kikikrat

Odvrácená tvář láskyOdvrácená tvář láskyColleen Hoover

Nechápu to ... nechápu jak někdo může napsat něco tak krásného, vzrušujícího a zároveň bolesteného. Colleen to umí... i tahle kniha mě dokázala zasáhnout, donutila mě se zamyslet... donutila mě se smát i brečet.. Čtete romantiku a najednou příjde něco tak nečekaného a vy se s tím chcete i nechcete smířit.. Pokud hledáte něco na zamyšlení a zároveň něco romantikého sáhněte po ní!

31.05.2019

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

Krásný příběh plný přírody, ktetá byla tak nádherně popsána a která měla velkou roli v celé knize. Hlavní hrdinka, která mi brala dech. Co uděláme ve chvíli kdy nás všichni opustí? Ona se probojovala od malé holčičky po soběstačnou dospělou ženu. A my mohli sledovat tu bolestivou, osamělou cestu plnou naděje a učení. Nechyběla ani láska a spoutu nenávisti k něčemu neznámemu jako je “holka z bažin”. Já si tě Kyo oblíbila hned na začátku a soudní proces prožívala jakobych tam byla s tebou, srdce mi tlouklo a slza mi ukápla. Konec, který následoval mě nutil přemýšlet.
Tato kniha má zkrátka vše a já jsem štastná, že jsem si jí přečetla. Jediné co mi občas vadilo bylo pátrání policie.

31.10.2020

Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

Colleen Hoover dokázala, že je skvělá spisovatelka. Nečtu thrillery skoro nikdy ale tohle je Colleen, že jo! No a dostala
mě i tímto žánrem. Chvílema jsem měla strach, chvílema jsem byla v napětí, pak zase ohromená láskou, nenávistí a sexem. Knížka mě vtáhla a nešlo jí opustit. Nakonec nevím co si myslet a jsem ráda protože si chci vybrat tu svou variantu. Postavy jsem si oblíbila a celkově nemám moc co vytknout. Prosím zkuste tu knihu. To téma za to stojí.

09.06.2020

HoubařkaHoubařkaViktorie Hanišová

Má první kniha od autorky a už teď vím, že nebude poslední. Nevím jak knihu rozdýchám. Styl psaní mi sedl i když tam bylo pomálu přímé řeči. Miluji houbaření a žasla jsem kolik toho vlastně nevím. Nejvíc mě ovšem zasáhl osud Sisi, chvílema mi bylo zle z toho čím si procházela. Byla na vše sama, sotva přežívala a přesto v sobě našla sílu každý den vstát a jít na houby. Líbilo se mi, že jsem se vše dozvídala postupně a každou kapitolou tak poznávala její životní a krutý příběh. Ještě dlouho na ni budu myslet na ni a na všechny ženy, dívky a děti kteří si procházejí tím stejným.

26.07.2020

Námi to končíNámi to končíColleen Hoover

Nahá pravda? Knihy od Colleen jsou něco neuvěřitelného.
Zažívám v nich tolik emocí lásku,nenávist, vzrušení, smutek, zoufalství, štěstí, naději..
pláču, směju se a vztekám..
Colleen nepíše jen o lásce píše o životě..

Tato kniha je pro mě velice silná. Tohle téma mi není cizí a tak bylo zvláštní o tom číst. Musím říct že co se se mnou dělo při návalu těch emocí z knihy je nepopsatelné. Nenechte se plést! Kniha není jen o lásce je o věcech, které se v životech dějí a Colleen to umí popsat. Postavy si zamilujete a nebudete věřit co vše se může stát. Nešlo mi přestat číst .. ano tu knihu jsem si zamilovala a budu se k ní vracet ale hlavně jí budu mít v paměti. Děkuji Colleen!

22.02.2019

Lustr pro papežeLustr pro papežeJan Tománek

Kniha je krátká a přesto mě dokázala úplně zničit... ta beznaděj, která se odehrávala na každé stránce byla devastující... nedokážu si ani představit čím si museli projít a kolik sil v sobě každý jeden z nich musel mít. Kéž by si tuto knihu přečetl každý, možná by víc lidí pochopilo... Kniha se i prěs těžké téma dobře četla a tak jen a jen doporučuji!

