Kerberos Kerberos komentáře u knih

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Nejdelší a zároveň nejlepší Strike.Vyšetřování zmizení doktorky Margot,byla chytrá,všímavá odhalila vraha a to jí bylo osudné.Co dokáže zvrácená mysl,která je nebezpečná tolik let i Strike je v nebezpečí.

28.02.2023 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Velmi dobře napsáno ,budu autorce věřit je bývalá forenzní vyšetřovatelka se znalostí antropologie a archeologie.Vyšetřovatelka Sayer je sympatická,pachatele jsem rozpoznala brzy,ale nechtělo se mi věřit,že je to opravdu tak.Pustím se do dalších dílů.

27.02.2023 5 z 5

Spřádači snů Spřádači snů Barbara Erskine

Návrat Erskinové k tématům dávné minulosti popisované ve starších románech,které se mi velmi líbily.Boj dobra se zlem,napínavost a seznámení s historií.

20.02.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Jsem ráda,že se Bryndza vrátil k Erice Fosterové.Opět skvělá detektivka,jen by měl autor myslet na to aby z ní všechny ty úrazy neudělaly invalidu.

17.02.2023 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Zatím nejlepší díl,dozvídáme se něco z minulosti obou hlavních hrdinů.Zase velmi obsáhlé co do počtu stran autorka to jinak ani neumí.Cormoran je podezřelý z vraždy a vrah ho pronásleduje ani Robin není v bezpečí.Jsem zvědavá na jejich další spolupráci.

10.02.2023 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

První díl jsem poslouchala a moc mě nezaujal.Druhý díl se mi líbil víc ikdyž se odehrává v intelektuálním prostředí soupeřících spisovatelů.Celkem brutální vražda autora nactiutrhačského pamfletu,mnoho možných pachatelů velká nenávist. Cormoran a Robin jsou dobrá dvojka.

09.02.2023 4 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Kniha mě překvapila,protože jsem čekala něco jiného,víc Gruzie,čokolády a míň Sovětského svazu.Velmi obsáhlý historický román popisující několik generací jedné rodiny v průběhu jednoho století.Těžké osudy a tragické konce .

09.02.2023 4 z 5

Stalo se v New Yorku Stalo se v New Yorku Ella Carey

Knížka se mi líbila jen doporučení,čtěte najedení.Hodně popisů kulinářských postupů vyšší gastronomie a stolování v restauraci pro lepší společnost na pozadí války a postupného nedostatku.Hlavní hrdinka velmi sympatická v úsilí vzepřít se matce a nalinkované budoucnosti.

31.01.2023 5 z 5

Je až neuvěřitelné v jakých podmínkách Oxana žila a že to všechno přežila.Koncentrované zlo.

29.01.2023 4 z 5

Apollo 13 Apollo 13 James Arthur Lovell

Knihy tohoto žánru moc nečtu,ale tahle je skvělá.Četla jsem kvůli čtenářské výzvě a nelituji.

26.01.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

První díl jsem nečetla,doufám,že se k němu vrátím.Laura mi připadala nevyrovnaná,dost jí ujížděly nervy.Detektivní zápletka dobrá,konec otevřený,takže čekám pokračování.

25.01.2023 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Kniha by se měla jmenovat pochod smrti.Drastické,co vede účastníky k tomu,že chtějí postoupit něco takového, když ví,že většinu čeká smrt.

24.01.2023 5 z 5

Statečná srdce Statečná srdce Ariana Franklin (p)

Před lety jsem četla čtyři díly historických detektivek z dvanáctého století s lékařkou Adélií. Moc se mi líbily a tak jsem očekávala co ještě autorka napíše. Statečné srdce se mi líbilo, ale bylo trošku předvídatelné.

24.01.2023 4 z 5

Porodní bába z Benátek Porodní bába z Benátek Roberta Rich

Kniha je čtivě napsaná, datovaná do roku 1575 v Benátkách a to jsou asi všechna historická fakta, která naleznete. Další fakt je, že je židovka a chce vyplatit manžela ,víc už nebudeme prozrazovat.

19.01.2023 4 z 5

Černá smrt Černá smrt Franck Thilliez

Co napsat - nejhrůznější a zároveň nejlepší z jeho knih, které jsem četla.

16.01.2023 5 z 5

Bratr proti bratru Bratr proti bratru Cynthia Harrod-Eagles

S oběma bratry si osud pěkně zahrál, ale byli tomu oba nápomocní. V tomto díle se nějak vytratil zbytek rodiny. Snad se tím linka zvrácenosti v rodě vytratí a Morland bude znovu povznesen k rozkvětu.

15.01.2023 5 z 5

Rubínový pokoj Rubínový pokoj Pauline Peters (p)

Knihu jsem začala číst kvůli čtenářské výzvě a čekala jsem romantiku. Byla jsem mile překvapena. Jde spíš o historickou detektivku z viktoriánské doby.

14.01.2023 4 z 5

Národní divadlo, sezona 2006/07 Národní divadlo, sezona 2006/07 Jan Saudek

Znovu jsem si prošla tuto krásnou knihu a připomněla si umělce ,kteří už nejsou mezi námi.

12.01.2023 5 z 5

Lékárnická trilogie Lékárnická trilogie Marie Kubátová

První část začátky mladé lékárnice, druhá část problémy v mladém manželství dvou velmi zaměstnaných lidí. Třetí část po dvaceti letech dospělé děti vylétají z hnízda a co bude teď.

12.01.2023 4 z 5

Herečka: Múza první republiky Herečka: Múza první republiky Jana Poncarová

Smutný příběh nadané herečky ,která toho mohla hodně dokázat. Kniha mě přivedla k tomu, že jsem si o ní i osobnostech s nimiž přicházela do styku něco zjistila.

11.01.2023 4 z 5