Menšík

Monumentální biografie legendárního českého filmového herce a baviče. Hvězda Vladimíra Menšíka na českém hereckém nebi nepřestává zářit. Nyní můžete v nebývale obsáhlé biografii do detailu prozkoumat odkaz nenapodobitelného komika, který dokázal bravurně ztvárnit i dramatické charakterní role. Jaká cesta ho dovedla k herecké profesi? Které vzlety a pády formovaly jeho bouřlivý osobní příběh? Vydejte se po stopách fenomenálního českého umělce a milovníka života, jehož osudy byly stejně pestré jako jeho herecká kariéra!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450947/big_mensik-XFV-450947.jpg 46

Kniha Menšík

Snoopi
12. listopadu

Rozhodně zajímavá kniha, věnovaná fenoménu českého filmu, jakým Menšík určitě byl. Jako dělaná pro všechny jeho fanoušky. Čtenář se dozví mnoho ze zákulisí hercova osobního i profesního života. Autor Menšíkův život zaznamenává na jakési pomyslné časové ose, sleduje dráhu jeho života od narození po jeho úmrtí. Vychází z faktů, které měl k dispozici, je znát, že tvoření knihy se věnoval s mravenčí pílí. V závěru přidává jeho výroky, týkající se převážně jeho herecké profese. To vše uzavírá nečekaně naditá kapitola výroků "Řekli o VM", v níž se různé známé osobnosti zpovídají ze svého vztahu k tomuto herci. Kniha pak končí bohatým výčtem ocenění, divadelních a televizních rolí.
Je skvělé, že autor jeho život probírá hlavně z hlediska filmů, které natočil. Monografie se mi však četla trochu těžce, v plynulosti bránily hlavně četné uváděné odkazy, občas jsem si musela ujasňovat, kdo byl kdo... Některá fakta mi přišla příliš suchopárná, uvítala bych více zábavných historek z natáčení či z hercova života. Pro lidi, kteří se tímto hercem zabývají a zajímají se o něj hlouběji, je však tato monografie nepostradatelná a určitě zde najdou cenné informace a odkazy.

Marcik7

Vladimír Menšík byl hercem všemi milovaným a jeho nástupce se těžko hledá...v knize byly citovány notoricky známé výroky a scénky, ale i fakta méně známá a zajímavá.

Ditules

Zajímavá biografie našeho velkého herce. Moc se mi líbil způsob, jakým byl život pana Menšíka nahlížen skrze jednotlivé hry a filmy.