29.08.2020

Zrádný labyrintZrádný labyrintRick Riordan

Každou knihu od Riordana naprosto miluju! Stále u mě vede Percy a v této serii s ním a s dalšími mohu potkat! Kniha je opět plná dobrodružství a napětí. Dost jsem se nasmála a dokonce i plakala. Zkrátka má tato kniha vše co mě baví a co od knih očekávám. Už se nemohu dočkat dalšího dílu :)

SPOILER
Stále tak nějak doufám v Jasonův návrat :(

09.01.2019

Poslední přáníPoslední přáníAndrzej Sapkowski

Nejprve jsem viděla seriál. Nebyl špatný ale říkala jsem si, že přece tak krásný námět může mít i lepší zpracování. Tak jsem se tedy pustila do knížky a zamilovala se do světa zaklínače. Ten jazyk knížky je nádherný, každá kapitola má něco do sebe a seznamuje vás s něčím novým. Je to vtipné a kouzelné, je to i tvrdé a temné. Ano taková fantasy se mi líbí a ráda se pustím do dalších dílů...

19.01.2020

Ready player one – Hra začínáReady player one – Hra začínáErnest Cline

Už od první stránky mne kniha dostala. Nemohla jsem přestat číst hltala jsem každé slovo a potřebovala jsem vědět co se bude dít dál. Perfektně promyšlený svět, nádherné popsání sedmdesátých let, skvělé postavy... Přišlo mi, že já prožívám příběh v příběhu jako když jsem četla Nekonečný příběh. Trochu mě mrzí, že nedostal víc prostoru i ten reálný svět ale ono tam asi nebylo o co stát. Takže ano tu knihu doporučuji!

23.04.2020

To nejlepší v násTo nejlepší v násColleen Hoover

Právě jsem knihu dočetla a říkám si jak Colleen, jak? Jak si mě dokázala znovu takhle odrovnat...
Kniha je plná toho dobrého jako je láska a vášeň. Jenže je tu také zoufalství, touha a spoustu dalších věcí, se kterýma se každý z nás potýká. A pak je tu osud, který se mi na této knize tolik líbil. Všem, kteří mají vztah a jsou šťastní knihu doporučuji přečíst a stejně tak všem, kteří mají vztah a jsou nešťastní. Každý si z této knihy něco odnese. Já si odnesla...

30.10.2019

Ztracená nadějeZtracená nadějeColleen Hoover

Tak jako první díl i tenhle mne dostal. Sledovat příběh z pohledu Holdera bylo tak nové a přitom známé. Na konci jsem byla dojatá. Je to krásný příběh smutný ale plný lásky.

22.11.2019

Temná hmotaTemná hmotaBlake Crouch

4,5* a to jen protože mi některé věci šlo těžko pochopit. Kniha se skvěle četla, Blake zkrátka umí psát. Zajímavé téma, které bylo moc dobře zpracované. Občas mi z toho šla hlava kolem a říkala jsem si teď už mě nic nepřekvapí... a pokaždé překvapilo. Nejsem čtenářem tohoto žánru a přesto mě to dostalo. Doporučuji a ještě více doporučuji Městečko Pines.

Spoiler: Nejvíce se mi líbila část kdy navštěvoval různé světy... trochu závan postapa.

09.12.2019

Čas opovrženíČas opovrženíAndrzej Sapkowski

Většinou to u série bývá tak, že kvalita klesá... musím říct, že u Zaklínače to cítím úplně naopak. Je to čím dál lepší. V tomhle díle se toho tolik událo. Čarodějové, Elfové.. boje, spiknutí, láska, samota.. Člověk to prožívá s nimi. Opět mi dělal problém počet jmen ale to je spíš moje mínus. Perfektní díl!
PS: Pokaždý když čtu o Ciri chybí mi Geralt a naopak :D snad v tom nejsem sama!

25.03.2020

19841984G. Orwell (pseudonym)

Uff... musela jsem si dát pár dní po přečtení abych došla k nějakému závěru. Kniha předčila svou dobu to rozhodně. Na konci knihy jsem nechápala, byla jsem ohromená.. dokonce vyděšená. Nerozumím jak někdo mohl napsat něco tak neuvěřitelného. Nicméně mi úplně neseděl styl psaní a některé časti byli příliš zdlouhavé.

