružství Anny!

17.02.2023 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Neotřelá, originální forma interview, která se opravdu povedla! Autorka nám podala příběh, z kterého jste při čtení ty 70. léta cítily. Z knihy uplně dýcha to nadšení z hudby, užívání si života... Knihu můžu jen doporučit a doufám, že se dočkáme překladu Seven husbands of Evelyn Hugo, jelikož to je další kniha, která je laděná v podobném fiktivním biografickém duchu.

18.02.2021 5 z 5