Menšík

Menšík https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450947/bmid_mensik-XFV-450947.jpg 4 14 14

Monumentální biografie legendárního českého filmového herce a baviče. Hvězda Vladimíra Menšíka na českém hereckém nebi nepřestává zářit. Nyní můžete v nebývale obsáhlé biografii do detailu prozkoumat odkaz nenapodobitelného komika, který dokázal bravurně ztvárnit i dramatické charakterní role. Jaká cesta ho dovedla k herecké profesi? Které vzlety a pády formovaly jeho bouřlivý osobní příběh? Vydejte se po stopách fenomenálního českého umělce a milovníka života, jehož osudy byly stejně pestré jako jeho herecká kariéra!... celý text

Přidat komentář

Kerberos
05.04.2023 5 z 5

Skvělá kniha doporučuji všem co se o Vladimíra Menšíka zajímají.

Kabuky
22.03.2023 5 z 5

Velmi kvalitní kniha.


Martule44
19.03.2023 5 z 5

Krásné vzpomínání na člověka, který svým spontánním vyprávěním dokázal srdečně rozesmát ...
Více takových optimistických lidí do života :-)
Děkuji!

evineckY
17.03.2023 5 z 5

Děkuji autorovi za toto veledílo !
Nádherně zpracovaná kniha o našem Laďovi, Ladinovi, Ládikovi, Vláďovi...
Ke každé roli i roličce, ve které se pan Menšík objevil se dovíte režiséra, herce a hlavně příhody, kterých se mistr účastnil. No, nasmála jsem se, až mně sanice bolela :-)
A že jich bylo ! Nebudu vypisovat, kolik divadelních a televizních her, filmových rolí, hudebních a nespočet scének, kolik toho objezdil po republice a učinkoval v debatách - to vše se v této knize dovíte. A nejen...

Byl to fenomén! říkával o něm jeho přítel Jiří Sovák.

O své ukecanosti
Já jsem tak ukecanej! Já už jsem si několikrát řek: Prokristapána, co já tolik kecám? Dyť Láďo, povídám si, zkus někdy přijít někam a seď tam tak tichej, až tím budeš nápadnej! A jdu a sednu si a někdo povídá: My jsme vám byli v neděli v Pardubicích Já povídám: My byli v Budějovicích A ten už to nedopoví!

O Vlastimilu Brodském
Kolik jen já musím do svého výkonu dát energie a ten Brodský nic! Jen si sedne, kouká těma telecíma očima a má stejný honorář jako my. Jaká je to spravedlnost?!

Květa Fialová
Vběhl mi do srdce jako bytost už na škole (JAMU; pozn. aut.). Jeho život byl nekonečný večírek. S kamarádem Lubinem Kostelkou se věnovali veselému životu a podnikali spanilé jízdy. Duši zahřívali alkoholem a užívali laskomin života. Už tenkrát měl Ladin v sobě pozitivní vyzařování a všichni ho měli rádi.

Josef Kemr
V osobnosti Menšíka bylo skryto velké tajemství. Tak jako se Vojan či Mošna rodí jednou za padesát let, tak tu byl s námi krátce i on. Dej Pán Bůh, aby se opět narodil podobný kumštýř!

Martin Růžek
Náš velký dramatický spisovatel František Langer napsal hru, která se jmenuje Andělé mezi námi. Námět je jednoduchý. Mezi lidi posílá Pánbůh vždycky někoho, kdo se stane andělem. Ti, co to potřebují, u těch se objeví anděl. A já si myslím, že jedním z takových andělů byl právě Ladin. Byl, protože se objevil zrovna v době, kdy se ztenčily řady našich komiků a řady těch, co dávali člověku sílu do života, najednou tady byl. Kde se vzal, tu se vzal, byl to meteor, který zazářil. A protože Pánbůh měl taky to právo ty svoje anděly povolat zpátky, tak si ho povolal poměrně mladého. To je moje vzpomínka na něho.
A mnoho dalších...
Moc doporučuji.

cleopatra11
01.01.2023 5 z 5

Podrobná a moc pěkná kniha o životě našeho filmového velikána.

Snoopi
12.11.2021 3 z 5

Rozhodně zajímavá kniha, věnovaná fenoménu českého filmu, jakým Menšík určitě byl. Jako dělaná pro všechny jeho fanoušky. Čtenář se dozví mnoho ze zákulisí hercova osobního i profesního života. Autor Menšíkův život zaznamenává na jakési pomyslné časové ose, sleduje dráhu jeho života od narození po jeho úmrtí. Vychází z faktů, které měl k dispozici, je znát, že tvoření knihy se věnoval s mravenčí pílí. V závěru přidává jeho výroky, týkající se převážně jeho herecké profese. To vše uzavírá nečekaně naditá kapitola výroků "Řekli o VM", v níž se různé známé osobnosti zpovídají ze svého vztahu k tomuto herci. Kniha pak končí bohatým výčtem ocenění, divadelních a televizních rolí.
Je skvělé, že autor jeho život probírá hlavně z hlediska filmů, které natočil. Monografie se mi však četla trochu těžce, v plynulosti bránily hlavně četné uváděné odkazy, občas jsem si musela ujasňovat, kdo byl kdo... Některá fakta mi přišla příliš suchopárná, uvítala bych více zábavných historek z natáčení či z hercova života. Pro lidi, kteří se tímto hercem zabývají a zajímají se o něj hlouběji, je však tato monografie nepostradatelná a určitě zde najdou cenné informace a odkazy.

Marcik7
10.08.2021 4 z 5

Vladimír Menšík byl hercem všemi milovaným a jeho nástupce se těžko hledá...v knize byly citovány notoricky známé výroky a scénky, ale i fakta méně známá a zajímavá.

Ditules
06.02.2021 4 z 5

Zajímavá biografie našeho velkého herce. Moc se mi líbil způsob, jakým byl život pana Menšíka nahlížen skrze jednotlivé hry a filmy.