Pravěký svět Zdeňka Buriana: Od vzniku Země po zánik dinosaurů

Pravěký svět Zdeňka Buriana: Od vzniku Země po zánik dinosaurů https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499437/bmid_praveky-svet-zdenka-buriana-od-vzni-65d24db4d6d55.jpg 5 24 8

Monografie přináší velké nástěnné malby, perokresebné ilustrace povídek Josefa Augusty i veřejnosti dosud neznámé skici. Doprovodné texty uvádějí Burianův paleoart do kontextu historie přírodních věd a zároveň je konfrontují se současným stavem poznání. Přehledná prezentace Burianových obrazů s trilobity českého Barrandienu, faunou kamenouhelných močálů i známými živočišnými skupinami období druhohor – mořskými plazy, ptakoještěry a především dinosaury. Pro knihu byly nejkvalitnější současnou technikou reprodukovány originály ze sbírek Moravského zemského muzea, Národního muzea či Safari Parku Dvůr Králové, ale podařilo se získat i originály z vlastnictví zahraničních institucí.... celý text

Millius
07.08.2023 4 z 5

Reprodukce ilustrací a obrazů jsou výtečné kvality. Škoda jen dvoustránkových příloh, kdy celkový dojem otištěných obrazů zaniká díky šití, které skrývá některé detaily. Autoři se bohužel dopustili v případě uvedených historických německých publikací a ilustrací řady faktických chyb a zavádějících informací. Z těchto informací je citelná inspirace internetovými zdroji a malá znalost primární paleontologické literatury.

Kabuky
12.07.2023 5 z 5

Nádherná publikace.

KAREL6725
16.05.2023 5 z 5

Všechny předchozí knihy byli a jsou nádherné. Ale teprvé u tehlé knihy člověk žasne co pan Burian za svůj život vše namaloval. Když cestu do pravěku tak rozhodně ze Zdenkěm Burianem. Spoustu ilustrací znám z knih Josefa Augusty a z jiných, z výstav, různých muzeí. Ale teprve v této knize , když to člověk vidí uceleně , může člověk žasnout nad tou krásou kterou Burian namaloval. Knižní skvost , jsem okouzlen , uchvácen. Touto cestou poděkování všem kteří se na vzniku knihu podíleli.

Kerberos
23.04.2023 5 z 5

Skvělá publikace - další díl sběratelské edice díla Zdeňka Buriana,mám všechny a jsem v očekávání co všechno ještě vyjde.Jen si asi budu muset pořídit novou knihovnu s velkými policemi.

muf-rodrigo
27.10.2022 5 z 5

Zatím jsem si knihu prohlédnul v knihkupectví. Je opravdu, ale opravdu objemná, nejen velikostí, ale informacemi. Ani zdaleka to není jen obrázková kniha, tahle to bere všechno od píky. Chronologicky (od vzniku Země) prezentuje autorovy kresby i malby s podrobnou genezí každé z nich, popisuje, co na nich je zobrazeno, jak vznikaly, k čemu sloužily, často jsou doplněny ukázkami různých verzí, když se z nějakých důvodů přepracovávaly, upozorňuje i na chyby v nich. A nejen to, podrobně seznamuje čtenáře s dobou, kterou mají znázorňovat. Kniha je doslova nabušená informacemi a ilustracemi, a to je jen první díl (o pravěku)! Samozřejmě Zdeněk Burian, to je moje mládí, doba, kdy nebyl internet, bombastické bijáky a triky, vyrůstal jsem na Cestě do pravěku a Knize o pravěku. Nepochybuji ani vteřinu, že si knížku budu přát na vánoce, a když se nenaježí, naježím si ji sám. Je to kniha, která v knihovně má místo.

kovlad77
19.09.2022 4 z 5

Kniha je taka velka, za sa mi nastojato nezmesti do kniznice, a taka tazka, ze sa bojim, ci vydrzi policka. Obrazok na titulnej obalke by som zvolil iny, niečo z kambria. Toto mi pride uz strasne preflaknute, ako z jurskeho parku. Zatial sa mi nepodarilo zistit, v akom naklade vysla. Ak by nebol velmi vysoky, tak kniha ma do buducna dobry zberatelsky potencial. Aj z toho dovodu v nej nechcem prilis listovat.

XbookwormX
16.09.2022 5 z 5

Nádhera, a to si představte, že je to první díl z pravěký řady. Už teď se nemůžu dočkat dalších dílů.
Jenom to čekání, sakra, jenom to čekání...

encyklopedie
13.09.2022 5 z 5

od rána sedím nad knihou a nemůžu se vynadívat !!!!
jasná jednička letošního roku ....Burian byl světová extra třída...
škoda, že nejde dát takových 1200%....tohle "pravěké monstrum" by si to zasloužilo

pravěk Zdeněk Burian, 1905-1981 výtvarné umění encyklopedie druhohorní savci druhohory pravěká zvířata trilobiti prvohory

Autoři knihy

Martin Košťák