Kerberos Kerberos komentáře u knih

Můj muž král Karel IV. Můj muž král Karel IV. Vladimír Přibský (p)

Kniha mě ničím neobohatila a asi bych ji nenazývala historický román.Je psaná hovorově,plno novodobých slov a k prostředí kde se má odehrávat až neuctivě.

02.07.2023 2 z 5

Valhalla Atlantida Valhalla Atlantida Colin Falconer (p)

Pokud to měla být fantasy pohádka dobře,asi nejslabší Falconerova kniha.

01.07.2023 3 z 5

V podezření V podezření Michael Robotham

První setkání s tímto autorem,velmi zdlouhavý úvod,ale druhá půlka už lepší.Mám více knih tak snad budu spokojená.

27.06.2023 4 z 5

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Podívala jsem se na film a to mě přivedlo k tomu,že si přečtu knihy.Ondra Velchý je dobrý herec,ale na Mrázka mi nepasoval.Při čtení jsem si některé informace ověřovala na internutu.Poučné čtení.

23.06.2023 4 z 5

Gangréna Gangréna Rolf Börjlind

Asi půjdu proti proudu, mě se zdá vše překombinované,občas nelogické,sice se řeší závažné trestné činy,ale něco tomu chybí.

21.06.2023 3 z 5

Na králův příkaz Na králův příkaz František Niedl

Příběhy Františka Niedla jsou velmi čtivé a tentokrát popsal důležitý úsek dějin jen na pár stránkách.Bitva u Kresčaku a smrt krále Jana je mnohem obsáhleji popsána v knize Ludmily Vaňkové - Dvojí trůn,vodič slepého krále se tam jmenuje jinak a zahyne.

20.06.2023 5 z 5

Stavitelka pyramid Stavitelka pyramid Barbara Goldstein

Historický příběh ze starověkého Egypta.Pro mě dost pohádka s množstvím postav,vztahy velmi propletené.Hlavní hrdinka je taková popelka co se vypracuje v stavitelku pyramid,manželku syna faraona.

17.06.2023 4 z 5

Rédl - příběh člověka, který chtěl být čestný Rédl - příběh člověka, který chtěl být čestný Jiří W. Procházka

Viděla jsem filmovou podobu,ale kniha se mi zdá lepší.Donbrá česká detektivka z politického prostředí.

10.06.2023 5 z 5

Mariana a jiné osudy Mariana a jiné osudy Jan Kozák

Ač knihu napsal komunista a příběhy se odehrávají v době kolektivizace jsou čtivé a nehemží se to v nich soudruhy.Zaměřuje se na smutné osudy obyčejných lidí.Nejvíce mě zaujala povídka Mariana Radvaková.

29.05.2023 4 z 5

Frida Kahlo a barvy života Frida Kahlo a barvy života Caroline Bernard

Velmi pěkně napsaný román o životě Fridy Kahlo.Neumím si představit že dokázala tvořit při tak intenzívních bolestech,které ji trápily celý život.Taky vztah s Diegem nebyl idilický.

25.05.2023 5 z 5

Snoubenky smrti Snoubenky smrti Jean Christophe Grangé

Grangé je můj oblíbený autor,četla jsem skoro všechny jeho knihy .Tato se odehrává v nacistickém Německu v privilegovaných vrstvách.Brutální vraždy krásných žen mají zůstat utajeny.Vyšetřováním je pověřen Franz Beewen,který vyhledá pomoc u psychoanalytika Simona a psychiatričky Miny.Pachatel velmi překvapivý .Doufám,že bude podle knihy natočen film.

17.05.2023 5 z 5

Madame Piaf a píseň lásky Madame Piaf a píseň lásky Michelle Marly

Od knihy jsem určitě očekávala více,zklamání.

10.05.2023 3 z 5

Mrazivé tání Mrazivé tání Dana Stabenow

Tak to byl hodně akční a zároveň bláznivý díl.Pád letadla,útoky medvědů ,konflikty v aleutské komunitě řešené pomocí střelných zbraní a to všechno musí Kate řešit.

09.05.2023 5 z 5

Odložená spravedlnost Odložená spravedlnost Petr Čepek

Četla jsem na doporučení a byla jsem mile překvapena.Trochu jiná detektivka z českého prostředí.Autor od kterého jsem nic nečetla,ale určitě si seženu i jiné jeho knihy.Doporučuji.

04.05.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Úsměvné čtení na dovolenou.

02.05.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Skvěle zpracované závažné téma,četla jsem jedním dechem.Zneužívání z pohledu dítěte,kterému nechce nikdo pomoci.Určitě doporučuji.

01.05.2023 5 z 5

Královská vánoční pohádka Královská vánoční pohádka Karen Schaler

Dojemný vánoční příběh tak trochu červená knihovna s jasným koncem.

29.04.2023 4 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Příběh asi není špatný ale mě nějak nezaujal.Nejsem cílovka,pro mě těžko uvěřitelné.

28.04.2023 3 z 5

Hlavní podezřelá Hlavní podezřelá Tess Gerritsen

Kdybych nevěděla že čtu Gerirtsenovou tak průměrná Brownová.Třeba to bude příště lepší.

25.04.2023 3 z 5

Pravěký svět Zdeňka Buriana: Od vzniku Země po zánik dinosaurů Pravěký svět Zdeňka Buriana: Od vzniku Země po zánik dinosaurů Ondřej Müller

Skvělá publikace - další díl sběratelské edice díla Zdeňka Buriana,mám všechny a jsem v očekávání co všechno ještě vyjde.Jen si asi budu muset pořídit novou knihovnu s velkými policemi.

23.04.2023 5 z 5