Kerberos Kerberos komentáře u knih

Stín prokletí Stín prokletí Cynthia Harrod-Eagles

Velmi smutný díl, plno úmrtí. U některých postav se dalo čekat, že nebudou žít věčně, ale čekala jsem přirozenou smrt. Zločiny a vraždy změní poměry v rodině a do toho ta epidemie.

10.01.2023 5 z 5

Zmrzačená: O utrpení a odvaze vzepřít se osudu Zmrzačená: O utrpení a odvaze vzepřít se osudu Khady Sylla

Příběh Khady , senegalské ženy, která byla v sedmi letech obřezána ,ve čtrnácti provdána. O svatební noci byla znásilněna. Manžel si ji odvezl do Francii a ona poslouchala a rodila děti. Její vzpoura byla pomalá a stála ji hodně sil. Když pomineme obřízku a brzký sňatek se v jejím příběhu setkáváme se situacemi, které se dějí ženám na celém světě.

08.01.2023 4 z 5

Pliaga Pliaga Michal Slanička

Význam slova pliaga jsem si musela najít ve slovníku. Historický román odehrávající se na Slovensku v třicátých létech devatenáctého století. Epidemie cholery zkomplikovaná povstáním poddaných proti vrchnosti. Smrt si nevybírá a kosí obyčejné lidi i šlechtu.

06.01.2023 4 z 5

Šarlatové písmeno Šarlatové písmeno Nathaniel Hawthorne

Příběh je psaný před více jak sto padesáti lety jazykem, který nemusí mnoha čtenářům vyhovovat. Smutný příběh lásky s následky, odsouzení společností , zbabělost otce, pokrytectví církve.

06.01.2023 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

První kniha z této série, která se mi nelíbila. Od poloviny jsem se nutila abych dočetla.

05.01.2023 3 z 5

Slunečnice Slunečnice Klára Mandausová

Celkem slabé, nic co bych si dlouho pamatovala.

02.01.2023 3 z 5

Karel IV. - Otec vlasti Karel IV. - Otec vlasti Ludmila Vaňková

Na 750 stran zmenšený obsah šestidílného díla o Karlu IV. ,který jsem četla před lety. Skvělé dílo ,čtivé a přitom poučné, plné historických faktů .Ukazuje vladaře od narození přes bouřlivé dospívání až k moudré dospělosti. Neměli jsme v našich dějinách žádného vladaře, který by jej ve svém odkazu překonal.

01.01.2023 5 z 5

Vinařova žena Vinařova žena Kristin Harmel

První kniha od této autorky a spokojenost. Smutný příběh z druhé světové , vinařské prostředí,odboj, láska a zrada. Rozpletení souvislostí v současnosti.Další kniha odehrávající se ve více časových rovinách.

31.12.2022 4 z 5

Král cizinec (1309 – 1333) Král cizinec (1309 – 1333) Vlastimil Vondruška

Kniha je psána čtivě, ale nejde do hloubky. U historického románu bych čekala více dat a popisů událostí. Když srovnám s knihou Ludmily Vaňkové ,která je psaná také poutavě, ale obsáhleji a s více historickými fakty.

30.12.2022 4 z 5

Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Hana Whitton (p)

Příběh se odehrává v době ,o které už jsem hodně krát četla ,takže chyby vnímám. Poslouchala jsem audio velmi zdařile namluvené Sašou Rašilovem .Další pokračování si určitě přečtu.

26.12.2022 4 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Andrew Mayne přešel od profesora Thea Craye k policejní potapěčce Sloan. Pěkné popisy podmořského světa, setkání s nebezpečnými zvířaty a nebezpečnými lidmi. Dobrodružné,napínavé.

19.12.2022 5 z 5

Vyšívame na netradičných materiáloch Vyšívame na netradičných materiáloch Margita Barišová

Velmi pěkné výšivky, které se hodí i do naší doby.

Vzorkovnica výšiviek Vzorkovnica výšiviek Alžbeta Lichnerová

Mnoho námětů na křížkové vyšívání, popis techniky, vzory pro začátečníky i pokročilé.

Čaro  výšivky Čaro výšivky Alžbeta Lichnerová

Dědila jsem po babičce ,už teď mám vybráno do čeho se pustím.

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

Poslouchala jsem audio namluvené v slovenštině, opět návrat zpět. Náhodné vyřešení vraždy prostitutky. Oddělení vražd vyšetřuje opakovaný pokus o vraždu mladé ženy. Od začátku jsem měla tušení kdo zatím stojí. Motiv a pozadí zločinu bylo překvapující. Jak dokážou být zamilované ženy důvěřivé...

17.12.2022 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Tentokrát mě Craven dostal, takový závěr jsem nečekala. Objednavatele jsem nepodezřívala .

14.12.2022 5 z 5

Oznamuje se láskám vašim Oznamuje se láskám vašim Karel Zídek

Ačkoliv se mi film líbil,musím uznat,že kniha je lepší.

12.12.2022 5 z 5

Dezerty a cukroví Dezerty a cukroví Mary Berry

Knihu jsem dostala před letyod manžela a odměnila se mnoha moučníky a dorty podle receptů, které obsahuje.

11.12.2022 5 z 5

Pečivo pro slavnostní příležitost Pečivo pro slavnostní příležitost kolektiv autorů

Blíží se vánoce a s nimi pečení vánočního cukroví, perníčků. Kniha je plná dobrých receptů, fotek ,návodů ke zdobení.

11.12.2022 5 z 5

Romantický válečník Romantický válečník Cynthia Harrod-Eagles

Velmi smutný díl, smrt Fany uvrhne Jamese do deprese a sebere mu chuť do života. Zkouší co Heloise vydrží, jejich láska se vytrácí. Bitva u Waterlo zamíchá osudy hrdinů románu. Tolik neštěstí snad rodina ani neunese.

09.12.2022 5 z 5