29.01.2019

KultiKultiMariana Zapata

Jsem si jistá že jsem si nikdy tolik neoblíbila hlavní postavu natož pak ženskou. Sal mě ale naprosto uchvátila. Je skvělá ale ne dokonalá. Je reálná a já v ní z části našla sebe protože kdo kdy neměl něčí plakáty po pokoji že jo a navíc je tvrdohlavá a vzteklá a to já taky. Začátek byl možná táhlejší ale člověk tím Sal poznával a pak už jsem nemohla přestat číst. Bylo skvělé pozorovat jak se vše vyvíjí a pořád jsem si říkala tak už? Pokud vás zajímá jak to může dopadnout s vaší láskou z plakátu tak tahle kniha je pro vás. Jo a to vlastně nemam ráda fotbal.

17.04.2019

Možná v jiném životěMožná v jiném životěTaylor Jenkins Reid

Tahle kniha byla tak zvláštní, oddechová a přitom tak k zamyšlení. Nemůžu jí dostat z hlavy a musím pořád přemýšlet. Autorka zde ukazuje kouzlo přátelství, lásku nebo složitý vztah s rodiči. Je tu vlastně mnoho vážných témat. Ano tahle kniha mě uchvátila. Doporučuji.

04.07.2019

Městečko Pines 2Městečko Pines 2Blake Crouch

Je to už delší doba co jsem četla první díl. Koupila jsem ho tehdy za pár korun a vůbec jsem netušila co mě čeká. Byla to úžasná kniha plná zvratů a nečekaného konce. Zamilovala jsem se. Donutila ji prěčíst mou tetu a ta se zamilovala taky. A když jsme zjistily že příjde druhý díl odpočítavaly jsme dny. A bože vyplatilo se čekat. Miluju Ethana a celé město. A i druhý díl byl jízda. Mnoho toho vysvětlil. A konec zase gradoval a já se nemohla odtrhnout. Tak a teď zase čekat na třetí díl.
Je to skvělá série!

13.08.2019

Poslední vánoce v PařížiPoslední vánoce v PařížiHazel Gaynor

Kdyby to šlo dám téhle knize klidně tisíc hvězdiček.. ano tak moc nadšená jsem. Nemám knize co vytknout.
Obálka je nádherná. Forma, kterou je kniha psaná je jiná ale člověk se těší na každý další dopis. A to téma....válka z pohledu vojáka a britské dívky.
Tahle kniha mi mnoho dala. Oživila jsem si první světovou, dozvěděla jsem se o životě na frontě a o tom co prožívala každá žena. A poznala jsem lásku.. čistou, laskavou a trvající lásku..
Poplakala jsem si a je mi smutno, že tenhle příběh musel skončit ..
Jestli váháte, prosím dejte ji šanci tak jako já..

27.12.2019

Krev elfůKrev elfůAndrzej Sapkowski

Říkala jsem si jestli mě může ten román bavit jako povídky a on mě bavil možná i o trochu víc. Některé věci konečně začali dávat smysl. Děj plynul a bylo pořád proč číst dál. Části s Ciri jsou velice vtipné a s Geraltem velice mlčenlivé a úderné. Líbí se mi jak je každá postava jiná a že mi přijde jako kdybych každého dobře znala. Líbí se mi i ten pochmurný svět a vysvětlení války nebo kouzel. Jediný problém mám se jmény. Těším se na další díl na to co nového přinese...

05.03.2020

Má mě rád, nemá mě rádMá mě rád, nemá mě rádSally Thorne

Ach Lucy, jak já si tě oblíbila! Jak moc jsem tě poznala, jak moc se mi líbilo prožívat s tebou všechny ty starosti a radosti. Jsi vtipná, malá potvůrka a Joshuo ty ďáble nakonec jsem přišla na chuť i tobě.
Klidně bych vydržela ty životy v knize žít dál. Bylo krásné projít si celý jejich příběh a radovat se a smutnit a vyšilovat. Dlouho jsem si někoho tak neoblíbila. Pokud se chcete naladit na pozitivní vlnu, pokud se chcete zasmát, někoho nového poznat a třeba se i zamilovat, tak přesně vám knihu doporučuji!

30.03.2020

VegetariánkaVegetariánkaHan Kang

Bylo to těžké čtení, které jsem si musela dávkovat. Kniha ve mě nechává spoustu myšlenek. O tom jak společnost často nedokáže přijmout odlišné věci. O tom jaká je hranice mezi fantazií a skutečností. O tom jak jinde vidí ženy. Ano kniha mě donutila přemýšlet.

