Kerberos Kerberos komentáře u knih

Králický Sněžník a okolí Králický Sněžník a okolí Zdeněk Gába

Chystám se na výlet do tohoto kraje tak jsem chtěla něco nastudovat. Dobré typy.

20.04.2023 4 z 5

Světlo nad Londýnem Světlo nad Londýnem Julia Kelly

Pátrání po majitelce deníku z druhé světové.Romantický příběh o lásce a zklamání,který změní život několika lidem.

16.04.2023 4 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Celkem příjemná duchařina až na ten konec.

14.04.2023 4 z 5

Když krev promluví Když krev promluví Dana Stabenow

Babička pověří Kate vyšetřením podezřelého umrtí jedné z členek rady Aljašské federace.Velmi smutný díl,nevyšetřuj blízké pokud se nechceš dovědět bolestivou pravdu.

13.04.2023 4 z 5

Bez krve Bez krve Lincoln Child

Tentokrát to byla taková katastrofická pohádka.Kam se příběh dostane pokud se Constance povede to co zamýšlí ?

13.04.2023 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Dana Stabenow

Knihy s domorodou vyšetřovatelkou, Kate buď máte rádi nebo ne.Zvláštní prostředí,zvyky,mezilidské vztahy.Já jí a Obludě fandím a určitě si přečtu i další díly.

11.04.2023 4 z 5

Geneze Geneze Robin Cook

Další pokračování osudů Jacka a Laury v prostředí patologie.Problematická stážistka Aria se ponoří do hledání partnera zavražděné ženy pomocí genetiky.Mrtvých přibývá a vrah je blízko.

11.04.2023 4 z 5

Menšík Menšík Jaroslav Kříženecký

Skvělá kniha doporučuji všem co se o Vladimíra Menšíka zajímají.

05.04.2023 5 z 5

Ledový dech Ledový dech Diana Gabaldon

Po dlouhých letech se vracím k pokračování osudů Claire a Jamieho.Velmi obsáhlá kniha plná dobrodružství,historických událostí.Ještě že jsem měla e-knihu,nechtěla bych držet v rukou těch skoro 1600 stran.Jdu shánět další pokračování.

26.03.2023 5 z 5

Pandemie Pandemie Robin Cook

Další pokračování patologů Laury a Jacka,název trochu zavádějící - jedná se o výzkum klonování, transplantace a ten virus má jiný význam.Opět čtivé ,napínavé .

20.03.2023 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Nejdřív jsem četla druhý díl takže jsem věděla co můžu od Laury očekávat,spolupracovat bych s ní asi nechtěla,ale je výkonná.Název knihy je výstižný pachatel byl opravdu stvůra a motiv o to zrůdnější.

19.03.2023 5 z 5

Malostranský ďábel Malostranský ďábel Jan Poláček

Film Arvéd mě neoslovil , tak jsem si sehnala knihu,která je mnohem lepší doplněná fotodokumentací.

17.03.2023 4 z 5

Ztracená dívka z Berlína Ztracená dívka z Berlína Ella Carey

Celkem dojemný příběh válečné zpravodajky Kate,která s kolegou Rickem zachrání německého sirotka.Návrat z válečné zóny je pro ni rozčarováním.Po válce o ženy v mužských povoláních nestojí.Čeká ji těžká cesta za získáním uznání a v lásce to nemá taky lehké.

16.03.2023 4 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Kolik myšlenek se dá vložit do tak malé knížečky.Vytvořila komunitu ujetých lidí,žijících v jednom domě.Moc se neznají,každý má nějaký problém dokud je nepojí starost o malého chlapce.Začnou se na život dívat jinak.

15.03.2023 5 z 5

Vypravěč: Vlastní životopis Vypravěč: Vlastní životopis Frederick Forsyth

Život Fredericka Forsyta je velmi dobrodružný jako jeho knihy.Kromě Biafry jsem četla všechny jeho romány a vždycky mě bavily.Jeho život plyne od pilota RAF přes novináře BBC k novináři na volné noze a spisovateli.A dík za finanční komlikace v roce 1990 ,které ho přivedly k tomu,že psal dál a vznikl Mstitel,Boží pěst,Afgánec atd.Dověděla jsem se plno nových informocí ,pěkná fotografická dokumentace.

14.03.2023 5 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Čtivě napsaná kniha o Josefu Hasilovi agentu převaděči ,hrdinovi,který unikal pohraničníkům,agentům STB i smrti.Můj pocit z knihy vyjadřuje citace.Já ti nějak nevím. Převedli jsme fůru lidí, to je pravda, zachránili
jsme jim krky. Ale spočítej si, kolik našich zavřeli, kolik jich popravili. To jsou, kamaráde, jasný počty. Odsralo to daleko víc přátel,
sousedů, bráchů a sester, než kolik lidí bylo zachráněnejch.

12.03.2023 5 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Bernard Minier je zárukou napínavého trileru plného vražd,záhad ,tajemství.Vyměnil Martina Servaze za Luciu a změnil prostředí .Španělsko a renesanční obrazy,brutalita ,znásilnění a pedofilie.

07.03.2023 4 z 5

Koukám a co nevidím Koukám a co nevidím Ivanka Devátá

Milé jako všechny její knihy.

06.03.2023 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Skvělá série,v každém díle se řeší mytologie mayská,řecká a nejvíc egyptská,masoví vrazi a zkoumání psychopatů .Ve tředím díle velká překvapení,ale závěr mě zrovna nenadchnul.

02.03.2023 5 z 5

Stalo se včera v noci Stalo se včera v noci Adele Parks

Průměrný příběh roztažený na 500 stran.

28.02.2023 3 z 5