Hlavní podezřelá

Hlavní podezřelá https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493444/bmid_hlavni-podezrela-kN4-493444.jpg 4 66 18

Když reportérka Miranda Woodová najde ve vlastní posteli ještě nevychladlé tělo svého bývalého milence, bohatého a ženatého vydavatele novin Richarda Tremaina, všechny důkazy ukazují na ni. Richard byl ubodán jejím kuchyňským nožem a Miranda nemá alibi. Pro všechny je jasným viníkem právě ona – pro policii, soudce, a především pro Richardovu manželku Evelyn. Poté, co za ni neznámá osoba zaplatí vysokou kauci a je propuštěna z vazby, Miranda se rozhodne dokázat svoji nevinu a pustí se do pátrání na vlastní pěst. Jejím hlavním nepřítelem je čas. S pomocí nečekaného spojence, Richardova mladšího bratra, začne postupně rozplétat klubko lží a stínů ze současnosti i minulosti. Každý další krok pro ni představuje stále větší nebezpečí, ale ona je rozhodnutá zjistit pravdu. Kdo a proč mohl mít zájem na tom, aby byla během vyšetřování na svobodě? Kdo skutečně zavraždil Richarda Tremaina?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , HarperCollins Polska

Presumed Guilty , 1993

Vatram
15.12.2023 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Taková svižná, lehká detektivka s romantickým nádechem.

gordon13
02.11.2023 3 z 5

Kniha se skutečně zdá jako od jiného autora, ale je to z prvotní tvorby
autorky, proto je tak "přeslazená". Je akorát po třiceti letech v novém
kabátku :-)

Makůvka
20.10.2023 4 z 5

Ale jo, mě se to v konečné fázi líbilo. Pěkně a rychle se to četlo, jako všechny knížky této autorky. Detektivní příběh, protkaný červenou knihovnou, ale nemůžu říct, že by romantika převyšovala samotný vyšetřovaný případ.
Jako oddechové čtení na pár dnů, dobrý.

beruska
30.09.2023 3 z 5

Tuto knihu nepsala Tess, psala jsi Sandra Brown..... To jsem si říkala po celou dobu čtení.... Tolik lásky a milostných scén, to není pro Tess Gerritsen vůbec typické :) ....

čef
12.08.2023 4 z 5

Souhlasím s názory, že autorka má lepší knihy. Zde to možná s tou romantikou trošinku přeťápla, ale to byl asi účel. Snažila se to trochu kompenzovat život ohrožujícími napadeními hlavní postavy, ale ty byly také nepříliš uvěřitelné. Policie zde hraje úlohu užitečného idiota, která neumí ani posbírat otisky. Celkově tedy nic moc.

Kerberos
25.04.2023 3 z 5

Kdybych nevěděla že čtu Gerirtsenovou tak průměrná Brownová.Třeba to bude příště lepší.

Kocourek
24.04.2023 3 z 5

Ze začátku jsem si říkala, jestli je to opravdu Tess Gerritsen. Chtěla jsem zaklapnout desky. Ještě navíc chyby a překlepy. Ale nakonec se kniha dala docela dobře číst. Zápletka jednoduchá ,trochu lásky i nenávisti. Od autorky už jsem četla lepší.

komárková
18.03.2023 3 z 5

Kniha je spíš červená knihovna než detektivka, ale četla se dobře.

Janík511
14.02.2023 5 z 5

Super, bavila jsem se.

šipek
12.01.2023 4 z 5

Četl jsem daleko lepší knihy od této autorky. Dost překlepů v knize, ale za to autorka nemůže. Takové pohodové čtení na dovolenou.

Januli
29.09.2022 3 z 5

První co musím vytknout jsou chyby a překlepy v knize. To mi dost vadilo. A teď kniha samotná... Od začátku víte, jak dopadne, jen vlastně hledáte vraha. Četla se dobře, jen příběh nebyl ničím novým. Jednou přečíst stačí.

Barbora.M
26.08.2022 4 z 5

Knihu jsem četla na 3x. Líbila se mi, zápletka super, podezřelých plný senzam a ačkoliv často mám tip na to, kdo by to mohl být, tak tady ne. Konec byl asi moc romantický, ale jak jinak měla kniha končit...
Jako největší rušitel četby mi přišly ty překlepy, chybějící slova a písmena a také záměny jmen. Kdy se např. psalo, že Chase mluvil o Noahovi, ale bylo tam, že Noah mluvil o Noahovi.

janina66
20.08.2022 5 z 5

Mně se kniha líbila. Napětí a zarověň začínající láska v pozadí. Kniha byla velmi čtivá. Trošku mi to připomíná knihy Nory Roberts či Sandry Brown.

Jiparis
14.08.2022 3 z 5

Letní čtení , na mé gusto trochu dost červená knihovna. Nepoznávám tu Tess z ostatních příběhů.

vera4669
23.07.2022 4 z 5

Trošku slabší kniha autorky s prvky červené knihovny, ale co... Četlo se to skvěle, i když teda kdo to byl jsem tak nějak odhadla od začátku, tedy se žádná překvapení nekonala, přesto se ji kniha líbila, i když byla jiná, než jak jsme u Tess zvyklí :)

Pavlína2019
23.06.2022 1 z 5

Bohužel. Zklamání.
Autorku mám velice ráda a tak jsem se těšila!
Trápila jsem se po stranu 256, pak jsem se mrkla, kdo je vrah - od prvních stran jsem tušila, že je to červená knihovna a mlácení prázdné slámy, tolik času nemám.
Škoda.

jana3099
04.06.2022 2 z 5

Knihy Tess Gerritsen mám moc ráda, několik jsem jich přečetla. Tato kniha Hlavní podezřelá mi ale nijak nesedla. Námět, děj i konec zajímavé, to ano, ale psáno zbytečně moc přehnaně zdlouhavě. Ale knihu jsem dočetla, abych se dozvěděla, kdo zabíjel.

Majuš333
18.05.2022 5 z 5

'Už mi chybí jen šarlatové písmeno na hrudi. Šarlatové písmeno hanby. V jako vražedkyně.'

Výborná, svižná, jednoduchá a oddychová detektívka na prečistenie hlavy :)

'Některé knihy by zkrátka člověk neměl číst dvakrát. Některé knihy je lepší zaklapnout a nechat je vzadu na poličce, kde je postupem času přikryje prach.'

detektivní a krimi romány

Tess Gerritsen