07.05.2020

Věž vlaštovkyVěž vlaštovkyAndrzej Sapkowski

Další super díl ze série. Tentokrát jsem si dostatečně užila Ciri i Geralta a jeho skupinu. Místy to bylo opravdu drsné a hodně temné. Ten svět je tak krásně vyzobrazen a já jsem tak prožívala to zoufalství s nimi. Zase mi došlo pár věcí, hlavně díky konci knihy. Jediná kapitola mě nebavila a to protože tam bylo příliš jmen a příliš politiky. A teď už se těším na poslední díl.

22.05.2020

Co nám oheň vzalCo nám oheň vzalMariana Enríquez

To bylo tak zvláštní a strašidelné... povídky normálně nečtu a už vůbec ne tak děsivé. To, že každá má tak nějak otevřený konec člověka nutilo pořád nad každou přemýšlet. Povídka Špinavý kluk a Adelin dům... no nad těma budu přemýšlet ještě hodně dlouho. Pokud chcete zkusit něco jiného a zvláštního tak doporučuji.

11.07.2020

S láskou tě nenávidímS láskou tě nenávidímJo Watson

Mám moc ráda tyhle knihy kde se pobavím a odpočinu si. U této jsem se několikrát smála nahlas. Skvělé postavy a velice zajímavé prostředí a příběh. Kniha mi dala přesně to co jsem očekávala a vřele ji doporučuji.

09.12.2020

Chyť mě, jestli to dokážešChyť mě, jestli to dokážešFrank W. Abagnale

Většinou čtu úplně jiný žánr ale miluji ten film a tak jsem udělala výjimku a musím říct zklamaná určitě nejsem. Knížku jsem přečetla jedním dechem a je jedním slovem úžasná!! Určitě doporučuji přečíst.

02.07.2018

Cesta ze ztracenaCesta ze ztracenaCecelia Ahern

Hledala jsem nějaký oddech a nakonec jsem zjistila že nad knihou naopak dost přemýšlím. Zajímavé téma... protože koho by nezajímalo kam se vše ztrácí? Jediné co mi vadilo bylo to přeskakování dvou dějových linií. Když mě zajímala jedna přišla druhá ... nevím tady mi to lezlo na nervy ..

28.10.2018

Možná jednouMožná jednouColleen Hoover

Má první kniha od této spisovatelky a určitě ne poslední! Byl to úžasný příběh... takhle popsané city. Zkrátka páni!

02.01.2019

Život jedna báseňŽivot jedna báseňColleen Hoover

Colleen patří mezi mé nejoblíbenější spisovatele. Každá její kniha má nějaké poselství. V tomto případě tomu není jinak a já knihu přečetla jedním dechem a opět jsem se smála, brečela a vůbec prožívala všechny emoce. Nicméně mi trochu vadila hlavní postava.. možná mi přes to všechno přišla tak nevyspělá. Kniha byla skvělá ale Námi to končí u mě stále vede.

07.05.2019

ImpériumImpériumRoman Bureš

Na začátku trochu negativ.. některé časti mi nesedli.. možná je to spíš mnou protože ta politika a válka na mě byla občas moc a já musela dávat pauzu. To ale nemění nic na tom že celá tahle série je skvělá. Úžasný nápad, spoustu historie, sci-fi, konec světa.. a třetí díl dal všemu smysl! Milovala sem Toňu to jaká je - lidská! A milovala jsem i Luciuse a dokonce i krále Francie. Tahle série mi bude hodně chybět a určitě se k ní někdy vrátím.

28.05.2019

Na co Alice zapomnělaNa co Alice zapomnělaLiane Moriarty

Ach Alice ze začátku jsi mi dávala dost zabrat svou naivitou a tím že si sakra nemohla pochopit že je rok 2008 ale nakonec jsi mě neodradila a pohltila jsi mě!
Kniha byla mojí prvotinou od této autorky. Moc jsem nevěděla do čeho jdu a nakonec jsem opravdu mile překvapená. Kniha je plná vážných témat. Spisovatelka vše odkrýva pomalu ale na správných místech a ten konec byl rozhodně to nejlepší. Ano kniha se mi líbila ale za pomalejší začátek a to že mi občas hlavní hrdinka lezla na nervy musím jednu hvězdu ubrat. Knihu si ale určitě přečtěte!

25.06.2019